zakladne ockovanie

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Poslaťod ankous » 22. Nov 2005, 0:00

rybicka píše:..... všetky uhynuly, dúfam, že u psov to bude iné :roll: :)


Paneboze, ochranuj nas............ :wink:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod rybicka » 22. Nov 2005, 7:32

Ankous, jasné rob si zo mňa srandu, beriem to :) ,prirovnanie naozaj skvelé, to sa mi podarilo....Ale myslela som to tak, že sa ma poslednou dobou drží nešťastie a tearza sa mi to potvrdilo. Mala som šteniatko na volno, lebo sa odo mňa ešte nevzdialilo tak, že by išlo opačným smerom ako ja. Nečakala som, že tak urobí a zrazilo ho auto. Mal šťastie, je to "len" fraktúra zadného kolena, ale týmto spôsobom som aj myslela to, čo som napísala pred tým. Možno som uplne tupá, čo sa psov týka, ver tomu, že o bíglovi som toho prečítala veľa, ale žiadna kniha mi nedá to, čo živý pes. Ty si skúsená chovateľka-chcem sa opýtať, kedy si mala prvého tvojho psa? Vedela si všetko, čo vieš teraz? Kolko psov si už mala za svoj život?Tu záleží na skúsenostiach, lebo môžem prečítať koľko chcem kníh, žiadna mi neopíše konkrétne situácie. A aj na type človeka. Ty si radšej so všetkým možno poradíš sama, ja sa radšej opýtam.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod zuzu » 29. Nov 2005, 17:18

Paneboze...vy ste tu vsetci taky mudry...ja ssom uplny ale uplny zaciatocnik...vsak ved ja mam len teraz akurat kupit svojho prveho psicka, kamarata ci kamaratku. Viem len tolko ze sa yorkshirikovi treba vela venovat srsti, ze mu treba dat jest a pit a ze mu treba poskytnut domov a vela vela LASKY..to je asi jedine (teda ta laska) co viem davat bez prestavky denne, samozrejme aj to jedlo pitie a domov, ale viac o vychove a ,,cikani a kakani,, som sa este nestihla dozvediet...ale ja ceeeeem byt mudra!!slubujem ze sa polepsim ale toho psika by som mala radsej ako cely svoj zivot!!tak sa nanho strasne tesim... :D jupiii
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod rybicka » 30. Nov 2005, 7:01

Zuzu, ja mám teraz tiež svojho prvého psíka. Mám bígla, 14.12. budem mať 5 mesiacov, teraz ho máme 6 týždňov. Nič som o psoch nevedela a o bígloch už vôbec nie, vedela som len to, čo som narychlo prečítala o výchove, poskytnutí domova-priestoru, "hračiek", základných zdravotných veciach. Ale knihy ti aj tak nikdy nedajú to, čo skutočný živý psík, lebo kniha je všeobecne písaná a každý pes je originál. Prajem šťastie, ja si šteňa užívam teda perfektne, niekedy mi tečú nervy až až, lebo bígl je snáď ten najtvrdohlavejší pes, čo existuje :lol: ale vôbec mi to nevadí :D
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod ankous » 30. Nov 2005, 10:04

rybicka píše:... Ty si skúsená chovateľka-chcem sa opýtať, kedy si mala prvého tvojho psa? Vedela si všetko, čo vieš teraz? Kolko psov si už mala za svoj život?Tu záleží na skúsenostiach, lebo môžem prečítať koľko chcem kníh, žiadna mi neopíše konkrétne situácie. A aj na type človeka. Ty si radšej so všetkým možno poradíš sama, ja sa radšej opýtam.

Zaciatky poslusnosti som si skusala na cudzom psovi. Starala som sa oň 6 rokov. Bola to dlhosrsta kolia a zacalo to medzi 10 - 11 rokom mojho detstva a velmi rada spominam. Neskor som spolu s Colim vychovala svojho uz vlastneho psa NO . Cesty zivota prinasaju vela radosti ale aj strasti a az do mojich 17 som mala troch NO. Do dnesneho dna som dokopy mala 13 psov a ztoho mi dnes behaju po dvore traja.
Kedze som sa stretla s tolkymi chorobami tak ozaj nieco viem o tom ake to je ked je pes chory. Mrzi ma vsak, ze vsetko som sa musela viac menej ucit na mojich psov. Myslim,ze az teraz je vsetko o.k. a dufam ,ze ma nic neprekvapi. :) Ved teraz ked mam cas citam " Prírodná medicína pre psov a macky" Velmi zaujimave citanie. :D
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod rybicka » 30. Nov 2005, 10:11

Vidíš, ty si si tým prešla ako malá, ja začínam teraz a nemienim ostať pri jednom psovi. Ja tiež potrebujem nazbierať skúsenosti a nechcem robiť veľa chýb, lebo na moje chyby dopláca pes. Preto sa pýtam aj na podla teba blbosti. Lebo niečo nepoznám, ešte som sa s tým nestretla, tak sa s tým chcem oboznámiť, dozvedieť sa od skúsených. Až budem mať za sebou tolko hafanov čo ty, s ktorými prežijem krásne roky nášho spoločného života, potom budem vedieť tiež poradiť ja, ale teraz potrebujem rady ja a je mi lúto, keď sa niekto zachová, ako ty v niektorých prípadoch, že sa v podstate "vysmievaš" neskúseným, keď sa na niečo opýtajú. Niekde tie skúsenosti zobrať človek musí. Poučí sa zo svojich chýb, ale keď ich nechce veľa robiť pýta sa a dúfa, že mu niekto poradí, nie že sa mu vysmeje, že sa zaujíma o takové blbosti, ktoré sú normálne. Pre mňa to normálne nie je, lebo som doma so psom ešte nežila, tak je pre mňa všetko nové-je to ako pri prvom decku. Matka 4 detí ti povie je to normálne, ale prvorodička má zo všetkého stresy, aby niečo nepokazila.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod zuzu » 30. Nov 2005, 15:57

rybicka, ja sa len bojim, teda uz mame vybaveneho silky teriera, to je dost vzacne plemeno podobne yorkshirovi, a ti mavaju sklony k dominancii. Bojim sa aj ze by som ho rozmaznala... viem o psoch asi tolko co ty ale podla mna sa to naucim uz popritom psikovi, teda fenke. Smiem sa spytat ako sa vola tvoj psik?
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Hosť » 30. Nov 2005, 22:19

Ankous môj pes mal vo veku 3 mesiace podobné príznaky ako tu boli opísané: ťažké dýchanie a tak dalej. Každým dnom sa to zhoršovalo, keby to liečim homeopatikámi ako ty, tak tu už neni. Išlo o zápal priedušiek s nábehom na pluca. Ak by sa mu chytil obojstranný zapal v takom mladom veku asi by sa nedožil. Vdaka tomu, že som navštivil veterinra a vdaka vet. odbornosti je dnes medzi nami.
Hosť
 

Poslaťod ankous » 1. Dec 2005, 0:02

To akoze urobily psovi rengen ? Vzali mu krv ? Mal teplotu ?
To su otazky na ktore by si mal odpovedat. Ja nenechavam psov prejst do takeho stavu aby vznikol zapal. Uvedom si, ze priznaky choroby su vacsinou este pred objavom zapalu. No ja neviem , ale pred par dnami mi psiska prechladli a stacil mi Calcium chlorotum sirup, Coryzalia, Stodal, Megacecko a do 5 az 7 dni mi prestali kaslat. :lol: Kazdy v iny den. :lol:
Ja tiez navstevujem vetosov ale oni ma uz poznaju ze nepridem za nimi s hocicim. Ked ma zbadaju v cakarni tak su tri moznosti : 1, potvrdenie na vystavu ; 2, ockovanie ; 3, pes je ozaj chory / co sa posledny rok nastastie nedeje /. :twisted:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod rybicka » 1. Dec 2005, 7:50

Zuzu, môj psík sa volá Kim Kurovské Sedlo. :)


Ankous: už je to tu zase: "Ja nenechavam psov prejst do takeho stavu aby vznikol zapal. Uvedom si, ze priznaky choroby su vacsinou este pred objavom zapalu".
A keď som sa tu pýtala na možné príznaky nejakej choroby, keď môj pes začal zle dýchať, povedala si mi, že sa zaoberám každou blbosťou. Anonymný sa tou blbosťou zaoberal, išiel k vetovi a zistil mu chorobu. Tie vyšetrenia, na ktoré si sa pýtala mu urobil vet(ak teda boli). Ty sa strašne veľmi oháňaš tým, čo ty robíš a aké máš skúsenosti, že vetov nepotrebuješ na každú maličkosť. Ty už rozoznáš maličkosti, neskúsený nie..., ale keď chce niekto od teba niečo poradiť, lebo verí, že ty toho veľa vieš, tak vieš poradiť s tým, že tomu človeku ešte k tomu skoro aj vynadáš, prečo neurobil toto a toto-ako to má neskúsený človek vedieť bez veterinára. Až budem chovať 13. psa, tak k vetovi tiež budem chodiť len z dôvodov, ako ty. Ale zatial mám prvého a snažím sa o neho starať najviac, ako môžem.
Inak vďaka za radu, čo je dobré na prechladnutie-kvôli tomuto nemusím ísť k vetovi, lebo keby si to sem nenapísala, tak sa na to zase musím opýtať neho, keďže neovládam všetky homeopatika a na všetko dochádzam postupne.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod ankous » 3. Dec 2005, 23:12

:( Prepac rybicka, ze niektore moje vyjadrenia takto vyzneju. Mne je luto kazdeho choreho psa. Ja som tiez viac menej zaciatocnik ked sa stretnem s niecim novym. Napr. Pred troma rokmi som si kupila steniatko, pre mna vytuzeneho plemena "Brazilska fila". Adela ked mala 3apol mesiaca tak som si vsimla ,ze straca srst na prednych "kolenach" a robia sa jej otlaky. Zacala som jej ich natierat kremom a hladala som v knizkach preco to vlastne ma. Chcela som nieco vediet dopredu skor ako pojdem k vetovi. Po par dnoch som sa konecne dopracovala k akotakym odpovediam a vybrali sme sa k vetovi. Vet mi vsak povedal ,ze ona otlaky bude mat lebo je to velke a tazke plemeno. Mne vsak vadilo to ,ze predsa je to len "male stena" nema mat z coho este otlaky. Pytala som sa "...a co bude dalej? Vraj, uvidime, mam ich dalej natierat." O par dni som si vsak vsimla ,ze sa jej to trochu zapalilo. Vycistila som to a zacala som este huzevnatejsie hladat odpovede aj na internete. Vtedy som sa zamerala na potiaze koze. Zistila som, ze koza je vlastne ukazovatel vnutorneho zdravia. Poziadala som veta o podrobne vysetrenie. Trvalo mi asi 20minut pokym som ho presvedcila " vraj je to zbytocne a drahe ". Nakoniec z toho vyslo ,ze imunitu ma minimalnu a premnozily sa jej rakovinove bunky ,ktore zatial jej len kolovaly v krvi a s tym sa nedalo nic robit. Po informaciach ,ktore sa mi podarilo zistit som sa trochu ukludnila a vzala som to do vlastnych ruk. zamerala som sa na imunitu a o 4mesiace sa dostavili prve pozitivne vysledky. Boli sme obe spokojne a zacali sme chodit aj na vystavy. Ked mala 9mesiacov sa to vratilo zas ale v ovela horsej podobe. Z vecera do rana som jej nasla zamokvane miesta za usami, pod a okolo papule. Utekala som k vetovi nech jej to vystriha aby sme to zacali susit. Myslela som ze to bude vsetko fajn, lebo po par dnoch sa to ukludnilo a pre istotu sme jej nasadili aj antibiotika. O mesiac na to sa znovu ozvaly " kolena" ale aj zadne. Zacala som si uz robit vazne starosti, ale vet to zase riesil antibiotikami a odmietal podrobne vysetrenia. Ziadala som imunologicky a alergologicky test. Znova ta ista odpoved " zbytocne a drahe". Tentoraz to trvalo dlhsie, ale vyliecila sa.
Vedela som vsak ,ze nieco nie je v poriadku. Mala 13mesiacov ked napriek dobremu apetitu zacala chudnut. Bolo to obdobie ked som bola v koncoch a pripadala som si ako zaciatocnicka. Jedno rano som sa zobudila a neverila som vlastnym ociam, mokvavost sa vratila. Napriek okamzitemu zasahu sa to rozrastlo na celu hlavu vcetne pod papulou a aj krk s hrudnikom. 5xdenne som jej to osetrovala vcetne vsetkych 4"kolien". Ona pekne stala, ja som plakala a cistila som jej rany. Najhorsie bolo to, ze sa nevedelo prist na to co jej vlastne doslova zerie kozu. Zacali sa jej robit male dierky a na zadnych sa urobili velke. Uz nereagovala ani na antibiotika. :cry: Vtedy som vedela, ze je koniec. Zadne laby ju bolely tak strasne ze ked lahla tak velmi tazko stavala. Poziadala som veta o predosle vysetrenia. Nechcel, vraj zbytocne. Ja som vsak chcela aby sa mi potvrdila alebo vyvratila moja teoria ktoru som si vytvorila z kniziek a internetu. Vysledky boli katastrofalne, imunitne a alergologicky to bol uz mrtvy pes. :cry: Napriek tomu, ze som vedela ako trpi, nebola som schopna sa jej vzdat. :cry: Adelka mala 20 mesiacov ked raz jedno rano nevysla z budy. Volala som ju k ranajkam a ona neprisla. Isla som za nou a ja som zistila ze ma take silne bolesti, ze az plakala. Svojimi ocami mi hovorila ako trpi a ja som vedela ze sa somnou luci. Vten moment som bola presvedcena ze mi pada svet a ani moje deti nedokazali zaplnit to bolave miesto. Este v ten vecer nasa.....nie... moja Adelka odisla do psieho neba a odtial sa na nas pozera a dohliada aby ostanym sa dobre darilo. Je straznym anjelom moje Nasti, Aischy a Maxa. :cry: Dakujem, Ady , dari sa im dobre a mrzi ma ze vsetko o kozi som sa musela ucit na tebe. Velmi nam chybas a vzdy mas u mna svoje miesto aj ked tychto troch lumpov milujem rovnako ako som milovala teba. :cry:

Je to zvlastne ale az teraz som schopna / sice zo slzamy v ociach/ napisat osud nasej Adely. S jej sestrou a mamou sa stretavam doteraz a ich pritomnost uz beriem menej emotivne.

Vet neveri homeopatikam. Oni maju radsej ked psovi das to co povie on a este lepsie ked aj od neho kupis.
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod zuzu » 4. Dec 2005, 13:27

ANKOUS je mi luto tvojej Adelky...viem ze ti je zbytocne hovorit ze zivot ide dalej a dufam ze si sa úz z toho dostala...musel to byt krasny psik...ake mas teraz psy?..teda mas nejake?
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod ankous » 4. Dec 2005, 23:38

Adela ma svoje pevne miesto v nasej rodine. Na mojej stranke si mozes pozriet moje selmy nad ktorymi Adelka drzi ochrannu ruku.
Je to strasne ked sa musis niektore veci ucit na vlastnom psovi. Zvlast ked ho piples ako ja som piplala Adelu.
No co uz, kazde utrpenie raz pominie a ostanu len nadherne spomienky.

Moja stranka : www.anniegarden.sk
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Hosť » 5. Dec 2005, 7:57

Ankous, je mi lúto Adelky. Nie všetky skúsenosti sú príjemné. Takéto sú až velmi bolestné. Keď mi Kima zrazilo auto, tak som sa velmi bála, aby nemal vnútorné krvácanie, alebo niečo, čo hneď nie je vidieť. Keď mu vet urobil len roentgen zadných nôh, zdalo sa mi to málo.Sice hneď bolo vidieť, keď som ho postavila, že na zadných nohách stojí labilne, ale čo keď môže mať a niečo ďalšie poranené? Stále ho sledujem. Sice má "len" fraktúru zadného kolena, kde má umelý klin teraz, ale stále sledujem jeho reakcie na všetko. Občas sa mi niečo nepozdáva, ale hovorím si, že to sa môže stať raz za čas aj človekovi...V poslednej dobe občas zvracia. Je to pažravec, zožerie čo vidí a čo nevidí, to si vyňuchá. Nie raz sa mi stalo, že vyvrátil kus nepokúsaného mäsa, ktoré zožral vonku, občas sa stane, že utieram vyvrátené kusy novín...Ale zase si hovorím, že radšej nech to vyvráti, než aby mu to robilo inú špatu v žalúdku, alebo nedaj bože v črevách, aby sa mu nejako zauzlovali, alebo zacpali.
Hosť
 

Poslaťod rybicka » 5. Dec 2005, 7:59

ten anonymný som ja, neviem prečo ma to automaticky neprihlásilo....
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia