Pekinský palácový psík

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Pekingský palácový psík

Poslaťod Julka » 15. Jan 2006, 1:07

Každý má právo na svoj názor o tomto plemene, ale by si ho mal korigovať do slušnej podoby, ktorá primitívne neuráža či sa hrubo nevysmieva. Podľa mňa, koľko ľudí, toľko rôzneho vkusu a čo sa páči jednému, nemusí sa druhému. Ale ja by som si nedovolila zájsť do drzých poznámok na adresu výzoru či prejavov nejakého zvieracieho plemena.A čo sa týka Pekinézov, myslím, že sa páčia ľuďom s vyhraneným vkusom. Sú malí, majú milé povahy a keď sa chovajú v byte, srsť im nenarastie až po zem, hoci aj keď ju majú po zem, sú moc krásni, nie sú to metličky, ale živé chodiace stvoreniatka s krásnymi očkami a milými ňufáčikmi. Sú verní, nebývajú agresívni a nie sú to žiadni otroci svojich pánov, keď niekoho majú radi, tak je to z ich vlastnej vôle. A to vravím z osobných skúseností. Sú hodne inteligentní a čo sa týka behu, tak zvládnu aj tri kilometre na jednej vychádzke a dobrým tempom, pokiaľ ich pán k tomu správne vedie. Majú radi všetkých členov rodiny, do ktorej patria a sú moc oddaní. Dokonca ani nebývajú bojazliví či nedôverčiví k cudzím, ale to už záleží od výchovy i prostredia, ako to býva aj u ľudí. Ani by som sa tu tak nerozpísala, keby ma nenahnevali niektoré výroky tu predchádzajúcich o Pekinézoch. Keď si niekto myslí, že je to psík len pre staré babky, nech si ochočí vlka z lesa a behá s ním 20 km denne, potom sa možno ukľudní a nebude sa hrubo zadrapovať do plemien, ktoré nepozná a nerozumie im. :roll:
Julka
 

Poslaťod Hosť » 16. Jan 2006, 0:15

Niki píše:Tak aj ja si poviem na ohto psika svoj nazor: Mna sa moc nepaci ,hnusi sa mi je jak opicka............ vobec behat nevie je kludas.


Niki ja ta poznam osobne a ty niez niesi bohvieco. rozdiel je len ten ze ty nechrcis :wink: :lol:
Hosť
 

Re: Pekinský palácový psík

Poslaťod zuzu » 16. Jan 2006, 17:55

Anonymous píše:Ten pes zato nemoz!!!! Tebe s prepacenim sibe! Fakt, neber si to osobne!Ale urazas prirodu! Tie psy su napriklad oblubene narozdiel od teba.Ty si BALVAN HLUPY!!!!!! Nemas ziadny cit!!!!!! :!: :x


Priroda? Myslis ze priroda vyslachtila tie psy? To my, ludia!
A myslim ze na o su tu tie temy, aby si na nich ludia povedali svoj nazor! A nie aby sa tu vzajomne urazali ako male deticky za to, ze niekomu sa paci iny psik! Napriklad, mne sa tiez nezda ze by to bol ten najkrajsi psik na svete. No tak mi teraz vynadaj! Čo to tu je za morálka?!
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Pekinéz

Poslaťod Julka » 17. Jan 2006, 0:59

Ahoj Zuzu! Dúfam, že Ti nik nevynadá, tak si netráp hlavu kvôli morálke. Veď si si napísala svoj názor, že sa ti nepáči Pekinéz, tak čo, je to Tvoj názor a nik Ti ho neberie. Ide o to, že si to dokázala napísať slušne, ako morálny človek, preto myslím, že nik nebude mať pocit, že Ťa má nazvať balvanom alebo niečím podobným. Ale keď niekto píše o nejakom plemene hrubozrnné urážajúce slová, tak sa netreba čudovať, že sa niekto ďalší nahnevá a nazve ho balvanom. Ľudia si tu fakt, ako píšeš, majú svoje názory vyjadrovať, ale "civilizovane", že áno... Už nebudem mať čas na toto forum v budúcnosti, takže končím a želám všetkým pisateľom dobrú náladu pri čítaní fora a zvyšovanie adrenalínu len do hranice zdravej únosnosti...Všetkým psíkom a ich ochrancom veľa šťastia!!![/u][/b]
Julka
 

Poslaťod offca » 17. Jan 2006, 9:07

Hovorí sa, že kto má vzťah ku zvieratám, má ho aj k ľuďom a opačne - kto nenávidí zvieratá, nemôže mať rád ani ľudí...a pomaly ani samého seba (v horšom prípade len samého seba).
Mylsím, že v tomto "řečení" sa nájdeme viacerí...ale podla mna všetci, čo navštevujú toto forum. Inak by sme tu neboli.
Zakladá sa to na pravde? Lenže na akej? - hovorí sa tam o zvieratkách celkovo, psy zahrnujúc....nerobia sa rozdiely medzi rasami.
Čisto z toho najkrajšieho a najľudskejšieho hľadiska sa na ne pozrime z hladiska vnútorného - aké nehorázne-markantné rozdiely sú vo vnútrach rôznych plemien? Čím je ten pekinéz horší psíik ako napr. malamut? minimálne charakterové rozdiely. Ale oba sú psy so svojimi inštiktmi, správaním psa, túžbou rozmnožiť sa :) , hrať sa s ostatnými, budovať si akú-takú hierarchiu vo svojom okolí, učiť sa a robiť radosť svojmu pánovi.

Viem, že tu rozoberáte exterier a môžte ma sprdnúť, čo sem pletiem tieto žvásty, ale ako môžete takto osočovať živý výtvor, i keď ľudský, no vnútorne stále taký istý ako vaši vlčiaci. Týmto spôsobom osočujete aj toho vášho miláčika.
Pes nemôže za to, ako vyzerá a je mu to jedno, pretože je stále psom.
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Pekingský palácový psík

Poslaťod Viktor » 18. Jan 2006, 21:46

Zdravím OFFCA ! Veľmi pekne si napísala svoju úvahu a veru s ňou súhlasím. Nie sú to žiadne žvásty, ale múdre myšlienky. Mne nevadí, keď si napíšu tu ľudia svoje názory na rôzne plemená psíkov, ale to je fakt primitívne, keď sa nepekne vysmievajú nejakému typu. Ja mám viac plemien psov v obľube a veru by som nevedel, ktoré z nich dám na prvé miesto. Zase niektoré plemená sa mi nepáčia práve najviac, ale nemám potrebu ich trápne ohovoriť. Podľa mňa Pekinezko je malý maznáčik pre určité typy ľudí, ktorí potrebujú malého maznáčika a celkovo pôsobí esteticky vyrovnane. Potom zase úplne iný, ale zase moc príťažlivý je sibírsky husky, aj vlčiak či retriever.. Ale i čivava ako ďalší malý maznoško je podarená alebo taký maltezáčik, shi-tzu... Ťažko mi je určovať poradie, to v prírode asi ani nejde, je tak rozmanitá a krásna. Tak dovi, som rád, že sa nájdu aj pekné príspevky vo fore. :)
Viktor
 

Poslaťod offca » 19. Jan 2006, 9:15

Dakujem :wink:
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Hosť » 4. Sep 2006, 11:31

ja si myslim ze su to pekni psici.Ale ked ste tu večšina pisali,že su hnusni a vyzeraju ako prachovky,tak to vobec nieje pravda.Moj nieje moc chlpati ale je taki viac jedovaty.Ale nieje pravda že nevedia behat lebo nas po okupani beha ako zmyslov zbaveni. :) :D
Hosť
 

Predchádzajúci

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia