AMERICAN BULLDOG

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

AMERICAN BULLDOG

Poslaťod miro » 17. Dec 2007, 20:46

Pre objasnenie o plemene Američan je využitelny ako na pracovne ,športove a ine aktivity. Sam mam psy ktore absolvovali pracovne skušky podľa svv,ipo. Inak od tohto cvičenia sme postupom času upustili a teraz cvičime na prakticke využitie v bežnom živote za rôznych rušivych situaciach. Ale aby som sa vratil k teme- American Bulldog ma presne stanoveny štanard kde je jasne povedane že je to pes mohutnej kostry s takpovediac ťažkopadnym vyzorom. Pritom jeto svižny a pohyblivy pes ktori je oddany svojmu panovi a rodine a ak si niečo zaumieni ma bulldočiu vydrž a odhodlanie. Preto bulldog a nie preto aby tam niektori pakovia križili anglickeho bulldoga a potom neprebehnu ani 20 metrov,a kolabuju. Vybočene lakte , mekky chrbat, chybajuce zuby a bojazliva povaha su važnou chybou.Takže neviem o čo sa tu niektori snažia.Tak isto niesom zastanca chovu na Americkych papieroch.Sam som bol svedkom že sa dostali do chovu jedinci ktori su na vylučenie ale stači poslať dolare a kopie papierov aj davno uhynutych psov a z USA vam pekne pridu papiere na šteniatka ktore nik neskontroloval a neselektoval. V podmienkach molossclubu sk sa robi ako bonitacia, kontrola vrhu a pod.Takže takyto chov ma hlôavu a petu. Ak si priveziem šteňa zo zahraničia dostanem exportny rodokmeň /min-4generačny/ a dam si žiadosť o preregistrovanie do SKJ a po prihlaseni do daneho klubu sa na mňa vzťahuju podmienky chovu ako u ostatnych chovateľov.Takže nerozumiem tomu ak tu niekto zavadza ludi k omylu a nevyvaruje sa chyb ktore sa mu už stali.Momentalne chov AB na Slovensku ma vynikajucu uroveň vďaka tomu že sa priviezli jedince zo zahraničia a aj uroveň odchovanych šteniat na Slovensku sa zvyšila po tom čo boli nakryvane sučky v zahraniči s pečlivo vyberanymi krycimy psami.
Jachyme hoď ho do stroje
miro
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 18. Okt 2005, 9:15

Poslaťod M@co » 17. Dec 2007, 21:37

Miro, ale veď ho nechaj, nech si myslí, že sme blondýnky. Príp. založ vlákno s anketou, koľkí mu veria a koľkí nie.
Idú sviatky, nekaz si ich 8)
Obrázok užívateľa
M@co
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 15. Dec 2007, 0:20

Re: American Bulldog

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 17. Dec 2007, 22:57

miro píše:Ahoj Peťo.Neda mi zareagovať na tvoju temu.Je pekne to o čo sa snažiš ale na to musiš mať aj chovne zvierata ktore sa daju použiť do chovu.Raz ponukaš Ruby ako American Bulldog potom jednym dychom ponukaš na program OLD Bulldog.Prečo si ju nakryl s Nerom aj keď si vedel že pes je chori na nohy a Ruby je do chovu nepoužiteľna.Asi preto maju vami dochovane šteniatka Americke papiere lebo podľa štandardu FCI by neprešli uchovnenim. Ak budete takto klamať ludi dopadnete ako v Čechach a nepustia vas na žiadnu vystavu. Podľa mňa je štandard Americkeho bulldoga dany a ten sa ma dodržiavať. Su to psy ktore sa daju použiť na pracovne , i športove využitie.V stanovach moloss clubu sk sa dba na zdravie chovnych jedincov, u každeho su rtg ktore nemaju sice vplyv na uchovnenie ale pre chovateľou maju veľky vyznam.K tomu tvojmu buldočiemu postoju tak to je ozaj sila, je rozdiel ak je pes chori a nemôže na nohy a ak je pes mohutny so širokym hrudnikom.Ľahko vybočene lakte akje psik dobre osvaleny su v tolerancii ale ak je to až choroba ako u vašich psov tak to sa nehnevaj ale to je tyranie. Sam som zvedavy čo sz vašho spojenia vyjde,verim že aj tam sa možno najde jedinec ktori bude akotak splnať dane požiadavky. Tak sa potom ozvi.

TY MA ASI PRENASLEDUJES MIRO :shock:
TY NAOZAJ NEVIES CO ROSPRAVAS RESP. PISES :roll:
KED SI NAHNEVANY A SNAZIZ SA MA HATIT, CI NEJAK MI SKODIT TAK SI SI VYBRAL VELMY ZLE!
PRE TEBA URCITe NIEJE DOLEZITE A ZAUJIMAVE ABY SOM TI TU NIECO VYSVETLOVAL O CHOVE ORIGINAL BULLDOGS,PRETOZE TO AJTAK NEPOCHOPIS ! A ANI TA TO NEZAUJIMA!
ALE PRE DALSICH CO ASI PO PRECITANI TVOJICH SLOV O "KLAMSTVE"
ZOSTANU ZASKOCENI.
TAK KED SI NIEGDO DAL TU NAM AHU A PREZREL SI MOJ ODKAZ NA LINK O ORIGINAL BULLDOG PROGRAME ,TAK TAM SA MOHOL DOZVEDIET ZE TENTO PROGRAM JE ZALOZENI PRAVE NA VYBRANYCH AM.BULLDOGOCH !!!
LEN PRE TEBA JETO ASI NAROCNE!
SPOSOB AKYM SA TU SNAZIS MA ATAKOVAT JE PRIZNACNY PRAVE PRE TEBA!
A KED UZ SPOMINAS -KLAMAT LUDI-TAK BY SISA MAL TERAZ KED CITAS TIETO SLOVA,VELMY RICHLO ZAMISLIET NAD SEBOV V TEJTO SUVYSLOSTI CO NAJSKOR POTICHU ZMIZNUT!!!- FALSE PE....EE.-FOR 5000-,SK MADE IN KOVALOV!
TY SI TAK HLUPI ZE SITO ANI NEUVEDOMUJES ! :wink:
OSOCUJES MA TU A SAM SA PREZRADZAS :D DAJ SI POZOR NA "KAMARATOV" ROBIS PRENICH KORENA :lol:
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod ...repr^zent » 17. Dec 2007, 22:57

M@co ono nejaka blondinka sa vzdy najde, ktora skoci na image OTcka, takze je fajn, ze su aj taky ako miro, co napisu aj tie zasadne negativa.
Btw, uz som vytiahol staru Prakticu, tak drz palce. :wink:
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Re: AMERICAN BULLDOG

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 17. Dec 2007, 23:05

miro píše:Pre objasnenie o plemene Američan je využitelny ako na pracovne ,športove a ine aktivity. Sam mam psy ktore absolvovali pracovne skušky podľa svv,ipo. Inak od tohto cvičenia sme postupom času upustili a teraz cvičime na prakticke využitie v bežnom živote za rôznych rušivych situaciach. Ale aby som sa vratil k teme- American Bulldog ma presne stanoveny štanard kde je jasne povedane že je to pes mohutnej kostry s takpovediac ťažkopadnym vyzorom. Pritom jeto svižny a pohyblivy pes ktori je oddany svojmu panovi a rodine a ak si niečo zaumieni ma bulldočiu vydrž a odhodlanie. Preto bulldog a nie preto aby tam niektori pakovia križili anglickeho bulldoga a potom neprebehnu ani 20 metrov,a kolabuju. Vybočene lakte , mekky chrbat, chybajuce zuby a bojazliva povaha su važnou chybou.Takže neviem o čo sa tu niektori snažia.Tak isto niesom zastanca chovu na Americkych papieroch.Sam som bol svedkom že sa dostali do chovu jedinci ktori su na vylučenie ale stači poslať dolare a kopie papierov aj davno uhynutych psov a z USA vam pekne pridu papiere na šteniatka ktore nik neskontroloval a neselektoval. V podmienkach molossclubu sk sa robi ako bonitacia, kontrola vrhu a pod.Takže takyto chov ma hlôavu a petu. Ak si priveziem šteňa zo zahraničia dostanem exportny rodokmeň /min-4generačny/ a dam si žiadosť o preregistrovanie do SKJ a po prihlaseni do daneho klubu sa na mňa vzťahuju podmienky chovu ako u ostatnych chovateľov.Takže nerozumiem tomu ak tu niekto zavadza ludi k omylu a nevyvaruje sa chyb ktore sa mu už stali.Momentalne chov AB na Slovensku ma vynikajucu uroveň vďaka tomu že sa priviezli jedince zo zahraničia a aj uroveň odchovanych šteniat na Slovensku sa zvyšila po tom čo boli nakryvane sučky v zahraniči s pečlivo vyberanymi krycimy psami.

MIRO NAPIS O AMERICKYCH BULLDOGOCH S TVOJIMY "RODOKMENMY" NIECO VIAC :wink:
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod ...repr^zent » 17. Dec 2007, 23:09

Keby si radsej hodil info, ako sa ma Nero, teda ak este zije...
Aj psy maju zle dni, mozno dnes je ten den a ja som ten pes!
Warriors
Obrázok užívateľa
...repr^zent
 
Príspevky: 461
Registrovaný: 4. Okt 2007, 2:26
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 17. Dec 2007, 23:32

...repr^zent píše:Keby si radsej hodil info, ako sa ma Nero, teda ak este zije...

DOJDI HO PZRIET!!!
:wink:
TENTO CLOVEK KUPIL SPOMINANEHO BULLDOGA ODNAS AKO 3-4 MESACNEHO,CENA MYSLIM "500 EUR"-DALI SME MU HO NA SPLATKY PRETOZE SME HO "POZNALI" JE JASNE ZE BY NEKUPIL ZA TAKUTO SUMU ,PODLA JEHO SLOV-CHOREHO PSA-!!!
PRIEBEZNE SOM SA TELEFONICKY VZDI INFORMOVAL NA TOHOTO PSA,PRETOZE POVODNE SOM SI HO CHCEL NECHAT.
ZO ZACIATKU VRAJ BOLO VSETKO "OK!"
POTOM MI PRI JEDNEJ PRILEZITOSTI NAZNACCIL ZE "POKRIVKAVA"
SPITAL SOM SA HO CI SA NEZRANIL PRI NEJAKOM SKOKU CI PODOBNE.
VRAJ NIE,ZE LEN TAK "ZRAZU" ZACAL KRIVAT/?!/
TAK SME SA NANHO ODISLI POZRIET.
BOL SLUSNE VYVYNUTI,ALE NAOZAJ NASLAPOVAL NA JADNU PREDNU NOHU!
PRESVEDCOVAL NAS ZE TO LEN TAK" SAMO PRISLO".
MEDZI SLOVOM SA PRERIEKOL NIEGDO OD NICH ZE ZVIKOL ZOSKAKOVAT Z BETONOVEHO MURIKA NA BETOVY CHODNIK,TEDA ZE KED RAZ ZOSKOCIL TAK ZACAL TASSIE CHODIT!!
ALE MIROP TO VYSVETLIL SVOJIM SPOSOBOM.......!?
VELMY SOM MU CHCEL VIIST V USTRETI A DOPORUCIL SOM MU PRIPRAVOK NA KLBNU VYZIVU-KTORI SOM MU AJ ZOHNAL.
ESTE NIEKOLKO KRAT SOM MU VOLAL CI SATO ZLEPSILO,A ZDORAZNOVAL ZE NECH DAVA NANHO VETSI POZOR PRETOZE TO JE BULLDOG S VELKOV SIRKOV V HRUDI+ NA SVOJ VEK AJ TASKY,NO A VZHLADOM NATO ZEJE ESTE MLADY JEHO TELO JEHO KLBY SU NIE TAK ODOLNE.
MEDZI CASOM HO MIRO ZACAL PONUKAT NA PREDAJ,JA SOM HO DOPORUCIL JEDNEMU KAMARATOVY A ON HO OD MIRA KUPIL/MOZNO SOM MU POMOHOL/.
TERAZ JE NERO U TOHO KAMARATA,A CUDUJ SA SVETE PO ZABESPECENI KVALITNEJ A VYVAZENEJ STRAVY JE NERO AKO VYMENENY!!!
TAK TOLKO O NEROVY,HE HE HE JETO SRANDA AKY "ZNAMY "STAL NERO DNESKA NA TOMTO FORE :wink:
MOZNO SI TU 'REKLAMU'AJ ZASLUZI :wink:
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod M@co » 18. Dec 2007, 2:31

...repr^zent píše:tak drz palce
radšej sa držme za rite rsp. zaryte ako starí buldoci 8)
Obrázok užívateľa
M@co
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 15. Dec 2007, 0:20

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 18. Dec 2007, 8:11

HEJ MIIIIROOOO ,NAPIS AJ O TVOJOM KRIZENI DOMA AM.BULL.x ANGL.BULL/BUBO/ A JEHO REGISTRACII :wink:
NACO TOLKO KLAMES,VED STACI KED NAPISES PRAVDU O SEBE ,ALEBO TO MAM SPRAVIT JA :lol:
BOJIS SA O SVOJE KSEFTI -PRETO TI ZALEZI TAK VELMI NATOM ABY CO NAJMENEJ LUDI "PRODUKOVALO" BULLDOGOV ,ABY NAHODOV NEMALI USPECH V PREDAJI STENIAT.
LEBO TY POTOM PREDAS MENEJ :wink: ALE VED TI TO MNOSTVO STENIAT CO VYPRODUKUJES PREDAS -PRISPOSOBIS ICH RODOKMENE PODLA ZAUJMU A HOTOVO :wink:
JA SOM NEMAL VO ZVIKU VEREJNE OHOVARAT NIKOHO PSI-ALE KED US SI STIM ZACAL TAK JA TO MOZEM ROZVYNUT.
NAPI AJ O FENE KTORA UTEBA LEDVA CHODILa A TAJK SI JU PREDAL!!!!
NEBUDEM MEBNOVAT LEBO TO NIEJE MOJ STIL ABY SOM TU HANIL NIEKOHO PSOV.
V KONECNOM DOSLEDKU SUTO LUDIA CO POTREBUJU KLAMAT -NIE PSI :wink:
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod miro » 18. Dec 2007, 18:03

Nero bol ponukany preto lebo môže biť ako dôstojny doplnok v zahrade.Nikdy som ho neponukal na chov. To ty si klamal až sa ti od huby prašilo. A k tym doplnkom. - klbna vyživa je k napomahaniu vytvoriť ako tak klbne mazivo a nie k tomu aby sa nim krmilo. Inak tie neslušne slova si nechaj pre niekoho kto na to skoči,ale mne sa tym neohanaj.Inak odchadzam od tejto temy a z tohto fora lebo vidim že to nema uroveň keď prejdu taketo hrube slova ktore si na moju adresu pustil. Z môjho hladiska ti prajem vela uspechov a ver že budem rad ak niečo dokažeš. Tak sa trap dokial ti to niekto bude žrať. Ahoj a dufaj že ti to vojde. Inak k tym zahorakom čo si mi napisal - bacha na tie reči lebo na to som haklivy. Sam vieš čo si ty a s akym IQ. tak sa maj viac neodpovedam a ani nereagujem
Jachyme hoď ho do stroje
miro
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 18. Okt 2005, 9:15

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 18. Dec 2007, 18:28

miro píše:Nero bol ponukany preto lebo môže biť ako dôstojny doplnok v zahrade.Nikdy som ho neponukal na chov. To ty si klamal až sa ti od huby prašilo. A k tym doplnkom. - klbna vyživa je k napomahaniu vytvoriť ako tak klbne mazivo a nie k tomu aby sa nim krmilo. Inak tie neslušne slova si nechaj pre niekoho kto na to skoči,ale mne sa tym neohanaj.Inak odchadzam od tejto temy a z tohto fora lebo vidim že to nema uroveň keď prejdu taketo hrube slova ktore si na moju adresu pustil. Z môjho hladiska ti prajem vela uspechov a ver že budem rad ak niečo dokažeš. Tak sa trap dokial ti to niekto bude žrať. Ahoj a dufaj že ti to vojde. Inak k tym zahorakom čo si mi napisal - bacha na tie reči lebo na to som haklivy. Sam vieš čo si ty a s akym IQ. tak sa maj viac neodpovedam a ani nereagujem

TY POCUVAJ -TY SLEDUJES VOBE CO FORMULUJES VO SVOJOM PRISPEVKU???????
KTO TI TVRDIL ZE KLBNA VYZIVA JE NA KRMENIE???? :shock:
CO ? AKE NACHOV- CI CI TO TREPES ...?? GDE SOM PISAL O NEROVOM CHOVE????
CLOVECE NAJPRV SA ZAMISLI A POTOM SA PUSTAJ DO AKCIE!!!
NECHAPEM NAOZAJ CO SI CHCEL DOSIAHNUT TYM ZE SI ZACAL "KONTROVAT" MOJE PRISPEVKY?!
NIE SI SCHOPNI VNIMAT KONTEXT TEMI NA KTORU SI ODPOVEDAL!
MAL BI SI SI TO PRE ISTOTU VIAC KRAT PRECITAT :wink:
ODCHADZAS NIE PRE TO CO SI TU NAMLEL! ALE PRTO CO SOM TI PRIPOMENUL V SUKROMNEJ SPRAVE!!!
ATY VIES CO TO PRETEBA MOZE ZNAMENAT!!!
ESTE RAZ -NAMIESTO TOHO ABY SIMA TU LEN TAK ZBRUCHA ZACAL ZHADZOVAT, OHOVARAT PSI A NAZVAL MA KLAMAROM, MAL BY SI SA VIAC VENOVAT SEBE A SVOJIM VECIAM !
:lol:
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod miro » 18. Dec 2007, 19:39

To čosi napisal v sukromnej sprave ma mrzi a ak chceš vybavime si to inak.Ale už som porušil slub že sa nezapojim ale teraz ozaj končim.
Jachyme hoď ho do stroje
miro
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 18. Okt 2005, 9:15

Poslaťod HABAN'SBULLDOG » 18. Dec 2007, 19:45

miro píše:To čosi napisal v sukromnej sprave ma mrzi a ak chceš vybavime si to inak.Ale už som porušil slub že sa nezapojim ale teraz ozaj končim.

ANO CHCEM SITO VYBAVYT INAK!!!!!!!!!!!!!
NAPIS AKO :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
HABAN'SBULLDOG
HABAN'SBULLDOG
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 13. Okt 2007, 5:22
Bydlisko: CIERNA VODA

Poslaťod Van » 18. Dec 2007, 20:25

haban...trpis dyslexiou/dysgrafiou? Ak ano, ok...ale ak nie, mohol by si si po sebe obcas svoje prispevky precita? Pospajane slova a i y vacsinou naopak, plus velke pismena...z toho naozaj boli hlava pri citani a uprimne, chut citat ich je stale mensia...
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod lucik » 18. Dec 2007, 20:39

miro píše:Ahoj a dufaj že ti to vojde.


:smiech: :youarenumberone:

Van píše:haban...trpis dyslexiou/dysgrafiou? Ak ano, ok...ale ak nie, mohol by si si po sebe obcas svoje prispevky precita? Pospajane slova a i y vacsinou naopak, plus velke pismena...z toho naozaj boli hlava pri citani a uprimne, chut citat ich je stale mensia...


Van, nad tym sa ani nepozastavuj, niektori ludia su prudko odolni voci akejkolvek kritike ci dobrym radam.. :doh:
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia