Newfoundland

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Newfoundland

Poslaťod bonko radomir » 28. Jún 2007, 19:51

Rad by som sa poradil s niekym kto ma skusenosti s chovom Novofundlandskeho psa.
bonko radomir
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 28. Jún 2007, 19:33
Bydlisko: kamenica nc

NF

Poslaťod ladymacbeth » 1. Júl 2007, 13:33

Ahoj,

ja som chovala NF psa takmer 12 rokov, ak chceš, pýtaj sa, prípadne ešte lepšie napíš mi ss a môžeme si vymeniť mejly...
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod offca » 19. Jan 2008, 14:55

Ladymacbeth, ak ťa t ešte zastihnem..
Ako sa správa NF k iným psom? Ako psy a ako feny?
Dá sa od NF očakávať, by dokázal zasiahnuť voči narušitelovi teritoria?
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod ladymacbeth » 24. Jan 2008, 21:43

Ahoj offca, sorry že reagujem až teraz, ale dávno som tu nebola...
Vo všeobecnosti NF psy sú veľmi priateľské ako k ľuďom, tak aj k iným psom /bez ohľadu na pohlavie/ ale samozrejme závisí to od konkrétneho jedinca. Vzhľadom k tomu, že som mala v živote len jedného NF, môžem vychádzať len z týchto skúseností... Novofundlanďan, aj v prípade, že sa priamo nechce s ostatnými psami nejak extra priateliť, akoby si bol vedomý svojej sily a ostatných psov ignoruje. Takto to robil môj. Pokiaľ cudzí pes na neho útočil, dlho sa snažil nevšímať si ho, ale keď už bolo toho veľa, zakročil
:mrgreenyes: Nedošlo priamo k bitke - provokatérovi zvyčajne stačilo, že Barry na neho výstražne zavrčal, prípadne sa po ňom na kúsok rozbehol.
Čo sa týka prípadného zásahu NF-psa voči votrelcovi... myslím, že sú skvelými strážcami, aj keď možno niekto bude namietať... aspoň ten náš mal ochranársky inštinkt dosť vysoko vyvinutý a bez dovolenia niekoho domáceho do dvora nevpustil absolútne nikoho - no, kto by sa aj odvážil, keď sa k bránke postaví 76kilový pes :D
Ale aj toto samozrejme závisí od konkrétneho jedinca - zovšeobecňovať nemožno...
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod evulatko » 23. Jan 2009, 21:26

ahojte,
potrebovala by som poradit. Chcela by som si opat kupit novofundlandaka, a neviem ako postupovat. Prvu sme mali cistokrvnu fenku, ktora nam uhynula na starobu, potom sme kupili psika ale nebol z chovnej stanice a mal dost daleko od novofundlandaka a ten nam tiez uhynul minuly rok v maji na starobu. Opat chcem ostat u tohoto plemena kedze ho oz pozname, ale ja by som chcela steniatko cistokrvne z chovatelskej stanice, ale take ktore nebude zaradene do chovu, kedze neplanujem chodit na vystavy ani zakladat chovnu stanicu. Prosim Vas da kupit takto steniatko z chovnej stanice?
diky za rady :)
evulatko
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 23. Jan 2009, 21:16

Poslaťod ladymacbeth » 8. Aug 2009, 11:07

Ahoj, odpovedám síce doooooooooooosť neskoro :D , ale tak hadam to tu bude niečo platné :lol:
Samozrejme dá sa kúpiť psík s PP aj ak ho neplánuješ vystavovať a uchovniť. Konkrétne podmienky treba dohodnúť s chovateľom. Môže to byť aj psík, ktorý má nejakú vadu, ktorá mu síce nijako život nesťažuje, ale už by nemohol byť použitý do chovu. Aj nákupná cena je potom nižšia. Daj vedieť, či už takého psíka máš doma :wink:
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec


Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť

cron