Čivava

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Je v poslednom období čivava módna zalezitost?

ano
16
76%
nie
5
24%
 
Celkom hlasov : 21

Čivava

Poslaťod muxa » 14. Sep 2005, 11:06

V poslednej dobe sa mi zda ze čivava sa stala modnym hitom pretoze je o ne velký zaujem ale je to z dovodu ze sa "slavne osobnosti" s nimi ukazuju na verejnosti alebo psik sam o sebe? Pytam sa len tak na Váš názor ja osobne uz niekolko rokov obdivujem tieto psíky :D Sú krásnucké :wink:
Vaša Muxa 8)
Obrázok užívateľa
muxa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 31. Aug 2005, 20:24
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ingrid » 14. Sep 2005, 20:54

Mne osobne sa ziadne male psy nepacia.Nevidim na tom nic modne..Chovam nem.
dogy a tie povazujem za psy. :lol:
Keby som sa mala rozhodnut pre maleho psa,radsej by som volila macku.
Co clovek to nazor :lol:
Ingrid
 

Poslaťod muxa » 15. Sep 2005, 10:06

Samozrejme kazdý ma svoj nazor a to ma prave zaujimalo. Ja som chovala Ruskeho teriera co je tiez dost velke plemeno a teraz pre zmenu sa rozhodla pre nieco malinkate.Ked som sa rozhodovala co si zaobstarat premyslala som o viacerých rasách ale ked do nasej rodiny pribudla čivava, bolo jednoznacne rozhodnute, svojou povahou a výzorom ma uplne dostala. :wink:
Dúfam že čoskoro si ju zaobstaram :lol:
Vaša Muxa 8)
Obrázok užívateľa
muxa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 31. Aug 2005, 20:24
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Mary » 15. Sep 2005, 18:22

Ja tiež davam prednosť väčšim psom.V byte mame 8ročneho križenca stredneho vzrastu a to je ocov maznak,je to taky lenivec.Ja som cela niečo žive a pritulne a zaroven nejakeho bodigarda, tak teraz mam 11tyždnovu fenku pitbula..je to take šidlo :lol:
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Hosť » 18. Sep 2005, 19:26

Beriem, že každý má svoj názor, ale neodsudzuj, pokým nepoznáš. Čivava má veľmi dobrú povahu. Je síce malinká, ale odvážna a veľmi živá :wink: .
Pozri www.civava.sk
Hosť
 

Poslaťod Lenica » 19. Sep 2005, 9:16

Poznam jednu chovatelku, ktora ma ine plemeno ako civavu. Jednu civavku si vzala (je s PP) a vravela, ze uz NIKDY viac. Co to zviera ma zdravotnych problemov, ze to nie je mozneeee. Luxacia patel, oci, usi, zuby. Skratka na tom psovi nie je nic OK. Je síce rozkošná, ale chúdatko stale chora.
Obrázok užívateľa
Lenica
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 8. Sep 2005, 8:50

Poslaťod Mary » 19. Sep 2005, 21:07

to je tiež jeden z dovodov (ako pisala Lenica) prečo takych psikov nemusim.Stale by som behala k vetovy,to by som sa unho citila ako doma,sice už teraz sa tam tak citim s tromi zvieratmi :lol:
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Lenica » 20. Sep 2005, 8:02

:lol: Fuuuuha !!! Až s tromi zvermy? Ja mám "iba" dvoch a tiež mi to stačí. Myslím finančne. :shock:
Obrázok užívateľa
Lenica
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 8. Sep 2005, 8:50

Poslaťod Mary » 23. Sep 2005, 17:33

no ja mam kastrovanu fretku, 9ročneho spachtoša križenca stredneho vzrastu (asi križeny bradačom a špicom,je z utulku) a 12 tyždnovu pritulnu a blaznivu fenku pitbula.Najviac sme vrazili penazi do fretky a určite jej hranice prerastie pitbul..
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Lenica » 26. Sep 2005, 8:31

Heeej? A prečo mysliš, že pitbulka prerastie jej hranice, co sa financii týka? Je problémova? Zdravotne? Ci ako si to myslela? :?
Obrázok užívateľa
Lenica
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 8. Sep 2005, 8:50

Poslaťod pytliak » 27. Sep 2005, 8:18

Anonymous píše:Beriem, že každý má svoj názor, ale neodsudzuj, pokým nepoznáš. Čivava má veľmi dobrú povahu. Je síce malinká, ale odvážna a veľmi živá :wink: .
Pozri www.civava.sk

..ale hlavne je to bohovsky biznis. Poznam ludi co na civavach zarobili na barak...
pytliak
 

Poslaťod Zuzi » 27. Sep 2005, 8:18

Ja som vzdy tuzila mat velkeho psa, konkretne RR, ale vsetci ma odhovarali, ze do bytu nie. Nie je to o priestore ale o tom ze vacsina velkych psov potrebuje denne dostatok pohybu, co sa na sidlisku neda. Od rodiny som nakoniec dostala civavku a som strasne rada ze ju mam. Je to idealny psik do bytu, je hravy, nenarocny a vela toho nespapa :) .
Keby som byvala v rodinnom dome, tak urcite mam hned 2 velkych hafanov. Ale v podstate tomu kto miluje psov je jedno ci je velky alebo maly, s PP alebo bez. Ma styri labky, vlhky nufak a ten neodolatelny "psi kukuc" vie vykuzlit kazde plemeno. :D
Zuzi
 

čivava

Poslaťod Nina » 28. Okt 2005, 23:10

Musím reagovať na názor ktorý tu odznel ohľadom mojej srdcovej záležitosti ktorou sú už viac ako 10 rokov čivavky. Najskôr musím napísať ,že ich mám doma momentálne 5 a určite to nie je konečný počet pretože ak si raz niekto čivavu kúpi určite nezostane len pri jednej a dá mi za pravdu. Chcem však reagovať na ten názor že čivava je "chorý" psík. Je to v prvom rade obrovský blud a neznalosť plemena pretože za celý čas čo sa čivavám venujem nemali žiadne zdravotné problémy, sú to silné aj keď malinké psíky a majú obrovské srdiečko ktorým sa vám celé odovzdajú. Nechcem aby môj príspevok vyznel negatývne voči veľkým plemenám pretože spolu s drobcami som mala aj nemeckú dogu s ktorou veľmi dobre vychádzali no bohužiaľ vlani na vianoce mi umrela .A tak ju nahradil malý nemecký ovčiak ktorý je s nimi tiež dobrý kamoš a má pred nimi rešpekt. Viem že ani toto sa nebude všetkým páčiť ,ale pravý chovateľ nikdy na čivavách nezarobí na barák pretože čivava má v priemere 2 až 3 šteniatka no niekedy sme radi aj keď je len jedno a mamina je v pohode pretože pokiaľ sa dodrží váha predpísaná v štandarde tak čivavka mamina ktorá má 1,6 kg predsa nemá možnosť aby porodila 6-7 šteniatok a práve preto sú pravé čivavy také drahé aké sú. Ja chovám dlhosrsté a nikdy ich za žiadne plemeno nevymením ,ale ani žiadne plemeno psa neporovnávam s mačkou. Ak máte otázky ohľadom čiviek rada zodpoviem. :)
Nina
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 28. Okt 2005, 22:12
Bydlisko: Levice

Poslaťod zuzka » 30. Okt 2005, 2:59

Ahoj Nina,
ja som počula tiez vela pozitivneho o čivavách a preto,ako píšeš, mám malý dotaz na teba.U nás na sídlisku máme už pár rokov pani,čo má toto plemeno.Zaujímalo by ma,koľko rokov sa v priemere dožije ? Lebo ja mám pocit,že táto čivavka má okolo 12rokov.
Povahovo sa mi zdá byť vyrovnaná,ale zažila som ju aj,keď branila svoju pančku a na svoju výšku je to teda odvážny tvor!
zuzka
 

čivava

Poslaťod Nina » 30. Okt 2005, 10:39

:) Ahoj Zuzi čivavky sa dožívajú v priemere 15 rokov ale sú aj jedince čo sa dožijú viac . Najstaršia čivavka sa dožila 22 rokov a žila niekde v Anglicku . Čo sa týka ich odvahy tak máš pravdu skočia si v pohode aj do veľkých plemien ak sa jedná o ochranu ich pána . Čivavy sa strašne naviažu na jedného pána a sú ochotné za neho riskovať aj svoj život . Ja u nich obdivujem obrovskú odvahu , vernosť ale aj vďačnosť za každý pohľad čo im človek venuje. Sú veľmi citlivé a vnímavé čo ocenia všetky vekové kategórie ľudí. 8)
Nina
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 28. Okt 2005, 22:12
Bydlisko: Levice

Ďalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia