Bígl

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

bigl

Poslaťod anonym » 2. Nov 2005, 13:17

viete niekto o plemene bigl prosim???
anonym
 

Poslaťod zuzka » 2. Nov 2005, 17:06

Ano,mala som fenku bigla.Co by si chcel/a vediet???
zuzka
 

Poslaťod rybicka » 3. Nov 2005, 8:06

Ahoj, máme doma šteniatko beagla. Ak sa chceš niečo spýtať, tak ti o ňom rada napíšem. Myslím, že už v prvých mesiacoch sa dá poznať, aký ten pes je :wink:
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Re: bigl

Poslaťod Hosť » 6. Nov 2005, 19:12

Rad by som ti pomohol, tiez ma tyto psy zaujmaju! Viem len to, ze su to hlavne polovnicke psy stredneho vzrastu a su velmy hrave!Najkrajsie su 3-color! :o
Hosť
 

Poslaťod rybicka » 7. Nov 2005, 8:56

Máš pravdu,tricolor sú krásny, môj má necelé 4 mesiace, ale takého živého tvora som ešte nezažila. Rastú mu zuby, takže všetko, čo vidí rozkúše, nech je to čokolvek. S výchovou je to trochu ťažké, lebo sa často snaží rozhodovať on, keď dostane príkaz, tak sa na mňa pozrie, akoby hovoril:"To myslíš vážne, teraz?" a niekedy pribehne a niekedy nie, to musíme stále cvičiť. Čo sa zdravotných problémov týka, tak treba dať pozor na oči a uši. Pri jeho rýchlosti, s ktorou behá(moji kamaráti o mojom hovoria, že behá ako zajac :) ) sa veľmi často môže praštiť do hlavy, a napr. môjmu tak praskla cievka v oku a musel mu ho operovať veterinár. A na uši sú citlivé celkovo, môžu mať zápaly. Inak sú v pohode a keď zrovna nič neničí, tak spí. Len neviem, ako ho mám odnaučiť spať s nami v noci na posteli. Keď ho dám dolu v noci, že sa zobudím, tak začne robiť hrozný rámus, aby sme sa nevyspali. Proste, keď nemôže byť on na posteli, tak my nebudeme spať vôbec. Chcem ho to odnaučiť a musím prísť na spôsob ako
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod zuzka » 13. Nov 2005, 19:15

Joj,tento problem poznam velmi dobre.Mama mi takto rozmaznala biglicu a ta potom spavala cely čas s ňou v posteli, no a mama sa pravidelne sťažovala,že sa nevyspí...
:twisted: Na to je najlepsia asi totalna ignoracia, ked som potom bola ja sama doma zo psom, na večer som ju poslala do pelechu a zatvorila dvere,aby ku mne neliezla ..no a samozrejme vatu do uší,lebo sa fakt nevyspíš,ľuto mi bolo len susedov :wink:
zuzka
 

Poslaťod rybicka » 14. Nov 2005, 8:11

O bígloch sa hovorí, že majú problémy so zápalmi uší. Môj teda namiesto zápalov uší má praskajúce žilky pod dolným očným viečkom. Pred 2 týždňami bol na operácii s jedným okom, dnes ide s druhým. Človek musí na neho dávať pozor, aby sa nebúchal do hlavy. Teda veterinár mi povedal, že keď bude mať obidve oči takto operované, že už sa mu to nikdy v živote nevráti, že bude mať pokoj. No som zvedavá. Len dnes bude zaujímavý deň, keď sa po operácii preberie z narkózy, tak bude hrať a spievať orchester. Takto "plakať" psa som v živote nepočula. Ale snáď bude dobre. Inak je to tvrdohlavý pes, ktorý si často postaví hlavu. Keď mu niečo poviem, pozerá sa na mňa, ako keby sa pýtal, či to myslím vážne a velmi sa zdráha so splnením príkazu, ale nakoniec ho vždy splní, lebo vie, že dostane pochvalu a poškrabkanie na bruchu, čo zbožňuje :wink:
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod zuzka » 15. Nov 2005, 11:43

K tym očiam, ma tiež niečo napadlo.Naš fenka mala raz tiež problémy,začalo to prižmúreným okom a nakoniec to oko vôbec neotvorila,to všetko sa zbehlo dosť rychlo - 1 až 2 dni.Nakoniec musel veterinár použiť lokalne anestetikum na oko a spod druheho viečka jej vyškrabaval špinu,neviem ako sa tam dostala,ale povedal,že sa to psom občas stane a nie je to nič vážne.Len ja som bola mierne v šoku,lebo to vyzeralo dosť surovo a krvacalo. Ale všetko bolo nakoniec o.k.
zuzka
 

Poslaťod rybicka » 15. Nov 2005, 11:49

NO tak u nás to nie je len špina pod viečkom, naozaj mu praskla cievka, narostlo mu to pod viečkom až von ako nádor, u prvého oka za 3 dni a teraz u druhého oka to mal prvý deň-v sobotu. Som si myslela, že keď to vydržalo minule, vydrží to aj teraz a v nedelu to mal prasknuté, vytečený hnis, zalepené celé oko. Včera bol na operácii a ešte aj potom mu to oko krvácalo ďalšie 3 hodiny. Má framykoinovú masť a kvapky do očí. Predtým dostal tabletky, tentoraz to máme skúsiť bez nich. Bude sa mu to hojiť asi 10 dní ak nie viac(podla prípadných komplikácií). Je strašne nervózny, ale snáď už to bude v poriadku
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod helena » 15. Nov 2005, 16:48

ahoj ja mam doma tri tyzdne fenku bigla ma tri mesiace no hruuuuza je velmi pekna a lubim ju ale je strasne tvrdohlava a najhorsie je ze ked som s nou vonku tak iba nucha xixi a potom doma kaka a cika tak dufame ze sa nauci inak je velmi krasna a hrava velmi ma rada deticky:-0
dokaze sa velmi radovat je to hrozne zlaty psik no potrebuje vela vybehu trpezlivosti a vela inych veci xixi ale stoji to za to ked som ju kupovala tak som ani nevedela co to je za plemeno ale potom som vsetko zistila
helena
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 15. Nov 2005, 16:40

Poslaťod rybicka » 16. Nov 2005, 7:20

No ja som sa pred tým o bígla tiež vôbec nezaujímala, ale priateľ povedal, že by ho chcel, že sa mu strašne to plemeno páči, že je perfektné. Tak som sa rozhodla ho kúpiť. Zistila som, čo je zač, akú má povahu, začala som sa o neho zaujímať. Náš mal v pondelok 4 mesiace. Máme ho doma mesiac, už sa naučil vydržať, že soma sa nevyvenčí. Vždy všetko nechá von aj keď sme v práci a on je doma sám-aj na to si zvykol, má niekolko vecí, čo môže ničiť, lebo je v štádiu všetko trhať, kúsať, ničiť, tak doma má niekolko takých vecí. Je to inak velmi zvedavý pes a velmi mlsný. Zožerie všetko na čo narazí ňufákom. Najhoršie na tom je, že niekedy aj všeliaké potvory vonku na zemi a z toho je mu potom zle a vyvracia to. ALe zase si hovorím, lepšie vyvracať, keď už to teda zožral, než aby mu to poškodilo čreva a vnútornosti inak. Aj keď nám velmi často teraz tečú nervy, tak ho máme velmi radi a je členom nášho domova :)
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod zuzka » 16. Nov 2005, 13:24

Ahoj,mam dotaz: Ja ked som mala svoju biglicu tiez mi vselico ponicila,obzvlast drahe kozene cizmy a letne sandale.Potom mi niekto poradil,ze som jej mala kupit klietku a zvykat ju si do nej lahat.Casom by to brala za svoj pelech a ja by som ju tam mohla aj zatvorit.No, a to sa mi zdalo trochu divne zatvarat psa v byte este do klietky??!!
V poriadku na chvilku,ale nie ako dotycny,co mi to povedal,ten tam svojho psa zavrel na cele hodiny,kym bol v praci.Co si o klietke myslite?? Je to dobra pomocka?? Uvazujem nad nou kvoli preprave v aute a pripadne dodolenky.
zuzka
 

Poslaťod rybicka » 16. Nov 2005, 13:29

Klietka nie je dobrá a v byte už vôbec nie. Ja by som to svojmu nikdy neurobila. Už aj tak má v byte málo priestoru a ešte ho zatvárať? Na tie dovolenky a prepravy v aute v pohode, to beriem, ale doma nikdy. Ak nechceš, aby ti všetko ničila, tak to daj preč, alebo si kúp sprej, ktorý slúži na odpudzovanie psích zubov. Používa sa bežne kvôli kúsaniu do káblov a podobných vecí. Sprej ty necítiš, ale pes ano a dráždi mu nozdry. Akonáhle sa zakúsne do niečoho, čo je postriekané týmto sprejom, tak to nechá na pokoji, lebo to zanecháv papuly hnusnú pachuť, ktorú si už nechce zopakovať.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod zuzka » 17. Nov 2005, 13:17

Moja reč,tiež si myslim,ze netreba psa ešte i v byte obmedzovať.Ale u nás na cvičaku používaju baby klietky na to, aby si mohli psa odloziť do prostredia,ktore pozna a kde sa môže nerušene napiť a lahnúť si.Oplati sa to kupiť,ked cvičiš dvoch psov a toho jedneho si odložiš,tak aby ho neobtažovali ostatný psy na cvičáku..
Inak díky za ten tip zo sprejom,bola som voči tomu skeptická - lebo chemikálie a pod. ale vyskúšam :wink:
zuzka
 

Poslaťod rybicka » 21. Nov 2005, 8:02

Ano na cvičáku je klietka v pohode, tam proti tomu nič nemám, na odloženie, ale nie do bytu...Sprej-nie je za čo. Chcem sa opýtať, či mal niekto skúsenosti u psa s fraktúrou nohy. Môjho beaglika mi vo štvrtok srazilo auto, v piatok som s ním bola v Trnave na operácii a má šrob v kolene, ktorý mu za mesiac budú vyťahovať. Lekár povedal, že tú nohu rozchodí, ale vôbec na ňu nedostupuje, ťahá ju stále za sebou, velmi ho to bolí. Bojím sa, že ho to bude bolieť stále a odmietne na ňu chodiť. Ako ho mám prinútiť snažiť sa s ňou hýbať?
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Ďalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 4 hostia