Bígl

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod luckyA » 5. Sep 2009, 15:55

moj bratranec ma bigla vo vnutry v panelaku a ma co robit , akonahle odyde do prace, pes mu obhryz nabytok
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

odpoveď (bígel do domu, alebo na dvor)

Poslaťod Sara5 » 8. Sep 2009, 8:32

ďakujem za odpoveď... presne toho som sa bála aj ja, preto som si vymyslela, že kým budem v práci budem mať svoju bíglicu Zaru v garáži, viem, že to moc dobre neznie, ale podľa mňa lepšie ako keby mala byť celý život vonku na dvore... a garáž je veľká s prechodom do pivnice, všetko vykachličkované... jednoducho je to tam ako samostatná bytová jednotka s tým rozdielom, že keď tam niečo zničí, nebude to nikomu až tak vadiť ako keby nám zničila nábytok v dome... Pre mňa aj pre ňu by bolo podľa mňa najlepšie keby bola kým neprídem z práce na dvore a potom by išla do vnútra, cez leto to nie je žiaden problém aj teraz to tak robíme, ale horšie je to cez zimu, lebo som počula, že veľké teplotné rozdiely nerobia psíkom dobre, že sú potom náchylní na nachladnutie, neviem či je to pravda??? Potrebovala by som radu, ďakujem. Sara
Sara5
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 24. Aug 2009, 12:35

Poslaťod luckyA » 8. Sep 2009, 14:46

a co takto postavit koterec na dvore ?....podla mna bude psik rad, ked si bude moct pobehat po dvore a ak by zacalo prsat alebo nieco , tak sa schova :D
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Poslaťod Sara5 » 9. Sep 2009, 8:27

koterec na dvore máme ešte po predošlom psíkovi, vlastne sme ho aj prichystali, vyčistili pre bíglicu, ale počula som, že keby som ju nechávala cez zimu vonku pravdaže s tým, že by mohla ísť do búdy, že by sa jej zmenila srsť, prispôsobila by sa jej na zimu a potom keby som si ju zobrala do vnútra, tak by strašne smrdela a to by moja mama neprežila, preto som hľadala iné riešenie, ale cez leto by som ju určite nechávala vonku aj stále, len cez zimu je to horšie... zatiaľ všetkých psov čo sme mali doteraz sme do vnútra vôbec nepúšťali, boli iba na dvore, ale bol to iný vzťah, lebo keď som prišla zo školy, neskôr z roboty a vonku mrzlo, išla som sa so psom iba prejsť, aj to nie vždy a rýchlo do vnútra, moc som sa im nevenovala, teraz by som chcela, aby to bolo iné, aby som mohla byť s tým psíkom dlhšie, aby bol naozaj členom rodiny... niektorým členom rodiny sa to moc nepáči a všetci ma presviedčajú, že jej bude lepšie vonku, ale byť vonku stále a sama, neviem, podľa mňa jej bude lepšie pri nás v dome, čo ty na to? Sara
Sara5
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 24. Aug 2009, 12:35

Poslaťod luckyA » 9. Sep 2009, 13:51

je to na tebe ako sa rozhodnes, kazdopadne bigliovi nuskodi ked bude vonku ,,ja mam psov vonku , a venujem sa im, su pravoplatnymi clenmi nasej rodiny ajked do vnutra nehodia :wink:
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Poslaťod Sara5 » 11. Sep 2009, 9:26

Ďakujem veľmi pekne za rady... musím o tom ešte popremýšľať a hlavne sa dohodnúť s ostatnými členmi rodiny... Všimla som si, že tu veľa píšeš k rôznym príspevkom, takže sa musíš vyznať poriadne... ak môžem, tak sa ťa chcem spýtať, teda aj iných ktorí budú chcieť odpísať, že či môžem 3 mesačné šteňa učiť viac vecí naraz... napr. keď ideme na prechádzku učím ju privolávanie, keď ju mám na vodítku, tak sa ju snažím učiť, aby mi išla pri nohe, keď jej hádžem loptičku, tak ju učím, aby keď mi ju donesie, aby ju pustila z papule, pokyn sadni, ale to už vie úplne super, potom miesto ... ale potrebovala by som ju naučiť hlavne pokyn zostaň, lebo, keď niekam ideme, alebo ju chceme niekde nechať, tak jej musíme vždy niečo hodiť a potom sa jej rýchlo vytratiť... a to sa mi nepáči... ale chcela som sa hlavne spýtať či z toľkých vecí nebude dopletená? či to nie je na ňu priveľa vecí naraz?
Sara5
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 24. Aug 2009, 12:35

Poslaťod ireneaos » 14. Nov 2009, 11:54

Ahoj. Ja mam bigla a mam ho vonku. Beha volne po dvore a ked prší alebo je zlé počasie tak vbehne na tereasu, ktorá je krytá a tam má búdku, vojde a je v pohode. Tiež veľmi neuznávam psa v dome a v byte už vôbec. aj keď sú plemená vyšľachtené originál do domu, ale myslím si, že bígl je vyšľachtený pre poľovačky, les, slobodu, prírodu, a tam má aj zostať. Možno mi bude niekto oponovať, no je to môj osobný názor. :wink:
Obrázok užívateľa
ireneaos
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 14. Nov 2009, 11:13

Poslaťod luckyA » 14. Nov 2009, 12:09

Sara5 ..možeš samozrejme , ak už pes dokonale zvláda meno, zatial ale pomaličky , netlačna pílu ... ak psík sa bude učit pomalim tempom, ale precízne , môžeš ho učiť aj iac vecí na raz .. len davaj bacha , lebo pri takom šteniatku je hranica medzi zabavným ,hrabým učením a nudnou namáhavou prácou velmi tenka ..a jej prekročenie môže mať potom na výcvik velké následky ....


držíme tlapky :)
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Re: Bígl

Poslaťod Lulu77 » 11. Jan 2013, 15:24

Pekný deň prajem.
Mám doma psíka Bígla a ma 1 rok a 9 mesiacov.Doteraz bol plný života a veselý..Občas ustrachaný ale to je odmalička i keď sa to na jeho povahu vôbec nehodí.Ale chcem sa spýtať či ma niekto takú skúsenosť ako ja : Asi dva týždne je veľmi nesvoj,neteší sa , je taký neveselý ,chvost má dole a pohľad akoby sme ho trestali a uši stiahnuté dozadu...každopádne ešte som to nezažila.Keď ideme von tam je to lepšie,samozrejme svoj nos má stále na zemi a oblizuje čo sa dá :-D..Lenže ideme domou a znovu je taký.Akoby mu niečo doma vadilo.Nemá dôvod byť taký pretože sme ho ani netrestali alebo niečo.Len neviem čim to je..viete mi niekto poradiť či ma niekto takú skúsenosť a čo robiť?Veľmi by ste mi pomohli . Ďakujem
Lulu77
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 11. Jan 2013, 15:11

Predchádzajúci

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron