katrácia sučky

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

katrácia sučky

Poslaťod ladymacbeth » 6. Sep 2006, 20:26

Ahojte! Chcela by som vedieť, aký je váš názor na to, že suka by mala byť kastrovaná až po prvom vrhu... Tí, čo mi na túto otázku reagovali na dog.sk, prosím zdržte sa komentára - dosť, čo sa ja opakujem :lol: . Teda samozrejme ak by ste mali k veci niečo nové... :D
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod Tara » 8. Sep 2006, 16:45

Sucka sa moze dat vykastrovat po hociktorom vrhu ale predovsetkym to tusim musi byt az po prvom harani. Ak si myslis ze kazda sucka musi mat aspon raz za zivot steniatka (ako sa hovori) tak je to blbost. Pocula som uz aj take nazory ze potom moze ochoriet, atd. Najzdravsia sucka je taka ktora nema steniatka ani raz za zivot. Niekto sice mozno bude proti mne, ale ja viem co pisem, pretoze som to citala v nejednej knihe. To je odo mna asi vsetko. :wink:

Prajem vela krasnych prezitych chvil so psikom. :D
Tara
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Poslaťod ....... » 8. Sep 2006, 18:48

pre taru. a aj pre ladymacbeth
mohla si to citat v hociktorej knihe, ale skutocnost je ina.....
skor sa spytat na statistiku veterinarov alebo tak!
neni pravda, ze sucka je zdrava ked nema stenata!!
lebo na kazdej sucke sa to odvija inak, kazda ma iny organizmus inu imunitu a vsetko! takze toto je tazke povedat konktretne!!! alebo konkretne sa vyjadrit! takze asi tak
.......
 

Poslaťod ladymacbeth » 8. Sep 2006, 20:36

tara, nie všetko, čo sa píše v knihách, musí byť pravda :!: Ja som napr. v knihe zasa čítala, že sučka by mala byť kastrovaná ešte pred prvým háraním! A dávam Ti za pravdu - zdá sa mi to prinajmenšom trochu čudné.
Ale rozhodne nie som zástancom názoru, že sučka musí mať aspoň raz za život šteniatka a že môže byť katrovaná až po prvom vrhu. Veď je to úplne postavené na hlavu... Ale dala som túto tému aj do veterinárnej poradne na tejto stránke, dúfam, že sa niekto kompetentný vyjadrí.

PS
Dakujem za prianie :wink: ale momentálne si môžem užívať len tých cudzích :cry: . Alebo naše mačky :)
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod Tara » 13. Sep 2006, 15:23

pre ......
toto napisala pani veterinarka: Ja osobne nevidim ziaden dovod preco by mala byt sucka sterilizovana az po vrhu. Sucka by mala prejst prvou rujou, aby bola pohlavne dospela a potom sa moze sterilizovat.
to iste co som tvrdila aj ja az po prvom harani a nemusi to byt az po prvom vrhu :wink: :wink: :wink:
Tara
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Poslaťod Nikka » 13. Sep 2006, 20:10

Neboj sa, sucka sa moze dat kastrovat po 1. harani,kedy sa predpoklada, ze uz je pohlavne dospela. Obycajne sa ale kastruje tak v roku zivota, kedy su psy dospele aj fyzicky /velke plemena neskor/.
To s tymi steniatkami to je len povera. Ja to tiez stale ludom vyvracim v ambulancii :D .
Sucka nebude mavat harania,takze ty nebudes mat problem s neziaducim krytim,nemoze dostat zapal maternice atd.
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod ladymacbeth » 13. Sep 2006, 21:45

PREBOHA :!: To som JA napisala do názvu témy KATRÁCIA sučky :?: :?: :?: :oops: Ešteže všetci viete, o čom je reč :lol: :lol: :lol:
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec

kastracia

Poslaťod Hosť » 27. Sep 2006, 21:42

Dnes sa uz aj v odbornej verejnosti (dost nesmelo) priznava, ze kastracia nema taky ucinok, ako sa jej volakedy pripisoval. Vsetkym by som doporucila, aby si pred pripadnym nezvratnym zakrokom na svojom psikovi najprv precitali napriklad toto:

http://psiskolafalco.web3.cz/vycvik.htm#_kastrace

p.s. ladymacbeth - pre teba je to imho specialne vhodne, aj pre tvou kamosku
Hosť
 

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 28. Sep 2006, 11:41

Tak na toto musim zareagovat. My sme do psieho organizmu a zivota zasiahli uz tym, ze sme ho zobrali z volnej prirody a domestifikovali. Nasi psi neziju vo volnej prirode, nepotrebuju sa starat o prezitie, ziju s nami, my sme ich svorka. Prisposobili sme ich dnesnej dobe a spoluzitiu s nami. Vo volnej prirode sucka rodi kazdy rok steniatka lebo je to prirodzene. Nase sucky (pokial nie su vyslovene chovne) rodia 1-2 krat za zivot, mnohe vobec a to prirodzene nie je. Potom maju zdravotne problemy s tym suvisiace. Ked sme im uz tak velmi zmenili zivot, tak im ho aspon pomozme prezit v zdravi. Nikomu neprajem tu skusenost, ktoru denne prezivam v ambulancii, ked umiera sucka kvoli nadorom mliecnej zlazy alebo zapalu maternice...a stacilo tak malo....dat ju sterilizovat.
A este jedno : predstavte si ....mate zdravotne problemy a vyberu vam maternicu....az tak velmi sa vam zmeni povaha??
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Hosť » 28. Sep 2006, 15:11

MVDr. Magdaléna Godányová píše:A este jedno : predstavte si ....mate zdravotne problemy a vyberu vam maternicu....az tak velmi sa vam zmeni povaha??


predstavte si: odoberte vasej dcere maternicu pre buduce mozne zdravotne problemy. Ako sa jej zmeni zivot a povaha ???
Hosť
 

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 28. Sep 2006, 18:04

ani zene sa nezmenia jej povahove vlastnosti, a okrem toho pes nepremysla ako ludia, neuvedomuje si predsa ze mu vyoperovali maternicu a uz nebude mat steniatka.
V kazdom pripade je na kazdeho vedomi a svedomi ako sa postara o svoje zvieratko.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod zuzi » 29. Sep 2006, 8:15

Rozhodnutie je na každom majitelovi, viem vsak tiez zo skusenosti ake problemy maju staršie sučky a psy. Preto moja volba padla na kastraciu. Psa som dala vykastrovat,ked mal rok a moja sučka pojde po druhom haraní.
Na margo zmeny povahy: nezda sa mi,že by sa moj pes zmenil..je viacej pritulny,ale za to aj viac poslušny :wink:
zuzi
 

Poslaťod ladymacbeth » 5. Okt 2006, 17:57

to anonymný:
No aby som vec uviedla na správnu mieru: ja nechcem dať kastrovať psa. Nikdy som toto neriešila, pretože som nemala so psom žiadne problémy z tejto stránky. Len som sa pýtala - čisto zo zvedavosti - aký tu majú ľudia názor na to, že ak má byť suka kastrovaná, tak musí mať aspoň raz za život šteňatá...
Ale mám kastrovanú mačku :P :D
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod Hosť » 6. Okt 2006, 9:28

"Na margo zmeny povahy: nezda sa mi,že by sa moj pes zmenil...je viacej pritulny,ale za to aj viac poslušny "
..... pochybujem , ze by sa dala poslusnst spajat s kastraciou...
Hosť
 

Poslaťod ladymacbeth » 6. Okt 2006, 10:06

No jasne ze poslusnost nesuvisi s kastraciou, ale s vycvikom :wink: Ale da sa na to pozerat aj tak, ze ked nie je pes "zmietany pudmi", ochotnejsie posluchne majitela... Ked sa Ti pes rozbehne za harajucou suckou, mozes na neho vykrikovat kolko chces...
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť