Klieste

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

Klieste

Poslaťod Michaela » 12. Jún 2006, 9:57

vie niekto nejaky ucinny sprej na klieste?????????????? mojej sirke som v sobotu vytiahla 8 kliestov.
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod offca » 12. Jún 2006, 10:12

so spot-on(mi) maš ake skusenosti?
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod zuzu » 12. Jún 2006, 15:39

no my sme dali frontline a odvtedy nemame ziaden problem..ale vraj nie kazdemu psovi to zabera tak treba skusit.. :wink:
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Michaela » 13. Jún 2006, 10:33

offca píše:so spot-on(mi) maš ake skusenosti?


Nemam.
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod offca » 13. Jún 2006, 10:45

Taak skus, je to velmi dobra vec. Mohlo by to uplne vyriešiť tieto tvoje ťažkosti.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Joachim » 13. Jún 2006, 14:37

Naaam pomaha zatial velmi super ten obojok Kiltix ;)
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Michaela » 14. Jún 2006, 8:36

aj my sme použivali obojky, pomahali, ale obojky uz nechceme. tie co sme kupovali vydrzali len 6 mesiacov.
a lepsie j esprej alebo sampon???????? a ked ma ten moze do vody??? ona miluje vodu
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod ivaz » 14. Jún 2006, 14:15

Ak chces pripravok s najdlhsou ucinostou, tak jedine obojky. Ucinkuju ti 8 mesiacov +- nejake drobne, zalezi od psa. Pozor obojky su rozne, nedaj sa obalamutit nazvom ANTIPRAZITNY OBOJOK. Kvalitne sa pohybuju od 300-400 a viac. Ja mam najlepsie skusenosti s Kiltixom. Mam ho na oboch psoch. Mam retrievre, takze pol zivota stravia vo vode.
Nezabudaj, ze obojok nezabrani nasatiu kliesta, aj ked casto vidis kliestov na srsti v takom krci, neschopnych pohybu. Vtedy ich len odoberies. Obojok sposobi to, ze kliest by mal do 24 hodin odpadnut, co je doba po ktorej sa uvolnuju bakterie boreli.
Vencime dennodenne v poli, kde je strasne vela kliestov, zatial sme problemy nemali.
Obrázok užívateľa
ivaz
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 28. Mar 2006, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ivaz » 14. Jún 2006, 14:21

Michaela píše:a lepsie j esprej alebo sampon???????? a ked ma ten moze do vody??? ona miluje vodu

Ak ma pes sprej, tak akonahle vliezie do vody alebo zmokne ucinnost sa postupne straca. Musis ho striekat stale, ked ides von. Nehovoriac, ze ten zvuk psy vacsinou nemaju radi a boja sa ho.
Sampon nie je dlhodobe antiparazitikum, pomoze??? len vtedy ak uz sa chces zbavit blch, kliestov a vsi.
Obrázok užívateľa
ivaz
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 28. Mar 2006, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Michaela » 20. Jún 2006, 18:28

ona nemoze mat obojok, lebo ked ho mala tak sa zachytila o plot a keby som tam nebola tak by sa zadrhla.
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod ivaz » 21. Jún 2006, 8:19

Michaela píše:ona nemoze mat obojok, lebo ked ho mala tak sa zachytila o plot a keby som tam nebola tak by sa zadrhla.

To neviem, ja mam skor problem, ze mi casto povoluju. Ked sa mi hraju psiska a chytaju sa za krky, tak potom maju obojok uplne roztiahnuty a musim utahovat. Ak by sa aj zachytila, tak obojok povoli alebo sa roztrhne. Samozrejme zalezi aj od typu obojku, videla som take pomerne pevne a hrube, ten by asi nepovolil alebo kiltix urcite povoli...
Obrázok užívateľa
ivaz
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 28. Mar 2006, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod susie » 21. Jún 2006, 11:02

ja pouzivam frontline spot on alebo Advantix. So Frotline mam tiez podobne skusenosti,minuly rok mi na psy nezaberal... neviem preco??? tak som zmenila na advantix a v pohode. Obojky sa mi sice osvedcili,ale pes mal na krku alergiu,tak sme museli prejst na iny sposob ochrany. :wink:
susie
 


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia