Labrador

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Labrador

Poslaťod Mirina » 23. Feb 2006, 11:41

Ahojte, veľmi sa mi páči labradorský retriever a zhánam skúsenosti od ludí, ktorí takéhoto psíka chovajú. Bola by som rada, keby ste mi poradili, či je to psík vhodný do bytu, aké ste mali problémy s jeho výchovou, výcvikom, čo od neho očakávať atď. Počula som názor, že tieto psíky aj keď majú krátku srsť dosť pĺznu a že je lepšie si vybrať farbu psíka podľa toho aké farby prevládajú u vás doma, teda svetlého ak máte svetlé podlahy a tmavého ak zas tmavé. Je dobré, keď dovolím psíkovi spať v posteli? Ďakujem za všetky vaše príspevky. :)
Mirina
 

Poslaťod anitram » 23. Feb 2006, 12:43

mirina - v teme trosku nizsie psik ci fenka, som pisala konkretnejsie moje skusenosti s labosom.
To ci dovolis spat psikovi v posteli je len na tebe. A ked si tam predstavim labradora, tak neviem kde budes spat ty :lol:
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod zuzu » 23. Feb 2006, 15:55

Ja len ze ked RAZ tomu psovi dovolis spat v posteli...budes mat nenormalny problem dostat ho z nej niekedy von..takze si rozmysli ci sa nad nim aj jedinu noc zlutujes a prijmes ho do postele ale budes s nim tak musiet spat do konca zivota ked s nim nechces bojovat..drzim prsty :wink: poznam to z vlastnej skusenosti
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

labrador

Poslaťod mata » 17. Mar 2006, 23:46

Ahoj,ja mam 3roc.labradorku,chovam ju v byte.Ako stena bola strasna nicitelka vsetkeho,preslo ju to az po 1 1/2 roku. :D Labradorovi sa musis dost venovat,stale jej vymyslame daky program aby sa nenudila a dost jej to pomohlo.Spava s nami v posteli ale ma aj svoj pelech a tak si chodi spat na striedacku.(nam to nevadi)Plzne tak 2x do roka,ale pri pravidelnom vycesavani nebudes mat problem,prinajhorsom budes castejsie vysavat.Vyrastla z nej poslusna,mila k vsetkym-ludom,ostatnym zvieratam,-sucka a nevymenili by sme ju ani za milion.Urcite ti odporucam labradora...
mata
 

labrador

Poslaťod Anka7 » 18. Mar 2006, 0:35

Ahoj
velmi sa mi paci, ze si najprv zhanas informacie. Dnes je svet taky, ze kupujem a ani neviem co.
Ja osobne doma labradora nemam, ale videla som ich par - na cvicaku aj ich povahu. Ja mam retrievera.
Retrieveri su trosku kludnejsie vo vacsine pripadov
Labrador potrebuje urcite vela casu a dostatok vybehania, ako uz vyssie spominali, aby si vybil energiu. Ak sa tak nestane, zacne si ju vybijat na napriklad niceni alebo to dojde k agresivite - ku psom. Je to potom dost tazke...
V knihach o labradoroch sa pise, aky su skvely spolocnici, no v takej knihe ti nenapisu na co si mas davat pozor, a ze psy, ktore sa vyuzivaju ako slepecke a zachranarske vedia aj ublizit ci stat sa hrozbou pre okolie...
urcite ak si das pevnu ruku a budes ho poriadne vychovavat a cvicit, tak sa vyhnes problemom.
Najlepsie je zo zaciatku navstevovat seriozny cvicak, kde ti poradia. Lebo co za mlada dovolis, tazko odnaucis.
Vela majitelov psov nechaju rozkosne steniatko tak, ved pocuva, naco ucit. A potom sa dostavia na cvicak, ked ma pes pol roka a nevedia co s nim...
drzim palce
Anka7
 
Príspevky: 110
Registrovaný: 15. Mar 2006, 20:35

labrador

Poslaťod matav » 18. Mar 2006, 17:05

Anka7:
Mas pravdu ze stena treba vychovavat ale ja si myslim ze do pol roka by to malo byt formou hry a nie hned drezura na cvicaku-ved treba tomu stenatu nechat kusok detstva...Treba sa viac zamerat na stretavky s ostatnymi ludmi,psami,zvieratami,situaciami a popri tom vychovavat...Labrador nema vrodenu agresivitu.To ze vsetko nicila neznamena,ze bola nevybehana alebo sme jej venovali malo casu...Proste mala tolko energie,ze po celom dni behania,kupania...my ko a pes vyskereny...Takze tak nejak...
Obrázok užívateľa
matav
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 18. Mar 2006, 0:14
Bydlisko: TT

Re: labrador

Poslaťod Anka7 » 18. Mar 2006, 21:38

matav píše:Anka7:
Mas pravdu ze stena treba vychovavat ale ja si myslim ze do pol roka by to malo byt formou hry a nie hned drezura na cvicaku-ved treba tomu stenatu nechat kusok detstva...Treba sa viac zamerat na stretavky s ostatnymi ludmi,psami,zvieratami,situaciami a popri tom vychovavat...Labrador nema vrodenu agresivitu.To ze vsetko nicila neznamena,ze bola nevybehana alebo sme jej venovali malo casu...Proste mala tolko energie,ze po celom dni behania,kupania...my ko a pes vyskereny...Takze tak nejak...



Jasne, ze som to myslela len formou hry. A vek pol roka ma len tak napadol. Jasne, ze sa to moze vyskytnut aj v neskorsom veku - rok aj dva... Zalezi od toho, kedy si to dotycny majitel konecne uvedomi, ze nieje vsetko v poriadku...
Steniatka sa cvicia formou hry, ale navsteva cvicaku im neublizi, aby aj majitel sa dozvedel, ako sa ma spravat. Preco ho ma pustat aj k inym ludom ci psom. Pretoze je medzi nami velmi vela ludi, ktori svoje zvierata pred ostatnymi brania - najma v mladom veku - az tak, ze su potom uplne nesocializovane priam divoke... :(
Anka7
 
Príspevky: 110
Registrovaný: 15. Mar 2006, 20:35

Poslaťod lucik » 22. Mar 2006, 15:44

Cauko. Tiez ocenujem zhananie informacii pred kupou psika. Ja som asi mesiac dost intenzivne patrala po vselijakych info a pytala som sa ludi, ktori labikov maju, aby som zistila, ci budem schopna zvladnut labradora. Tiez sa mi toto plemeno velmi paci, ale do januara 06 sme mali maleho civaviaka, ktory sice neovladal ziadne povely, bol ustekany, ale zboznovali sme ho.. dozil sa 14 rokov.. po mesiaci som sa rozhodla, ze chcem dalsieho psika, tak som zacala doma spracuvat tatka na labradora.. najprv nesuhlasil, ze je to velke, ale nakoniec podlahol. teraz mame 9-mesacnu ciernu labradorku z Vycvikovej skoly Unie slabozrakych a nevidiacich - vyradenu z dalsieho vycviku. Je nadherna, naucena zakladnym povelom.. aj ked teraz je v puberte, tak sa cvicime navzajom.. aby som sa dostala s5 k teme - odporucam labradora, pokial si trufas zvladnut vychovu velkeho psa. Pravdupovediac, ja som rada, ze mam Gipsy vycvicenu, neviem, ci by som vycvik zvladla. Taktiez ju mame v byte, ale je pravda, ze potrebuje pohyb vonku - je na nej vidiet, ze zboznuje prechadzky vonku a aportovanie.. no a zevraj este plavanie, to nechavam na teplejsie pocasie, bojim, ze prechladne teraz. Takze.. HOR SA DO ZVAZOVANIA KUPY PSIKA!
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod Sassy » 5. Apr 2006, 10:24

Ocenujem vyber plemena :), ale aj to ze najprv zhanas potrebne info.
Ja mam doma 8,5 mesacnu ciernu labradorku. Mame ju v 3 izbovom byte. Steniatku sa treba dost venovat hlavne pokial ma vela energie. A uz od malicka je dolezite naucit ho co smie a co nesmie. Ked bola asi 2,5 mesacna tak hryzla vsetko co jej prislo pod zubky, pretoze to stena potrebuje, takze trosku nakusla sedacku a brala topanky (ale to sa velmi rychlo oducila). Treba jej veci ktore nesmie hryzt vymenit za hracky vhodne na hryzenie pre psov a pridat k tomu povel Nesmies,Fuj a pochvalit ju ked hryzie hracky. Aj detom ked idu zuby tak hryzu a slinia a su nervozne. Nasa bola dost nervozna ked jej vypadavali mliecne zuby a drali sa trvale potrebovala dost vela hryzt, takze treba davat pozor aby si obcas neuchmatla nieco co hryzt nesmie napr. nove kozene topanky :)
Inak su to velmi spolocensky psi, neagresivny a velmi rychlo sa ucia. Teda aspon ta moja :) Je potrebne so steniatkom chodit medzi ostatne psiky (ockovane) aby sa vybehali,vysantili, a naucili sa spravat. S mojou sme zacali chodit na cvicak od 4 mesiacov,chodim pravidelne. Pokial chces mat psika v meste, tak je potrebne aby sa naucil spravat. Mne trosku trvalo pokial sa moja labradorka oducila vyskakovat na deti a ludi (ako steniatko) - takto prejavovala radost a chcela sa hrat. Tym ako bude rast sa to postupne da odnaucit,len treba trpezlivost. Momentalne asi od 5 mesiaca ju neaujima nic ine iba palicky a lopticky ktore by aportovala aj cely den(dokonca ani ine psi ju nezaujinaju ak jej hadzem lopticku ide sa za tym zblaznit). Vacsina labradorov je na aportovanie a pritom sa aj riadne vybehaju. Co sa tyka plznutia, tak zatial nam plzla 2x viac, inak je to normalne, mame svetle podlahy a nie je s tym problem, staci ju parkrat vykefovat. Miluju vodu, takze pri dospelom psovi si bude treba zvyknut ze cvachtanie sa v potokoch a v rieke bude na beznom poriadku :)) Moja vytahuje z vody konare a ine veci, chcem s nou zacat chodit na zachranarsky vycvik, vie aj dobre vynuchavat hracky-- velmi ju to bavi, takze uvidime ako jej to neskor pojde... Zelam vela uspechov pri vybere :D
Sassy
 

Poslaťod Hosť » 5. Apr 2006, 10:33

Sassy píše:Ocenujem vyber plemena :), ale aj to ze najprv zhanas potrebne info.
Ja mam doma 8,5 mesacnu ciernu labradorku. Mame ju v 3 izbovom byte. Steniatku sa treba dost venovat hlavne pokial ma vela energie. A uz od malicka je dolezite naucit ho co smie a co nesmie. Ked bola asi 2,5 mesacna tak hryzla vsetko co jej prislo pod zubky, pretoze to stena potrebuje, takze trosku nakusla sedacku a brala topanky (ale to sa velmi rychlo oducila). Treba jej veci ktore nesmie hryzt vymenit za hracky vhodne na hryzenie pre psov a pridat k tomu povel Nesmies,Fuj a pochvalit ju ked hryzie hracky. Aj detom ked idu zuby tak hryzu a slinia a su nervozne. Nasa bola dost nervozna ked jej vypadavali mliecne zuby a drali sa trvale potrebovala dost vela hryzt, takze treba davat pozor aby si obcas neuchmatla nieco co hryzt nesmie napr. nove kozene topanky :)
Inak su to velmi spolocensky psi, neagresivny a velmi rychlo sa ucia. Teda aspon ta moja :) Je potrebne so steniatkom chodit medzi ostatne psiky (ockovane) aby sa vybehali,vysantili, a naucili sa spravat. S mojou sme zacali chodit na cvicak od 4 mesiacov,chodim pravidelne. Pokial chces mat psika v meste, tak je potrebne aby sa naucil spravat. Mne trosku trvalo pokial sa moja labradorka oducila vyskakovat na deti a ludi (ako steniatko) - takto prejavovala radost a chcela sa hrat. Tym ako bude rast sa to postupne da odnaucit,len treba trpezlivost. Momentalne asi od 5 mesiaca ju neaujima nic ine iba palicky a lopticky ktore by aportovala aj cely den(dokonca ani ine psi ju nezaujinaju ak jej hadzem lopticku ide sa za tym zblaznit). Vacsina labradorov je na aportovanie a pritom sa aj riadne vybehaju. Co sa tyka plznutia, tak zatial nam plzla 2x viac, inak je to normalne, mame svetle podlahy a nie je s tym problem, staci ju parkrat vykefovat. Miluju vodu, takze pri dospelom psovi si bude treba zvyknut ze cvachtanie sa v potokoch a v rieke bude na beznom poriadku :)) Moja vytahuje z vody konare a ine veci, chcem s nou zacat chodit na zachranarsky vycvik, vie aj dobre vynuchavat hracky-- velmi ju to bavi, takze uvidime ako jej to neskor pojde... Zelam vela uspechov pri vybere :D
Este k tomu spaniu v posteli, nie je velmi dobre naucit ho to lebo potom ho uz z postele tazko dostanes :)) takze odporucam pelech vedla postele, a obcas ho vziat do postele pripadne na sedacku, moja moze ale iba ked tam niekto je snou, sama do postele a na sedacku nesmie. ale poznam ludi, ktory si nevedia rady s vyhananim psa z postele a sedaclu, ked bude vazit cca 35-40 kg je to aj dost problem pokial pes nerespektuje autoritu svojho pana :)) a bojovat s nim je dost unavne... takze odporuca odmalicka naucit ...
Hosť
 

Poďakovanie!

Poslaťod Mirina » 11. Apr 2006, 17:21

Ďakujem všetkým, ktorí sa zapojili do diskusie, vážim si váš názor a dosť mi pomohol pri mojom ďalšom rozhodovaní. Takže teraz viem, že labrádor je to "pravé orechové" plemeno pre mňa a v najbližších mesiacoch si ho určite zaobstarám. Ak by niekto vedel o šteniatkách, prosím, dajte mi vedieť. Ešte raz vdaka. Mirina[/b]
Mirina
 

pre mirinu

Poslaťod matav » 12. Apr 2006, 14:42

Ahoj,ak mas zaujem o steniatka,my mame posledne 2 na predaj-sucku,psika.Pozri si nasu stranku www.mutnejazero.szm.sk Najdes tam foto,viac info,kontakt...Ak sa Ti nezapacia-nevadi...Stastny vyber...Matav
Naposledy upravil matav dňa 13. Apr 2006, 17:13, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
matav
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 18. Mar 2006, 0:14
Bydlisko: TT

Poslaťod offca » 12. Apr 2006, 14:51

hm, matav, stranka vam neexistuje.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Hosť » 12. Apr 2006, 15:02

offca- musis si to vytukat bez toho najdes.......
to bola mensia chyby :oops:
Hosť
 

Poslaťod offca » 12. Apr 2006, 15:27

..a ja blbá :D
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Ďalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia