to Jery - hnacky, granule

Tu môžete písať o všetkom, čo súvisí so zdravím vašich psíkov. Ak ale očakávate odpoveď veterinára, píšte do "Veterinárnej poradne" - nižšie.

to Jery - hnacky, granule

Poslaťod ivaz » 6. Jún 2006, 11:09

Snad sa tu zastavis, kedze mail mi neodosiela...
Prosim dopredu tych, ktori sa nevyznate a napisete, ze vas psik papa to a to a ste s tym spokojni, nepiste. Ak mate naozaj prehlad, uvitam kazdu odpoved...
Mam 7-mesacnu retrieverku, ktora pravdepodobne nemusi v granulach psenicu a zaroven kuracinu. Vyrastala na RC, asi po dvoch mesiacoch zacali silne hnacky s primesou hlienu. Bakteriologicke rozbory v poriadku, ziadne parazity, nic. Vysadila som RC dala na varenu a bolo ok. Mala som pred vystavou, takze som potrebovala vykrmit, kedze po hnackach strasne vychudla. Myslela som si, ze to bude konkretne RC (navlhnute vrece, alebo nieco) ale nebolo.
Skusala som Proplan Puppy Large aj Lamb&Rice a nepomohlo, stale silne
hnacky, nevedela ich v sebe udrzat. Presli sme aj Hill'som, tiez
nevyhovoval. Az Acana (ja viem, ze je z mucky)... ta ju stiahla ale po puppy large-ke tiez hnackovala. Tak som dala Adult Lamb&Rice a po nej je teraz relativne dobre, nehnackuje, ale vykaly nie su to, co by mali byt, nehovoriac, ze maju na stena strasne malo proteinov a tukov, co je dost vidno, nakolko mala prestala rast a skor pribera na tukoch ako osvaleni. Taktiez maju pomerne vysoky vapnik a pomer CA-P je dost o nicom.
Pred tyzdnom som po mesiaci opat skusila RC, ci tam nieco nebolo alebo ja neviem, proste dodat jej to co potrebuje (zlozenim) a opat to iste, hnackuje az az.
Uz som si presla asi vsetkymi dostupnymi granulami, no nie som si ista na
ziadnych ci neobsahuju psenicu. Aspon teda myslim, ze by som sa mala
zamerat na obsah psenice a asi aj tej kuraciny, kedze ani z acany kuraciny nebolo dobre. Urcite je viac alergenov, ale na ine som nejak nepostrehla citlivost, ale moze sa stat, ze to je aj nieco ine.
Preto sa obraciam na teba, kedze mas rozhlad aky mas. Potrebujem nieco zohnat, po com bude naozaj dobre a potrebujem aby to bola stenacia, pre velke plemena nezalezi, havne nech je to puppy.
Rozmyslala som nad Animondou, ANF, First Mate, ale nenasla som tam informaciu, ci to naozaj neobsahuje psenicu a nechcem opat naslepo skusat, granul mam uz doma az az, nehovoriac, ze suka by uz mohla zacat normalne dorastat, aj ked je mi jasne, ze uz to nebude ono. Je mi jedno, co to bude stat. Zatial sa nechcem uchylovat k veterinarnym dietam, snad najdem nieco vhodne, resp. ty.
Predvcerom som skusila First Mate Hypoallergenic Potato & Fish Puppy a nezabralo absolutne, stale hnacky. Uz som rozmyslala nad pankreatitidou, ale to by hnackovala zo vsetkych granul obsahujucich vyssie mnozstvo tuku.
Vcera na obed a vecer som jej dala zase Acanu Lamb&Rice, dnes uz nehnackuje.
Uz mam doma 1 az 3-kilove vrecka od kopec granul, tak uz mi nevadi, ak si nejake dolozim.
Naposledy upravil ivaz dňa 6. Jún 2006, 13:00, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
ivaz
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 28. Mar 2006, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod anitram » 6. Jún 2006, 11:16

ja len tak informativne, aj ked mimo temy, jerry byva na dog.sk , tu som ho este nevidela, mozno by si mu tam mala aspon napisat link, ze tu mas na neho nejaku otazocku
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod ivaz » 6. Jún 2006, 11:16

anitram píše:ja len tak informativne, aj ked mimo temy, jerry byva na dog.sk , tu som ho este nevidela, mozno by si mu tam mala aspon napisat link, ze tu mas na neho nejaku otazocku

Stalo sa, tam mi to nechce vlozit, preto som to dala sem.
Obrázok užívateľa
ivaz
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 28. Mar 2006, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod anitram » 6. Jún 2006, 11:22

ok, asi to je prilis dlhy clanok na dog. Dufam, ze ti pomozu, vela stastia
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Hnačky

Poslaťod Milan » 6. Jún 2006, 12:47

Ivaz. To je dosť veľký problém. Najlepšie bude ak zavoláš na môj telefon 0905/619755 alebo sa ozvi na mail hamsystem@stonline.sk. Možno že ti poradím dobre. Ja mám Labroša, a tiež som si prešiel s takýmito problémami. Čauko . Milan :lol:
Milan
 


Späť na Zdravotné záležitosti

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia