[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - civava

civava

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod mimi » 25. Feb 2006, 17:08

2-3 kg,tých 1.70 nieje zas tak málo,ale takých 1.20 ...
mimi
 

Poslaťod chovateľka 2 » 25. Feb 2006, 21:21

Takych tiez chovatelov je na Slovensku dost,ktori chcu len zarobit a nic nerobit.ja som ozajstna chovatelka a podotykam,ze kym dôjde k predaju mojich steniatok s Pp ubehne vela vody,prave kvôli takymto ludom,ktori chovaju rasy,ktore prave letia a ak prestane byť o ne záujem,tak jednoducho stare sucky daruju ako nepotrebnu vec.Ako to bolo aj na JOJ -ke ked hovorili,že to bola chovatelka a vyhodila na hradzu 30 roznych steniatok krizencov mopsov.Tí tiežchovatelia krížia rôzne hybridy aj šteniatka ktoré maju PP a dorastu ako bez PP,lebo neprešli do chovu pre nejaké vady.Bezný konzument nechce papiere,ale potom pozerá v krajnom prípade čo mu z toho vyrastie za drahé peniaze,alebo ako poznám prípad nestihne mu vyrásť nič,nakoľko šteniatko uhynie do 3 týždňov po vakcinácii.I to sa stáva.Aj ćiváv je už dosť a prestane o nich byt záujem ako aj Yorkšíre sa premnožili a vidiet ich na každom kroku od maličkých až po 6 kilových akoby to bolo niekoľko druhov aj u čivav.Veľký ,stredný a malý ráz a pritom je to len l štandard.
chovateľka 2
 

Poslaťod Hosť » 26. Feb 2006, 10:48

čo je to fontanela?Je lepšie ked si fenku kupim s PP,nebude mať vrodene vady?Podľa rodičov zistim že fenka v buducnosti bude mať 2kg?

Ja aby ste vedeli,ja ju nechcem koly rozmnožovaniu a zarabaniu.Tiež nemam rada ked ludia daruju či za lacno predavaju psov ked su im zbitočny ako taku vec :evil: ...často je to vidieť na inzeratoch
Hosť
 

Poslaťod mima » 26. Feb 2006, 10:48

sa ospravedlnujem,ten anonym som bola ja
mima
 

fontanela

Poslaťod Danka » 26. Feb 2006, 19:47

Anonymous píše:čo je to fontanela?Je lepšie ked si fenku kupim s PP,nebude mať vrodene vady?Podľa rodičov zistim že fenka v buducnosti bude mať 2kg?

Ja aby ste vedeli,ja ju nechcem koly rozmnožovaniu a zarabaniu.Tiež nemam rada ked ludia daruju či za lacno predavaju psov ked su im zbitočny ako taku vec :evil: ...často je to vidieť na inzeratoch




Fontanela znamená nezrastená hlavička hlavne u čiváv. Majú to aj novorodenci. Je to aj vidieť, /do 4 mesiacov/ neskôr len cítiť ak prejdeš prstom po hlavičke/opatrne/. Keď si kúpiš s PP nemala by ju mať nezrastenú ináš je to vada. Fontanela zrastá okolo 4-5 mesiaca. Ja mám čivavku bez PP krátkosrstú bielu a nemá ju zrastenú, preto musíme byť opatrní pri napr. páde zo sedačky.
Danka
 

Poslaťod Danka » 26. Feb 2006, 20:00

chovateľka 2 píše:Takych tiez chovatelov je na Slovensku dost,ktori chcu len zarobit a nic nerobit.ja som ozajstna chovatelka a podotykam,ze kym dôjde k predaju mojich steniatok s Pp ubehne vela vody,prave kvôli takymto ludom,ktori chovaju rasy,ktore prave letia a ak prestane byť o ne záujem,tak jednoducho stare sucky daruju ako nepotrebnu vec.Ako to bolo aj na JOJ -ke ked hovorili,že to bola chovatelka a vyhodila na hradzu 30 roznych steniatok krizencov mopsov.Tí tiežchovatelia krížia rôzne hybridy aj šteniatka ktoré maju PP a dorastu ako bez PP,lebo neprešli do chovu pre nejaké vady.Bezný konzument nechce papiere,ale potom pozerá v krajnom prípade čo mu z toho vyrastie za drahé peniaze,alebo ako poznám prípad nestihne mu vyrásť nič,nakoľko šteniatko uhynie do 3 týždňov po vakcinácii.I to sa stáva.Aj ćiváv je už dosť a prestane o nich byt záujem ako aj Yorkšíre sa premnožili a vidiet ich na každom kroku od maličkých až po 6 kilových akoby to bolo niekoľko druhov aj u čivav.Veľký ,stredný a malý ráz a pritom je to len l štandard.




Ďakujem Mimi za odpoveď. A milá chovateľka č. 2 /anonymná/ to že by som chcela aby moja fena mala raz v živote štenatá neznamená, že ich budem vo veľkom rozmnožovať, zarábať na nich a staré vyhadzovať na hrádzu. Myslím,že je to dobré aj pre zdravie feny, aby mala aspon raz štence a zas to jedno, dve ktoré sa čivave narodia na tom sa nezbohatne.A chcem si ich nechať. Takže bez zbytočných sarkastických odpovedí.Ja viem že sa bojíte každej konkurencie, ale vy ich chovate a predávate len a len z lásky k zvieratám ano? Všimla som si že ak sa niečo na tomto fóre opýtate čo vás zaujíma hneď sa do Vás pustia anonymný chovatelia a kydajú zo strachu s konkurencie. Opakujem chcem raz za život feny šteňa kedže je malá možno len jedno/ a to si chcem nechať/ lebo ako chovateľka iste poznáte to americké príslovie o čivavách. A to sa Vám asi nepáči ak Vám a vám podobným nedám zarobiť na kúpe ďalšieho psíka však?
Danka
 

Poslaťod mima » 26. Feb 2006, 20:18

Danka dakujem za odpoved
mima
 

Poslaťod Danka » 26. Feb 2006, 20:19

Anonymous píše:čo je to fontanela?Je lepšie ked si fenku kupim s PP,nebude mať vrodene vady?Podľa rodičov zistim že fenka v buducnosti bude mať 2kg?

Ja aby ste vedeli,ja ju nechcem koly rozmnožovaniu a zarabaniu.Tiež nemam rada ked ludia daruju či za lacno predavaju psov ked su im zbitočny ako taku vec :evil: ...často je to vidieť na inzeratoch




Nemyslím si, že keď si kúpiš šteňa s PP znamená to že nebude mať žiadne vady /chovateľia sú tiež všelijaký/ ale nemalo by sa to stať. Treba mať riadne podpísanú zmluvu o predaji a ak jej napr. fontanela nezrastie do 5 tich mesiacov treba si pýtať späť peniaze od "naozajstnej chovateľky." Je predpoklad, že keď sú rodičia malí vzrastom bude aj šteňa ale je to genetika a tá sa ťahá aj od starých a prastarých rodičov./ktorých ty neuvidíš/
Danka
 

Poslaťod chovateľka 2 » 27. Feb 2006, 12:24

mima píše:Danka dakujem za odpoved

Nejedná sa o teba,prečo to berieš Ty osobne,jednalo sa o Kokavčna a pre Tvoju informáciu nie som chovateľka Čivav,ale uplne iného plemena,takže sa nebojím vôbec konkurencie,iba sa obávam o chov vôbec papierových šteniat,ktoré sú i geneticky iduševne kbvalitnejšie ako iné.Takže sorry a pre mňa za mňa si množte čo chcete,mne tým ozaj neublížite a zámerne som sa neprihlásila pod menom,lebo v podstate toto fórum je o nekvalite.
chovateľka 2
 

Poslaťod Andrea » 27. Feb 2006, 12:59

Prepáč chovateľka ale nemáš pravdu. Sama som majiteľka len papierových psíkov. A nie sú ani kvalitnejší ani geneticky čistejší ako bezpapieráci. Ak si chovateľka chodíš na výstavy psov a vidíš rozdiely rovnakého plemena. Dokonca nádherný víťaz plemena Ti dá potomstvo že je škoda na to papiere. Samozrejme veľkochovy psov bez PP nie sú správne. Neodsudzujem majiteľa 1-2čiváv či jorkov že majú záujem odchovať aj šteniatka. Na tom nezarobíš. Možno ti zostane na pokrytie výdavkov za stravu či veterinára.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod offca » 27. Feb 2006, 13:03

Andrea píše: Sama som majiteľka len papierových psíkov. A nie sú ani kvalitnejší ani geneticky čistejší ako bezpapieráci.


Budem protirečiť...tak toto ale vo velmi PODSTATNEJ miere zavisi od PLEMENA a v obrovskej väčšine prípadov tieto rozdiely vidnieť JE. Najmä zdravotné a povahové.
S ostatkom suhlasim.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Andrea » 27. Feb 2006, 15:33

Videla som na výstave 9 mesačnú argentínu po otcovy s Int.Ch. Matka krásna suka. Šteňa skoro bez srsti. Naopak krásna argentína bez PP s hustou srsťou chovaná v RD bez ustajnenia v kotci. S PP jedinci sú pod kontrolou ale v rámci šľachtenia sa pária aj rodovo veľmi blízky jedinci. Už inzucht 2-3 je povolený čo je podľa mňa dosť risk v neskorších generáciách. Objavuje sa hluchota slepota a podobné vady. Sama si povedala že môj pes je asi šľahnutý. Vidíš je v inzuchte 3-5. A už sa prejavuje nie úplná normálnosť. V chovoch bez PP sa traduje že sú zdravšie. Nie je to také jednoduché. Len som chcela povedať že ich nezatrcujem- :roll:
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod offca » 27. Feb 2006, 15:45

Asi by som "nedavala do placu" vady, u ktorých je velká pravdepodobnosť, že vznikli podmienkami, v ktorých pes žije, čiže zavinením človeka.
Daj im možnosť "vyjadriť sa" v rovnakých podmienkach a neber najlepší príklad z najhoršieho a najhorší z najlepšieho, pretože aj v nePP "chovoch" sa samozrejme môže vyskytnuť jedinec uplne v poriadku a aj v PP chovoch pride na chyby...na to sú bonitačky....
A PRETO potom VZNIKAJÚ psy bez PP.

Ked si si už vzala na mušku argentíny, myslíš, že AD je tak staré a "zabehnuté" plemeno, aby bol "chov" bez PP pomaly v takom švungu ako papierový?
Na Slovensku boli LEN papierové psy...ako vznikajú psy bez PP?
Velakrát sa to tu rozoberalo...na základe hlupych majitelov, čo dovolia rozmnožiť sa aj psom vyradených z chovu.
A ak psy bez PP vznikli JEDINE týmto postupom, aká je pravdepodobnosť prenosu dedičných chýb u týchto v porovnaní s papierakmi? Je to logické, človek nemusí byť zarytý v genetike.

Hluchota, slepota sa vyskytuje všade. Je len otázne kde v akej miere. Je to takpovediac plemenný znak, ktorý sa odstranuje riadeným chovom a postupne, dlhé roky..40 rokov je málo...viď pre porovnanie bulov, od ktorých to lapli.
Inzucht, pokial viem, je povolený len zdravým jedincom...riziká poznáme.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod offca » 27. Feb 2006, 15:51

A pes je 4-5 na Escorpiona, pričom jeho šlahnutosť nespočíva v genetickej uchylke, výchylke, ale v povahe toho prvého, najdominantnejšieho štenaťa vo vrhu. :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Andrea » 27. Feb 2006, 15:56

Iste súhlasím. Možno to nebol správny argument. Bezpapieraký vznikajú nielen vyradením z chovu ale napr. aj nechuťou ísť na špeciálnu výstavu a bonitáciu. Ak nie si registrovaný v klube daného plemena ani sa nemáš ako dozvedieť kde a kedy to bude. Môže byť financie. Mňa jedná výstava vyjde cca na 1500-2000Sk. Uznanie chovateľskej stanice 2000,-Sk. Vystavenie krycieho listu, vystavenie PP,náklady na pôrod, následná vet. starostlivosť, tetovanie, ďaľšie peniaze. A ak máš peknú fenku a chcú pritelia šteňa nenakryješ? Ale áno. Aj bez krycieho listu. Rozdiel je asi 3000 Sk na šteňa. Nie každý na to má. Odpoveď nechovaj. Scestné nie?
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron