Weimarsky stavac

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod Joachim » 21. Feb 2006, 16:41

Presen tak by to malo byt ale u nas naco, v pohode fena 2/2 pes 2/3 a kryje sa aj 4-5 krat dorokaa - pes
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod zaneta » 21. Feb 2006, 17:01

No to mi ani nehovor :!: :shock:
Ja som si este nikdy nebrala steniatko od chovatela,toto bude moja premiera,no tak ale na toto si zrejme budem musiet dat pozor.
Ak poziadam chovatela o preukazanie hodnoty DBK rodicov steniatka,nemal by sa na mna krivo pozerat?,dufam.
zaneta
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 16. Nov 2005, 10:23
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Joachim » 21. Feb 2006, 17:11

Nie urcite nemal. Bude sa pozerat len ten, ktori ma vysoke DBK - kazdopadne to musia mat zapisane v PP a ked si ich vypitas - samo prefotene, tak im povedz ze chces vidiet aj druhu stranu - vacsinou ukazuju len prednu kde je rodokmen - na druhej su skusky, vystavy a zdravotne zaznami
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod zaneta » 21. Feb 2006, 17:27

Dobre vediet ,dik.
V mojom pripade je najhorsie,ze ak velmi nieco chcem(napr.teraz steniatko weimarika)mam tendenciu konat zbrklo a unahlene.
Co ak sa zamilujem do prveho steniatka ktore uvidim :lol: .
zaneta
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 16. Nov 2005, 10:23
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Joachim » 21. Feb 2006, 21:28

zaneta píše:Dobre vediet ,dik.
V mojom pripade je najhorsie,ze ak velmi nieco chcem(napr.teraz steniatko weimarika)mam tendenciu konat zbrklo a unahlene.
Co ak sa zamilujem do prveho steniatka ktore uvidim :lol: .


Jednoduche : chod sa pozriet na kvalitne steniatko ako prve :D 8) :wink:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Joachim » 6. Mar 2006, 20:06

Jeeee musime sa pochvalit. Na MVP vystave v Zagrebe sme dostali 2x CAC , som velmi rad ze to vyslo lebo achim nieje teraz v idealnej forme ale podarilo sa . Vysie sme nedosiahli lebo bolo na vystave asi to naj co so psov mohlo prist. Nadherny psi z Izraela - imp USA a prekrasny pes z Ciech - imp UK. Uzasna vystava. Vsetkym psikom kotri dosiahli to co chceli gratulujeme
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod zaneta » 7. Mar 2006, 13:46

Joachim gratulujem :D a tesim sa spolu s vami :D .
Ja sa teraz dostanem na web tak max na hodinku denne,ale budem aj nadalej sledovat toto forum.Ak budes mat dake info o steniatkach,tak sem s nimi :) .Ak sa nic nezmeni,tak spiatocnu letenku mam na 2.septembra,takze po tomto termine by som si mohla steniatko zobrat.
Zatial sa maj a nech sa vam dari aj nadalej :) .
zaneta
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 16. Nov 2005, 10:23
Bydlisko: Kosice

Poslaťod andrejka » 10. Máj 2006, 16:21

ahojte, som velmi rada ze som sa dostala na toto forum lebo sa tiez zaujimam o toto plemeno.. a tiez yb sa mi zisi rady..tento psik je strasne krasny, ale asi by sa mi tiez zisli info o povahe..ked zabezpecim psikovi dost pohybu, moze zit aj v byte? samozrejme ratam s tym ze to bude xciet dlhsie prechadzky, ale to je presne to co potrebujem aj ja.. :lol: no a dalsia vec je, kamaratka mi povedala ze vraj si mam radsej kupit madarsku vyzlu, co je vlastne podobny havo len farebne trochu inyy. a vraj je medzi nimi len ten rozdiel ze weimar je tvrdohlavy a velmi tazko sa cvici..je to pravda?? dalsi avec je taka, ze napr bigla clovek nemoze pustit z voditka lebo ujde..a toto je tiez polovnik, niesu problemy s tymto? a posledne, kolko orientacne stoji tento psik? aj s pp aj bez?
dakujem za vsetyk rady odpovde a napady!!!
:) :) :) :) :) :) :) :) :)
andrejka
 

Poslaťod Joachim » 10. Máj 2006, 16:34

Ahoj Andrejka.....
Hmm som rad ze dalsi cloviecik sa zaujima o tieto krasne psiky..
Ked sa budes venovat asne ze mozem mat v byte myslim ze som tu o tom pisal...mam aj ja a to mam asi najvacsieho weimika na SK :D...
Hm co sa tyak madarskej vyzly...je to podobne len vzhladovo..vyzla je o odst mensia...jemnejsia v kostre...s vycvikom by nemal byt problem ..ale treba to brat dokladne a tvrdo....su to predsa najostrejsie zo stavacou a viem o com hovorim vpuberte sa mi zlomil a potom bola prevychova preto tvrda ruka....
Co sa tyka ceny tak sa pohybuju od 12 - 20 tisic a bez PP nemam potuchy...ale tyhc najdes hrozne malo
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Shefiska » 10. Máj 2006, 16:58

Ahojka Andrejko,
také se připojím k Joachimovi...

Výmar ani tak nepotřebuje spoustu pohybu jak se všichni mylně domnívají, potřebuje pohybu stejně jako každý jiný lovecký pes, ale co je důležité, potřebuje zaměstnat...
To znamená, že nejštěstnější je, když je jeho život pestrý. Miluje jakýkoliv výcvik, at je to výcvik lovecký, poslušnosti, obranu, agility, coursing, prostě cokoliv, při čem zaměstnává hlavu. Uvědomme si, že čím víc si pejska budeme fixovat na sebe hrou apod, tím líp bude ovladatelný a bude vás milovat.
Procházky samozřejmě ano, ale jen procházkami si z žádného pejska nevytvoříte dokonalého společníka, chce to vše dělat s hrou...
Také pozor na větu vše dělat s hrou...výmarovi se musí vymezit určité hranice, které potom bude respektovat, je to velmi inteligentní zvíře, proto i pevná ruka je v některých případech na místě. Jinak se může s miloučkého štěňátka vyklubat nebezpečné zvíře.

Já osobně mám výmaří slečnu a klučinu doma v bytě a nemám žádný problém.
Děláme lovečák, agility, coursing i obranu, jsou to pro mě ti nejskvělejší společníci, které si jen člověk může přát.

Jelikož cvičím lovecké psíky, s vižlou mám také zkušenosti...je to oproti výmarovi hyperaktivní roztržité zvíře, já bych dala přednost výmarovi, je přizpůsobivější než vižly.

Pokud máš zájem, mrkni na naše stránky...budou v provozu od zítřka.
http://www.shefis.com

Papaaa a přeju šťasnou ruku při výběru štěňátka!!!

Veronika a shedivky
SHEFIS Weimaraner
Czech republic
Obrázok užívateľa
Shefiska
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 10. Feb 2006, 19:39
Bydlisko: Czech Republic

Poslaťod Joachim » 10. Máj 2006, 17:12

Ahooooj Verco :))) jak se mas? pry si mimo Cech..... Jak s klubovkou?
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod andrejka » 10. Máj 2006, 17:41

dakujem vam velmi pekne za odpovede..konecne som niekde nasla niekoho kto je ochotny poradit a ma aj vlastne skusenosti..inde som totiz vela krat pocula ze tieto psiky su agresivne voci inym a ze sa zle ovladaju.. a ako je to s inymi zvieratami?? ako sa spravaju voci inym psom a domacim zvieratkam? dokaze si steniatko zvyknut napr na macku?
andrejka
 

Poslaťod Joachim » 10. Máj 2006, 17:59

no kto ich nema keca :D
jasne ze dokaze mam doma este jazvecika..vonku beha s jorksirmi...:D...u mna je ale problem ze zobral na sidlisko ulohu vodcu takze ked pride cudzi pes musim kontrolovat.....
moj spaval s mackami kym nedosli skusky ale teraz ich uz zase nenahana :D:D
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod andrejka » 10. Máj 2006, 18:25

no tak to som rada ze som sa konecne daco odzvedela od niekoho kto vie o com hovori..:) lebo ja doma macku mam, a niektore plemena si moc na macku nezvykaju..tak som rada..:) ja ma totiz strasne vela otazok, tak som rada za kazdu radu..a kao je to so srstou?plzne velmi ked je v byte, lebo zatial mi stacia macacie chlpy vsade.. :) :) :) a ked by som sa ta spytala an nejake negativa tychto psikov?napr caste choroby tohoto plemena a tak? lebo nerada by som si kupila psika len preto ez sa mi velmi paci, a potom zistim ez sa o to neveim poriadne postarat, to by som nerada..inak som si pozerala toho tvojho hafika, strasne pekny je, uplny fesak! :)
andrejka
 

Poslaťod Shefiska » 10. Máj 2006, 20:34

To Joachim : už jsem dojela...pokecáme na MSN.

To Andrejka : Andrejko, každý pes má za život nějakou tu chorobu, nebo úraz, stejně jako člověk...takže tohle bych moc neřešila, to by sis nemohla pořídit vůbec nic, ani kočku. Ale přece jen ti k tomu něco ve zkratce povím...rozhodně nedoporučuju bez PP, nikdy nevíš co se ti může u pejska objevit, hlavně povaha...takže jedině s PP...když si vybíráš psíka, nehleď na peníze, ale na to jací jsou rodiče, odchovy chovatele apod...

Jinak negativa : jsou takové, jaké dopustíš, aby se staly. To znamená, že když se objeví nějaké negativum, v 99% za to může špatná péče nebo výchova majitele. Každý pes je vychovatelný. Navíc ve srovnání s jinými plemeny je výmar lehce cvičitelný (zkušenosti mám s kokrem, bíglem, bernardýnem, pitbulem, maďarem, NO apod.), pokud se budeš svému štěňátku věnovat, bude obrazem tvým.

Reakce na psy:psi obecně bez jakéhokoliv kontaktu s okolím, nemají sociální výchovu, bývají agresivní, nebo naopak bázliví, proto doporučuju chodit na cvičák, tam se pejsek klidně už od 3 měsíců naučí chovat se ve smečce, ve společnosti ostatních psů i lidí.

Ještě jedna věc, doporučuju ti fenku, pes jako takový, nemusí to být ani výmar je prostě samec a celý život bude bojovat o tu nejvyšší pozici ve smečce, takže odtud pochází fámy, že jsou výmaři agresivní.
Lidé si tento pojem totiž mnohdy pletou s pojmem OSTRÝ pes - to výmar opravdu je. Znamená to, že pokud máš byt nebo domek, na každé zazvonění bude reagovat štěkáním a tzv. ostrostí...zní to opravdu děsivě, ale jakmile otevřeš dveře bude návštěvu vítat, olizovat otírat se, jak jsi ještě nikdy psa neviděla, jsou prostě kouzelní.

Veronika
SHEFIS Weimaraner
Czech republic
Obrázok užívateľa
Shefiska
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 10. Feb 2006, 19:39
Bydlisko: Czech Republic

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia