Bígl

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod zuzka » 21. Nov 2005, 13:03

To je mi strasne luto,bože chudatko malé.. Nemam skusenosti,ale drzim ti palce nech to dobre dopadne. :D
Mne biglica tiez vletela skoro pod auto :cry: Bolo to strasne neda sa to popisat,doteraz si z toho robim vycitky... :(
Ale tebe a tvojmu malému drzim palce :wink: Zreferuj ako sa mu darí
zuzka
 

Poslaťod rybicka » 21. Nov 2005, 13:15

No zatial sa z toho dostáva statočne, začína zasa všetko kúsať, po 2 dňoch, čo mi nechcel vôbec nič zožrať do seba dostal plnú misku granulí s mliekom, berie antibiotika a už aj vrtí ocáskom, takže sa dá povedať, že to zvláda :wink:
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod rybicka » 21. Nov 2005, 13:18

Aj ja si to vyčítam, ešte sa nestalo, aby išiel iným smerom ako ja, išla som len vyniesť smeti, nemala som ho uviazaného a stihla som na neho už len zakričať, čo nepomohlo. Mal šťastie, že to schytal z pravej strany, kde to odniesla len noha. Veterinár povedal, že keby to schytal z lavej, mohlo byť po ňom, lebo by mu to mohlo polámať rebrá a roztrhnúť srdce, takže aj keď mám výčitky, že nebol uviazaný, ďakujem bohu, že to dopadlo len takto.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod zuzka » 22. Nov 2005, 11:08

Super,je vidieť,že je to bígel - huževnatý a mlsný :wink: Určite sa z toho vystrábi.No budeš musieť davať naňho v buducnosti pozor,lebo biglici si často chodia svojim smerom a majú svoju hlavu,ale ved preto ich aj tak milujeme,lebo su to vážne osobnosti :P
Mna ludia,čo biglov chovaju, varovali pred autami.Vela biglov takto totiz prichadza o zivot...je to smutne,ale pravda.
zuzka
 

Poslaťod rybicka » 22. Nov 2005, 11:17

Neboj sa, teraz už bez vodítka nikam nepôjdeme, ani vyniesť koš. Už sa snaží aj trošku behať. Sice zadnou nohou len skáče, na tú zlomenú ešte nedostupuje, ale je nadšený zo snehu, tak robí cestičky, vrtá sa v ňom, poskakuje, behá za snehovými vločkami :P Vracia sa do normálu, zase to začína byť náš malý šibal :wink: Po novom roku, až bude mať klin z nohy vonku, to bude čertisko ako má byť :)
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Werra » 27. Nov 2005, 20:28

Mne teraz zdochol psik, uvazujem ze si kupim beagla lebo tie su krasne!!
Werra
 

Poslaťod rybicka » 28. Nov 2005, 7:52

Werra, beagle je perfektný pes, nie len krásny...je jeden z najtvrdohlavejších, ja mám teraz 4 mesačné šteňa, je to neposlucha, všetko žerie a aj tie pokyny, ktoré už je naučený spĺňa velmi pomaly a lenivo, akoby čakal, že než ho vykoná, tak ja si to rozmyslím :D ale je to dobrý pes, kamarát a spoločník, vrelo doporučujem ak máš na neho nachystané nervy pri výchove :lol:
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Bigl

Poslaťod Morgana » 2. Dec 2005, 13:21

Aj ja mam bigla.O par dni bude mat 3 mesiace.Aky je nadherny, taky vie byt protivny :lol: Ako vas tak citam tak nemam len ja taku besnotu :mrgreen: doma.Napriklad ho zacnem karhat a on zacne predomnou ustupovat a steka po mne.Strasny tvrdohlavec, ale taky na zjedenie.Aj vy mate ruky ako po boji?Cele dohryzene a chrastave.Ale aj tak som stastna ze toho mojho lapaja mam.
Morgana
 

Poslaťod rybicka » 2. Dec 2005, 13:37

Morgana, ja ruky dohryzané nemám, toto je jedna z vecí, ktorú som mu zakázala okamžite a vie, že nesmie kúsať ludí. Nech hryzie čokolvek, ale na ludí a ruky si nesmie trúfnuť. Keď s tým začal, tak som ho okamžite usmernila a toto jediné si pamätá natolko, že to nerobí. Ale zase je iné, keď môj priateľ mu to dovolí vrámci hry. Keď sa hrajú, tak kúše všetko, ale inak nesmie, že by kúsal sám od seba. Som len trochu doškrabaná, lebo napr. keď prídem z práce a on na mňa od radosti, že ma vidí, vyskočí, tak ma škrabne aj do tváre, aj na rukách, ako sa podarí, ale to mu nezazlievam, lebo viem, že má hroznú radosť, že ma vidí :wink: priatel mu hovorí"šelma zubatá". Teraz sa mu menia zuby, máme doma odložené 2 jeho stoličky, čo sme zachytili v momente, keď mu vypadli:)najviac ma štve na ňom, že aj keď dostane nažrať predo mnou a ja potom idem jesť, tak žobre, ale nie tak, že by kňučal, alebo ťahal ma za nohu, alebo tak niečo, ale príšerne sa rozblafká a v paneláku je to počuť na celý barák. Aj keď sa mu niečo nepáči, tak šteká ako šialený. Myslí si, že tým dosiahne svoje. Ale keď sedím a on začne, vie, že keď sa na neho zpriamene pozriem a vstanem a stále sa mu dívam do očí a poviem prísnym hlasom prestaň, že je zle. Ešte raz blafne a skončí :) teraz ho učíme aportovať a včera mu to išlo vynikajúco :) veľa zdaru pri výchove šteniatka bígla. Dá to veeeľa práce, ale stojí to za to :wink:
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod rybicka » 27. Feb 2006, 10:42

Ahojte, vraciam sa do tejto témy, lebo potrebujem radu-ak sa to tak dá nazvať... Je pravda, že dospelý bígl-pes má mať max. 14kg ako sa všade píše? Podla mňa je to nereálne. teda hlavne preto, lebo mi máme doma 7 mesačné šteňa a má 16 kg. Je hrozne mohutný, ale naozaj nevyzerá tlstý. Je mohutný celkovo, má hrozne mohutné laby a celkovo telo, len ocas má tenký a dlhý a hlavu má nedospelú. Bojím sa, že JE tlstý a mohol by mať problémy s kĺbmi, zvlášť potom, čo mal autonehodu a fraktúru kolena, čo už je v poriadku.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod offca » 27. Feb 2006, 11:00

Kolko má kohutikovú výšku? (teraz)... Ide mi o to, že bigel je malo-stredné plemeno a v 7mich mesiacoch by už mohol mať svoje, nie ešte celkom dovivijane proporcie, takže 16 kg by nemuselo byť až tak nerealnych.
Tu na fore ho človek nevidi, teda posudiť, či je tučny, nemožeme..
Ale ked beriem do uvahy, že do tej vyspelosti, kedy už bude "hotovy" a mohutnenie bude u konca, môže byť realny narast vahy aj o len tie 2 kilá. Čo v podstate ani nieje nadváha.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod rybicka » 27. Feb 2006, 11:19

offca, neviem, koľko meria, ešte sme ho nemerali-nemáme čím, lebo doma nemáme žiadny meter...ale keď som ho videla stáť vedľa dospelého bígla, tak mu do jeho výšky chýbalo asi len 5 cm. Má hrozne veľké laby, nikdy sa mi u bíkňglov nezdalo, že by boli takí mohutní. Dokonca, čo vidím aj bíglov u nás v meste, všetci sú od neho menší a chudší- tí čo sú cca v jeho veku. Keď mal 5 mesiacov vážil 9 kg a veterinár povedal, že je tlstý, ale na pohlad tak nevyzeral, nie je z neho nejaká gula, je normálne tvarovaný, ale je mohutný. Zistím, koľko meria.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod susie » 1. Mar 2006, 12:29

Rybicka,ci je tvoj biglik tlsty zistis,ked mu nahmatas bok.Chyt ho za boky,presne tam kde ma rebra,pokial citis cez kozu rebra,tak je akurat.Pokial vsak nie,tak by mal chudnut.
Nasa biglica mala tento problem tiez, proste ho musis obmedzovat v zradle.
Ak ma velku nadvahu,nepomoze ti viac pohybu.Tym by si zatazovala len jeho srdce a kosti.Skus mu najprv zredukovat celodennu davku.Davaj mu o tretinu menej ako doteraz.Zaludok si behom tyzdna dvoch na to zvykne.Skus ho odvazit po 2-3 tyzdnoch diety. Ale kazdopadne by som konzultovala pred chudnutim lekara,aby na dietu dozeral aj on.
Mimochodom nekupuj lihgt zradlo pre psy,je to blbost.vyhodene peniaze,ostan pekne pri svojej znacke,len ho obmedzuj.Drzim palce,nam sa poddarilo schudnut az po pol roku,a to len 2-3kg.Ostan tvrda,viem pri tom jeho pohlade sa tazko oddoláva :
susie
 

Poslaťod rybicka » 2. Mar 2006, 7:34

susie, ďakujem, skúšam ho obmedziť v dávke žradla, ale môj večný problém je môj priateľ, lebo ten keď vidí jeho prosebný pohlad, tak mu každú chvilku dá nejaký"pamlsok" hrozne sa za to na neho hnevám, už sme sa kvôli tomu aj pohádali, že ak nechce mať doma obézneho psa, ktorý bude mať problémy s kĺbmi, tak nech si ho nevšíma...je to ťažké. Už pár mesiacov dostáva nažrať len 1 raz denne, ale čo keď on zožerie vonku všetko čo nájde. Chcela som mu kúpiť náhubok, ale žiadny mu nesedí, hlavu má ešte vo vývine a žiadny mu na jeho čumák nesedí :?
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Jaro » 2. Mar 2006, 9:01

rozdel mu dennu davku na 2x aby nemal az taky pocit hladu . polovickami piskot nic nepokazis pri odmenovani . kup krmivo pre psov v zatazi to je ovela vyzivnejsie .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron