ALAVIS alebo PROENZI

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

ALAVIS alebo PROENZI

Poslaťod Burky » 6. Okt 2005, 23:10

Chcem sa Vás opýtat, čo je pre psa na jeho kĺby lepšie Alavis alebo Proenzi?Proenzi som skúšal ale Alavis nie a už nechcem kupovať zbytočne dalši pripravok. Diky
Burky
 

Poslaťod Kasper » 6. Okt 2005, 23:19

A to je čo ya sprostá otázka? Je múka lepšia ako mäsokostná múčka? Ved ty porovnavaš klbový prípravok pre yvierata s prípravkom určeným ľudom. Proenyi nie je veterinarnz pripravok. Bacha chlape co sa pztas lebo uz v Cechach prijali zakon platný v EU, že ak existuje veterinarnz pripravok na iste urcenie tak sa musi podavat zvieratu ten, ak ho yacnes nahrádyat ludkým tak s ato povayuje za tzranie yvierat
Kasper
 

Poslaťod Ingrid » 8. Okt 2005, 20:37

Veterinar odporuca kombinaciu.Obden striedat.
Ak chces,najdi si v seznam.cz chov.stanicu nem. dog BONODA.Je to veterinar a ma tam aj poradnu.Opytaj sa.
Ingrid
 

Poslaťod ankous » 3. Nov 2005, 21:34

Ked som bola teraz na vystave v CZ tak som sa opytala chovatelov ako je to s pouzivanim humannych liekov u psov. Pocula som vzdy len kladnu odpoved. Dokonca aj co sa tyka klbovej vyzivy. Jednoducho len daju mensiu davku psovi ako ked to berie clovek. Ak niekto chce zakon, aby sa humanne lieky a vyzivy nevyuzivali u zvierat tak je to amater ktory este neprisiel do styku s chorobou kde pomoze niekedy lepsie humanny liek ako veterinarny. Avsak som za to, ze ked existuje specialny pripravok pre psov, tak by podla okolnosti mal mat prednost pred humannym pripravkom.
Preto uprednostnim Alavis aj ked s nim iba zacinam. Doteraz som davala BioCal.
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Niki » 4. Nov 2005, 7:56

Ja som taketo ešte nepočula že psovi na klby to ti doktor poradil??
Niki
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod ankous » 7. Nov 2005, 14:41

Niki, ja neviem ci vobec mas psa a ked ano neviem akeho, ale predstav si ,ze aj pes ma klby o ktore sa treba starat. Ci je to male plemeno alebo velke. Ak uz nieco boli - je to neskoro. To mi ver. Potom uz vsetky pripravky posobia len na znizenie pripadnej bolesti.

:evil: Kedy sa konecne naucime, ze preventivne opatrenia su lepsie ako ked problem pride a nas milacik trpi. :evil:

Kazdy pripravok ma davkovanie upravene tak, aby sa mohol uzivat ako preventivne tak aj liecebne. Alavis to splna.
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Alavis

Poslaťod medy » 29. Nov 2005, 16:34

Ja dávam Alavis a som s ním spokojná. Beauceronka ho dostáva preventívne a strakáčka liečebne, má luxáciu. Nevidím dôvod, prečo dávať psovi Proenzi, ak je Alavis priamo určený pre psov. :) Ja by som si teda pri Proenzi netrúfla stanoviť dávku.
Obrázok užívateľa
medy
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 24. Nov 2005, 14:59

Poslaťod zuzu » 29. Nov 2005, 16:45

Ahojte...chcela by som si zaobstarat psika yorkshirskeho teriera...Ankous zda sa ze ty o tom vies vsetko najlepsie...tak by som sa chcela dozvetiet co najviac o tomto psikovi aby sa mal u mna dobre a aby netrpel.A chcela by som sa opytat blizsie na tie klby...viem ze tieto male plemena mavaju problemy s klbmi tak..DAKUJEM
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod ankous » 30. Nov 2005, 23:49

zuzu píše:Ahojte...chcela by som si zaobstarat psika yorkshirskeho teriera...Ankous zda sa ze ty o tom vies vsetko najlepsie...tak by som sa chcela dozvetiet co najviac o tomto psikovi aby sa mal u mna dobre a aby netrpel.A chcela by som sa opytat blizsie na tie klby...viem ze tieto male plemena mavaju problemy s klbmi tak..DAKUJEM


Ja som sice chovatelka velkych plemien, ale co sa tyka yorkov - to by som si na tvojom mieste pozrela na www.alavis.sk . Samozrejme aj toto plemeno potrebuje zvysenu opateru. Najma co sa tyka srsti. Ak nechces chovat / chovna stanica, vystavy / odporucam nejaky modny strih. To ti urobia v salone pre psov. V zime / od 5stupnov dole / odporucam " oblecenie" a prechadzky co najkratsie. Vankusiky chodidiel odporucam po kazdej prechadzke namocit do vlaznej /moze aj trochu viac byt teplejsia / a nakremovat / ja som pouzivala indulonu na citlivu poukazku /.Od maja do oktobra nech je vonku co najcastejsie. Co sa tyka krmiva - ja by som davala RC YORK alebo niektore plnohodnotne krmivo pre male psy. Odporucam vsak aby nevyzeral ako prerastnuty pes tak asi zhruba v troch mesiacoch prejst na adult. Vtedy sa pozastavi rast a ostane ako by mal byt / to mam od chovatelky yorkov :twisted: /.
Vratim sa k Alavisu - ja by som davala od 3 mesiacov psika 0,25 tablety na den po dobu troch mesiacov. Potom by som to zopakovala - pri potiazach o mesiac - bez potiazi o pol roka. :lol:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Re:

Poslaťod zuzu » 1. Dec 2005, 17:00

ankous, mne bolo povedane ze silky terier nemusi mat v zime oblecenie (od pani z chovatelskej stanice z kt. budem mat steniatko) tak neviem ci je to potrebne tak aby som zbytocne nekupovala...DIK
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod ankous » 1. Dec 2005, 23:16

Ja proste nechapem chovatela ,ktory nemysli na preventivne opatrenia. Kedy sa konecne naucime chranit a nie chytat sa za hlavu ked je pes uz chory. Ty sa rozhodni ,ale ja si myslim, ze predsa je to maly , nizky psik pre ktoreho ja by som kupila oblecenie. My ked sme mali maltezaka tak ta mala plastenku do dazda, oblecenie na jesen /tensie/, oblecenie na zimu /hrubsie/. :)
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod zuzu » 2. Dec 2005, 16:46

ankous tak porad, to steniatko chytro vyrastie a ja vysolim niekolko tisic za oblecenie ktore zahodim alebo co?
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod ankous » 3. Dec 2005, 22:11

Teraz je to male steniatko, takze aj tak vela casu vonku travit nebudes. Takeho maleho mozes naucit aj na tzv. macaci zachod. Mam jednu znamu co ma dvoch yorkov, kedze pracuje na smeny psiky maju chaos s prechadzkami. Naucila ich na macaci zachod a tak chodia uz len na ozajstne prechadzky a nie " vencit ".
Tie posledne modely oblecenia co som videla tak boli nastavitelne suchym zipom. Aj tak ti treba aspon dva . Ak chces mat a chovat musis aj investovat . Ber to ako investiciu do zdravia psika. Popripade jej dat usit alebo to zvladnes aj sama ? :lol:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

ankous

Poslaťod zuzu » 4. Dec 2005, 13:44

ankous, vraj s nou nemame chodit vobec von lebo je este velmi malinka...tak len ked bude teplejsie...a na jar sa uz budeme saliet vonku :lol: sa tesiiiim zatial vystrajame doma
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Ashley » 4. Dec 2005, 19:20

Zuzu to chceš byť z havom celú zimu doma? Myslíš že to je rozumné? V budúcnosti ti prechladne hned ako zafúka vietor. Chceš radu? tak nájdi akýkolvek malý svetrík hoci aj po panenke a chodte sa aspoň na 5 minút prejsť. Hafan bude mať radosť. A že spí v posteli to nie je nič hrozné. So mnou tam spí japonská akita ked je chorá!!! Zatial pa a prajem vela pekných zážitkov!!!
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Ďalší

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia