Rhodézský ridgeback

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Rhodézsky ridgeback

Poslaťod mia » 8. Nov 2006, 11:01

Dobrý deň! Hrozne sa mi páči psík Rhodézsky ridgeback a na rok by som si chcela kúpiť šteniatko. A tu nastáva problém. Bývam v byte a v poslednej dobe sa stretávam s reakciami a názormi, že veľký psík sa v byte trápi a trpí. Preto by som sa potrebovala poradiť s niekým kto s takýmto psíkom žije v byte alebo si prečítať názory iných ľudí. Ďakujem
mia
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 8. Nov 2006, 9:15
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Poslaťod Jaro » 8. Nov 2006, 12:29

kamarat ma doma dvoch RR a v pohode . len zalezi ci nechas psika 8-10 hodin sameho doma . lebo aj pri najlepsom psovi na svete musis cakat ze sa bude nudit a daco vyparati . a na velkosti psa vobec nezalezi je to blud . :wink: ja mam doma tiez dvoch psov :D
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod mia » 8. Nov 2006, 13:01

A je to ten problém nemôžem byť aj v práci a aj so psíkom. Môžem sa mu venovať ráno a po 8 hodinách v práci.
mia
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 8. Nov 2006, 9:15
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Poslaťod Jaro » 8. Nov 2006, 13:40

tak sa musis pripravit na dosledky ktore sposobi stena ktore sa nudi :wink:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod mia » 8. Nov 2006, 13:59

:roll: no to si viem predstaviť, ale nejako to budem musieť vydržať. Určite by som si prvý týždeň chcela zobrať dovolenku, aby sa trošku oťukalo, no a potom sa chvíľu budem spoliehať na to, že nemám úplne zariadený byt, pretože sa budem sťahovať. Ty máš akých psíkov doma?
mia
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 8. Nov 2006, 9:15
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Poslaťod Jaro » 8. Nov 2006, 14:26

kokra a svajciarskeho durica
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod offca » 8. Nov 2006, 16:03

Mia, tieto názory väčšinou prezrádzajú ludí, čo nevedia, o čom hovoria.
Ja mám doma argentínsku dogu a štena staffbulla...bez problémov.
Zo začiatku asi bude nutné porobiť nejaké opatrenia, aby neprevrátil byt hore nohami (my sme to vyriešili vlastnou izbou aj v jednom a aj v druhom prípade...zo začiatku) ...je to u šteniat normálne, to isté by sa stalo so záhradou a záhonmi :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod rybicka » 9. Nov 2006, 7:16

Mia, offca má pravdu, šteniatko ktoré sa nudí je uplne jedno, kde je, v byte rozkúše, roztrhá a poničí všetko čo nájde, aby sa zabavilo a na záhrade vykope jamy, doláme stromčeky, kvetiny, je to uplne jedno a na veľkosti nezáleží, keď má dosť pohybu, keď prídeš z práce, poriadne sa vybehá, vylieta a vyskáče, tak doma vydrží ležať na jednom mieste. Kamarátka mali ridgebacka. Síce v baráku, ale bola večne vnútri s nimi a ležala na posteli-vydržala cez deň spať aj 4 hodiny cez deň a ani sa nepohla.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod mia » 9. Nov 2006, 12:35

:D Tak to ste ma moc potešili. Díky. Určite si viem predstaviť tú zodpovednosť o psíka a tiež si uvedomujem, že šteniatko treba zabaviť a nebude to zo začiatku ľahké, ale verím, že to zvládnem.
mia
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 8. Nov 2006, 9:15
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Poslaťod Jaro » 9. Nov 2006, 13:20

no ked to zvladli iny precoby nie ty :wink:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod mia » 9. Nov 2006, 13:38

Tak to máš pravdu. Už sa neviem dočkať. A ako to zvládaš Ty s dvoma havinami?
mia
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 8. Nov 2006, 9:15
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Poslaťod offca » 9. Nov 2006, 14:07

denne na poliach a lúkach :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Jaro » 9. Nov 2006, 18:46

no moji su na polovackach alebo na vycviku kedze cvicim ine psy takze maju tu vyhodu ze su so mnou :wink:
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod beira » 10. Dec 2006, 11:52

Ahoj, Mia,
my sme s našou prvou ridžbedžicou začínali v jednoizbovom byte a bolo to clekom v pohode, akurát neznášala dobre samotu, ale to pripisujem skôr svojmu pocitu viny, keď som ju opúšťala, ako tomu, že by to ona nezvládla. Po prvom háraní sa celkom upokojila a nejako to samovoľe prešlo. Hovorí sa, že ridžbeky sú veľmi temperamentné psy do dvoch rokov, potom sa zmenia na flegmatikov... V každom prípade odporúčam aspoň jednu dlhšiu prechádzku denne, aby pes mohol vybiť energiu.
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 418
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

R R

Poslaťod Lada » 10. Dec 2006, 14:46

Ahoj. Ja som sa tiež zaoberala tou istou otázkou ako ty. (Psík sám a v byte).Na materskú sa ešte nechystám a do dôchodku, fíha ešte ďaleko. Veľa ľudí mi hovorilo, že je to týranie a že pes nepatrí do bytu. A moja túžba zvíťazila 21 si idem pre môjho vysnívaného, vytúženého psíka. Keby som mala dávať na názory druhých...
:wink:
Lada
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Ďalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 19 hostia