zakladne ockovanie

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

zakladne ockovanie

Poslaťod zuzka » 12. Okt 2005, 10:50

Ahojte,potrebujem radu. Mam doma maleho 2,5mesacneho drobca. Po prichode domov som si ho dala skontrolovat vetom a vsetko je o.k. Zaockovany a odcerveny bol u povodneho majitela a ja som s nim bola taktiez uz na preockovany. Zarazila ma vsak poznamka veterinara, ze mam prist este 3x na preockovanie. Co si myslite,je to nutne ? Nechcela by som ho zbytocne dopovat liekmi,ked to nie je potrebne.
P.S. Byvam v Petrzalke. :lol:
zuzka
 

Poslaťod Fany » 12. Okt 2005, 14:07

To je divne :?: ....ja ked som si brala psika (teraz ma 4 mesiace) uz mal za sebou prve ockovane, odcervenie, a hned na to som bola s nim na druhe a teraz ked mal 3 sme boli na ockovanie proti zltacke, pred tym som ho odcervila a ked bude mat 6 mesiacov tak zase odcervit a ockovat proti besnote....a potom uz len raz za rok 1 ockovanie (v tej vakcine je vsetko) a kazde 3 mesiace odcervit. Takze zhrniem to - stena do jedneho roka 4 ockovania.
Fany
 

Poslaťod zuzka » 12. Okt 2005, 14:17

Diky za radu,uz som totiz zacala pochybovat o svojom zdravom rozume...
Takze este raz skocim na ockovanie a odcervenie.Mala podotazka,naco to ockovanie proti zltacke???
A co si myslis o ockovani proti tetanu,ked pes ma 4 mesiace a zacne mu rast
staly chrup? Pocula som, ze niekto si nechava psa proti tomu ockovat.Moje dva psy to neabsolvovali a nic im nechybalo!?
zuzka
 

Poslaťod ankous » 12. Okt 2005, 21:50

O com to rozpravate? Najsamprv, ze ich nechcete trapit ockovanim a nakoniec ich ockujete este aj na zltacku .....atd. Jednu vec si zapamatujte, troj az 5 zlozkove vakcinacie nie su v sucasnych zivotnych podmienkach dobre. Zatazuje to az prilis organizmus a preto je najlepsie to vsetko rozdelit do viacerych vakcinacii.
Jasne, ze treba vediet co a kedy sa ma ockovat, ale zaroven treba sledovat co sa ziada. Stale sa objavuje nieco nove a plus ked sme teraz v EU tak vsetko sa premieta aj do tejto cinnosti. Mozno nakoniec ozaj dopadneme tak, ze pes bude ockovany aj 6xdo roka. :roll:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Susy » 12. Okt 2005, 22:27

Ahoj.Ja mam 3 mesacnu nahacku.Teraz som s nou bola u veterinara.V jednej inekcii bolo vsetko,co tam ma byt+odcervenie.Ateraz mam prist az za 3 mesiace.
Susy
 

Poslaťod Ashley » 15. Okt 2005, 0:44

Neviem presne ako to je ale pochybujem že vakcinácia proti chorobám obsahuje látku na odčervenie. Inak o očkovaní proti žltačke u psov som nepočula. Kde by ju asi tak chytili?
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod ankous » 15. Okt 2005, 22:17

Susy - odcervuje sa pred ockovanim nie?
Zltacka - nepocula som o tom . Variant na ockovanie je vela. Niektory ani nevedia o moznostiach ockovani napriklad kliestova encefalitida, herpes...atd.
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod rybicka » 19. Okt 2005, 14:43

ankous píše:O com to rozpravate? Najsamprv, ze ich nechcete trapit ockovanim a nakoniec ich ockujete este aj na zltacku .....atd. Jednu vec si zapamatujte, troj az 5 zlozkove vakcinacie nie su v sucasnych zivotnych podmienkach dobre. Zatazuje to az prilis organizmus a preto je najlepsie to vsetko rozdelit do viacerych vakcinacii.
Jasne, ze treba vediet co a kedy sa ma ockovat, ale zaroven treba sledovat co sa ziada. Stale sa objavuje nieco nove a plus ked sme teraz v EU tak vsetko sa premieta aj do tejto cinnosti. Mozno nakoniec ozaj dopadneme tak, ze pes bude ockovany aj 6xdo roka. :roll:


neviem, kde si zobrala to"najsamprv ich nechcete trápiť očkovaním" to tu u nikoho nevidím napísané. Ak neviete koľko razy dať svojho psa očkovať, informujte sa u veterinára, on má prehľad, vie, čo ktorému psovi je potrebné. Predsa len je oveľa viac odborníkom ako my.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Mary » 19. Okt 2005, 20:19

rybicka vieš niektori su tu ale "mudrejši" ako veterinar :lol:
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Ashley » 19. Okt 2005, 20:56

No super tou mudrejšou tu budeš hlavne ty!!!!!!
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod rybicka » 20. Okt 2005, 6:40

Mary, myslíš? Koľko si mala za svoj život psov? Ak sa cítiš múdra ohladne psov, tipnem si maximálne 5. Keďže ťa nepoznám...A myslíš si, že kolko psov ošetruje denne takový veterinár? Ano, nežije so psom, nepozná ho možno povahovo, ale myslím, že čo sa týka zdravia psa a iných zvierat, tak určite nie je nikto múdrejší ako ten, čo ich ošetruje, kto má na to školu, roky praxe, ktorý vie, čo je pre ich zdravie najlepšie. My si to môžeme len myslieť, on to vie.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod rybicka » 20. Okt 2005, 7:02

ashley ako si to čítam, myslím, že Mary to myslela asi ironicky na ankous :P a v tom má pravdu, človek neodborník môže mať veľa svojich zážitkov a poznatkov zo života so psom, ale nikedy lajk nie je tak môdry ohladne zdravia ako profesionál, ktorý je zabehnutý. Však?
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Mary » 20. Okt 2005, 9:42

rybicka jasne že som to myslela ironicky a ankous :wink:
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Mary » 20. Okt 2005, 9:43

Ashley neviem či ti niečo hovori ked je slovo v uvodzovkach :lol:
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 20. Okt 2005, 9:59

Ako si tak čítam viacej tém na tomto fóru, tak ankous sa všade tvári veľmi "múdro" neviem, čo má za sebou, čo sa chovu psov týka, napríklad ja som uplný začiatočník, vyjadrujem, čo si myslím, ale ak ide o závažné veci, obraciam sa na odborníkov, alebo na rady druhých. Len som si všimla, že ankous si niekedy v niektorých veciach protirečí.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Ďalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia