Ako vyliečiť ranu?

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Ako vyliečiť ranu?

Poslaťod badovka » 18. Aug 2006, 12:20

Môjmu psíkovi sa na chrbte vytvorila chrasta, ktorú si rozškrábal až do krvi. Najprv som mu to dezinfikovala a natrela framykoin. masťou. Keďže si to stále škrábal, tak som ho celého obviazala. Ani po 3 dňoch sa mu to nehojilo, tak som kúpila kalciovú masť /to sa nemá zakrývať - musí sa to hojiť voľne/. Včera sa mi zdalo, že sa to zlepšilo, ale ráno to mal už zase rozškrábané. Čo mám s tým robiť ? PORAĎTE!!!
Ďakujem badovka
badovka
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 14. Aug 2006, 9:48

Re: Ako vyliečiť ranu?

Poslaťod boglarca » 18. Aug 2006, 15:22

badovka píše:Môjmu psíkovi sa na chrbte vytvorila chrasta, ktorú si rozškrábal až do krvi. Najprv som mu to dezinfikovala a natrela framykoin. masťou. Keďže si to stále škrábal, tak som ho celého obviazala. Ani po 3 dňoch sa mu to nehojilo, tak som kúpila kalciovú masť /to sa nemá zakrývať - musí sa to hojiť voľne/. Včera sa mi zdalo, že sa to zlepšilo, ale ráno to mal už zase rozškrábané. Čo mám s tým robiť ? PORAĎTE!!!
Ďakujem badovka


Tak já jsem měla stejný problém s jedním ze svých psů. Postup byl shodný s vašim, nakonec jsem začala znova a to takto: třikrát denně jsem ránu vyčistila betadinou roztokem a namazala silnou vrstvou framykoinu + nasadila jsem límec, kromě venčení a krmení ho měl prakticky 14 dní a výsledek - zahojeno. Ale opravdu se musí co nejčastěji vystříhaná rána čistit a mazat. Hodně úspěchů.
boglarca
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 17. Júl 2006, 12:05

Re: Ako vyliečiť ranu?

Poslaťod Michaela » 19. Aug 2006, 12:02

badovka píše:Môjmu psíkovi sa na chrbte vytvorila chrasta, ktorú si rozškrábal až do krvi. Najprv som mu to dezinfikovala a natrela framykoin. masťou. Keďže si to stále škrábal, tak som ho celého obviazala. Ani po 3 dňoch sa mu to nehojilo, tak som kúpila kalciovú masť /to sa nemá zakrývať - musí sa to hojiť voľne/. Včera sa mi zdalo, že sa to zlepšilo, ale ráno to mal už zase rozškrábané. Čo mám s tým robiť ? PORAĎTE!!!
Ďakujem badovka



boglarca nebola si s tym u veta??????? ked liecis psika sama moze mu to aj ublizit.
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Ako vyliečiť ranu?

Poslaťod boglarca » 21. Aug 2006, 8:21

boglarca nebola si s tym u veta??????? ked liecis psika sama moze mu to aj ublizit.[/quote]

Upřimně, kdybych měla při tom počtu psů chodit s každou věcí na veterinu, asi bych nedělala nic jiného. Navíc za tu dobu co psy máme a při počtu zranění, které se jim na honech přihodí, jsem se naučila takové věci řešit sama.
boglarca
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 17. Júl 2006, 12:05

Re: Ako vyliečiť ranu?

Poslaťod DKo » 22. Aug 2006, 9:02

boglarca píše:za tu dobu co psy máme a při počtu zranění, které se jim na honech přihodí, jsem se naučila takové věci řešit sama.
pomocník alaptid
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia