mops

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

mops

Poslaťod pozorovateľ » 19. Dec 2005, 17:36

Poznám vaše problémy z edusanu,tam je toho o vašich pokusoch mať štence habadej...Tiež vám želám pekný deň,hlavne nastávajúcej mamičke :wink:
pozorovateľ
 

Poslaťod Hosť » 19. Dec 2005, 17:38

hups, to bolo pre Emku :lol:
Hosť
 

Poslaťod Emmka1 » 19. Dec 2005, 18:57

Nechápem prečo ste na mňa taký hnusný, už som Vám povedala, že si ma s niekym mýlite. Viete dlhé roky som nemohla mať psa, kvôli silnej alergii, našťastie alergia ustúpila a ja som si mohla kúpiť psíka. A teraz sa teším na šteniatka, no môžem Vám povedať, že ste mi túto radosť dosť pokazili. Čo Vás tak teší na tom, že ubližuje ľuďom, ktorých ani nepoznáte? Povedzte mi ktorý príspevok na Edusane Vás tak pobúril? Priznávam, že chodím na Edusan čítať, tak som zvedavá a prečítam si to. Alebo si iba vymýšlate? Nemate čo robiť, tak sa zabávate trošku zvláštnym spôsobom?
Emmka
Obrázok užívateľa
Emmka1
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 2. Dec 2005, 16:13
Bydlisko: Topoľčany

Poslaťod pozorovateľ » 19. Dec 2005, 21:49

emmka ukľudni sa a nedaj si pokaziť radosť zo šteniatok.
pozorovateľ
 

Poslaťod Emmka1 » 20. Dec 2005, 11:39

Ahoj pozorovateľ, fakt by som chcela vedieť, prečo si do mňa útočil. Môžeš mi to povedať? Naozaj si to myslel vážne? Vieš starám sa o svojich psov ako najlepšie viem. Neviem ... , asi som Ti nesympatická. Najskôr ma znosíš pod čiernu zem a potom mi napíšeš: "emmka ukľudni sa a nedaj si pokaziť radosť zo šteniatok. " Už neviem, čo si mám o Tebe myslieť. Škoda... , mohli sme si radšej o niečom pokecať, ako proti sebe bojovať. Maj sa pekne, ahoj
Emmka
Obrázok užívateľa
Emmka1
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 2. Dec 2005, 16:13
Bydlisko: Topoľčany

Divocina

Poslaťod anitram » 27. Dec 2005, 11:09

Zdravim vsetkych milovnikov psov.
Dnes som to tu objavila a precitala som vela veci a tento vas spor Emmka1 a pozorovatel ma dost vyviedol z miery, lebo som nevedela pochopit ako ludia milujuci zvierata mozu takto utocit na niekoho pritom nevie kto to je a z jedneho ineho fora si mysli ze je to dotycny clovek. IQ nepusti a utocit na niekoho koho nepoznam, len preto ze si ja myslim, ze je to dotycna osoba je fakt detinske.
Uz len kvoli tomuto som si prestudovala Edusan a zistila som, ze mat problem s prvykrat nakrytou fenkou mopsa moze mat kde kto a urcite mi tie prispevky nevyzneli ako mnozic mopsov. Pozorovatel chybicka sa vludila a keby si si priznal chybu bolo by fajn, ale zavisi to od teba.
Emmka drzim palce, aby steniatka boli zdrave, lebo viem ze tieto mini psiky maju dost problemy s porodom aj s vyvojom.
Tiez sa chystam zadovazit si yorka-fenku, ale nechcem ju mnozit, lebo mam strach z porodu a kvoli par korunam za steniatka, ktore by sice mohli urobit radost inym ludom, mam vacsi strach o moju vysnivanu prdolku, ktoru si doveziem zaciatkom januara. Sa strasne tesim a dufam, ze sa dozije aspon 15 rokov v zdravi a spokojnosti.
Tak toto je moj nazor na Vas spor a uz sa nehadajte,

Stastne a vesele(aj ked oneskorene) a uspesny vstup do Noveho roka.
M
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod Emmka1 » 27. Dec 2005, 13:56

Ahoj Anitram, ďakujem, že si si ma zastal/a. To čo si napísal/a je úplna pravda. Šteniatka sú už na svete, ale bohužiaľ traja psíci po dvoch dňoch uhynuli /veto povedal, že nemali vyvinutý sací reflex, takže sa nedali zachrániť./ Zostali štyri fenky, dnes majú týždeň a sú krásne. Chodím ich prikladať na fenku každé dve, tri hodinky, pretože mopsíky majú narazené ňufáčiky a majú problém nájsť bradavku. Takže ich pozorujem celé hodiny, a strašne mi prirástli k srdcu a neviem si predstaviť, že za pár týždňov sa s nimi budem musieť rozlúčiť. Anitram , keď si dovezieš šteniatko ozvi sa, aká je a ako sa jej darí. Zatiaľ ahoj a aj ja Ti prajem krásny, pokojný, úspešný rok 2006 a tiež aj všetkým čitateľom a tvorcom stránky a všetkým naším zvieracím miláčikom. :P
Emmka
Obrázok užívateľa
Emmka1
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 2. Dec 2005, 16:13
Bydlisko: Topoľčany

Poslaťod mimi » 27. Dec 2005, 17:31

martina,nielen pozorovateľ si všimol že sa jedná o jednu a tú istú osobu,koľko bolo asi v tom čase nakrytých mopsičiek menom emma a zároveň má psiu kolegyňu po neúspešných krytiach vyhlásenú za neplodnú? Fakt náhoda.Nechcem tým nič rozduchávať,ale tiež si všímam...
Uhynutých šteniat je mi ľúto,žiaľ,pri neregistrovanom chove sa to dá očakávať.Nikdy nepochopím,ako môže niekto kryť psov bez PP a to z toho dôvodu,že nemá ani nejmenšiu záruku,že sa nejedná o blízku rodinu.
mimi
 

anitram

Poslaťod Hosť » 28. Dec 2005, 8:25

Mila mimi, nepoznam ta, mozno zial mozno chvalabohu, ale tvojimi reakciami na moje nazory aj v inej teme si mi otvorila oci a ako rychlo som nasla toto forum, tak rychlo odtialto odchadzam. Zato ze ma niekto problem s fenkou, nakryt ju, porodit a pokusit sa odchovat nejake steniatka, je niekto zly?? ci nepochopila som tvojej reakcii. Ano nasla som aj ja na Edusane tieto otazky, ale zial ani z jednej mi nevyplynulo to na co pozorovatel narazal, ze emmka1 je mnozitelka zvierat, keby bola z tych chovatelov, tak urcite by sa nedotazovala na laicke otazky okolo porodu a nakrytia a uz by mala svoje skusenosti.
Mozno aj ja, ked sa rozhodnem o dva-tri roky mat steniatka s mojou fenkou (ktoru este nemam) tak uz som mnozitel chovatel???
Ani cloveka nepoznate a uz ho odsudzujete, to je krasa
A este k tym jablkam a hruskam, keby nepomohli ti poctivejsi a zodpovednejsi sprostredkovatelia-vykupcovia(nevravim o tych zlych), mozno by aj tie steniatka skoncili v utulku. Ale ak nevies nie je to ich chyba, nie je to chyba chovatelov, vykupcov, majitelov feniek, je to chyba v nas ludoch, ze nieco sa nam stane hrackou na par dni a potom to vyhodime, ze nam chyba zodpovednost za nemeho tvora, ze peniaze su nam prednejsie ako laska, ktoru to zvieratko prejavuje, ze vieme byt agresivni a zakerni a vyuzivat psika na zapasy, tam je chyba, ze niektori ludia si chcu nieco dokazat a potom to konci psikmi v utulku, vyhodenymi psikmi na hradzi v tej najvacsej zime, obesenymi psikmi na stromoch, tyranymi psikmi a zabitymi psikmi na zapasoch.
Taketo nieco som chcela povedat tym mojim nazorom.
takze mimi stastne a vesele
Hosť
 

Poslaťod zuzu » 28. Dec 2005, 11:32

No neviem ci si myslite ze len fenky s papiermi mozu mat steniatka!?ako som pisala v jednom z mojich prispevkov: pes nie je kus papiera! a pretoze kazdy tvor na tejto zemi ma pravo vychovat svojho potomka a poznat ake je to byt rodicom, nemoze to spravit kvoli nejakemu papieru?!tak to je teda dobra somarina! aj moja fenka ma mamku bez papierov a mozno je to aj dobre pretoze vyrastala nie na vystavach ale v laskyplnom domove...Ale tym netvrdim ze vystavne psy ziju bez lasky... :roll: a to si piste ze aj moja fenka ked raz bude moct mat steniatka ich mat bude!
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Emmka1 » 28. Dec 2005, 12:47

Ahoj Mimi, ja netvrdím, že nechodím na Edusan. Chodím tam, pretože tam chodí veľa ľudí, ktorí majú skúsenosti so psami. A keď mám nejaký problém, tak požiadam o radu. Je na tom niečo zlé? Samozrejme, že keď psíci majú nejaký zdravotný problém, prvý to vie náš veterinár. Ale nie je odveci, poznať názor viacerích ľudí. Viac hláv, viac rozumu. Každý si ich tam môže prečítať a povedať svoj názor. Ale nemyslím si, že z toho vyplíva, že som nejaký tyran psov. Alebo áno? Iba som slušne požiadala o pár rád pre mojich psov. Ja osobne tiež neuznávam príbuzenskú plemenitbu, ale viem aj o tom, že vo svete niektorí práveže uznávajú príbuzensku plemenitbu, pretože si nechcú doniesť od druhých psov nejaké chyby. Moja fenka bola nakrytá PP psom a nemali by byť v príbuzenskom vzťahu, ale zaručiť to samozrejme nemôžem. A keby mi na mojich psoch nezáležalo, určite by som sa nevypytovala na rôzne maličkosti. A ešte Mimi, môžeš mi povedať prečo sa to pri neregistrovanom chove dá očakávať, že uhynú a pri registrovanom nie? Myslíš, že PP zabezpečia, že šteniatka prežijú? Ahojte.
Emmka
Obrázok užívateľa
Emmka1
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 2. Dec 2005, 16:13
Bydlisko: Topoľčany

Poslaťod zuzu » 28. Dec 2005, 14:18

Ahojte, prepáčte mi hlúpu otázku, ale smiem vedieť čo je Edusan?
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Emmka1 » 28. Dec 2005, 20:56

Ahoj Zuzu. Edusan je stránka, kde Ti poradí tím lekárov pre ľudí a veterinárov pre zvieratá. Adresa : www.edusan.sk , celkom dobrá stránka.
Emmka
Obrázok užívateľa
Emmka1
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 2. Dec 2005, 16:13
Bydlisko: Topoľčany

Poslaťod zuzu » 29. Dec 2005, 11:57

Emmka prosiiiiim fakt neprestan tu chodit!
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod pyco » 29. Dec 2005, 17:37

emmka zostaň,deti ťa tu potrebujú :mrgreen:
pyco
 

Ďalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť