BORDER KOLIA

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

BORDER KOLIA

Poslaťod Lia » 22. Nov 2014, 18:44

Ahojte, neviem či sem sa mám vyjadriť, som čerstvý člen :D
Potrebovala by som trošku poradiť od vás psíčkarov :)
mala som doma sučku bígla 7 rokov, ale ochorela mi a musela som ju dať utratiť :(
ďalej sme mali krátkosrstého jazvečíka- chlapca. Potom ako mi bíglik odišiel som chcela aspoň pomôcť útulkom s DO, tak som si zobrala kríženca border kólie, bola to asi ročná sučka. Zo začiatku veľmi plachá, mala zo všetkého strach a hlavne z nepoznaného. Bolo vidieť, že si prešla niečím nepekným. Zo všetkých síl som sa snažila dať jej aspoň dočasný domov a lásku. Nakoniec sa mi spamätala, pokyny sa učila rýchlosťou zvuku, jednoducho bola úžasná. No nechať som si ju nemohla, našla som jej ale skvelý domov.
Bývam s rodičmi, ocino by chcel len borderku, biglika už nechce. Tak som sa rozhodla, že na Vianoce spravím prekvapenie, čo to som si najprv pozisťovala o bordedkách. Neskutočne ma zajujali borderky blue merle. Chcela by som opäť fenočku, mám k ním bližšie.
Mám ale trochu problém ju momentálne zohnať :/ neviete náhodou o niekom kto mal prednedávnom vrh ? alebo bude mať ? :)
ďalej by som sa chcela spýtať či pre psíka nebude problém ostať tri dni z týždňa po 5-6 hodín sám doma ?? Je mi jasné , že šteniatko mi to neprespí a aj viem ako to je s borderkami a ich energiou, rozmýšlam teda nad klecov, kým bude sama. Máte s klecami dobré skusenosti ? Bývam v byte.
A rada by som ešte vedela, ako je to s plznutím. Niekde som sa dočítala, že cez zimu neplznu vobec , niekde , že plznu celý rok a strašne moc :D
Ak by ste mi niekto poskytli nejaké info bola by som vďačná . Nechcem psíka kupiť od bárskoho.
ďakujem , Lia :)

navrch
Lia
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 22. Nov 2014, 18:42

Re: BORDER KOLIA

Poslaťod amal » 11. Mar 2015, 7:46

Nie nie je z utulku je od chovatela kupili sme je bazos Sice vaha jej pomerne sedi mala bi mat 21 a ma 23 takze vaha bi sa podla mna celkom dala DAKUJEM :blaaa:

_____________________________
Sign up with Testking asvab pratice test ccna for getting incredible online testking courses Testking usmle step 1 prep and Boston University We also provide best
amal
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 11. Mar 2015, 7:42


Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron