Bígl

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod rybicka » 5. Apr 2007, 10:06

Jaro, vdaka za dlhy prispevok vysvetlenia. Ja som totalny laik, ako vies, polovnikov nemam v laske, takze sa ani nezaujimam o polovne vyuzitie psov. To co som napisala o biglici, mi povedal chlap-majitel, ktory je polovnik a zaroven policajny psovod. Inak ja si ako presne nepamatam, ako to povedal presne, ono ako som to predlozila ja, tak to znie dost divne, predsa len mi to hovoril pred 2 rokmi...ale nieco na ten sposob...ake mas plemeno? To myslis toho svajciarskeho durica?
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Jaro » 5. Apr 2007, 10:21

ano svajciarskeho durica mam.
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

bígl

Poslaťod Zkafetalerka » 22. Máj 2007, 8:03

Máme malé štenatko bígla stále niečo hryzie do kedy to bude robit už ho ani pohladkat nemožme hned sa snaží hrýst ma zubky ako ihličky. ?
zkafetalerka
Zkafetalerka
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 22. Máj 2007, 7:45
Bydlisko: Sládkovičova 72,B.Bystrica 97405

Poslaťod rybicka » 22. Máj 2007, 8:21

Ahoj, hryzt bude dovtedy, kym sa mu nevymenia zubky, teraz je to jeden zo sposobov hry a prejav temperamentu, neskor to bude preto, ze sa mu budu menit zuby, takze pocitaj ze minimalne do 1/2 roka, ALE hryzanie do ruk by som okamzite zatrhla, lebo si zvykne, ze moze a bude to robit aj s dospelymi zubami a to je ina bolest. Ked ho chcete pohladit, dajte mu najprv nieco do papulky, co moze hryzt a potom ho hladte.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Priscilla » 22. Máj 2007, 13:28

Čo sa týka toho hryzenia do rúk... Keď kusne, treba začať pišťať, jojkať, achkať... proste sa tvariť, že to hrooozne-hrooozne bolí. Na moju malú to teda funguje spoľahlivo, lepšie ako neustále fuj, fuj, fuj... Vždy sa hneď zarazí a začne ospravedlňujúco vrtieť chvostom, líškať sa a olizovať. :) Už si teraz dáva väčší pozor, pred týžňom ešte hrýzla oveľa viac.
Priscilla
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 28. Apr 2006, 20:52

Poslaťod rybicka » 22. Máj 2007, 14:05

Je pravda, ze aj to zabera, moja ked ma nahodne kusne, tak zvolam dlhe auuuuu a hned sa ide liskat. Tiez si uz dava pozor, ze aj ked sa hrame, tak ako vidi ruku, tak sa spamäta a len mi ju olize
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Nils » 23. Máj 2007, 7:44

Baby, to nemyslíte vážne, keď náš pitbulčiak sekne až vyhŕknem au! ( a ja znesiem dosť) - tak tiež vrtí chvostom od radosti, že ma vyprovokoval ku hre a s vervou začína sekať po mojich rukách. U nás teda jajkanie neplatí, skôr zarazenie FUJ!!! s klepnutím po nose... :wink:

( aj keď pravdupovediac niekedy hráme hru na simulovanú agresiu, kde testujem jeho schopnosť sebakontroly) :lol:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod Priscilla » 23. Máj 2007, 8:14

Nils píše:Baby, to nemyslíte vážne, keď náš pitbulčiak sekne až vyhŕknem au! ( a ja znesiem dosť) - tak tiež vrtí chvostom od radosti, že ma vyprovokoval ku hre a s vervou začína sekať po mojich rukách. U nás teda jajkanie neplatí, skôr zarazenie FUJ!!! s klepnutím po nose... :wink:

Tak hej, záleži to aj od plemena... Ja mám kóliu (krátkosrstú) tie sú dosť citlivky. Tým nechcem povedať, že sú plaché alebo sa boja, ale majú jemnejšiu, empatickú povahu...
Priscilla
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 28. Apr 2006, 20:52

Poslaťod rybicka » 23. Máj 2007, 8:20

Nils, tu ale musis hladiet aj na plemeno, ak cvicis obranu a pod. u pitbula, je to nieco ine. Tu ho musis ucit, kedy ma branit, cize hryzt a kedy nie, ale bigl nemoze hryzt, ani prejavovat agresiu a nic podobne...a kazdy pes na to au reaguje inak. A je aj rozdiel, ako to au povies, ja to auu hovoril s grimasou v tvari, kde prejavujem, ako velmi to boli a pomohlo to(samo aj s obcasnym tlapnutim po cumaku, ono niekedy to bez toho naozaj nejde, aj u nas to tak je), ked sa hrame a kuse, niekedy jej dam ruku k cumaku a aj ked sa po hracke skube, tak ruku mi len olizne.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Nils » 23. Máj 2007, 11:32

Iste, súhlasím a veľmi dobre viem o čom hovoríte. Len mi to prišlo tak všeobecne napísané - au, au - bolí, bolí a pes chápe...


...v otázke malého šteňaťa bígla to považujem za celkom prirodzené - pes nemá ruky, keď chce uchopiť a jeho mliečne ihličky na dievčenských rukách - to viete najlepšie vy dve :wink:

ale vzhľadom na to, ako málo o veku a ďalších okolnostiach hryzenia majiteľka napísala - sú z mojej strany nejaké rady či nápady irelevantné...

...p.s...ešte som nezažil malé šteňa, ktoré by aspoň trochu nehrýzlo... :mrgreen:
V MINULOSTI SOM BOL DOSŤ NAMYSLENÝ, ALE DNES UŽ NEMÁM ŽIADNU CHYBU !

Keď auto - tak žihadlo! Keď žena - tak ohnivá! Keď pes - tak PITBULL !
Obrázok užívateľa
Nils
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 2. Mar 2007, 12:19

Poslaťod evulkak » 23. Máj 2007, 12:51

No Arthur kuse tiez ale uz pomenej. Ked mal este ihlicky a kusal a bolelo tiez som skrikla au a potom fuj :) a ak nezabralo tak som mu tu ruku vrazila do papulky este viac aby ju nemohol zavriet. Pripadne aj to som uz pisala strkala som mu do papulky hracky namiesto ruk aby vedel ze hracku kusat je dobre :)
Teraz kuse uz len v sialenom zapale hry ale da sa to skorigovat.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod kikula22 » 15. Apr 2008, 14:15

Ahojte aj ja mam jedneho Biglika doma. Bubo je jeho meno :D
Obrázok užívateľa
kikula22
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 13. Apr 2008, 20:34

Poslaťod tana » 15. Apr 2008, 15:29

Ahojte. Stence su pri výmene zubov ako deti. Detom kupujeme hrízadlá, a steniakovy pomoze aj surová kost.
tana
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 5. Okt 2007, 20:27

Poslaťod Brnky » 20. Máj 2008, 19:21

ja prave teraz zhanam steniatko Bigla (fenku) :wink:
Brnky
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 20. Máj 2008, 19:08

Bígl

Poslaťod Sara5 » 27. Aug 2009, 15:39

Ahojte.... už som sa v inom príspevku pýtala či sa bígl hodí viac na dvor, alebo do vnútra k ľuďom. Prišla mi iba jedna odpoveď, že bígl je svorkové plemeno preto sa viac hodí do vnútra k svojmu majiteľovi.... chcem poprosiť, tí, ktorí máte bígla vo vnútry, napíšte ako sa správa, keď je sám doma? či ho v dome zatvárate iba do nejakej miestnosti? či je u bíglov pĺznutie znesiteľné.... moje šteňa zatiaľ moc nepĺzne.... a či by cez zimu mohla byť aj viac hodín na dvore sama... počula som, že psi, ktorí bývajú vo vnútry sú veľmi citliví na nachladnutie a že by nemali byť dlho vonku, ale pri bíglovi si myslím, že to nie je až tak pravda... ďakujem vám veľmi pekne za odpovede už vopred...
Sara5
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 24. Aug 2009, 12:35

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron