caste ochorenie

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

caste ochorenie

Poslaťod julieta » 28. Sep 2005, 21:53

Chcela by som sa opytat, ci je pravda ze slachtene psy maju castejsie a vaznejsie zdravotne problemy ako krizenci. Dnes mi to totiz povedali nezavisle od seba dvaja ludia.
julieta
 

Poslaťod julieta » 29. Sep 2005, 11:29

Z vlastnej skusenosti mozem potvrdit, ze je to pravda.Ci to bol bardac,rusky terier,bernardin, a ine plemena a to vsetko so super rodokmenom.Chovame zvierata nieco cez 25 rokov, z toho 22 rokov v Bratislave a momentalne konecne na dedine. Samozrejme ze nase babulky, ziju s nami v dome. Momentalne mame bernardinku a rusku terierku. Su uzasne, aj ked nie celkom zdrave...
julieta
 

Poslaťod popo » 29. Sep 2005, 15:59

Nuz odpoved bude dlhsia.
Pokial ide o krizencov,alebo orieskov je dolezite si uvedomit,ze spravidla takymto psom sa nedostava takej starostlivosti ako cistokrvnym.Je to bohuzial tak.Preto sa neda tato vec plne potvrdit,ci su zdravsi.Jednoducho ludia kaslu na na psa a ked chradne neriesia to bud prezije,alebo nie.Popr. ho hned daju zastrelit a sused im da stena zadarmo.

Ked sa zastavime u cistokrvnych psoch tu je dolezite brat do uvahy dedicnost, pokial maju rodicia zdravotne problemy je velka pravdepodobnost ich dedenia.Dalej pribuzenska plemenitba
zvysuje riziko vzniku ochoreni napr.DBK atd.
Jednoznacne sa da ,ale povedat,ze pri cistokrvnom chove je zmapovana tato chorobnost a da sa povedat vies,co ta caka,pri orieskoch nemas ani paru,ake choroby sa mozu vyskytnut.
popo
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 19. Sep 2005, 16:00
Bydlisko: BA

Poslaťod ankous » 12. Okt 2005, 21:20

popo - nemozes jednoznacne tvrdit, ze vies co mozes ocakavat.
Ja som mala sucku Brazilskej fily z dobreho rodu kde defekty neboli /preto som ju aj brala/. Steniatko zacalo mat problem s kozou uz v 4mesiacoch , v 19mesiaci jej bola diagnostikovana rakovina a o dva tyzdne nato zomrela. Jej rodicia, surodenci a ostatna vetva "rodiny" su
v pohode a dokonca aj dalsi potomkovia. A teraz mi vysvetli kde sa stala chyba, ze vsetci su v poriadku len moja skoncila tak ako skoncila.

Ked sa prilis staras moze sa stat, ze poskodis. Napriklad povedzme ze rodicia nemaju dysplaziu, ale niekto to prehana so stenatom a potom sa cuduje ze mlady pes ma 4ku dysplaziu. Je to vsetko o vztahu k tomu zvieratu a znalosti ako sa onho starat. Aj zdravy pes so zdravym rodokmenom moze zrazu zacat novu eru ochoreni. Alebo potomok rodicov ktori nie su prilis zdravi moze byt zdravy cely svoj zivot az do staroby. Vsetko je v primeranej starostlivosti. :lol:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 138
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Užívateľ » 31. Okt 2005, 20:27

Podľa mňa je to pravda. Ja mám 2,5 ročnú fenku kríženca RTW+NO a v živote jej nič nebolo, ani len zapálené oči nemala. Zato známi majú 8 mesačného pidbula a bol 3x taký chorý, že mysleli, že oňho prídu... Chodil celý týždeň, každý deň na 3 injekcie. Všetkých čo poznám a majú čistokrvného psa sa sťažujú, že je stále chorý, a krížencom nikdy nič nieje.
Užívateľ
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 6. Okt 2005, 20:19

kríženci niesú nikdy chorí ???

Poslaťod Mimi » 31. Okt 2005, 21:33

Užívateľ "Krížencom nikdy nič nieje"......to nemôžeš myslieť vážne ??? :shock: :roll:
Mimi
 

Poslaťod Ingrid » 31. Okt 2005, 21:50

Moja odpoved je jednoznacna. :lol:
Je to individualna zalezitost. Necitala som ziadne statistiky z tohto porovnania.
Ale ja by som nikdy neriskovala si zaobstarat psa neznamej rasy a tym neznamej predispozicie na spravanie a jeho uzitkovost..
Ingrid
 

Poslaťod Ashley » 6. Nov 2005, 8:04

Šlachtený psi majú vždy väčšie riziko genetických predispozícií ako povodné psy pretože sú niečím čo vytvoril človek nie príroda a s tou sa mi nemôžeme zrovnávať. Napr. na čo by bol asi v prírode taký yorki alebo čivava? No na druhej strane aj povodné typi psov majú svoje problémi pretože ony sa síce nezmenili no príroda ide ďalej. Myslím že najlepšie na tom budú v tomto prípade kríženci lebo sa fantasticky dopĺňajú i ked aj to sa može otočiť proti nim. Ak sa k sebe dostanú plemená ktoré trpia podobným genetyckým problémom alebo naopak výrazne odlyšným, nemusí to dobre skončiť.
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron