zakladne ockovanie

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Poslaťod Ashley » 21. Okt 2005, 11:51

Už ma nebaví sa hádať. Ja tiež hovorím len zo skúseností ale niekedy je to viac ako roky štúdii a praxe v niečom čo ťa nebaví alebo k tomu nemáš cit. Minymálne piati veterinári ma dosť sklamali a dnes dám radšej na skúsenosti a svpj inštynkt. Dufam že ma nesklame lebo zatial sa to nestalo. Vieš ak ti uhynie zviera ktoré si mala velmi rada a mohlo tu s tebou byť ešte pár rokov len vdaka nezodpovednému veterinárovi možno potom aj ty zmeníš názor. Aj ja som len človek a možem sa mýliť ale iba škola a roky praxe sú málo ak to nerobýš pre tie zvieratá. A o tomto som presvedčená!!!!! Nájdi veterinára ktorí zachráni zviera bez ohladu na to či máš peniaze, a nájdeš toho pravého. Ja som našla vyhodené šteňa a len jedon z 12tich ho bol ochotný hned operovať lebo som nemala pri sebe peniaze. Stálo to 5000Sk a peniaze mal za pár hodín ale fakt je ten že bol 1 z DVANÁSTICH!!!!!!
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod rybicka » 21. Okt 2005, 12:03

Máš pravdu, je to biedny pomer ochotných veterinárov. A je treba u nich rozlišovať, či to robia len preto, že to vyštudovali, alebo pre to, že k tým zvieratám majú vzťah ako taký. Dalo by sa to prirovnať k ludským lekárom. Niektorým záleží na tom, či pacientovi naozaj pomôžu, niektorí pacientov berú ako veci na bežiacom páse, ide jeden za druhým, urobí čo uzná za vhodné, že sa má urobiť- ani to nemusí byť maximum pre pacienta a viac s nestará. V tomto je to podobné a je to zarážajúce. Aj máloktorý ludský lekár ťa vyšetrí a pomôže bez peňazí, alebo ak nie si poistený. Zase je to o ľuďoch. Ak máš roky praxe a už si si zažil(a)-neviem, kto si :oops: , čo tomu psovi pomôže a čo mu môže uškodiť, tak sa spoliehaj na svoje roky praxe, ale napr. ja ako uplný začiatočník v chove psa sa musím spoliehať len na veterinára, lebo ja to nepoznám.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Ashley » 21. Okt 2005, 12:20

Máš úplnú pravdu a pochopila si čo som chcela povedať. Ja už svoje skúsenosti mám a viem že začínať je ťažké. Ale mám pre teba radu ak ju prímeš, ak nie je to len tvoja vec. Návod na rozlíšenie veterinárov je jednoduchý - človek by nemal prísť za veterinárom iba zo slovami mojmu psovi je zle pomožte mu a viac sa nestarať. Dôležitá je komunikácia s daným lekárom, o chorobe, možnej príčine jej vzniku, adekvátnej liečbe a následkoch. Ak sa majitel nestará potom je to aj veterinárovi jedno. Dôležitý je prístup veterinára k majitelovi psa a mal by vedieť o čom hovorí. ribyčka odkial si???
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod rybicka » 21. Okt 2005, 12:25

Mám napísané bydlisko :wink: zo Skalice. Ja sa teda budem starať ak niečo môjmu psovi bude. Napr. som si všimla, že sa mu nejako ťažko dýcha, hrozne chrčí, ale len občas. Čo chodí brat k veterinárovi so svojimi psami, tak som rozmýšlala, že sa k nemu pôjdem s mojím nahlásiť a prípadne sa hneď opýtať, čo to môže byť, keby mu mohol prezrieť plúca, alebo niečo také. Neviem čo to môže byť. Ty si odkiaľ?
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Ashley » 21. Okt 2005, 12:57

BA Možem vedieť plemeno, vek a váhu tvojho chlpáča?
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod rybicka » 21. Okt 2005, 13:02

Je to bígel, 14. mal 3 mesiace a má okolo 4 až 5 kg, ale to neviem presne, nemám ho na čom zvážiť. Dnes ráno ho priateľ musel okúpať, aj keby sa nemal, ale je strašne zaprášený, lebo sa válal v zahrade v hline a všetko ho kúsalo, teraz po prvej kúpeli ho budem len veľa kartáčovať, aby sa tam ten prach nedržal. Hovoril, že z neho tiekol hrozný hnus. Snáď mu to neuškodí.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Ashley » 21. Okt 2005, 13:23

Neboj kúpanie ešte nikomu neublížilo. Treba mať len správny šampón, po kúpeli psa riadne osušiť a poradila by som skrátiť vychádzky aby neprechladol. Môže aj ked je suchý asi do druhého dňa po kúpaní. Ťažkosti z dýchaním môžu mať rôzne príčiny ale u tak malého šteňaťa by som asi šla k veterinárovy lebo prvoradé príčiny ako teplo, suchý vzduch a obezita sú vylúčené ale je možné že iba prechladol po tom kúpeli a má plný čumák. potom sa ťažko dýcha. To závažnejšie už nechám na veterinára
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod rybicka » 21. Okt 2005, 13:33

Po tej kúpeli to nemôže byť, lebo ho kúpal dnes ráno a jemu sa ťažko dýcha od začiatku, čo ho mám- teda týždeň :? A veľmi často má štikútku. Zájdem tam. Ty máš v BA výhodu väčšieho výberu veterinárov, my máme v Skalici a okolí len 3. Tak sa budem spoliehať na toho, čo si ho vybral brat, lebo je ním zatiaľ spokojný. Ty máš akého psa(aké psy)?Možno sa bojím až veľmi, ale nemám skúsenosti so životom so psom, bratových psov vidím raz za týždeň a menej, možno mám zbytočné obavy, ale nechcela by som oň prísť. Chcem, aby náš Kim bol začiatkom nášho života so psami, chcela by som v budúcnosti ešte Irského vlkodava a ak by sa dalo, tak si založiť chovnú stanicu. Lenže pri mojom šťastí, neviem, neviem. Mne sa nedarí ani vypestovať kaktusy, ktoré má rád môj priateľ, všetky uhynuly, dúfam, že u psov to bude iné :roll: :)
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Ashley » 21. Okt 2005, 13:39

Možem ťa uistit že kaktus skape aj mne. So psami je to iné. Mám dve japonské akity 5 a 9 rokov, ale sú výstavný s PP. Vlkodav je celkom dobrá volba je učenlivý a hlavne kludný a mierumilovný. Velkosť nerozhoduje lebo taký ratlík je ovela ťažší oriešok. To dýchanie nie je moc dobré ale možno tam iba niečo zanedbal chovateľ. Za dva týždne je výstava v Nitre ak chceš dobehni pozrieť možno sa tam trochu priblýžiš tvojmu snu, ver mi nie je to až také nereálne.
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod rybicka » 21. Okt 2005, 13:58

V Nitre som už bola s bratom niekoľkokrát na výstave, aj do Brna sme chodili a na iné miesta. On mal Nemeckého drsnosrstého stavača a teraz má Borderteriéra a Anglického špringeršpaniela. Irský vlkodav je môj sen odjakživa, viem o tom plemeni veľa a stále sa oň viac zaujímam. O bíglovi sa musím ešte učiť, lebo je to tvrdohlavé plemeno a velmi sebestačné. Veľmi nerád sa podrobuje. Ale je zlatý. Na to dýchanie sa opýtam, zájdem k doktorovi a uvidíme.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod ankous » 22. Okt 2005, 0:47

Myslim rybicka, ze ty si viac mudra, len keby si si este vedela poradit so stenatom bigla.
Na znalostiach o zdravi psa nezavisi od poctu psov kolko si mala, ale predsa nieco musis vediet, nebudes predsa s kazdou volovinou utekat k vetovi? Ved to je choreeeeee :shock: :? Aj mary mi pripada ako klasicka psickarka co dokaze sa len predvadzat so psom pred kamaratmi /ak to tak nie je - ospravedlnujem sa!/ :lol:
Takze kocky, necham vas, myslim, ze ste na dobrej ceste zblbnut ....a este nieco Mary a rybicka - bud prijmite iny nazor alebo sa nic nepitajte :twisted:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod rybicka » 24. Okt 2005, 6:53

ankous ja prijímam iný názor (len nehovorím, že sa mi každý názor musí páčiť, tak ako tebe sa nemusia páčiť moje názory). A naozaj si nemyslím, že som na dobrej ceste zblbnúť len preto, že sa obávam, prečo môj pes zle dýcha. Podľa teba je blbosť, keď pes zle dýcha, je to maličkosť, s ktorou sa neoplatí ísť k vetovi?Tak keď nemám ísť k vetovi, tak mi poraď ty, čo to môže byť, ty si skúsená, máš toho veľa za sebou, ja neviem skoro nič o ťažkostiach, ktoré môže mať pes. Teraz mi hovoríš, že nezáleží na skúsenostiach, inde sa oháňaš tvojimi skúsenosťami, že toho z vlastnej praxe veľa vieš (to ti nikto neberie, len potom neskúsenému človeku nehovor, že ak sa zaujíma aj o maličkosti, tak je na ceste zblbnúť)Keby som sa o tie maličkosti nezaujímala, tak by maličkosť mohla vzrásť na veľkú vec a mohlo by byť neskoro.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Ashley » 24. Okt 2005, 19:20

Ankous aj ja by som rada vedela čo to podla teba môže byť ked zo zlým dýchaním u 4mesačného štenaťa netreby ísť k veterinárovy. Hm????
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod Hosť » 21. Nov 2005, 20:15

čo sa týka vakcinácii a odčervenia.najprv odčervím ak je v pohode(bez alebolen málo parazitov) tri-štyri dni a vakcinácia.1.vakcinácia- parvo,corona,druhá- parvo,corona,tretia komplet aj žltačka!!!je to totiž leptospiróza- choroba ktorá "ničí"pečeň a jej príznaky sú žltačka.vakcinácia-6 týždňov(vek šteniatka)
8 týždňov
3 mesiace
vo veku 6 mesiacov besnota- ale ak idete za hranice do tohoto veku vyžaduje sa očkovanie už vo veku 3 mesiace- veterinár vám poradí aká vakcína je k tomu optimálna.
samozrejme vakcíny na "viac"chorôb možno doporučiť len ak je psík úplne v pohode,inak treba byť opatrný.takisto dôležitú úlohu zohráva aj lokalita kde žijete a nákazová situácia.tí,čo už dlhšie chováte psíkov si určite pamätáte - je to už pár rokov- že padali dospelé psi na parvo a boli stopercentne vakcinovaní!!!!!!!!!!!!!
ale teraz by sa to teoreticky nemuselo stať.
Hosť
 

Poslaťod ankous » 21. Nov 2005, 23:54

Ashley píše:Ankous aj ja by som rada vedela čo to podla teba môže byť ked zo zlým dýchaním u 4mesačného štenaťa netreby ísť k veterinárovy. Hm????

Pozri sa, u 4mesacneho stenata to moze znamenat hocico. Ako vet by som mala vela otazok. Ktovie co s nim robis. Ved napriklad co robis so psikom 24 hodin denne? Ma dostatok spanku? Ako casto ho krmis? Nema nahodou vytok z nosa? Nemas pocit ,zeby aj kaslal? Ked sa napapa, je v pohode alebo si ide hned lahnut? Sprava sa ako typicke steniatko alebo je prilis kludne? Ja nie som vet, ale napriklad aj teraz v tychto dnoch som vyliecila psov z prechladenia vcetne kaslu. Ja vsadzam predovsetkym na homeopatika a som velmi spokojna. Aj z tazkych stavov je pes do 10 dni v pohode. :!:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia