Westhighlandský biely Terrier

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod michelle » 24. Feb 2007, 0:36

povedala som, že je to iba pre westíkov? nijak som to netvrdila, viem, že je to pre psy s citlivou pokožkou, atak podobne a aj to s tým trávením už viem dávno, a westíci tieto problémy zväčša mávajú, ak sa vymkne majteľom ich starostlivosť trochu spod kontroly (dúfam, že chápeš ako to myslím)...a neboj, ja sa neurazím...nemám dôvod, pretože neviem odkiaľ máš, že ho krmim už dva roky...písala som už, že ho krmim Royalom a Eukanubou :wink: tajk čítaj pozornejšie a nerob si zbytočné ilúzie, že niekoho zosmiešníš :D
Obrázok užívateľa
michelle
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 1. Jan 2006, 23:45
Bydlisko: Poprad

Poslaťod michelle » 24. Feb 2007, 0:58

a ešte, že ako môžem dôverovať tomu, čo píšeš, že Trainer alebo Arion je kvalitná potrava pre westíkov atď hm? nemám s nimi žiadne skúsenosti a tak sa nečuduj, že som nedôverčivá hm
Obrázok užívateľa
michelle
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 1. Jan 2006, 23:45
Bydlisko: Poprad

Poslaťod dexter13 » 24. Feb 2007, 10:20

michelle píše: ....niet nad Royal, ktorý vyrába suché krmivo (granule) čisto aj pre westíky, sú na nich zobrazovaní...a tak asi je toto najlepšie....


Ty si toto vobec nepovedala? ale to je jedno psa mas cca 3roky, tak predpokladam, ze 2roky ho krmis nie?

A to, ze mi nemas preco verit je mi uplne jedno, zisk ani dobry pocit sa mi nezvysi, len ti pisem, co im ludia kupuju... :wink: V poslednom case totiz isiel RC, Eukanuba a Acana hore s cenou a dole s kvalitou a niektory psici to prestavaju jest.

Ps: nikoho nechcem zosiesnit, ale riadit sa psom nakreslenym na obale mi pripada viac ako smiesne.
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod michelle » 24. Feb 2007, 16:01

ehm thak som to blbo napisala...je to jedno
a ehm skús mať ty 14 rokov..a vychovávaj psa....moja mama povedala, že tieto granule royal sensible sú najlepšie pre nášho psa, lebo jej ich poradil skúsený veterinár (zahraničný)...a povedala som jej o tých Trainer aj o Arion mini...ale nesúhlasila a stále je za Sensible...a Eukanubu poradil veterinár zase mne...ale keď ja svojho psíka nechcem krmiť niečim, čo nemá kvalitu :S a sensible ho krmime taký rok, ostatné 2 roky aj nejaké mesiace bol krmený Eukanubou, a keď bol krpec, thak mal iné krmivo (pre šteniatka)...a thak ďakujem za radu, ale budem si musieť skôr zarobiť sama na tie granule, aby som mu ich kúpila..a ehm nevieš či to krmivo predávajú aj v chovateľských potrebach canislog??
Obrázok užívateľa
michelle
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 1. Jan 2006, 23:45
Bydlisko: Poprad

RC

Poslaťod fosilia » 24. Feb 2007, 16:52

Michelle tak posli zahranicnemu vetreinarovi toto a nech si ide doucit prednasku o vyzive tohoto plemena.
For the West Highland White Terrier I recommend foods that provide meat protein from poultry and lamb, the carbohydrates from potato, barley, and wheat, and the fats from their poultry meat source. I also recommend you avoid feeding a food that contains soy, white rice, yellow corn, beef, or horse meat to this breed.
Dexter13 osobne by som nestudoval RC na ceskych strankach lebo pisu blbosti. Oblbovanie cez zmeny textov je cesky ale uz aj slovensky narodny sport.
Takze krmivo obsahuje bielu ryzu ktora je pre Westika nie celkom vhodna. Dalej obsahuje hydinovu mucku (premiove krmiva) co je v poriadku, ale v pripade problemov s intoleranciou si majitel psa trochu viac priplati u veterinara. A co stoji za celym tajomstvom slova Senzible. Poultry liver je ten zazrak zravosti. Pozor krmivo ma razantne znizene hodnoty Ca a P, ale to mozno veterinar ani nevie, ze su to krmiva, ktore sa nasadzuju na podporu zravosti a dlhodobo krmit tymto krmivo male plemeno no neviem. Na trhu mate daleko kvaloitnejsie krmiva ako je toto ale chce to len citat zlozenie a nemysliet si ze BHA je vitamin.
http://chemistry.about.com/library/weekly/aa082101a.htm

Spravne zlozenie krmiva, ktore podla zlozenia patri skor do premiovych krmiv mate tu:
http://www.royalcanin.co.uk/pdf/mini%20sensible%20tech.pdf

Ked za nieco platim viac chcem aj viac kvality.
Obrázok užívateľa
fosilia
 
Príspevky: 355
Registrovaný: 16. Okt 2006, 7:48

Poslaťod dexter13 » 24. Feb 2007, 17:23

Aale, ja som tam dal ten cesky odkaz len preto aby videla, ze je tam west a neni to len pre westikov....atd. :D

Hey, veti ho odporucaju lebo s toho maju provision, zvycajne su to firme distribuujuce vet farmaka skoro kazdemu vetovi, tak preti im lezu do pr.... :wink: tot cela podstata odporucania.

K tomu krmivu, neviem, ci ho maju v canislogu, aj keby pripada mi tam vsetko drahe :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod michelle » 24. Feb 2007, 17:40

nho thak to je potom problém, lebo v PP sú už potom len samé zverimaxy, markety (kde sú nekvalitné krmiva) a jediné canislog je dobrým obchodom nhoo :S
Obrázok užívateľa
michelle
 
Príspevky: 76
Registrovaný: 1. Jan 2006, 23:45
Bydlisko: Poprad

Poslaťod dexter13 » 24. Feb 2007, 17:42

dnes neni nic problem - kurier a e-shop

www.maxipes
www.petstore.sk
www.zvieratka.sk
a ine
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Westhighlandský biely Terrier

Poslaťod paulik » 8. Sep 2007, 20:45

Ahojte chcela by som sa opýtať mám čistokrvného westík, ktorého by som chcela dať nakrýť s čistokrvným westíkom, ale sa bojím,že štenietka budu miešane, lebo pred tým mala šteniatká s krížencom. Veľa ľudí mi povedalo, že už čisté šteniatka mať nebudem je to pravda? Ak vieta prosím poradte mi ďakujem ahojte
paulik
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 1. Sep 2007, 19:39

Poslaťod korra » 9. Sep 2007, 9:04

to je mytus..never tomu, ak je mama west aj tata west /prepodkladam ze obaja s PP a uchovneny/, tak aj steniatka budu westici.
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Re: Westik

Poslaťod mairi » 9. Sep 2007, 10:44

paulik píše:Ahojte chcela by som sa opýtať mám čistokrvného westík, ktorého by som chcela dať nakrýť s čistokrvným westíkom, ale sa bojím,že štenietka budu miešane, lebo pred tým mala šteniatká s krížencom. Veľa ľudí mi povedalo, že už čisté šteniatka mať nebudem je to pravda? Ak vieta prosím poradte mi ďakujem ahojte


preboha ludia kde to zijete? co dnes nikto nepozna biologiu rozmonozvania? ako by sa asi mohlo stat ze bude krizene ked sa spoji spermia od westa s vajickom od westa, co si myslite ze tam tie spermie z predchadzajuceho spojenia cakaju rok alebo dva a potom sa zlomyselne vyroja a rychlo bezia k vajickam aby urobili krizencov? :lol:
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod Nikka » 10. Sep 2007, 8:06

Mairi, aj ja som sa s chuti pobavila :-)

To je tak, ked si niekto kupi psa a nema o psoch ani zakladne vedomosti. Aspon, keby si nieco ti ludia prestudovali a to hlavne pred samotnou kupou psika.
Alebo, radsej nech ostanu pri plysovom :lol:
Obrázok užívateľa
Nikka
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 13. Sep 2006, 10:36
Bydlisko: Žilina

Poslaťod rea » 10. Sep 2007, 11:08

Paulik, skôr, než sa dáš na chov, bolo by naozaj vhodné naučiť sa pár základných vecí. Nemyslím to zle, vidím, že zisťuješ, len by bola škoda, keby na neznalosť mali doplácať hafani.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod zuzupes » 10. Sep 2007, 11:53

:lol:
toto je smiesna otazka.To ako keby biela zena mala decko s cernochom, a potom s belochom dalsie a to by sa narodilo cierne? ach jaj!
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod paulik » 10. Sep 2007, 12:43

Milá rea ja viem a psoch až až a ked sa to ešte nestalo tebe neznamena že mne nie mala som maltezáka sPP a mal šteniatka s krížencom ok pohode predali sa ale druhý krát už som ju pripustila s tiež s maltezákom S PP a šteniatka boli biele aj čierne aj ciero biele tak teraz mi povec ked sa tu tak všetci robíte mudri ako je to možne? a nemohol ju pripusti žiaden kríženec bola totiž izolovana
paulik
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 1. Sep 2007, 19:39

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia