Bígl

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod offca » 2. Mar 2006, 9:28

Jaro píše:rozdel mu dennu davku na 2x aby nemal az taky pocit hladu . polovickami piskot nic nepokazis pri odmenovani . kup krmivo pre psov v zatazi to je ovela vyzivnejsie .

...a tiež viac zaťažuje pečeň :?
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Jaro » 2. Mar 2006, 12:00

Offca sak tam nie je alkohol ! :D zatazuje prd ! moji psy su na tom krmive od malicka a su v pohode . A este ich budem haklit a budu zrat kaviar a pit evian nie . vsetko je to o plemene a nachylnosti k chorobam . :wink:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod offca » 2. Mar 2006, 12:12

:D ftipálek 8)
Mne je jedno, čím krmiš psov, tiež nemám rada, ked človek psa rozmaznáva a nasiaka mu pod papulu vštky druhy granúl, len nech mu, chudátkovi chutia.. To je iná téma.
Ja som tiež doteraz krmila krmivom pre psov v záťaži, nepopieram jeho kvality, no pokial psík nie je v záťaži, je to zbytočne náročné pre jeho trávenie.
Nie nadarmo sa vyrába tolko druhov krmív na mieru a nie nadarmo sa toto spomínané volá "pre psov v záťaži".
To, že inak škodí pečeni, takže netreba ním krmiť aj v prípade, že toto pes nespľňa mám z úst veterinárov.

..nie je to môj výmysel.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Jaro » 2. Mar 2006, 12:51

je jasne ze si treba najst to najvyhovujucejsie . a pokial su psy spokojny netreba spekulovat . inak vetosov beriem ze rezervou , lebo plemena su kazde ine a to co sedi jazvecikovy nemusi doge . jedine ak berieme zdravotne problemy a upravu stravy vtedy . :wink:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 409
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Andrea » 2. Mar 2006, 12:54

Pripájam sa k OFFCE. Určite nekŕmiť žrádlom pre psov v záťaži. Nevhodné pre mladých psov. Pes by mal dostať krmivo podľa svojho veku. Ak je pretučnený znížiť krmnú dávku a rozdeliť na niekoľko.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod rybicka » 2. Mar 2006, 13:45

To s tým nahmataním rebier-rebra mu trčia, ale on je celkovo mohutný, je vytvarovaný, ale mohutný. Krmivo pre psov v záťaži sa mu neoplatí, lebo v záťaži nie je. Rozdelovanie dávok som skúšala, aj tak zožerie všetko čo vidí a pri odmeňovaní nepoužívam žiadne pamlsky, lebo u neho to nemá žiadny efekt ani význam. Ďakujem za rady, jednoducho mu budem radšej dávať viackrát než raz a menej, bude mať diatu. A priatelovi vynadám, ak ho prichytím ho niečím kŕmiť :)
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod offca » 2. Mar 2006, 13:54

No menej mu dávaj tak či tak...Význam krmenia 2x denne je v pocite samotného žalúdka, že tam niečo má...aby pes nepociťoval hlad.
Tú jednorazovú doterajšiu dávku mu zmenši a toto mu rozdel na dve časti.
Ale ak mu rebrá trčia, potom pochybujem o tučnote..a potom by bola škoda obmedzovať psa vo vývine. To by bolo treba vidieť. Ak máš niekde v blízkej dobe návštevu veterinára, spýtaj sa jeho na názor, alebo šli fotooo :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod rybicka » 2. Mar 2006, 14:05

offca, veterinár o ňom povedal, že je tlstý-na svoj vek(aj celkovo, keďže ešte nie je dospelý a váži viac, ako dospelý) foto ti môžem kludne poslať, ak mi povieš kam-alebo pozri na www.kimkurovskesedlo.websnadno.cz do fotogalérie a kamarátov, tam je vidieť, ako vyzerá. zmenším mu dávku krmiva. On má aj dosť málo pohybu, lebo za celý deň je vonku cca 3 hodiny a inak, keď sme v práci, tak spí a po dlhšej prechádzke a vylietaní sa vonku zase spí a v noci spí.....má málo pohybu, lebo aj keď je vonku, tak lieta tak 1/2 hodiny až hodinu a potom zase spí(tak 3x denne toto praktizujeme)
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod offca » 2. Mar 2006, 14:32

Hm..neviem ako iným, mne z tých fotiek tučný nepríde.
Ale veterinárovo slovo je slovo veterinára..tak asi má pravdu, koniec koncov, videl ho osobne.
Tak len teda zmenši dávku a uvidíš sama, či to s ním hýbe. :)

otazka mimo: ked mu naložíš papu, zožerie to všetko a hneď?
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod rybicka » 2. Mar 2006, 15:18

Niekedy. Niekedy nie. Keď to nezožerie všetko hneď, tak mu to dám preč, aby nemal možnosť žrať celý deň, ale väčšinou to zožerie okamžite.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Bígl

Poslaťod Zuzana » 21. Feb 2007, 19:10

Ahojte vsetci. Chceli by sme si kupit bigla ale nic o nom nevieme.Boli by sme velmi radi, keby nam niekto napisal nieco o nom a poradil nam. Dakujeme vopred vsetkym. cauko
Zuzana
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 1. Apr 2006, 19:33

Poslaťod dexter13 » 21. Feb 2007, 19:40

:oops: sakra, som uz slepy dnes no, omluva... dnes som uz s toho vsetkeho jedna nemenovana cast panskeho tela vulgarne :lol:
Naposledy upravil dexter13 dňa 21. Feb 2007, 20:41, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod SH a perzska macka:) » 21. Feb 2007, 20:25

dexter:
oni si toho psika este len chcu kupit :wink:
Zuzana:
najlepsie bude ak mate niaku chov. stanicu vyhliadnutu, tak sa tam popitat konkretne o plemene alebo o jedincoch o ktore by ste mali zaujem/rodicia steniatka, aku maju povahu, pripadne vycvik...
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod SH a perzska macka:) » 21. Feb 2007, 20:27

este: na tejto stranke je dost chov. stanic tak si ich v klude popozerajte a ktora sa vam bude najviac pozdavat, tak tam napiste maila :wink: urcite radi poradia
SH a perzska macka:)
 
Príspevky: 140
Registrovaný: 10. Apr 2006, 19:32

Poslaťod anitram » 21. Feb 2007, 20:30

ja by som si bigla ako prvu skusenost so psom urcite nekupovala, ale ked ste sa prenho rozhodli tak vela stastia, na okoli mame piatich biglov, styria su stale na voditku, lebo su to dost tvrdohlave stvorenia, a polovnici dusou i srdcom, zacitia pach a tahaju caru prec, len jedna biglica chodi bez voditka a poslucha svojho pana
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia