Argentínska doga

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Argentínska doga

Poslaťod xxGabikaxx » 25. Jan 2009, 15:43

Nenašla som tu tému o tomto krásnom plemene.. Čo si o nej myslíte? Páči sa vám alebo máte radi skôr nejaké psy iného typu? Mne osobne sa veĺmi páči. Chcela by som raz mať toto plemeno spolu s rotvajlerom, sú to dve moje najobľúbenejšie plemená. Tak napíšte na ňu svoj názor..[/img]
Obrázok užívateľa
xxGabikaxx
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 23. Jan 2009, 19:01

Poslaťod Gerome » 9. Aug 2009, 19:21

Velmi sa mi paci argentina a aj som ju jeden cas velmi chcel ale odradili ma zdravotne problemy,zopar znamych ma vecne problemy s alergiami a to do takej miery ze psikovia od jari do jesene funguju s goliermi a fakt len rychle vencenia,traduje sa ze kazdy siedme steniatko ma nabeh na hluchotu co je dedicstvo po bulltereroch . . . Keby som mal aj hlucheho psika nedal by som ho prec a dal by som mu vsetku lasku ale ked si vybrat tak zdrave plemeno . . .Biela farba je v prirode anomalia,okrem severskych zvierat,tym im sluzi ako maskovanie,ci uz pred koristou alebo predatorom.Ak sa rozhodnes pre to plemeno,tak vela stasia na vyber zdraveho psika.Este jedna vec,doniesli za mnou zopar problemovych psikov,ze zautocili na panov,nech poradim a kazdy pripad bol vinou majitela,takze povaha je v poriadku,Ty ludia to nemali v hlavicke v poriadku . . .
Gerome
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 9. Aug 2009, 12:36

Re: Argentínska doga

Poslaťod sandy » 11. Feb 2013, 22:11

Zdravim, Potrebovala by som malu radu. Mame doma 4 steniatka AD. Ja osobne som majitelkou aj otca aj matky. Ide o to že fenky maju trosku dlhsiu srst. V podstate ani nie dlhu ako su hunate a psik ma normalnu srst ako ma mat. Steniatka maju 5 tyzdnov\je to v poriadku? Vymeni sa im ta srst ešte alebo to je problem? Pripada mi to zvlastne kedze nasi dvaja dospelí su takí ako maju byt. Vopred dakujme
sandy
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 11. Feb 2013, 21:47

Re: Argentínska doga

Poslaťod liewik » 12. Aug 2013, 9:07

Ahoj, tak mi máme presne fenku AD a RTW a ešte ak kríženca fenku RTW s vlčiakom. Znášajú sa dobre, akurát že naša argentína je hluchá, aj preto sme si ju osvojili, aby ju neuspali. Sú s ňou problémy ohľadne poslušnosti a veru zdravie, no o kožu sa treba veľmi starať stále ju napáda nejaký hmyz a hlavne pri chvoste a an chrbte je skoro vždy nejaký ekzém. Strašne je pahltná, doslova hltá jedlo, a jedla by od nevidím do nevidím.... Inak neviem posúdiť aké sú iné psíku povahovo , naša je lenivá, väčšinou chce len spať. RTW je iná, stále mi nosí trofeje- krtka, myši, mačky, pritom je vlastne strážne plemeno a na lov sa používajú argentíny :) ale aby som jej nekrivdila, kvôli hluchote to má ťažšie, ale zdravého dospelého škorca mi chytí hocikedy :) Treba trochu dávať pozor, lebo si testujú postavenie už od malička- veľakrát sa len tak postaví do cesty a zazerá alebo si šteká.....nežiaduce správanie treba u nej dlhodobo sledovať a potlačovať, lebo je to plemeno ktoré prerastie cez hlavu ak sa o neho nestaráme... Toľko moje osobné skúsenosti. Je to krásne plemeno, ale osobne preferujem RTW.
liewik
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 8. Aug 2013, 8:30


Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron