Rhodézský ridgeback

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod offca » 21. Dec 2006, 10:38

Hmm, držim palce.. To bude dalši parťák na vystavach! :lol:
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Lada » 22. Dec 2006, 19:13

Ak bude všetko v poriadku, budeme zdraví a šťastní, vyrastie tak potom áno. Dostala niečo na spanie kôli dlhej ceste, a doteraz stále spí a spí.
Lada
 
Príspevky: 107
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod offca » 24. Dec 2006, 18:03

Mmm, ale ved to nemuselo byyť... my sme si tiež niesli hafana až spoza Prahy a aj tak prespinkal celu sectu. A uplne v pohode.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Rhodézský ridgeback

Poslaťod eva_ivan » 9. Nov 2007, 19:05

historia RR z knihy od Stiga Carlsona : RR

"vychodiskom slavy RR su legendarne lovy levov. je ale nutne si uvedomit, ze RR levov nenapadali ani sa ich nepokusali usmrtit. uplatnovala sa ich mimoriadna pohyblivost, vytrvalost, sila a schopnost pohybovat sa stale rychlejsie, proste zastavit leva na tak dlho, kym sa na miesto dostane lovec."

charaktersitika RR z knihy od Ann Chamberlainovej : RR

"RR nie je sladky labrador ani oddany pracovny pes ako NO. su to vysoko inteligentne psy schopne riesit problemy, s dobrou pamatou. su mimoriadne oddani svojej rodine a nie je nutne cvicit ich na obranu."
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod Kaca » 9. Nov 2007, 22:34

a co si tym chcela povedat? :shock:
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca
 
Príspevky: 325
Registrovaný: 12. Sep 2007, 10:56
Bydlisko: Sastin Straze

Poslaťod eva_ivan » 9. Nov 2007, 22:43

Kaca kedze sme sa v inej teme bavili o RR, dovolila som si nieco o tomto plemene napisat do osobitnej temy
v podstate to patrilo hlavne emorovi na objasnenie toho, ako sa RR vyuzival v minulosti a ake su jeho povahove vlastnosti
eva_ivan
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 6. Nov 2007, 15:05

Poslaťod raky » 9. Nov 2007, 22:44

ahojte, mal som podobnú otázku, rr sa mi veľmi páči, dokonca viacerých poznám, ale podobné vlastnosti má veľa psov a lahšie ovládateľných.
Inak aspoň som si pozrel aj stránku klubu SR, teraz viem o ňom trocha viac....
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod beira » 9. Nov 2007, 23:10

raky píše:..., dokonca viacerých poznám, ale podobné vlastnosti má veľa psov a lahšie ovládateľných.

Napr.? :wink:

RR je hlavne polovne plemeno a vo vseobecnosti vsetky polovne plemena su tazsie ovladatelne ako plemena pracovne, u nich su niektore tie povodne instinkty silnejsie a su samostatnejsie, a teda tvrdohlavejsie. RR sa ale nevyuzivali len pri love levov... Ked prave nenahanali levy, strazili farmy, pripadne sprevadzali stada, cize vyuzitie podobne ako NO... Osud RR vsak ako aj osud mnohych inych plemien je taky, ze sa meni na plemeno spolocenske a nie vsetci vedia, do coho idu a potom su tu psy "neovladatelne"... ale neplati to len o RR :wink: (slovensky cuvac je podla mna omnoho vacsia "svina"...) Lenze RR je viac viditelny, lebo je pomerne velky a zvlastny aj inak ... 8) a hlavne moderny...

Tiez je to samozrejme o jedincovi a o vztahu majitela a psa... Ten znamy pribeh o majitelovi RR a NO je uz zrejme otrepany... a majitelia NO sa na nom dobre bavia... :wink:
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Amaguk » 9. Nov 2007, 23:28

ja ten pribeh nepoznam :oops:
takze zvedavost, svinucha, mi neda nepopytat sa,
ale ak nechces sem, mozes kludne aj cez SS
:)
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod beira » 9. Nov 2007, 23:32

Emor sa tu bude urcite rechtat... ale dobre... :wink:

Chlapik mal NO na pracu (obranarske skusky :wink: ) a RR ako maznaka. Pri venceni ho prepadli, utocnik si zrejme nevsimol, ze su psy dva... NO skopal a ten usiel... RR si vraj urobil kolecko, napadol zlodeja zozadu a zlozil k zemi... Tak vravi legenda 8)
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Amaguk » 9. Nov 2007, 23:36

alsooo!
legenda dobra!
ale vies, ako je to s legendami :wink:
hoci, fakt je ten, ze radsej by som sa dostla do krizku s NO ako RR :?

nemozem si pomoct, ale RR su pre mna dost necitatelne az nevyspytatelne psi
a javia sa mi ako bez zmyslu pre humor...ale nejako podrobne ich nepoznam, tak to mozu byt len take povrchne dojmy :oops:
Naposledy upravil Amaguk dňa 9. Nov 2007, 23:38, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod raky » 9. Nov 2007, 23:36

napr.známa má rr, je to krásna fenka, výborný strážca, miluje rodinu, predtým mali a dochovali dobermanku a pri spomienkach povedala, že dobermanka bola čitatelnejšia, čo ma trocha prekvapilo. Opakujem, ak by som chcel psa rr je asi jeden s tých, hoci mám rešpekt. Inak už to tu bolo spomínané, niektoré psi naozaj reagujú agresívne na zježený pásik, zažil som to a bolo tam cca. 7psov...r
Obrázok užívateľa
raky
 
Príspevky: 246
Registrovaný: 9. Nov 2007, 1:52

Poslaťod beira » 9. Nov 2007, 23:51

Amaguk píše:alsooo!
legenda dobra!
ale vies, ako je to s legendami :wink:
hoci, fakt je ten, ze radsej by som sa dostla do krizku s NO ako RR :?

nemozem si pomoct, ale RR su pre mna dost necitatelne az nevyspytatelne psi
a javia sa mi ako bez zmyslu pre humor...ale nejako podrobne ich nepoznam, tak to mozu byt len take povrchne dojmy :oops:


No ja zasa radsej s RR, ked uz :wink: Aj ked verim tomu, ze pohlad niektorych jedincov musi nahanat strach, hoci to tak nemyslia 8)

Su to ine psy... neviem, ci tam existuje 100% povel, taka ta spolahlivost, ako to mas napr. u NO... vyzaduju si taky iny pristup, by som povedala, daju sa lahko zlomit a potom je to uz v ... A citat v nich je naozaj zlozite... zato oni sa v ludoch ucia citat veeeelmi rychlo... :wink: Ale dokazu dat vela lasky, teda vratit, tam je to priama umera: ake das, take dostanes... neodporucam zybtocne urazat :lol:

S tym humorom ale nesuhlasim... My mame doma veselo :lol: Ale zaujimalo by ma, preco si to myslis?
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod beira » 9. Nov 2007, 23:54

raky píše:napr.známa má rr, je to krásna fenka, výborný strážca, miluje rodinu, predtým mali a dochovali dobermanku a pri spomienkach povedala, že dobermanka bola čitatelnejšia, čo ma trocha prekvapilo. Opakujem, ak by som chcel psa rr je asi jeden s tých, hoci mám rešpekt. Inak už to tu bolo spomínané, niektoré psi naozaj reagujú agresívne na zježený pásik, zažil som to a bolo tam cca. 7psov...r


Ja som na tu nasu pasikovu dnes schvalne pozerala zboku a nezdalo sa mi, ze je to az take viditelne hlavne pre mensie psy a zdialky... ale neviem, netvrdim, ze to nie je mozne... A RR sa vie tiez zjezit, ale je to skor za krkom a na bedrach...
Obrázok užívateľa
beira
 
Príspevky: 413
Registrovaný: 10. Dec 2006, 11:34

Poslaťod Amaguk » 10. Nov 2007, 0:01

beira píše:S tym humorom ale nesuhlasim... My mame doma veselo :lol: Ale zaujimalo by ma, preco si to myslis?


ved vravim, ze sa mozem mylit :wink:
lepsie poznam len dvoch a ti su vecne taki zasmusili, vazni, az rezervovani. inac su v pohode, ale su taki ako ked sa na cloveka povie, ze "ten sa ani neusmeje"...proste posobia na mna takym vaznym az vztahovacnym dojmom, ze s nimi treba jednat v rukavickach, lebo sa hned urazia...hoci ten nas sa tiez vie pekne ofucat (ale vacsinou mu to vydrzi tak 15 minut :lol:)

aj preto z nich mam pocit necitatelnosti...
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia