Stredoázijský ovčiak- problémy so srsťou

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Dermanorm

Poslaťod Hosť » 13. Okt 2006, 10:08

Milan, skús sa s veterinárom poratiť, či by vášmu aziatovi nepomohol olej Dermanorm alebo iný podobný, pozri na http://www.zvieratka.sk/SK/?do=proddetail&pid=9b9226014 . Nedivím sa ti, že si z veterinárnej poradne uhol radšej sem, aj mňa a asi aj každého normálneho chovateľa poriadneho psa by šokovala rada ohľadom kastrácie na zlepšenie srsti.
Hosť
 

SAO pr. so srsťou

Poslaťod Milannn » 13. Nov 2006, 9:19

Takže plesne sme sa zbavili, snáď sa to nebude opakovať!!!
Pes za 5 a pol týždňa pribral 1 kg, čo je u neho úspech. Žerie 650- 700 gramov granuli denne (Pro Nature- pre šteňatá veľkých plemien).
Pred dvoma rokmi vážil moj pes dobrých 55 kg, bol krásne osvalený, vyšportovaný a teraz som rád, že pribral na necelých 45 kg, ale ďakujem aj za to jedno kilo.
Srsť rastie len pomaly-veľmi pomaly, povedal by som skoro vôbec. Pokračujeme v predpísanej dávke liekov a o mesiac na kontrolu...
Milannn
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 22. Jún 2006, 11:03

glandula thyreoidea

Poslaťod fosilia » 13. Nov 2006, 21:13

Milann: Pro nature to už lacnejšie krmivo v Trenčine nemáte. Štitna žlaza je u psa dosť veľký problém a momentálne ho zaťažovať nevhodnými krmivami...
To už veterinár nevie ani poradiť. V prvom rade nasadiť krmivo s ľahko straviteľnou bielkovinou. Ideálne je ryba alebo kačica. Imunita psa poklesla preto ten prejav pliesni a problémy s kožou a následne so srsťou. Všetko so vštkým súvisi a tak nielen štítna žlaza ale obličky a pečen nesmú byť momentálne zaťažované. Vhodné je nasadiť bylinkovú výživu. Treba si uvedomiť že hormón štítnej žľazy tyroxín ovplyvňuje pečeň.

Popýtaj sa na Firstmate či má radu pri liečbe štítnej žľazy. Alebo nasaď krmivo pri problémoch s hepatitidou a zapalových procesoch s Aloe Vera alebo bodliakový olej, ci zlyhavaniu funkcie pecienky. Na Električnej ulici v Trenčine pri veterinároch majú tieto krmivá.
Aj Hills ma dobré veterinárne krmiva, ktoré napomáhajú pri liečbe.

Bylinková výživa môže byť podporená špeciálnym čajom, ktorý sa namieša presne podľa diagnózy od tvojho veterinára.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 356
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Predchádzajúci

Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia