Leonberger

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Leonberger

Poslaťod Michael » 9. Dec 2008, 19:46

Veľmi ma zaujíma aký názor máte na psov rasi Leonberger.
Rád by som vedel aký máte dojem z tejto rasi a rad budem ak mi napíšu aj chovatelia, ktorí chovaju Leonbergerov.
Ďakujem vopred!!!
Michael
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 2. Dec 2008, 15:51
Bydlisko: Sputniková 7

Poslaťod Lucia.ja » 10. Dec 2008, 20:40

síce nie som chovateľ ale moja kamarátka leonbergera pred pár rokmi mala. bohužiaľ umrel na rakovinu. ale k veci: podľa môjho čisto subjektívneho názoru sú to psy úžasne priateľské, vhodné aj k deťom do rodín (kamarátka ho mala normálne pri maličkých deťoch), úžasní spoločníci,dokonca sú veľmi vnímavé a učenlivé. Na druhej strane sú však vynikajúcimi strážcami, ochrancamia výbornými pracantami. Samozrejme potrebujú dosť pohybu a myslím že byt by bol pre nich obmedzením.
:)
Mať psa je nádherné. Je to náš priateľ, partner a obranca. Je to náš pes. My sme jeho život, láska. Bude náš verne a úprimne až do posledného dychu. Dlhujeme mu byť hodní tohto zbožňovania.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Ďakujem

Poslaťod Michael » 10. Dec 2008, 21:29

Ďakujem ti za odpoveď a inak aké zvieratá chováš???
Michael
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 2. Dec 2008, 15:51
Bydlisko: Sputniková 7

Poslaťod Lucia.ja » 12. Dec 2008, 18:03

nie je začo. ja mám írskeho setra respektíve setricu :) a ešte kocúra to je vše :) prečo?
Mať psa je nádherné. Je to náš priateľ, partner a obranca. Je to náš pes. My sme jeho život, láska. Bude náš verne a úprimne až do posledného dychu. Dlhujeme mu byť hodní tohto zbožňovania.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod Michael » 12. Dec 2008, 18:23

Ja len tak pre zaujimavosť lebo ja nemožem mať žiadne zviera lebo moja mama nemá rada zvierata v byte a inak nevieš náhodov aká je najvhodnejšia mačka do bytu a či sa da odnaučiť mačku skákať po nábytku???
Michael
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 2. Dec 2008, 15:51
Bydlisko: Sputniková 7

Poslaťod Lucia.ja » 12. Dec 2008, 19:41

presne viem ako sa cítiš ja som tiež bývala v byte a rodičia mi nechceli dovoliť žiadne zviera. Bola som z toho smutná a nahnevaná, ale teraz viem že urobili dobre. Momentálne bývame v rodinnom dome a to je pre moje "zvery" to najlepšie, v tom byte by iba trpeli.
a smiem sa spýtať toho leonbergera si chcel do bytu? lebo to by som naozaj neodporúčala :D
no a k tej mačke, nemyslím si že existuje nejaké plemeno extra špeciálne do bytu, aj keď je väčšina šľachtených druhov mačiek sa chová v interiéri. skús si vyhľadať info na nete napr.
http://kitty-mew.blog.cz/rubriky/plemena-maciek alebo http://www.catfun.estranky.cz/clanky/pl ... ek/plemena o každom plemene a sústreď sa najmä na povahu, podľa toho čo ti viacej vyhovuje, či chceš mačku aktívnu alebo menej aktívnu, neviem.
a k tomu nábytku, samozrejme že sa to dá, len treba trpezlivosť, ale ja zase nie som taký "mačací" odborník :)
Mať psa je nádherné. Je to náš priateľ, partner a obranca. Je to náš pes. My sme jeho život, láska. Bude náš verne a úprimne až do posledného dychu. Dlhujeme mu byť hodní tohto zbožňovania.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod Michael » 12. Dec 2008, 20:02

ne čosi viem že čo je to za pes, ja sa oňho zaujímam preto lebo sa mi páči hlavne kvoli veľkosti a pritulnosti a možno budem bývať v dome!!! a diky za sránky a inak koľko máš rokov???
Michael
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 2. Dec 2008, 15:51
Bydlisko: Sputniková 7

Poslaťod Lucia.ja » 13. Dec 2008, 16:41

nemáš za čo. ale dala som ti sem len niektoré, ty si toho môžeš nájsť oveľa viac. ja mám 17. Ty?
a držím teda place k tomu rodinnému domu :)
Mať psa je nádherné. Je to náš priateľ, partner a obranca. Je to náš pes. My sme jeho život, láska. Bude náš verne a úprimne až do posledného dychu. Dlhujeme mu byť hodní tohto zbožňovania.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod Michael » 13. Dec 2008, 17:58

ďakujem ti a já mám len 14.
Michael
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 2. Dec 2008, 15:51
Bydlisko: Sputniková 7

Poslaťod Lucia.ja » 14. Dec 2008, 19:52

daj potom vedieť ako si sa rozhodol.
Mať psa je nádherné. Je to náš priateľ, partner a obranca. Je to náš pes. My sme jeho život, láska. Bude náš verne a úprimne až do posledného dychu. Dlhujeme mu byť hodní tohto zbožňovania.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod Michael » 14. Dec 2008, 20:01

jasné že dám!!!
Michael
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 2. Dec 2008, 15:51
Bydlisko: Sputniková 7

Poslaťod Lucia.ja » 16. Dec 2008, 18:07

ok. a keby si chcel pokecať aj mimo fóra tak mi môžeš napísať na icq alebo na mail myslím že oboje mám v profile :)
Mať psa je nádherné. Je to náš priateľ, partner a obranca. Je to náš pes. My sme jeho život, láska. Bude náš verne a úprimne až do posledného dychu. Dlhujeme mu byť hodní tohto zbožňovania.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod luckyA » 8. Jan 2009, 14:09

mne sa leobergerici pacia! su to inteligentne hrave a zlate psi !

moj foter mal kedysi leonbergera
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41


Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron