Jazvečíky

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod Fraga » 20. Sep 2007, 12:46

Nooo ja ked som zhanala mojich tak mi jeden chovatel povedal ze pre dosiahnutie trpaslicieho alebo kralicieho razu chovatelia podla mna "chovatelia" krmia jednym pribinačkom denne. Myslim ze to je chore. Moji vcera zlupli teplu polievocku s parkom a okrem toho svoju normalnu davku granuli a su normalni. Je pravda, ze mam problemy pri ich krmenim nechcu mi papat ale zase ked maju chut tak si daju, napriek tomu nemienim davat jedneho pribinaka denne ani nahodou!
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod daga » 20. Sep 2007, 13:57

Ja teda nemám problém s tým, že by mi baby nejedli...práve naopak...Ella keď prišla, tak na granule pozerala a zjavne nevedela na čo sú...za to varené zemiaky..za tým sa išla zabiť :roll: snažím sa do obidvoch ládovať čo najkvalitnejšie, dopĺňam kadečím (tvaroh, jogurty, milujú zakysané mliečne výrobky).....Ella dnes vyzerá ako normálne živený jazvec (už len dohliadať, aby sa váha udržala v normále..ona sa totiž nevie stále dojesť a zje prakticky všetko, hlavne, že je čo :roll: ) má cca 7 kg.... a super vysvalené zadné nohy :D Nikdy nepochopím filozofiu množiteľov, tak ako nepochopím ako sa dá chovať na krmive za 169,-/ 10kg (snáď len s výnimkou u tých, ktorí sú na tom tak zle, že nemajú ani pre seba a na lepšie fakt nevydá)......
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod Fraga » 20. Sep 2007, 14:36

tak to ano syr moze byt hociaky ale salam to uz ne, na granule ktore som dostala od chovatela ze na tom boli chovani kukali ze na čo to sluzi asi tak. Ja davam Pro plan, rc, acanu, teraz calibru a teraz som skusila holisticky trainer ten zrali tak neviem RC idem zmenit a Acanu asi za tu calibru este neviem. Uvidim ale Pro planu sa vzdat nechcem lebo to papaju. Jasne ze polievka, syr, vajce, ryza s masom, ciste masko varene to ano. Ale aj sunku len ked ma chut inokedy to čo proste nechce potlaci nosom aj dva krat ako keby hovoril to si strc a ide prec.
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod daga » 20. Sep 2007, 15:26

Moje sa obe držia hesla: Kto zaváha nežerie... :D ale prvá jazvečica to bolo iné kafe.....niečo podobné ako tvoji: schválne som namlela mäso a mrkvu a do toho cestoviny.....mäso vyžrala, cestoviny zostali v miske a mrkva bola porozstieraná na stene a ak tam náhodou boli aj ovsené vločky, tak tie boli porozpľúvané po celej kuchyni :roll: teraz inak kŕmim firstmate - holistikou a nevedia sa dojesť...tá malamutka predtým granule dosť preberala, ale pri týchto neváha ani okamih a obe sa krásne dofarbili...
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod Fraga » 20. Sep 2007, 19:55

Ja som FM neskúsala kupit lebo je dost drahe a nedam za 2kg nejak 900? ani nahodou a potom mozem granule chrúmať sama. Mali sme vzorku tu s čučoriedkami ale toho bolo malo to človek ani nezistil ci to chceli alebo ne a moc im to neslo tak neviem :( a to rozpluvanie niektorych granul to poznam ked zmiesam dva druhy tak sa hraju na popelku. Ak nahodou vyberu nespravnu granulu flusnu ju spat do misky ak prisypem ine granule a nahodou nesmakuju podla predstav tak pozbieraju tie vyflusnuté a posledné trčia v miske a tak sa to opakuje kym ma nenaštvu a nenecham to tam dokym nezozeru poslednu a to je niekedy aj tyzden... :?
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod daga » 21. Sep 2007, 9:39

Predtým som mala Pronature a ku koncu mi už mamutka zobrala granulu do huby, chvílu ju tam podržala a potom vyplula, sem tam nejakú aj zjedla.....chvílami som ju už mala sto chutí preraziť....dokázala sa takto baviť pokojne aj hodinu.... :roll: inak teda neviem, ale sú psy, ktoré ak niečo nechcú, tak ani hlad ich nedonúti to zjesť....
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod Fraga » 21. Sep 2007, 10:13

tak nejak :?
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod daga » 21. Sep 2007, 11:06

Ty máš jazvecov s PP, že? Čo všetko treba na skúšky?
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod Fraga » 21. Sep 2007, 11:16

No pripravit ich. Podla toho ake skusky chces robit. Ja momentalne sa neviem k tomu dokopat okrem toho ze ani nemam cas :?
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod daga » 24. Sep 2007, 12:42

Tak momentálne sa s Ellou len hráme, uvidím čo a ako, Ella PP nemá, takže skúšky nutné nie sú, ale potrebujem ju trochu zabaviť....
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod Fraga » 24. Sep 2007, 13:16

Ak je šidlo a rada sa baví tak skús agility, alebo canis terap. podla toho aku ma povahu. Okrem ineho cvičit poslušnosť mozeš stale :) a ak je učenliva čim viac prvkov tym lepšie... :D
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod daga » 24. Sep 2007, 15:26

Fraga píše:Ak je šidlo a rada sa baví tak skús agility, alebo canis terap. podla toho aku ma povahu. Okrem ineho cvičit poslušnosť mozeš stale :) a ak je učenliva čim viac prvkov tym lepšie... :D

Pre ňu by bolo asi najlepšie zápasenie vo voľnom štýle :lol: .... agility tu nie je kde robiť - inak by to bolo asi fajn, lebo naozaj rada skáče, na canis vhodná nie je, zatiaľ je príšerne bojazlivá nemusí nikoho okrem mňa - ľudí miluje, len keď majú niečo na jedenie :roll: ......včera prvý krát za 8 mesiacov venovala pozornosť loptičke a dokonca sa so mnou asi 6 minút s ňou aj hrala....ale aj toto je naozaj veľký pokrok
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod Fraga » 24. Sep 2007, 19:05

skús handru a doťahovať sa, ked ju ťahaš pred nou a začne ju naháňať nechaj nech si aj zakusne zvýšiš jej apetít :D musí mať pocit že vyhrala. :)
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

Poslaťod daga » 25. Sep 2007, 8:01

Fraga píše:skús handru a doťahovať sa, ked ju ťahaš pred nou a začne ju naháňať nechaj nech si aj zakusne zvýšiš jej apetít :D musí mať pocit že vyhrala. :)

Handier sa bojí, to som skúšala ako prvé...možno ňou dostávala.....ale s Tarou sa často naťahujeme s handrou, tak pomaly naberá odvahu....uvidíme, pomaly objavuje možnosti, tak si myslím, že sa to poddá..... :lol:
daga
 
Príspevky: 80
Registrovaný: 10. Sep 2007, 14:38

Poslaťod Fraga » 26. Sep 2007, 7:09

no tiež si myslím :) ked zistí, že sa s tym da hrať ;-)
Obrázok užívateľa
Fraga
 
Príspevky: 464
Registrovaný: 9. Júl 2006, 11:26

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia