Nemecká doga

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Nemecka doga

Poslaťod Nemecka doga » 7. Sep 2005, 11:05

Dobry den.
Klub nemeckej dogy na Slovensku nema ziadnu internetovu stranku a chovatelia a milovnici tohto uzasneho plemena si nemaju kde odovzdavat skusenosti a rady.
Tu je to dobry napad :-)
Nemecka doga
 

Re: Nemecka doga

Poslaťod Baštová Olga » 17. Sep 2005, 19:50

Nemecka doga píše:Dobry den.
Klub nemeckej dogy na Slovensku nema ziadnu internetovu stranku a chovatelia a milovnici tohto uzasneho plemena si nemaju kde odovzdavat skusenosti a rady.
Tu je to dobry napad :-)


Pokud nenajdete odpověď zde ,tak je velká diskuze na adrese www.nemecka-doga.cz
Zdraví Olga Baštová Quincy Etc kennel.
www.sweb.cz/QuincyEtc
Baštová Olga
 

Nemecká doga

Poslaťod Mirra Starr » 13. Jún 2007, 14:14

Je tu prosím niekto, kto chová toto plemeno, že by mi vedel napísať pravdu o povahe nemeckých dog?

Mám doma knižku, tam je to nich písané ako o úplných krehotinkách a psychických labilákoch, vraj sa na ne nesmie ani kričať, tobôž ich ani pacnúť alebo vyťahať za kožu na krku, treba byť vraj k nim úplne nežný, vľúdny a tak, lebo inak budú mať psychické problémy.

Na druhej strane mi jeden človek, čo raz dogu mal, povedal, že je to úplne normálny pes ako každý iný. Ešte mám aj také rozporu plné informácie, že v jednej knižke písali, že dogy sú nežné, neagresívne a sú absolútne nevhodné ako strážcovia, no a v inej písali, že sa ako strážcovia hodia, a že sú aj schopné ubrániť pána.

Ako to prosím Vás vlastne je? Zaujímajú ma veľké plemená psov, teda by som rada vedela viac aj o nemeckej doge.

Ďakujem pekne za odpovede :) .
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Poslaťod Lenka Mikšová » 13. Jún 2007, 21:53

Ahoj,ja chovám dve nemecké dogy modré,chodíme aj na výstavy,dole nájdeš stránku tak mrkni.
ND je úžasné a priateľské plemeno,ktoré veľmi potrebuje lásku a majiteľa. Sú to veľmi spoločenské psy,ktoré trpia,keď nemôžu byť pri pánovi. Každý chovateľ si háji svoje plemeno,ale ja milujem dogy a pri tomto plemene už zostanem. Strážny pes.... vieš,doga už len svojím zovnajškom pôsobí,tak,že si nikto nedovolí vojsť do brány,a ten úžasný hlas....
Pri doge,ale musíš rátať s väčšími výdavkami na krmivo,nakoľko sú to veľký papkáči,ktorým človek nevie odoprieť. Pravdaže potrebujú veéééľa pohybu za kĺby,takže buď záhrada,alebo dlhé prechádzky.
Neboj sa,len pri kúpe dávaj pozor,aby si natrafila na dobrého chovateľa,neviem či plánuješ kupovať ND s PP,alebo bez.
Prajem,aby si natrafila na toho svojho vysnívaného psíka Lenka
Obrázok užívateľa
Lenka Mikšová
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23. Dec 2006, 19:14

Poslaťod Mirra Starr » 14. Jún 2007, 7:56

Ahoj, Lenka,

ďakujem pekne za odpoveď. Ono ja nie som ešte definitívne rozhodnutá pre nemeckú dogu. Veľa ľudí na jednom fóre mi vytýkalo, že sa zaujímam o viacero plemien psov (vraj to podľa nich znamená, že neviem, čo chcem :evil: ), lenže keď si chcem vybrať to správne plemeno pre mňa, tak to nejde inak, než sa zaujímať o všetky, ktoré by prichádzali do úvahy.

Do užšieho výberu sa dostali cane corso, nemecká doga, írsky vlkodav, slovenský čuvač a rottweiler. Každé má (ako všetko na tomto svete) svoje pre a proti. V podstate som sa už rozhodla pre cane corso, ale keďže mi jeden chovateľ cane corso nasadil do hlavy aj dogu svojim výrokom, že mal už veľa psov, najviac si zamiloval pre svoje dobré vlastnosti cane corso a jediné, čo sa im vyrovná, je nemecká doga, ktorá je pes s veľkým P. Tak preto som sa o nemecké dogy začala zaujímať, aby som zistila, aké vlastne sú, a či by náhodou ND nebola pre mňa lepšia ako cane corso :) .

Písala si, že ND si potrpia na prítomnosť majiteľa, že musia byť neustále s ním.

Znamená to teda, že ND nemôže byť doma 9 hodín sama (sama myslím bez pána, lebo by doma ešte s jedným psíkom, čiže by boli sami doma dvaja psy) počas pracovnej doby svojho majiteľa??

Náročnosť na krmivo aj pohybovú náročnosť u ND si uvedomujem, akurát mi prosím Ťa ešte odpovedz na otázku ohľadne toho bytia ND samej doma.
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Poslaťod Lenka Mikšová » 14. Jún 2007, 11:35

Ahoj,nemyslela som to tak,že s ND musíš byť 24 hod denne,len keď si s nimi,vyžadujú si Tvoju pozornosť. KEĎ SOM neni doma,oni spinkajú,ale keď sa vraciam,je veľká radosť z vítania. Vydržia sami v pohode,len keď prídeš z práce,musíš im to trocha vynahradiť,oni sa radi maznajú a predbehujú sa,ktorého skôr pohladkať...
Obrázok užívateľa
Lenka Mikšová
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23. Dec 2006, 19:14

Poslaťod Mirra Starr » 14. Jún 2007, 12:28

Lenka,

ešte mi prosím Ťa napíš, ako je to s chorobami u ND. Sú také háklivé ako írske vlkodavy? Pred tým, než som narazila na plemeno cane corso, ktoré som dovtedy nepoznala, sme uvažovali nad írskym vlkodavom, ale ma odradilo, na aké choroby trpia. Umierajú vo veľmi mladom veku (1-4 roky) na rôzne druhy rakovín, majú aterosklerózy, artrózy, zápaly kĺbov, problémy so srdiečkom, infarkty, deformácie kostry a pod... Najhoršie je, že aj keď sú niektoré jedince ako-tak zdravé, tak sa dožívajú tak okolo 6 rokov. A ani to, že má človek špičkového jedinca dobrého pôvodu s PP človeku nezaručí, že bude zdravý.

Na čo najviac trpia ND, čo sa týka chorôb? A prosím Ťa, koľko rokov sa v priemere dožívajú?

Inak Tvoja stránka je veľmi pekná :D .

Ešte Ti položím pár otázok, ak sa nenehneváš:

- Sú ND uštekané alebo skôr tiché plemeno? Keby bývala v paneláku, tak by celý deň len tak pre nič za nič neštekala?

- Sú znášanlivé s inými psami, napr. vedela by ND vychádzať s o 5 rokov staršou labradorkou, keby boli spolu od doginho šteniatka? Labradorka je s inými psíkmi v pohode.

- Koľko kilogramov asi váži dospelá fenka ND a koľko má asi cm v kohútiku?

- Mohlo by chodiť odrastenejšie šteňa ND denne 4 x pol poschodia (8 schodov) po schodoch k výťahu?

- Ako by reagovala doga, keby jej pána na ulici niekto napadol, bránila by ho útokom na útočníka alebo by sa len prizerala? Chcem totiž psa, ktorý by ma v prípade útoku nejakého úchyla vedel obrániť aspoň tým, že by zlodeja zhodil na zem a poriadne mu zaštekal do ksichtu.

Ďakujem vopred veľmi pekne za odpovede.
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Poslaťod Lenka Mikšová » 14. Jún 2007, 14:44

No pokúsim sa postupne odpovedať na začiatku:
ND,ako každé iné plemeno a živý tvor má svoju individuálnu povahu,takže ako sa psík bude chovať v dospelosti a v akom zdravotnom stave bude záleží aj od preddispozícií rodičov. ND ak nieje správne kŕmená s kvalitnými granulami môže v dospelosti trpieť na kĺby,mávajú časté problémy s tzv. tretím viečkom,ktoré sa ale operuje a takisto záleží od rodičov. Vieš,nie som presvedčená,či tebe toto plemeno vyhovuje,ale má takisto niektoré choroby,ktoré sú u dôg bežné. Ale ako som hovorila,ja by som toto plemeno nemenila. Náklady na kŕmenie našich dôg sú mesačne cca 4500,-sk,nakoľko spolu spapajú 45 kg granúl + semtam mäso. Ono do každého psíka treba investovať,aby to bol zdravý jedinec a netrpel na nejaký nedostatok. Ja som sa ohľadom kŕmenia,takisto radila na fóre a dosť mi to pomohlo. Čo sa týka obrany,nemyslím,že niekto by mal odvahu priblížiť sa k Tebe,keby si s dogou šla na prechádzku,zjavom vzbudzuje rešpekt...
Náš Arthurko má 10 mesiacov 91cm v kohútiku a približná váha je vyše 80 kg. Neublíži ani muche,ale nikto sa neodváži cudzí k nám prísť,len tak,ke´d je na dvore....Veku sa dogy dožívajú individuálne je to v rozpetí asi 8 rokov,ale u veľkých plemien je to podobné. Niektorý jedinec sa môže v pohode dožiť aj 13 rokov a niekto ani 5 :( Som rada,že sa pýtaš,lebo vybrať plemeno,ktoré človeku vyhovuje nie je len tak,nakoľko bývaš v paneláku. Poznám veľmi veľa chovateľov,ktorý v pohode chovajú dogy v paneláku a nič im nechýba,keď majú potom dostatok pohybu.
Na schody u veľký plemien trocha pozor,lebo keď je šteniatko,schodi nerobia dobre na kĺby. Tak to asi vsio
Obrázok užívateľa
Lenka Mikšová
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23. Dec 2006, 19:14

Poslaťod Mirra Starr » 14. Jún 2007, 15:32

Fíha, Tvoj Arthurko je teda dobrý macko, keď má už v desiatich mesiacoch 91 cm v kohútiku a viac ako 80 kg. No a ešte asi aj zmohutnie, veď je to ešte len šteniatko! :D

Ďakujem pekne za odpovede na moje otázky. Ešte mi pár vecí vŕta v hlave, ale to by bolo asi na osobný rozhovor. Keď budem 18. a 19. augusta 2007 na výstave psov v Inchebe, tak sa tam skúsim porozprávať s nejakými majiteľmi dog. Už sa na ten august neviem dočkať, veľmi sa teším aj na cane corso, aj na nemecké dogy a aj na írske vlkodavy! :D
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Poslaťod rybicka » 18. Jún 2007, 7:01

Mirra star, ja budem v auguste na vystave s mojou vlkodavkou v triede dorastu :wink: inak k tym chorobam, v podstate tym trpievaju, ale nie je to pravidlo, ze ty mtrpia vsetci, poznam vlkosov, ktori maju 11 rokov a v zivote nemali problem so zdravim...a to, ze umieraju v 1-4 rokoch, tiez si nemyslim, ze je to az tak pravda. Mozno niekomu tak umrel, ale to sa moze stat u kazdeho psa-steniatka. Ked sa pozries aj tu na fore, tak vela ludi pise o problemoch ich psikov...deformacii kosti a problemom s klbmi sa da zabranit hlavne v stenacom veku, kedy potrebuju velky pridel vapnikovych vitaminov a doplnkov, ale to sa odporuca vsetkym velkym plemenam, IW nie je samotne, ani vynimka. Problemy so srdcom-preto je potrebne si velmi dobre vybrat chovatela a poznat predkov steniatka, aby sa aj tomuto dalo predist. Ale ak sa rozhodnes pre dogu, tak vela stastia a radosti ti zelam. Ak by si chcela nieco vediet ohladne vlkosov, mozes si nas v auguste v BA najst u vlkodavov-doraste, budeme tam v sobotu :wink: :)
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Mirra Starr » 18. Jún 2007, 8:13

Rybicka,

dakujem pekne za ponuku na stretnutie s Tebou na vystave, urcite na nej budem, ak nie v sobotu 18-teho, tak v nedelu 19-teho augusta urcite, molossy a chrty si nenecham ujst!

Je to aj teraz tak, ze triedy 2 a 10 su v nedelu 19-teho???

A ako Ta spoznam? :D
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Poslaťod rybicka » 18. Jún 2007, 8:26

Mirra starr, v auguste to tak nie je, lebo v sobotu aj v nedelu je medzinarodna vystava, takze aj v sobotu aj v nedelu su vsetky plemena psov v jeden den. My ideme este v piatok na specialku chrtov v BA a v sobotu na medzinarodku. No ako ma spoznas, co ja viem? :lol: budeme dorast feny, podla toho kolko nas tam bude. To by si si musela odsledovat meno mojej fenky a tak si nas najst :wink: Ja tiez neviem, ako by som ta spoznala.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Mirra Starr » 18. Jún 2007, 11:20

Tak ja tam prídem a budem kričať Rybičkáááá, Rybičkáááá!!! :D

No a ako sa volá Tvoja fenka, keby som si ju chcela odsledovať :) ?
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Poslaťod rybicka » 18. Jún 2007, 11:27

Floriana Aarkas eden a bude mat presne 6 mesiacov, bude v kruhu najmladsia :) myslim, ze v doroste ich vela nebyva, neviem. Uvidime :wink:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod rybicka » 18. Jún 2007, 11:27

Floriana Aarkas eden a bude mat presne 6 mesiacov, bude v kruhu najmladsia :) myslim, ze v doroste ich vela nebyva, neviem. Uvidime :wink:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Ďalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron