Cane Corso

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Cane Corso

Poslaťod Mirra Starr » 25. Apr 2007, 9:54

Možno podľa Vás chovať psa plemena Cane Corso v byte s tým, že by bol denne 9 hodín sám doma?

Samozrejme, že pred odchodom do práce by sa mu venovalo a dostalo pohybu cca 2 hodiny a po príchode z práce by sa mu venovalo až do noci.
Naposledy upravil Mirra Starr dňa 10. Máj 2009, 9:28, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Poslaťod evulkak » 25. Apr 2007, 11:12

Ja si myslim ze by to nemal byt problem. Pes aj tak väcsinu dna prespi.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod dexter13 » 25. Apr 2007, 12:20

Musis, ale pocitat s tym , ze sa s neho stane "bytak", cize bude lenivejsi a vacsinu dna prespi, nie je to az tak velke plemeno, videl som uz aj dogu v byte, ovsem vzdy musia mat dostatok pohybu koli nabehu degeneracii a ochoreniam klbov. Btw. cane corso sa mi zda, ze aj trosku slintá :lol:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod Mirra Starr » 25. Apr 2007, 15:20

U nás v paneláku tiež bývala doga a nebol žiadny problém. Ono tie obrie plemená - doga, írsky vlkodav sa podľa mňa hodia viac do bytu, teda aspoň mi to povedalo veľa chovateľov, že oni sú takí gaučoví spáči.

Ja som sa skôr bála toho, či nepatrí cane corso medzi nejakých uštekancov alebo zavýjačov, aby nerušil susedov??

Keď som prednedávnom uvažovala o vlkodavovi, tak tam mi všetci povedali, že je O.K. do bytu, a že nemá sklony k štekaniu alebo zavýjaniu, že on drichme celý deň.

Neviete, ako je to so štekaním a zavýjaním u cane corso?
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Poslaťod dexter13 » 25. Apr 2007, 17:56

Tu jednu co poznam, je ustekana a vecne uslintana, ale to moze byt ojedinely pripad :)
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod miimiam » 26. Apr 2007, 16:49

my mame 3-mes. fenku CANE CORSO, zatial je s nami v dome (aj ked neskor ju chceme mat vonku), ustekana nie je, steka iba vynimocne, ale ked je sama doma, tak trosku zavija, ale nie dlho. ked to porovnam s bradacom, co sme mali predtým, tak je to TICHY PES (FENKA :D ).
Mirka - CANE CORSO
Obrázok užívateľa
miimiam
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 25. Mar 2007, 22:11

Poslaťod Mirra Starr » 10. Máj 2009, 9:31

Ahojte.

Ste tu nejakí majitelia cane corso, čo by ste si popísali o týchto hafíčkoch :D ?

Moja caninka bude mať o desať dní rok a som s ňou zatiaľ veľmi spokojná (až na ťahanie na vodítku, ale to sa pekne pokúšame odnaučiť so striedavými úspechmi a neúspechmi, no robí trochu pokroky, nemôžem zasa povedať, že vôbec nie :) ).

Bývame v dome, ale počas našej prítomnosti v práci máme psíkov vnútri, tak ako sme ich mali aj v byte, a všetci traja sú úplne v pohode sami doma tých 9-10 hodín, pekne spinkajú, a keď prídeme, tak ich pustíme von, venujeme sa im, ideme na prechádzky a tak...
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Poslaťod Gerome » 9. Aug 2009, 19:09

Ja mam psika v rodinnom dome ale mam ho dnu,vonku ho drzat nemienim,teraz sa mu venujem v dostatocnej miere a ak by som ho drzal von,tak nas vztah by nebol taky aky je,lebo urcite by som sa utesoval pocas mojej zaneprazdnenosti,ze ved je na dvore a nemal by tolko pohybu ako ma.sezonne plave kazdy den hodinu-dve,ma min 10 km prechadzku,rano ma aspon 30x50m sprint,ine dni taha,aportuje atd.Travime spolu 20-24 hodin denne,takze je mi patricne oddany a aj ja jemu,po namahavejsich dnoch nastavaju relaxacne dni,nakolko som aktivny sportovec,viem nieco o relaxacii a tak mu doprajem aj volne dni a vtedy je rad ked ho necham aj 70 percent dna oddychovat.Takze Cane Corso si veselo nastahujte do bytu ale venujte sa mu a aj VY budete radi ze mate dovod travit den na vzduchu.Vas vztah bude iny ako keby ste mu dali vybeh len na pozemku,psik sa sam nevybeha,potrebuje nejaku spolocnost :)
Gerome
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 9. Aug 2009, 12:36

Poslaťod Mirra Starr » 7. Sep 2009, 15:28

S tým súhlasím, že je lepšie ho mať vnútri, neviem si ani len predstaviť, že by moja mala byť vonku. Ten vzťah by nebol potom ani zďaleka taký, aký je teraz, pretože teraz je to člen rodiny, láska, priateľ, dcéra, kdežto keby bol vonku, tak by tomu tak nebolo. Ale keďže ja by som nedokázala mať milovanú bytosť ani vonku, tak si to nebudem radšej ani predstavovať :D .

Moja nemá zďaleka takú potrebu pohybu ako Tvoj CC. Bude to veľa aj tým, že Ty sám si športovec a tak si aj jeho viedol od mala asi, no a my sme zasa nešportovci, takže aj naše psy sú také, ako my :D . Ale na prechádzky chodíme veľmi radi, to zasa áno, nekvasíme furt doma, iba jediným našim športom sú prechádzky, občas nejaká túrička, výlet, na dvore nejaké to naháňanie, hranie s loptou a tak...
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Re: Cane Corso

Poslaťod bora » 14. Júl 2013, 13:24

Dobrý deň chcel by som sa spýtať mame ročné cane corso a chcem ho naučiť aby vedel chodiť do koterca aj bez nasilia :D Vedel by mi dakto poradiť ?
bora
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 14. Júl 2013, 13:23

Re: Cane Corso

Poslaťod bencohools » 16. Júl 2013, 19:10

Caute,

chcel by som sa informovat ci ma niekto skusenost so zlym jedenim psa. mam troj mesacnu fenku cane corso. Zo zaciatku, ked sme ju priniesli vsetko zjedla, nemala problem s nicim. V poslednej dobe zase mame problem ze nevie zjest dennu davku granul. Miesam jej ich s masom, sem tam jogurt, tvaroh, vajco a pomalinky to striedame. No davku zje podla chuti. Co som sa docital a informoval tak faktorov moze byt viac, ci uz zuby, zle odcervena. ma niekto nejaku skusenost?

dakujem :wink:
bencohools
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 16. Júl 2013, 18:56

Re: Cane Corso

Poslaťod Mirra Starr » 15. Aug 2013, 20:52

Tak ja s tým teda skúsenosti mám bohaté :lol:. Už mám cane corso vyše päť rokov, a keď mala šteňacie a mladícke obdobie, tak sme si odmietaním potravy prešli aj my, hlavne v lete. V lete niekedy aj dva-tri dni nežrala. A potom sama začala normálne. A nie sme jediní, kto tento problém mal, viacero majiteľov tohto plemena mi to potvrdilo, že mávajú také obdobia. Takže sme to neriešili a chuť do jedla sa vrátila sama. Hlad bol asi aj tam najlepší kuchár :-).
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field

Re: Cane Corso

Poslaťod Mirra Starr » 15. Aug 2013, 20:56

bora píše:Dobrý deň chcel by som sa spýtať mame ročné cane corso a chcem ho naučiť aby vedel chodiť do koterca aj bez nasilia :D Vedel by mi dakto poradiť ?


Násilie nebýva obyčajne to najlepšie riešenie :). Nám sa u psov osvedčilo dávať im v koterci žrať, a potom byť tam s nimi. Aby vedeli, že to nie je žiadna izolácia a vyhnanstvo, ale že je to miesto, kde sú aj príjemné veci, napr. žrádlo, hračky, majiteľ. Mne chodievajú psy do koterca dobrovoľne, či už sami od seba alebo na povel. Takže ja by som odporučila naučiť to na povel, za idenie do koterca odmeniť a výdatne slovne pochváliť, no a samozrejme aj tam so psíkom bývať. Sadnúť si tam s ním, čítať si tam knihu alebo tam len tak sedieť napr. 5-10 minút a hladiť ho. Možno pomôže, možno nie, každý pes je iný, niektorí majú vyslovene separačnú úzkosť alebo prehnanú závislosť na majiteľovi, tam by už bolo riešenie obtiažnejšie.
Obrázok užívateľa
Mirra Starr
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 19. Jan 2007, 16:15
Bydlisko: behind the field


Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron