veterina v BA

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

veterina v BA

Poslaťod Misha » 19. Jún 2006, 10:17

Prosim vas,kde sa da v BA kupirovať pes?Ak mate aj vy kupirovaneho psa,tak kolko vas to vyšlo?
Misha
 

Poslaťod Michaela » 20. Jún 2006, 18:31

kupirovanie je vrajze zakazane.
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Misha » 22. Jún 2006, 19:28

:lol: zakazane....vieš zakazy su na to,aby sa porušovali...Ja poznam nejakych vetov čo to robia,ale chcem zohnať lacnejšieho...Ak sa bojite napisat veterinu kde to robia,nebojte..ja napišem moj mail...
Misha
 

Poslaťod maťo » 22. Jún 2006, 20:33

Misha píše::lol: zakazane....vieš zakazy su na to,aby sa porušovali...Ja poznam nejakych vetov čo to robia,ale chcem zohnať lacnejšieho...Ak sa bojite napisat veterinu kde to robia,nebojte..ja napišem moj mail...


K tomuto radšej len toľkoto :o :( :roll: :?:
maťo
 

Poslaťod Hosť » 22. Jún 2006, 22:43

Misha, neblázni. Asi to má nejaký dôvod /týranie zvieraťa/ keď to je zakázané. To chceš nechať kupírovať psa a spôsovovať mu bolesť len z estetického hľadiska? Ja mám svojich psov veľmi rada a trpím a musím ísť do čakárne len keď dostávajú injekciu. Kupírovanie by som nikdy nedopustila.
Hosť
 

Poslaťod Michaela » 23. Jún 2006, 7:13

ja nepoznam taku kliniku. ja som si len myslela, ze to nevies. a ake mas plemeno?
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod MVDr. Mgr. Ivan Riečan » 23. Jún 2006, 10:34

Aj mňa by ako člena Dozornej komisie Komory veterinárnych lekárov SR zaujímalo, ktorí veterinári robia kupirácie :?

Ako sa tu už uvádza a správne, každe konanie ktoré spôsobí zvieraťu trvalé alebo dlhodobé porušenie neobnoviteľných častí organizmu okrem sterilizácie samíc a kastrácie samcov, odrohovania teliat do veku osem týždňov za dodržania podmienok zabraňujúcich rozširovaniu chorôb (čo je aj kupirácia, pozn. autora), je podľa §21 ods. 2 písm. b) zákona č. 488/2002 Z.z. týranie zvierat, ktoré je zakázané.
MVDr. Mgr. Ivan Riečan
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 2. Jún 2006, 9:14
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod offca » 23. Jún 2006, 12:26

A aký je postih za nedodržanie spomínaného zákona?
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod ivaz » 23. Jún 2006, 12:42

neviem na 100%, ale sukromnej osobe sa moze ulozit pokuta 10 000,- Sk a pravnickej osobe do 500 000,- Sk. Za tyranie zvierata moze byt ulozeny trest odnatia slobody na 2 roky, zalezi od okolnosti
Zakon (§ 378 Týranie zvierat) este hovori taketo nieco:
(1) Kto
a) týra zviera, hoci bol za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutý alebo za taký čin v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch odsúdený,
b) týra zviera zvlášť krutým a surovým spôsobom, alebo
c) utýra zviera,

potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.

(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) na viacerých zvieratách,
b) verejne alebo na mieste prístupnom verejnosti,
c) na zvierati osobitne chránenom zákonom, alebo
d) závažnejším spôsobom konania.
Obrázok užívateľa
ivaz
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 28. Mar 2006, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod offca » 23. Jún 2006, 15:44

MVDr. Mgr. Ivan Riečan píše:každe konanie ktoré spôsobí zvieraťu trvalé alebo dlhodobé porušenie neobnoviteľných častí organizmu okrem sterilizácie samíc a kastrácie samcov, odrohovania teliat do veku osem týždňov za dodržania podmienok zabraňujúcich rozširovaniu chorôb (čo je aj kupirácia, pozn. autora), je podľa §21 ods. 2 písm. b) zákona č. 488/2002 Z.z. týranie zvierat, ktoré je zakázané.


..a len moja poznamka, týmto (poznámkou autora) ste ale zaradili kupiráciu do zoznamu výnimiek, ktorých sa zákon o týraní zvierat netýka :wink:
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod MVDr. Mgr. Ivan Riečan » 26. Jún 2006, 8:37

Ako sa tu už uvádza a správne, každe konanie ktoré spôsobí zvieraťu trvalé alebo dlhodobé porušenie neobnoviteľných častí organizmu(čo je aj kupirácia, pozn. autora) okrem sterilizácie samíc a kastrácie samcov, odrohovania teliat do veku osem týždňov za dodržania podmienok zabraňujúcich rozširovaniu chorôb , je podľa §21 ods. 2 písm. b) zákona č. 488/2002 Z.z. týranie zvierat, ktoré je zakázané.

Takto to už pochopí každí.
MVDr. Mgr. Ivan Riečan
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 2. Jún 2006, 9:14
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Joachim » 6. Júl 2006, 10:22

Tato tema tu vzdy bude.......preco sa to zakazalo len pred nedavnom?? doteraz si nikto neuvedomoval ze to je tyranie? aj ked podla mna osobne nie....a pan veterinar by mal vediet ze male stena to ani neciti....a pri pracovnych plemenach je to vyhoda...ako pre majitelov tak pre psov....tolko moj nazor viac sa nevyjadrujm k tejto teme
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia