zakladne ockovanie

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Poslaťod Hosť » 5. Dec 2005, 20:11

Nehnevajte sa, ale až ma zaráža kolko nesprávnych odpovedí príde na jednu jednoduchú otázku. Som veterinár a 22rokov chovám psov. Každý veterinárny liek alebo vakcína má svoju vakcinačnú schému a preto môžu byť rozdiely medzi, tým ako vás veterinár zavolá na dalšie očkovania. Všeobecne platí, že šteňa má byť 1 krát očkované ešte u matky(chovatela( v 7 tyždni, potom2.x v9 týždni a 3x v12 týždni. Okrem toho náš zákon jednoznačne hovorí, že každý mäsožravec nad 3 mesiace musí byť očkovaný proti besnote. NIE v 6mesiacoch. Súhlasím, že v niektorých prípadoch je dobré vakcinácie rozdeliť, ale všetky kompletné vakcíny prešli mnohopočetnými testami aj nepravdepodobné, že by mohli nejako škodiť, alebo neúčinkovať alebo iné... Mali by ste jednožnačne tieto veci konzultovať s vašim veterinárom a nie takto. dúfam, že som vám aspoˇˇň trocha pomohla. EVA
Hosť
 

Poslaťod ankous » 5. Dec 2005, 23:48

Vazena pani doktorka, toto co ste napisali skusenejsi chovatel ovlada. Moj veterinar vsak rozdeluje ockovacie latky tak aby co najmenej zatazovali stena. Dokonca besnotu u vacsich a obrich plemien ockuje zhruba az na 4 - 5 mesiac. Zabudame na to ze doba sa meni a zijeme aj v inom prostredi ako pred 15 rokmi. Vtedy psy neboli az tak chorlavy. Teraz okolo seba vidim same alergo, dermatitidy alebo problemy s imunitou.
Nemyslite si , ze " nahustene " ockovanie velmi zatazuje imunitny system :?:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Predchádzajúci

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia