riedka stolica ?!

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

riedka stolica ?!

Poslaťod peto543 » 16. Apr 2007, 13:52

Ahojte
moj 8 mes. Americky Pitbullterier uz asi 14 dni trpi divnym javom.... kaka normalne cca 2-3krat denne, vzdy prvu davku ma pevnu, normalnu stolicu ale za cca 5 minut ma vzdy hancku.... to sa opakuje uz asi 14 dni, inak je vsetko OK, zerie je aktivny, strava sa nemenila ...cim to moze byt? zda sa mi ze aj je troska pochudnutejsi nez byval.... odcervoval som asi pred mesiacom a pol... dakujem za odpovede
peto543
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 16. Apr 2007, 13:34

Poslaťod Nikka » 16. Apr 2007, 15:04

Ja na tvojom mieste by som bola uz davno u veterinara. 14 dni, to je dost dlha doba. A podla tvojho popisu, ti ani nic ine neporadim. Veterinar sa uz na pesa pozrie a poradi ti vhodnu liecbu :wink:

Inac, co sa tyka odcervenia. Je to kratkodoba zalezitost. Das tabletky a hned na druhy den moze peso dostat nejakeho cudzopasnika. Odcervenie nie je take dlhoodbe, ako trebars pouzitie pipety proti blcham. To si vela ludi neuvedomuje.
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod peto543 » 16. Apr 2007, 16:20

isiel by som k vetovi ale nieje to akutne preto som nesiel.... myslel som ci to nieje teplom ... keby mal stale hnacku siel by som ale on ju ma len 2x denne a az ako druhu varku za normalnou stolicou kde sa prebehne :)
peto543
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 16. Apr 2007, 13:34

Poslaťod rybicka » 17. Apr 2007, 6:54

Nikka a ako vies, ako dlho odcervenie posobi? Ak tak kratko posobi, preco sa odcervuje len 3-4krat do roka?
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod korra » 17. Apr 2007, 8:23

Rybicka,

3-4x do roka je relativne, tato schema je odporucena pri psoch, ktore mozu castejsie prist do styku s cudzopasnikom, alebo psi pri malych detoch. Niekto odcervuje len 2x do roka, niekto vobec. Vobec bud pre svoju neinformovanost, alebo bravaju na vysetrenie trus psa a potom veterinar urci podla vysetrenia ci odcervit treba. Odcervenie neposobi preventivne, tak ako bolo uvedene. Ak sa vyskytne u psa parazit, je ziaduce odcervit vo viacerych davkach, mnoho pripravkov posobi totiz len na dospele jedince, preto tich viac davok.
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod Nikka » 17. Apr 2007, 8:27

Dakujem Korra za super vysvetlenie :wink:
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod rybicka » 17. Apr 2007, 9:16

Aj ja dakujem, myslela som, ze je to preventivne. Lebo my kupujeme odcervovacie tabletky raz za 3 mesiace. Takze to znamena, ze ak by po odcerveni dostala parazita a my to nespoznali-aj ked myslim, ze na stolici by to poznat asi bolo-tak moze ten parazit posobit tie 3 mesiace, nez dostane dalsiu tabletku? Ako myslim teraz cisto teoreticky, keby sme si naozaj nevsimli nicoho zvlastneho v stolici, ani by nevracala, ani nic...
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod DKo » 17. Apr 2007, 9:31

rybicka píše:nez dostane dalsiu tabletku?
odčervovadlo je vhodné striedať

Inak nezdá sa mi, že problém Peťovho psa by bol spôsobený červami. Skôr to vidím na problém mladého pochábľa, ktorého črevá takto reagujú na bujarú radosť a s ňou súvisiacu záťaž. Ak sa pri tom nachľamce studenej vody, tak druhému redšiemu kolu sa niet čo čudovať.
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod peto543 » 17. Apr 2007, 9:50

no volal som akurat Veterinarovi a povedal ze to moze byt daky zapal v zaludku a ze to asi nebude nic vazne nakiolko ma 1 davku stolice OK...takze sa pojdeme ukazat a uvidime co nam povedia :wink:
peto543
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 16. Apr 2007, 13:34

Poslaťod korra » 17. Apr 2007, 12:37

peto,

mozno by bolo dobre ten zaludok ukludnit...nejakou dietkou, ale sak uvidis co vet ked ho prezre.

rybicka,

ako povedal Dko, odcervovaky striedat (koli obsiahnutej ucinnej latke a zaberu na rozne typy parazitov). Este k tomu, ak by ste si nic nevsimli...kazdy parazit (pasomnica, skrkavka, tenkohlavec, alebo aj giardia..) ma urcite vyvojove stadium od vajicka az po dospeleho jedinca, iny typ mnozenia a pod. Staci si aj vyhladat v googli nazov odcervovaku a v letaku mas jeho zaber, urcenie: napr:
http://www.bioveta.sk/popis/caniverm.html
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

pipeta

Poslaťod fosilia » 17. Apr 2007, 18:12

A co tak odcervovat psa spotom...
Rychlo ucinne a bez narusenia biokultur v zaludku...
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod rybicka » 17. Apr 2007, 20:07

korra, tak som si to precitala a pre tie velke plemena je tam napisane, ze 1 tebleta 7g nad 10kg. to znamena, ze ked mam 60kg psa, tak musim dat 6tabliet ano?
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Nikka » 17. Apr 2007, 21:08

Rybicka, veru tak. Jedna tabletka je pre 10 kg psa. Takze, ak budes mat 60 kg pesa, potrebujes ich 6ks. Co my uz len pre svojich milacikov neurobime :wink:

Fosilia ma pravdu. Ja tiez odcervujem kazde 3 mesiace, ale tie spoty maju nieco do seba. Su ovela setrnejsie. Este sa mi pozdava aj ta kontrola trusu.
Poznam aj par ludi, co davaju injekcne pichat Ivomec. Je inac nielen na odcervenie, ale aj proti svrabu. No, len tu pozor :!: Niektore plemena su nan precitlivele. Ja mam borderku a vsetky kolie, seltie a myslim ze aj australaky su nan iste precitlivele (aj ine plemena). Len u kolii je MDR1 defekt - preukazana napadna precitlivelost proti niektorym latkam. A medzi ne Ivomec patri.
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod rybicka » 18. Apr 2007, 5:58

Asi som blba, ale tie spoty su co?
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Fanny » 18. Apr 2007, 7:43

Rybicka spoty (pipety) sa aplikuju na pokozku, zvycajne na krk. Na odcervenie aj proti blcham existuje napr. Stronghold.
Obrázok užívateľa
Fanny
 
Príspevky: 131
Registrovaný: 11. Apr 2007, 12:29

Ďalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia