ráštep podnebia

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

ráštep podnebia

Poslaťod duko0000 » 28. Feb 2007, 18:00

ahojte. nevie mi niekto poradiť akú šancu má prežiť šteniatko s ráštepom podnebia, nemá sací reflex
duko0000
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 27. Feb 2007, 0:14

Poslaťod Zuzana Nouzáková » 28. Feb 2007, 18:19

Je mi ľúto, ale asi žiadnu. Podľa toho v akom rozsahu to má, ak je to pozdľž celého podnebia, tak sa vôbec nevie prisať, nevznikne tam podtlak. Mali sme takéto šteniatko a vydržalo 2 dni, bolo mi to veľmi ľúto, ale aj doktor nám povedal, že sa nemáme pokúšať zachraňovať ho. Takýto jedinec, ak by ste ho aj vypiplali, nesmie ísť dalej do chovu. V dospelosti by sa to pravdepodobne dalo zoperovať, ale fakt mizivé percento takéto niečo prežije. Možno sa narodí druhý krát, ako zdravý silný psík. Ja viem, že je to ľúto a medicína dokáže dnes zázraky, ale chceme predsa chovať na zdravích jedincoch :-) Držím palčeky, aby ste to prekonali statočne a potom sa tešili na dalšie zdravé šteniatka.
S pozdravom Zuzana
www.pompadour.sk
Papillon, je pre mňa to najkrajšie plemeno. Ak nás chcete spoznať, navštívte moju webovú stránku.
Zuzana Nouzáková
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 22. Feb 2007, 18:42
Bydlisko: Nitra

Poslaťod duko0000 » 3. Mar 2007, 9:16

ahojte už nemusite radit už nám umrelo. :cry: :cry: :cry: :cry:
duko0000
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 27. Feb 2007, 0:14

Poslaťod dexter13 » 3. Mar 2007, 10:00

tak to mi je luto

zuzana - beries to s chovnej stranky, dobre, ale co tak z moralnej, ked ho predsa vypiples a da sa to zoperovat, bude s neho pekny hafo, ktoreho bude mat niekto rad....zakonite nemusi mat stenata. Je to ako z dietatom, tiez ho ludia nechate umret ked ma rastep, aby nebolo chovne?

/nemyslim tvoj pripad duko, cital som ze ste dokrmovali..../
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Zuzana Nouzáková » 5. Mar 2007, 0:20

Ahoj Dexter, máš pravdu, je to kruté, nechať šteniatko uhynúť. Ja tiež piplem do poslednej chvíle, ale žiaľ, trápim sa vždy aj ja aj šteniatko. Potom je asi morálnejšie nechať ho odísť. Nenávidím takú situáciu, stáva sa to síce veľmi zriedkavo, ale vždy to bolí a radšej by som bola keby sa to nestávalo vôbec.
Takže rozum mi hovorí jedno a cit druhé. A tak bojujem sama zo sebou a príroda to vždy vyrieši za mňa. Ak je šteniatko postihnuté moc, môžem sa snažiť koľko chcem :-(
klikni si na túto adresu http://www.faiththedog.net/video.asp

a nájdi tam na spodku toto "Faith the Dog on the Montel Show"

Tak pred týmito ľudmi klobúk dole :-)
zdravím, Zuzana
Papillon, je pre mňa to najkrajšie plemeno. Ak nás chcete spoznať, navštívte moju webovú stránku.
Zuzana Nouzáková
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 22. Feb 2007, 18:42
Bydlisko: Nitra


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron