švajčiarský durič

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod weronika » 18. Nov 2007, 15:12

Mala by som otázku na Jara, ak môžem. Keď som s Artušom v teréne, samozrejme už ho mám len na vodítku, zacíti zverinu, začne sa ťahať, štekať. Vtedy si ho pritiahnem k nohe, obojok mu dám vyšie smerom k hlave, vtedy ho to viac drhne, skôr ho udržím. Začnem kráčať, on sa ťahá a šteká, buď pritiahnem vodítko, čo ho priškrtí, alebo sa otočím a spravím niekoľko krokov späť a zas idem dopredu, ale nejak na neho nič nezaberá. Ruku si už necítim, hora sa celá ozýva a neviem, čo by som mala robiť, aby prestal. Tak ťa Jaro prosím o radu, aj keď mi možno len napíšeš, že rázne mu v tom brániť, ale čo si aspoň myslíš-mala by som s ním ísť ďalej tým smerom, kde to cíti alebo ísť odtiaľ preč. Lebo inak už neviem ako by som mu to mohla zatrhnúť.
weronika
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 6. Máj 2006, 17:44

Poslaťod emor » 18. Nov 2007, 15:26

:idea: drzanie psa v tahu ho viac podporuje v snahe realizovat povodny zamer. trhnutie voditkom a to primeranym a spravnym sposobom je prostriedok ku vytvoreniu nie fyzickeho ale psychickeho blokovania psa v pre nas neziaducej cinnosti. myslim ze je to uplne jedno v ktoromkolvek odbore kynologie.

alebo - pripnut si voditko na bedrovy pas a je problem bolavych ruk vyrieseny. nech taha ked ma paru.

problem je v poslusnosti . ked som spravne porozumel.

a este mam jeden poznatok. pes ktory je drzany "psychicky" . vystartuje koncentrovanejsi a s vyssim nasadenim ako pes drzany fyzicky.
Obrázok užívateľa
emor
 
Príspevky: 401
Registrovaný: 27. Sep 2007, 21:52
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Jaro » 19. Nov 2007, 11:38

weronika píše:Mala by som otázku na Jara, ak môžem. Keď som s Artušom v teréne, samozrejme už ho mám len na vodítku, zacíti zverinu, začne sa ťahať, štekať. Vtedy si ho pritiahnem k nohe, obojok mu dám vyšie smerom k hlave, vtedy ho to viac drhne, skôr ho udržím. Začnem kráčať, on sa ťahá a šteká, buď pritiahnem vodítko, čo ho priškrtí, alebo sa otočím a spravím niekoľko krokov späť a zas idem dopredu, ale nejak na neho nič nezaberá. Ruku si už necítim, hora sa celá ozýva a neviem, čo by som mala robiť, aby prestal. Tak ťa Jaro prosím o radu, aj keď mi možno len napíšeš, že rázne mu v tom brániť, ale čo si aspoň myslíš-mala by som s ním ísť ďalej tým smerom, kde to cíti alebo ísť odtiaľ preč. Lebo inak už neviem ako by som mu to mohla zatrhnúť.


fuuu to zalezi co chces : na jednej strane ma ten tvoj pes super vlohy , ktore sa ty snazis potlacat na druhej strane nezvladnuta poslusnost a hlavne pes nie je vybehany lebo na kazdej vychadzke je na voditku . ja mojeho bezne pustam pol hodinu hodinu sa prebehne 2x denne a je totalny kludas . podla mna by mu velmi prospelo keby sa mohol prebehnut . a ak mate nakydaneho snehu urcite nepojde daleko . ak si zvykne ze ho budes pustat on sa viac skludni . a co sa tyka toho stekania no to je o treningu pes pred zverou musi byt kludny pokial nie je vypusteny na durenie ale to je o kazdodennom treningu a chodeni do reviru a stretavani sa so zverou .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod weronika » 19. Nov 2007, 19:26

Hm...čo chcem, tak najlepšie, aby poslúchol na privolanie aj keď mu popod čumák prebehne zver :lol: Ale to je nereálne. Je pravda, že mám nezvládnutú poslušnosť čo sa týka privolania, aj keď - pokiaľ nezbadá zver tak ma poslúchne vždy, takže asi to nie je najhoršie. A púšťam ho iba tak do 500m za pozemkom, lebo ďalej je už pole a les a tam je večne nejaká zverina. Ale nemyslím, že sa cíti nejak obmedzovaný, lebo nejde odomňa ďaleko, keď je navoľno a nespráva sa jak odtrhnutý z reťaze. Je celkom kľudný, pokiaľ niečo nezavetrí. Problém je, že sa ho bojím pustiť ďalej, aby ho nezastrelil nejaký poľovník, to nechcem riskovať. Zrejme má naozaj obrovské poľovné vlohy, ktoré ja nedostanem pod kontrolu. Chcelo by to skúseného človeka. No čo, musím sa zmieriť s jeho túžbou duriť :?
weronika
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 6. Máj 2006, 17:44

Poslaťod Van » 20. Nov 2007, 13:41

weronika píše:Hm...čo chcem, tak najlepšie, aby poslúchol na privolanie aj keď mu popod čumák prebehne zver :lol: Ale to je nereálne. Je pravda, že mám nezvládnutú poslušnosť čo sa týka privolania, aj keď - pokiaľ nezbadá zver tak ma poslúchne vždy, takže asi to nie je najhoršie. A púšťam ho iba tak do 500m za pozemkom, lebo ďalej je už pole a les a tam je večne nejaká zverina. Ale nemyslím, že sa cíti nejak obmedzovaný, lebo nejde odomňa ďaleko, keď je navoľno a nespráva sa jak odtrhnutý z reťaze. Je celkom kľudný, pokiaľ niečo nezavetrí. Problém je, že sa ho bojím pustiť ďalej, aby ho nezastrelil nejaký poľovník, to nechcem riskovať. Zrejme má naozaj obrovské poľovné vlohy, ktoré ja nedostanem pod kontrolu. Chcelo by to skúseného človeka. No čo, musím sa zmieriť s jeho túžbou duriť :?
weronika....mozem taku zvedavu otazku? Z toho co pises...zaujimalo by ma, ako si sa k nemu dostala a preco prave toto plemeno?
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Jaro » 20. Nov 2007, 14:31

weronika píše:Hm...čo chcem, tak najlepšie, aby poslúchol na privolanie aj keď mu popod čumák prebehne zver :lol: Ale to je nereálne. Je pravda, že mám nezvládnutú poslušnosť čo sa týka privolania, aj keď - pokiaľ nezbadá zver tak ma poslúchne vždy, takže asi to nie je najhoršie. A púšťam ho iba tak do 500m za pozemkom, lebo ďalej je už pole a les a tam je večne nejaká zverina. Ale nemyslím, že sa cíti nejak obmedzovaný, lebo nejde odomňa ďaleko, keď je navoľno a nespráva sa jak odtrhnutý z reťaze. Je celkom kľudný, pokiaľ niečo nezavetrí. Problém je, že sa ho bojím pustiť ďalej, aby ho nezastrelil nejaký poľovník, to nechcem riskovať. Zrejme má naozaj obrovské poľovné vlohy, ktoré ja nedostanem pod kontrolu. Chcelo by to skúseného človeka. No čo, musím sa zmieriť s jeho túžbou duriť :?


Skus mu najst nejaku zabavu kde by sa dostatocne vybehal napr. agility , coursing a pod . on potrebuje vybit tu energiu . inak z neho bude narvak .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod weronika » 20. Nov 2007, 19:24

Tak nervák z neho hádam nebude, pohybu má dosť, každý deň má možnosť sa dosýta vyblázniť. Však všetok môj voľný čas sa mu venujem. Jeho problém je len zver, ale tak mám poľovného psa, tak niet sa čo čudovať :) Už som rozmýšľala, že by som s ním robila poľovné skúšky, len problém je ten, že tu naokolí nie je nič také, kam by som s ním mohla chodiť, ani nikto taký, kto by sa tomu venoval. A dokonca miestni poľovníci ani netušia, že je to poľovnícky pes, že také plemeno vôbec aj existuje. Ale naďalej s ním budem chodiť na túry a pokúšať sa zlepšovať jeho ovládanie, keď zbadá zvieratko.
Naposledy upravil weronika dňa 20. Nov 2007, 19:39, celkovo upravené 1
weronika
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 6. Máj 2006, 17:44

Poslaťod weronika » 20. Nov 2007, 19:38

Van... a prečo švajčiar? Lebo je to jedno úžasné plemeno. Bol to niekoľko ročný proces, študovala som knihy, zaujala ma jeho bezproblémová povaha aj vzhľad. Hneď som vedela, že takého psa chcem a vedela som, do čoho idem, že to chce zapracovať na poslušnosti v privolávaní. Aj keď jeho pudy zatiaľ víťazia :lol: ale ja to nevzdám. A keby si ešte niekedy zaobstarávam psa, švajčiar by bol na 1. mieste, len s tým rozdielom, že by bol poľovne vedený.
weronika
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 6. Máj 2006, 17:44

Poslaťod Van » 20. Nov 2007, 23:51

No ja mam v akomsi obdive vsetkych ktori zvladaju tazke povahy (ci uz palicatost, alebo zdrhanie za zverou) vacsiny polovnych plemien...preto mam retrivra :lol: aj ked aj ti niektori zdrhaju, no vacsinou funguju ako bumerang s proviziou :lol: ...poznam par takych, na ktorych sa zopar hodin muselo uz cakat alebo ich hladat...nastsatie, ja tento problem nemam, zatrhli sme to hned v zarodku a klop klop je to v poriadku. Takze drzim palce, aby si ten boj skor ci neskor vyhrala (rozumej dostala do unosnej miery) a nemusela si sa o svojho psa bat, ze ho niekto nedajboze odstreli, ci sa mu nieco stane... :)
Obrázok užívateľa
Van
 
Príspevky: 237
Registrovaný: 29. Jún 2006, 21:14
Bydlisko: BA

Poslaťod Jaro » 21. Nov 2007, 9:41

weronika píše:Tak nervák z neho hádam nebude, pohybu má dosť, každý deň má možnosť sa dosýta vyblázniť. Však všetok môj voľný čas sa mu venujem. Jeho problém je len zver, ale tak mám poľovného psa, tak niet sa čo čudovať :) Už som rozmýšľala, že by som s ním robila poľovné skúšky, len problém je ten, že tu naokolí nie je nič také, kam by som s ním mohla chodiť, ani nikto taký, kto by sa tomu venoval. A dokonca miestni poľovníci ani netušia, že je to poľovnícky pes, že také plemeno vôbec aj existuje. Ale naďalej s ním budem chodiť na túry a pokúšať sa zlepšovať jeho ovládanie, keď zbadá zvieratko.


No hold duric je duric s tym nic nenarobis . Je tu este krajna moznost a to elektricky obojok ale pri povahe svajciara neviem ci by som to riskoval ze psa uplne zlomis. Tazko ti nieco radit lebo pri takomto plemene sa musi zacinat uz od malicka a to tak ako ho mienis viest ci polovne alebo ho uplne od malicka odnaucat aby sledoval stopy zveri . jemu sa totiz otvorili vlohy a teraz je to duric ako ma byt len beha len pre seba a duri co mu sily stacia .
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod weronika » 21. Nov 2007, 19:02

Fúha, tak elektrický obojok - to by som mu teda nespravila :) Vlani tu bol vzadu na poli elektrický oplotok pre dobytok, ktorý sa tu pásol a Artuš sa ho dotkol, zvrieskol a bežááál ako zmyslov zbavený. Potom mi tam vôbec nechcel chodiť na prechádzky, vždy keď sme išli tým smerom, hoci oplotok bol v nedohľadne, nechcel ďalej ísť a začal po mne skákať a nechcel, aby som tam išla :lol: trvalo mi niečo vyše mesiaca, kým sa mi ho podarilo zbaviť strachu a bez problémov tam šiel. Aj keď je rozdiel elektrický obojok a oplotok pre dobytok, ale aj tak by to pre neho bol určite veľký šok.
weronika
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 6. Máj 2006, 17:44

Poslaťod weronika » 21. Nov 2007, 19:21

Van vďaka za podporu, budem sa snažiť :) Možno sa mi to podarí, možno nie, ale v každom prípade je to pes podľa mojich predstáv :wink: No a nech vám tá poslušnosť teda vydrží, je to lepšie pre teba a hlavne pre bezpečnosť chlpáča :wink:
weronika
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 6. Máj 2006, 17:44

Re: švajčiarský durič

Poslaťod Kamelius » 24. Júl 2015, 18:02

Zdravím...asi Ti neporadím nič nové...ale v stave núdze som aj ja za ten elektrický obojok-predsa len istota a ako tu už niekto písal stačí ak pocíti ten nepríjemný pocit raz možno dvakrát a určite prestane...pes predsa nie je nijaký hlupák...takisto sa má rád...
Kamelius
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 24. Júl 2015, 17:48

Predchádzajúci

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť