anglicky kokerspaniel

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

anglicky kokerspaniel

Poslaťod karinka » 16. Okt 2008, 13:26

Ahojte,
mam dost vazny problem s mojim 3 mesacnym kokrom. Odkedy sme ho doniesli domov na nas vzdy ked nieje po jeho utoci az rafne. Mali sme uz predtym psika ale takto sa nikdy nechoval. Ked sa niekoho pytam co s tym tak vacsinou hovoria ze je to u kokrov normalne, ale mne to dost vadi a ako normalne mi to nepripada. Vedel by mi to niekto vysvetlit a najlepsie aj poradit ako mu vysvetlit ze na nas nesmie utocit ?
karinka
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 1. Okt 2008, 15:09

Poslaťod crazy » 25. Nov 2008, 0:31

Ahoj. Nechcem teda nikoho zhadzovat, ale musim povedat ze toto spravanie mi na kokra nesedi a nepripada mi normalne. Myslim, ze je to vekom, ale dajte si pozor aby ste v takomto pripade neboli moc makky s vychovou. Svoje kokre vychovavam vzdy pozitivnou motivaciou atd, ale vrcat si na mna nedovolia. Proste nesmu. Ani ked im idem do zradla, ani ked robim cokolvek, co sa im nepozdava.
Ak mam poradit ja, toto by som mu velmi tvrdo -vysvetlovala- dookola kym to nepochopi. Akonale to urobi treba nan nakricat, pokarhat ho (nie som vobec zastancom bitia, ale pokial to uz musi byt tak novinami raz vychovne po zadku, aby to malo skor efekt ako ucinok), velmi razne mu dat na javo Vas absolutny nesuhlas s tym co robi a dat mu nejaky povel, povedzme lahni a trvat na nom. Aby si uvedomil kto je autorita.
Pokial by sa Vam to doma nedarilo, navstivte cvicak- uz davno neplati, ze tam chodia psiky od 6 mesiacov- a poradte sa s vycvikarom ktory ho uvidi priamo pri tom co robi. Kokrik je podla mna privelmi uzasny psik na to, aby sme sa ho neskor zbavovali kvoli vychove, ktoru sme mohli ovplyvnit. Takze drzim Vam palce! Dufam, ze nakoniec vsetko dobre dopadne a vrcat po sebe nebudete :wink:
crazy
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 25. Nov 2008, 0:04

Poslaťod karinka » 27. Nov 2008, 11:55

Ahoj, no uz mame 5 mesiacov a je to o tom istom. Za posledny mesiac sa to odovodnuje tym , ze mu lezu zubky - verim ze mu to nieje prijemne ale tym ze to robil aj predtym tak sa obavam ze v tom to nebude :? Skusala som to uz aj po dobrom aj po zlom - v zmysle dostal jednu po riti ale nic nezabralo. Dokonca ked sa naneho ide po zlom to znamena- zvyseny hlas atd. tak sa tak smiesne bojovne posadi vypne hrud a ma pohlad ako boh pomsty :D Az mi to pride vzdy strasne smiesne - ale pred nim to nedavam najavo , Radsej zajdem za roh a tam sa rehocem. Inac je strasne pekny a ked nema blbu naladu / vrcanie tak aj strasne zlaty.
karinka
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 1. Okt 2008, 15:09

Poslaťod tana » 28. Nov 2008, 16:50

s toho čo som si prečítala, tak postavenie u vás vo svorke je jasné. Koker je šéf a ostatný členovia poddaný. Nechcem vedieť čo by to bolo s niekym väčším plemenom.
Buď mu to bez srandy vysvetlíš, alebo to bude v období puberty ešte horšie a náprava oto ťahšia.
Kokre mám rada, sú to úžasný poľovníci. Ale keď sú chovaný v byte či na dvore bez dostatočného pohybu a činnosti, tak sa snich stávajú zatrpknutý nerváci. To neznamená že keď je malý tak nepotrebuje pohyb a realizovanie sa.
Niet divu že všetkých kokrov čo poznám zo sídliska sú priam vypečený nerváci a agresori.
tana
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 5. Okt 2007, 20:27

vitaminy

Poslaťod maya.k » 16. Feb 2009, 19:49

cawte.. mam problem so svojim psikom. Vsimla som si ze okusuje stromy v zahrade a nas sused mi povedal ze mu asi chyba nejaky vitamin, v aprili bude mat 1 rok.
maya.k
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 16. Feb 2009, 19:42


Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron