[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Rotvajler

Rotvajler

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Rottweiler - Je to pes jedného pána?

Poslaťod Mirra Starr » 19. Jan 2007, 16:34

Dobrý deň prajem. Chcem poprosiť majiteľov, chovateľov, priaznivcov, resp. všetkých, ktorí o rottweileroch niečo vedia, aby mi zodpovedali na moju otázku, či je rottweiler pes jedného pána a do akej miery je to "vážne". Jedná sa mi o to, že by som si v budúcnosti (cca za 1/2 - 1 rok) kúpila k mojej štvorročnej sučke labradore šteniatko (sučku) rottweilera. V niektorej odbornej literatáre som sa dočítala, že rottweiler má tendenciu stať sa psom jedného pána, t. j., že si vyberieho jedného človeka zo svojej ľudskej svorky, ktorého bude rešpektovať a poslúchať ako sa patrí, a ostatných bude brať na ľahšiu váhu. Je toto tvrdenie pravdivé? Nebola by som rada, keby to bolo napríklad tak, že mňa by pes poslúchal a manžela by napríklad úplne odmietal, robil by si z neho dobrý deň alebo by ho ignoroval, resp. naopak.
Moja otázka znie takto: Je rottweilerovi vlastné, že sa stane psom jedného pána aj za okolností, že by bol oboma (všetkými) ľuďmi vychovávaný s rovnakou láskou, autoritou a dôslednosťou, že by mu bolo dané od začiatku oboma na javo, čo smie a čo nie, kde je jeho miesto v hierarchii svorky (samozrejme, na poslednom mieste), obaja by sme ho cvičili, starali sa oň a kŕmili ho? Vyberie si aj napriek tomuto niekoho, koho bude absolútne uprednostňovať?

Ďakujem vopred za odpovede.
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Rotvajler

Poslaťod RTW » 2. Júl 2008, 15:40

RTW
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 13. Jún 2008, 14:42

Poslaťod xxGabikaxx » 25. Jan 2009, 15:24

Tak toto plemeno raz určite budem mať. Je to krásny pes. Rozumný a inteligentný. A mimochodom veľmi pekná stránka a krásnučký havino :wink: A ešte by som sa chcela spýtať je to dobrá škola? Pretože ja tento rok maturujem na strednej veterine a dávam si na ten odbor do košíc prihlášku. Mnoho ľudí mi síce povedalo, že je to nanič ale mňa by zaujímal názor človeka, ktorý tam chodí a v podtate už končí.. Tak si s tým spokojná?? Napíš mi prosím ťa niečo o tom ďakujem :wink:
Obrázok užívateľa
xxGabikaxx
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 23. Jan 2009, 19:01

Poslaťod xxGabikaxx » 25. Jan 2009, 15:37

Podľa mňa to pravda nie je. Záleží od výchovy a ak sa mu budete obidvaja naplno venovať tak určite bude poslúchať obidvoch. Netreba mu len dať najavo, že ste podradený, že nie ste vodca lebo potom si to zoberie do vlastných labiek a spraví vodcu so seba a to by nemuselo dobre dopadnúť. Jednoducho dôsledný a dobrý výcvik spraví svoje.. :)
Obrázok užívateľa
xxGabikaxx
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 23. Jan 2009, 19:01

...

Poslaťod RTW » 29. Jan 2009, 13:00

Čawko, že ďakujem :) Čo sa týka školy - ja som šla na tu školu kvôli tomu, že ma to baví, takže v podstate je to pre mňa "škola hrou" :D . Určite sa tam nájdu nejaké tie chybičky krásy, ale na druhej strane sa tam dá naučiť kopu nových vecí. Jasne, že sa nájde kopa ľudí, ktorí na to majú odlišný názor, ale ... Mne osobne sa tam ľúbi :)
RTW
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 13. Jún 2008, 14:42

Poslaťod xxGabikaxx » 29. Jan 2009, 16:37

Tak diky, mňa to tiež veľmi baví a určite by som sa raz v živote chcela venovať psom ich výcviku a tak... Len dúfam, že zmaturujem, spravím prijímačky a všetko bude super :D
Obrázok užívateľa
xxGabikaxx
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 23. Jan 2009, 19:01

...

Poslaťod RTW » 29. Jan 2009, 17:10

Určite všetko zvládneš ... držím prsty :D
RTW
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 13. Jún 2008, 14:42

Poslaťod xxGabikaxx » 30. Jan 2009, 13:17

Ďakujem :D
Obrázok užívateľa
xxGabikaxx
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 23. Jan 2009, 19:01

Re: Rotvajler

Poslaťod ferino1802 » 26. Aug 2014, 10:41

Nazdar ludia. Chcem sa opitať, mam zaujem o kupu rotvajlera. Len neviem či je to vhodny pes aj k detom. Poradte prosim Dakujem :D
ferino1802
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 26. Aug 2014, 10:35

Re: Rotvajler

Poslaťod JanaDanster » 8. Júl 2015, 16:38

Mam 13 rokov rotvajlerov, a je to najuzasnejsie plemeno ake poznam. Rozumne, spolocenske, silne, sebavedome , stale vyciti aku mam naladu. je velmi lahko cvicitelny a pocuva na slovo, len sa mu treba venovat. A nemozem povedat, ze nas ignoruje, alebo nepocuva, stale nasu rodinu berie ako svorku a snazi sa chranit vsetkych. Tesi sa, ked sa mu niekto venuje. Tento pes nemoze byt zatvoreny v bude a nesmie byt priviazany. Je to pan pes do koca aj do voza. Vela ludi zabuda, ze prave tento pes je pracovny a ked nepocuva, davaju za vinu psovi, lenze on urobi vsetko aby vyhovel majitelovi. Ja vrele odporucam ludom, ktori si chcu zadovazit partnera, kamarata a ochrancu. Som velmi smutna, ze u nas na vych. Slovensku je toto plemeno zatracovane ako bojove a nebezpecne. Vela stastia s vychovou, ak ste si ho nahodou zaopatrili. ;)
JanaDanster
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 7. Júl 2015, 14:33


Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť