irsky vlkodav

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

irsky vlkodav

Poslaťod basa » 15. Feb 2006, 20:44

kto by mi vedel povedat od kolko sa pohybuje cena irskeho vlkodava s PP? vopred dakujem. :)
basa
 

Poslaťod rybicka » 16. Feb 2006, 7:56

Ahoj, na Slovensku aj v Čechách 20-25tis. Ako u koho, ale väčšinou takto. CHceš si ho kúpiť? Aj ja niekedy, až budeme mať lepšie bytové podmienky. Je to krásny havo :wink:
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod basa » 16. Feb 2006, 10:46

dakujem. chcela by som si ho kupit, je to velmi pekny pes a ta jeho vyska je super 8) mas doma neakeho psika?
basa
 

Poslaťod offca » 16. Feb 2006, 11:12

aj jeho životnosť je super...len na okraj.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod basa » 16. Feb 2006, 11:18

aka je jeho zivotnost?
basa
 

Poslaťod offca » 16. Feb 2006, 11:31

Krátka.
Ked "si chceš kúpiť" takéhoto, alebo nejakého psa, mala by som o nom vedieť čo najviac. A toto je jedna z vecí, ktoré zvyknu ľudia o vlkodavoch zistiť medzi prvými.
Ked sa dožije 6 rokov, je dobre.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod baša » 16. Feb 2006, 11:38

diki. viem, ze velky pes sa doziva menej, ale myslela som si ze sa doziva tak 8 rokov. mal si uz vlkodava?
baša
 

Poslaťod offca » 16. Feb 2006, 11:50

Jaa som ženská :)
Vlkodava som nemala, ale pohybujem sa v kynologických kruhoch a je to všeobecne známe.
Neviem, možno sa to darí z moderného chovu odstrániť, alebo eliminovať, ale čo ja viem, nie je nič nenormálne, aby sa vlkodav dožil 4-5 rokov.

Velké psy, to hej (taká nemecká doga je v 8-mych už stará), ale vlkodav je týmto špecifický.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod baša » 16. Feb 2006, 12:34

mas iba nemecke dogy? ja mam zatial iba jedneho yorkshira. ja som zaciatocnik a v takych kruhoch sa bohuzial nepohybujem :( . kolko mas psov?
baša
 

Poslaťod offca » 16. Feb 2006, 12:43

nemám nemčúrky.
Mám jedného argentínca, onedlho pribudne stafbull a do dvoch rokovy by som rada dve fenky argentin.
Hudba buducnosti :)

Nehovorim, že som v tomto borec, ale čo viem je, že pokial si niekto chce zadovážiť to a to plemeno, mal by si o nom najprv zistiť všetko. Klady, ale aj zapory.
A ak to s tým vlkodavom mysliš važne, potom to najlepšie, čo môžeš urobiť, je vybrať sa na najbližšiu vystavu a porozprávať sa o plemene priamo s chovateľmi.
Samozrejme ešte predtým si cih problematiku niekde prečítať, aby si vedela, aké otázky klásť a na čo sa pýtať.
A možno sa chovateľ rozkecá sám :wink:
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod basa » 16. Feb 2006, 12:55

dik. nevies o neakej takej vystave? ty chodis zo psami na vystavu?
basa
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 16. Feb 2006, 11:32
Bydlisko: trnava

Poslaťod offca » 16. Feb 2006, 13:16

na www.skj.sk nájdeš všetky národné a medzinárodné výstavy, čo sa na Slovensku konajú. Tak si to pozri (pod CAC, CACIB)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod rybicka » 16. Feb 2006, 13:20

offca, ja sa síce v takých kruhoch ako ty nepohybujem, ale keďže túžim po tomto psovi, pýtam sa priamo na stránka IW a "keď sa dožije 6 rokov je dobre" je vynimočné. IW sa dožíva cca 8-9 dokov, poznám pani, ktorá mala IW fenku 11 rokov a na výstavách bola certifikovaná, ako najlepší veterán, dostala diplom a je zapísaná v knihe rekordov. Je to individuálne. Ale 6 rokov si prehnala, tak málo sa nedožíva. O tomto plemeni veľa zisťujem a som pravidelne v kontakte s niekolkými chovatelmi tohto plemena, ktorí majú dlhoročné skúsenosti.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod basa » 16. Feb 2006, 13:35

dakujem za stranku. hned na nu idem.
basa
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 16. Feb 2006, 11:32
Bydlisko: trnava

Poslaťod rybicka » 16. Feb 2006, 13:43

basa: pozri na stránku www.wdk.sk, alebo aj tu nájdeš chovateľské stanice IW, na rozpise plemien. tam môžeš byť v priamom kontakte s chovatelmi tohto plemena
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Ďalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia