[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - civava

civava

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod offca » 27. Feb 2006, 16:15

No vidíš, ako sa dokážeme porozprávať :P -->

Suhlasím, že vyradenie z chovu nie je jediný spôsob...preto som pripustila, že i v bezPP"chovoch" môžu byť zdravé jedince, no máš tam možnu kombináciu zdravý-zdravý (málo pravdepodobné),
zdravý-chorý (potomkovia nosiči),
chorý-chorý (nosiči, chorí),
potom zdravý-nosič,
chorý-nosič,
nosič, nosič,
pričom v riadenom chove je prípadná priepustnosť chorých minimálna (mala by byť) a vo väčšine prípadov sú spojenia zdravý-zdravý, príp zdravý-nosič (zachoval sa z minulosti a pôvodu plemena)...

Takže ak vravíme o pravdepodobnostiach, je to jednoznačné.
Toto je vo väčšine plemien, no

ak vezmeme do úvahy takých NO, ktorí boli už dlhe roky prekrižovane, pokrižovane, prikrižované, za komunizmu podvodmi popridávané do chovov, je v podstate nepostrehnutelný rozdiel medzi PP a bezPP...
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Andrea » 27. Feb 2006, 17:16

A tiež u Briardov. Retinálna atrofia očného pozadia. Displazia C. Všetko prípušťané do ďaľšieho chovu. AST hodnotení na popredných miestach zvieratá nervózne bez možnosti ukázať chrup. Úskočné a bojazlivé. Stredoazijati: slabé hlavy, krytie bez rodokmeňov. Mám doma suku ktorá má v PP zvieratá bez PP. Čudné.
Všetko geneticky prenosné na potomstvo. Možno nie v 1.generácií ale v druhej, tretej. Je toho veľmi veľa čo sa dá vytknúť "čistému" chovu. A je to v prvom rade o ľuďoch. A tiež pár môže byť úplne zdravý ale nevieš ako sú na tom ostatný jedinci z vrhu. Zdravý-zdravý - nie je zákonite zdravý. Pravdepodobnosť genetiky je ako počasia. Má byť už pekne a sneží. :x
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Re: fontanela

Poslaťod muxa » 28. Máj 2006, 18:08

Fontanela znamená nezrastená hlavička hlavne u čiváv. Majú to aj novorodenci. Je to aj vidieť, /do 4 mesiacov/ neskôr len cítiť ak prejdeš prstom po hlavičke/opatrne/. Keď si kúpiš s PP nemala by ju mať nezrastenú ináš je to vada. Fontanela zrastá okolo 4-5 mesiaca. Ja mám čivavku bez PP krátkosrstú bielu a nemá ju zrastenú, preto musíme byť opatrní pri napr. páde zo sedačky.[/quote]

Ahoj moja čivavka ma tiež nezrastenú hlavičku a ma 8 mesiacov. :?
Ale inak to nevadí nie??? Neni ani žiadna možnost to skorej zistit že??

Ja mam pre zmenu otazočku pre všetkých. V kolkých mesiacoch mavajú fenky svoju prvú "menštruáciu"?? a ako dlho trvá a kolko krát?? :)

díkez za odpovede :!: :D :arrow: :arrow:
Vaša Muxa 8)
Obrázok užívateľa
muxa
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 31. Aug 2005, 20:24
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Danka » 28. Máj 2006, 18:55

Ahoj Muxa. Moja čivava teraz začala prvý krát hárať. V 10. mesiacoch. Ináč je to dosť silné, celú sedačku mám zakrytú a niekedy jej dám aj gaťky. A nezrastenú fontanelu má aj ona aj ten môj druhý psík čivavák. Dana
Danka
 

Poslaťod muxa » 28. Máj 2006, 20:13

[quote="Danka"]Ahoj Muxa. Moja čivava teraz začala prvý krát hárať. V 10. mesiacoch. Ináč je to dosť silné, celú sedačku mám zakrytú a niekedy jej dám aj gaťky. A nezrastenú fontanelu má aj ona aj ten môj druhý psík čivavák. Dana[/quote

Ty mas teraz maleho dlhosrsteho?? ak hej Tak potom sa poznáme nie?? 8) nho moja ma teraz 8 a trochu to tam dole mala spuchnute a tale flaky obcas boli sme sa zlakli ci to nie je nieco zle :shock: a nevies ako dlho maju?? :D
Vaša Muxa 8)
Obrázok užívateľa
muxa
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 31. Aug 2005, 20:24
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Danka » 3. Jún 2006, 12:29

Ano Muxa poznáme sa. Mám toho maličkého dlhosrstého a fenku bielu krátkosrstú. Veterinár mi povedal, že háranie trvá cca 21 dní. Máš nové fotky tvojej čivavy? Ak áno pošli na môj mail.
Danka
 

Poslaťod muxa » 5. Jún 2006, 3:46

Danka píše:Ano Muxa poznáme sa. Mám toho maličkého dlhosrstého a fenku bielu krátkosrstú. Veterinár mi povedal, že háranie trvá cca 21 dní. Máš nové fotky tvojej čivavy? Ak áno pošli na môj mail.




Ahoj hned jak ich dam do compu ti poslem 8) ako sa maju tvoji milacikovia?? 8)
Vaša Muxa 8)
Obrázok užívateľa
muxa
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 31. Aug 2005, 20:24
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Danka » 3. Júl 2006, 20:40

Jedna z mojich čiváv /krátkosrstá/ dosť pĺzne. Neviete poradiť či pomôže vyčesávanie? Chlpy mám v celom byte.Treba nejakú špeci kefu? Lebo ten hrebeň čo som mala na jorka asi nie je vhodný kedže táto je krátkosrstá.
Danka
 

Poslaťod Hosť » 4. Júl 2006, 15:19

Danka píše:Jedna z mojich čiváv /krátkosrstá/ dosť pĺzne. Neviete poradiť či pomôže vyčesávanie? Chlpy mám v celom byte.Treba nejakú špeci kefu? Lebo ten hrebeň čo som mala na jorka asi nie je vhodný kedže táto je krátkosrstá.


Ahoj danka dosli ti moje fotky?? :D
aj nasa mimi plzla a najlepsia je ta mala makka kefka co predavaju pre male babatka :wink: vyskusane a dobréé :lol:
inac problem po haraní je uz 3 týzden nasa mala a stale ma to tam dole opuchnute myslis ze to normal??
tvoja už hned potom v pohode?? :)
Hosť
 

Poslaťod muxa » 4. Júl 2006, 15:22

To som ja MUXA hore nadomnou :lol: :!: :!: :arrow: :idea:
Vaša Muxa 8)
Obrázok užívateľa
muxa
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 31. Aug 2005, 20:24
Bydlisko: Bratislava

haranie

Poslaťod matav » 4. Júl 2006, 20:46

Sucka sa hara vacsinou 2x do roka...trva to 3tyzdne...druhy tyzden byva kriticky pokial nechcete mat steniatka...
...co sa tyka kokavcana...chovat civavky je narocne...vacsinou mavaju problemi pri prorode...starostlivost o steniatka pokial to robis svedomito je narocna...-financie,cas...-navratnost penazi ktore si investoval nie je velka...nemysli si ze ked maly psik-male starosti(napr.malo krmit...)...budes rad ze sa ti vratia naklady...
...popremyslaj...
Obrázok užívateľa
matav
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 18. Mar 2006, 0:14
Bydlisko: TT

Danka

Poslaťod Danica Gocká » 11. Júl 2006, 23:06

Muxa, napísala som ti na tvoj mail.Odpíš
Danica Gocká
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 26. Feb 2006, 19:03
Bydlisko: Bratislava

čivava

Poslaťod sima » 28. Júl 2006, 0:20

Keďže vy "chovatelia" ste boli rozhorčení tým, že niekto je úprimný a prizná si, že chce chovať psa aj pre peniaze, rada by som sa s Vami podelila o svoje čerstvé skúsenosti s chovnými stanicami. Som čerstvou majiteľkou 2 mesačnej čivavy s PP. Pochádza z chovnej stanice, ktorej majitelia sa netajili tým, že čivavy chovajú najma kvôli peniazom. Napriek tomu, boli veľmi milý, šteniatko dostalo štartovaciu dávku krmiva asi na týždeň, a k tomu ešte nejaké iné darčeky. Šteniatko bolo maximálne pripravené na odber /nekňučalo ani prvú noc, papá bez problémov granule, .../. Na druhý deň volali a zaujímali sa ako sa má šteniatko.
Avšak dva mesiace pred tým, sme mali trošku inú skúsenosť s inou chovnou stanicou, ktorá chovala psíkov z lásky a z lásky ku psom nám za "symbolickú" cenu 15 000,- Sk predala asi 2 ročnú fenku. Vraj preto, lebo fenka nie je vhodná do chovu - neznáša sa s inými čivavami. Po príchode domov sme však boli dosť sklamaní, pretože fenka mala blchy, granule /na ktoré vraj bola naučená/ vôbec nejedla. Keď sme chceli aby niečo zjedla dávali sme jej slaninu a špekačky. Nič normálne sme do nej nedostali. Okrem týchto drobností sme k našej fenke dostali PP, ktorý sa vôbec nezhodoval s jej vytetovaním číslom. V očkovacom preukaze ako 2 ročná mala zapísané asi 2 očkovania. Takže sme ju boli dať preočkovať. Aké však bolo naše sklamanie, keď nám veterinár povedal, že fenka má vážnu vrodenú chybu luxáciu pately /ospravedlňujem sa, ak som to nenapísala správne/ 2. a 3 stupňa. Jedna nožička by sa vraj ešte dala zachrániť, ale druhá už bola beznádejná. Takže aj napriek tomu, že som si fenku za tých pár týždňov zamilovala, rozhodli sme sa ju vrátiť. Majiteľka ju síce zobrala naspať, ale mi sme zostali najvačší chrapúni, pretože psovi vraj nič nie je. A dnes ju už určite ponúka na predaj niekomu inému. Takže si sami zvážte, či niekedy nie je lepší chovateľ, ktorý sa otvorene prizná, že si chce chovom vylepšiť rodinný rozpočet.
sima
 

Poslaťod Hosť » 10. Aug 2006, 13:11

Danka píše:
mimi píše:hlavne treba dbať pri výbere aby nemala fontanelu a ak plánuješ v budúcnosti aj šteniatka,sučka nesmie byť moc malá,ale taká akurát :wink:




Co to je taka akurát? Mam 8 mesačnú fenku čivavy a chcela by som aby mala raz šteniatka. Má 1,70 kg ale je menšia. Bojím sa aby nemala problémy s pôrodom /ak sa rozhodnem že ju dám nakryť./


Dobrý deň !
čítam tu zopár mailíkov o čivavách. Nedá mi neodpovedať. To čo je za blbosť s tou fontanelou? Však niektorým čivavám nemusí zarásť do konca života. Stretla som sa s tým u viacerých chovateľov a nikto s tým nemal problém. Moja 2r.fenka ju mala tiež nezarastenú a v poriadku odrodila bez komplikácií. Dokonca mi raz vypadla aj z okna, ako zúrivo štekala na votrelcov( tio pre toho pána, čo tvrdí, že si treba kúpiť argentínsku dogu), ale len tak 1,5 m nad zemou a nič sa jej nestalo. A to mala 1,7 kg v dospelosti keď som ju dávala nakrývať. Skôr je dôležitejšie odložiť čas krytia až po 2 rokoch, keď bude úplne pohlavne dospelá. Na tom psíkovi to zanechá stopy. Mnohí renomovaní chovatelia svoje šampiónky šetria a buď ich nedajú nakryť vôbec, alebo max. tak 1x, aby si nechali potomkov. Ja som iba amatérka a odrodila som to doma sama, aj ke´d priznám, že som mala dohodnutého veterinára na telefón, kebyže niečo náhodou nebolo v poriadku, ale skôr som mala obavy, že bude chcieť zarobiť a zrovna spraví cisársky rez.( Tvrdil mi že čivavy môžu rodiť cisárskym rezom aj 8x, o čom som si myslela svoje). Šteniatka boli v poriadku a mamička tiež. Ale zrovna vás upozorňujem, pripravte sa na to, že nemusí byť všetko ideálne ako si to predstavujete. Keďže viem čo Vás čaká nezávidím. A dám vám radu. Spojte sa s niekým, kto chová tieto zvieratká pre radosť a nie pre kšeft a má už skúsenosti. Veľa veci odkukáte, možno vám poradí, pomôže postráži zvieratko počas dovolenky, požičia pôrodnicu, dosť vám to pomôže.A hlavne naberiete skúsenosti a to je to najcennejšie. Dovi, držím prsty....
Hosť
 

danka

Poslaťod Danica Gocká » 10. Aug 2006, 22:06

Ahoj anonymka, však nikdo netvrdí že fontanela má niečo spoločné s pôrodom. /to mimi nemyslela ako súvislosť s pôrodom ale s výberom/ Mne poradkyňa chovu povedala, že nezrastená fontanela u čivavy je vada a psík s PP nemá mať tento problém. Ale určite je nezrastená fontanela nebezpečná pri páde. Mala si asi veľké šťastie že sa tomu tvojmu nič nestalo /asi nespadol na hlavičku/. Ja viem o prípade kedy psíka s nezrastenou fontanelou zabila hruška ktorá mu padla zo stromu na hlavu. Ja mám dve čivavky fenku 1,7 kg 1 rok a psíka 800 gramového - 8 mesiacov. A on je taký krehký, že ten by sa mi určite dolámal pri páde z 1,5 metra. On nevie ani na a ani zo sedačky zoskočiť. Koľko šteniatok mala tvoja čivavka?
Danica Gocká
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 26. Feb 2006, 19:03
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron