Weimarsky stavac

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Weimarsky stavac

Poslaťod zaneta » 16. Nov 2005, 12:13

Krajina pôvodu : Nemecko

Vznik: 17.st

Výška: fena 57 -65, pes 59 – 70 cm

Hmotnosť: 25 - 40 kg

Farba: strieborná, srnčia alebo myšia šeď.

Biele znaky sú v nepatrnej miere prípustné na prsiach .

FCI skupina: VII

Štandard č .99

Povaha: Ostražitý, citlivý ,všestranný, lehko ovládatelný, povahovo pevný a náruživý lovecky upotrebitelný pes se systematickým a vytrvalým hľadaním, nie však nadmerného temperamentu. Nos pozoruhodnej kvality. Ostrý na škodnou a dravou zver; taktiež ostražitý, ale nikdy agresivny. Spoľahlivý vo vystavovaní a v práci vo vode. Pozoruhodný sklon k práci po výstrele.

Na úvod by som podotkla, že je to všestranný pes , milujúci pohyb, svojho pána, velmi inteligentný a ľahko ovládateľný. Weimarský stavač – weimaraner je plemeno, ktoré si získalo srdcia ľudí po celom svete. Vyniká nielen povahou, ale aj exterierom.



Od prvej chvíle ako som si Deu priniesla domov, nikdy som toto rozhodnutie neoľutovala, naopak som vďačná, pretože vďaka nej som získala množstvo skúseností, skvelých priateľov, vďaka nej som dokázala veci na ktoré som si predtým netrúfala. Je to pes milujeci celým srdcom, oddaný, verný svojmu pánovi. Weimarský stavač žije pre svojho pána a najväčšou odmenou je preneho je byť v pánovi nablízku. Miluje všetko čo miluje jeho pán, je to lovec ale nepohrdne žiadnou pohybovou aktivitou. Je neuveriteľne bystrý, vnímavý a rýchlo sa učí. Je to proste láska na celý život, človek to musí zažiť aby pochopil !



Weimaraner bol po prvý krát uznaný ako samostatné nemecké plemeno po oficiálnom zápise do nemeckej plemennej knihy v roku 1896. História plemena je zahmlená, roky ju sprevádza výklad rozdielnych teórií a dohadov medzi kynológmi - odborníkmi, chovateľmi, ale aj laickou verejnosťou - obdivovateľmi plemena.



Všestranný, ľahko ovládateľný a náruživý, poľovne upotrebiteľný pes, systematického a vytrvalého hľadania, hoci nie nadmerného temperamentu, pozoruhodné kvality nosa. Ostrý na škodnú a voči ľuďom, ale nie agresívny voči ľuďom. Spoľahlivý vo vystavovaní a v práci vo vode. Pozoruhodný sklon k práci po výstrele, ako je držanie stopy, dohľadávanie a prinášanie .



K udržaniu a k zvýšeniu tohto chovateľského cieľa má mimo čistokrvnosti prispieť:

a. Pozitívne (priaznivé) ohodnotenie skúšobných výsledkov rodičov na najmenej jednej z jesenných skúšok chovateľov, konaných na úrovni podľa pravidiel nemeckého Zväzu chovateľov poľovných psov--alebo na náročnejších skúškach, ako sú tieto.

b. Kandidáti chovu weimarských stavačov musia v zmysle dodatkov nového vydania stanov z roku 1970 mať preukázanú ostrosť.

c. Nervózni, ustráchaní, plachí pred výstrelom, rovnako ako načínači a hrobári, monorchydi a kryptorchydi, jedinci s otvoreným okom, sú z chovu vyradení. To isté platí pre jedincov prerastených alebo nedorastených, ktorí znižujú hodnotu upotrebiteľnosti, chovu a exteriéru, rovnako ako pre slabé, krívajúce, postihnuté alebo inak znetvorené psy a tiež také, ktorých ocenenie exteriéru je nižšie ako známka „dobrá" alebo ktoré vykazujú chybný chrup.




B. PLEMENNÉ ZNAKY

Celkový vzhľad
1. Výška
(Kohútiková, meraná pevnou mierou) 59-70 cm u psov, a 57-65 u fien. Stredne veľký poľovne upotrebiteľný pes.
Účelný pracovný typ, krásnych tvarov, šľachovitý, silnej svaloviny. Samčí, príp. samičí typ musí byť jednoznačne zjavovo výrazný.

2. Farba
Farba strieborná, srnčia alebo myšia šeď, ako aj prechody medzi týmito odtieňmi farieb. Hlava a záves často svetlejší. Biele znaky sú v nepatrnej miere prípustné na prsiach a na prstoch. Často na strede chrbta viac alebo menej široký tmavý, „úhorí pruh". Psy s vysloveným červenožltým pálením--môžu byť použité v chove až po rozhodnutí klubu a len vtedy, ak dosiahli nadpriemerných pracovných výsledkov, pričom jedinci pri oceňovaní exteriéru nemôžu očakávať viac ako „dobrý". Hnedé pálenie je diskvalifikujúce.

3. Osrstenie
a. Ideálne: krátke, jemné (krátke drsné je vzácnejšie)
b. Krátke tvrdé s dlhším vlasom (s dlhšími pesíkmi( a hustou podsadou, tzv. „stockhaar"
c. Dlhosrsté
K ad b) stredne dlhý, hustý rovný, hladko priliehavý krycí vlas s hustou podsadou, striedme vytvorené „pero" a „nohavičky".
K ad c) mäkký, dlhý krycí vlas s podsadou alebo bez podsady. Hladký alebo vlnitý. Na špičkách závesu môže byť zamatový, v mieste nasadenia dlhý, previsnutý. Dĺžka vlasu (osrstenie) z dôvodu účelnosti 3-5 cm na chrbte a na stranách--na spodnej strane krku, na predhrudí a na bruchu trochu dlhšie, dobré „pero" a „nohavičky", avšak smerom dole menej dlhá srsť. Chvost s dobrou vlajkou, medziprstie osrstené, s menej dlhým vlasom na hlave. K dokonalej tvorbe osrstenia dochádza často až v druhom roku.



4. Hlava
Hlava úmerne dlhá, v súlade s veľkosťou chrupu. Pri psoch širšia ako u fien, ale u oboch šírka medzi slychmi je v pomere k dĺžke hlavy. Od špičky nosa k začiatku čela o niečo dlhšia ako odtiaľ k záhlavnému výčnelku. V strede čela prehĺbenina, tylový výčnelok ľahko až stredne vystupujúci. Za očami dobre znateľná jarmová kosť. Morda (pysk) dlhá a zvlášť pri psoch mohutná, z profilu pôsobí skoro hranato. Okolie okolo špicatých a trhacích zubov rovnakej sily. Mohutný, bezchybný chrup. Nosný chrbát rovný, často dokonca klenutý, nikdy nie vyklenutý smerom dole. Najviac v nepatrnej miere znateľný stop (čelný sklon). Úmerne previsnuté pysky, tieto ako aj podnebie mäsovej farby. Malý kútik. Svalnaté a výrazné líca. „Suchá hlava".

5. Záves
Záves široký a dosť dlhý, takmer dosahujúci ku kútiku mordy, špicato zaoblený, vysoko a úzko nasadený. V afekte ľahko natočený dopredu, zrastený.

6. Nos
Nos tmavej mäsovej farby vzadu pozvoľne prechádzajúci do šedej farby, presahujúci spodnú čeľusť.

7. Oči
Oči sú jantárovej farby tmavé až svetlé, inteligentného výrazu, v šteňacom veku blankytne modré. Guľaté, nepatrne šikmo vsadené.

8. Krk
Krk pôsobiaci a nesený ušľachtilo, svalnatý, skoro guľatý, nie príliš krátky. K ramenám zosilňujúci a ladne prechádzajúci do chrbta a hrudnej partie. Bez laloku. Koža na hrdle nie príliš voľná.

9. Trup
Správnych proporcií a osvalený. Dĺžka trupu v pomere ku kohútikovej výške asi 12:11.

10. Hruď
Hruď je mohutná, nie príliš široká s dostatočnou hĺbkou, dosahujúca takmer k lakom, dostatočnej dĺžky, klenutá bez sudovitého tvaru, s dlhými rebrami.

11. Chrbát
Chrbát viac-menej dlhší, avšak nie prehnutý, vzadu neprestavaný a vpredu neprečnievajúci, inak ale pevný a svalnatý, ak nie- ako plemená zvláštnosť--nie chybný.

12. Chvost
Chvost má byť skrátený v deň, alebo dva dni po narodení, podľa predpisov o ochrane zvierat, u krátkosrstých a stockhaarov weim. stavačov o 4-4,5 cm. U dlhosrstých weimarských stavačov odstraňujú sa 2-3 stavce (odpovedajúce dĺžke jednej vŕbovej jahňady). Chvost je nasadený nižšie pod chrbtovou líniou ako je tomu u ostatných porovnateľných plemien a dáva poznať pôvodný (prvotný) zvisle spadajúci chvost.

13. Plecia
Lopatky dobre zauhlené, dlhé, šikmo a dobre priľahlé, opatrené silnými svalmi.

14. Nohy
Nohy u všetkých „vysoko", nie postavené príliš široko, šľachovité a rovné. Od lakťov ku stredu záprstia a od lakťov ku kohútiku vykazujúce pomer dĺžky približne 1:1. Lakte nie sú vytočené ani smerom dovnútra, ani smerom von, sú voľné a rovno priľahlé. Predná končatina je správne pripojená vo výške stredu k predhrudiu. Predné nohy sú navzájom rovnobežné. Zadné nohy sú od panvy k pätnému kĺbu dlhé.
Panvovo-holenné a pätové kĺby správne zauhlené tzn. stehnové partie kratšie ako holenné. V poslednom t.j. pätovom kĺbe je kratší ako v panvovom a holennom kĺbe. Nohy taktiež rovnobežné, šľachovité, nevytočené ani dovnútra ani von. Zvisle utvorená stavba kostí spôsobuje hladký a ľahký chod. Zadné nohy k predným nasadené znateľne rovnobežne. Chrbát zostáva pri pokluse rovný.

15. Tľapky a vankúšiky
Tľapky sú uzavreté a mohutné, bez vlčích pazúrikov (paspárkov) postavené rovno so stredom trupu. Prsty sú klenuté, ďalšie stredné prsty nie sú chybou. Pazúriky sú svetlé až tmavo šedé. Vankúšiky tľapiek rovnako dobre tvarované.

Dodatok k prepracovanému štandardu:
Vedľa všeobecne bežných poznatkov k prevedeniu ocenenia exteriéru napr., že spoľahlivé posúdenie psa je jedine možné v pohybe, pripomienka skutočnosti, že dobre stavaný pes si v postoji snaží uľahčiť, že si líha alebo sadá, alebo, že sa v postoji držanie tela nepriaznivo mení. Nie je úlohou rozhodcu z exteriéru „konečne pristihnúť psa pri chybe", ako to vyjadril známy kynológ, doporučujúci nasledovné smernice. S výnimkou vylučujúcich chýb môžu ostatné chyby , a to podľa množstva druhov a v súbehu známkovania až k „nedostatočnej", hodnotenie exteriéru upraviť znížením.

C. VYLUČUJÚCE VADY

V naprostom rozpore proti plemenným znakom, alebo proti zásadám pre udržanie plemena a preto s ocenením známkou z exteriéru „nedostatočná" je považované:
- Iná farba ako šedé odtiene
- Iná farba oka ako jantárová
- Oko príliš šikmo usadené, entropium alebo ektropium
- Výrazný stop
- Netypická hlava pre weimarského stavača
- Prehnutý nosný chrbát
- Nedostatočné osrstenie, obzvlášť na brušnej partii (výnimku majú feny pred vrhom alebo tesne po ňom)
- Psy, u ktorých nie sú pozorovateľné oba semenníky
- Psy vzhľadovo slabé, obzvlášť plaché a ustráchané
- Prerastené alebo nedorastené psy
- Psy slabé, rachitického založenia
- Psy s hrubými chybami chrupu, hlavne predkus a podkus
- Nos ružovej farby
- Psy, ktoré sa nenachádzajú vo výstavnej kondícii

D. HRUBÉ CHYBY

Známkovanie vrátane „dostatočnej" až k „nedostatočnej" vykazujúce:
- Chýbajúce viac ako dve premoláry
- Zlý krok, tiež vadný predsun
- Neuzavreté tľapky
- Vankúšiky tľapiek nerovnomerne posadené
- Chybné zauhlenie končatín vzadu a vpredu
- Chybné pätné kosti
- Paspárky (vlčie pazúriky)
- Silne prehnutý alebo kaprovitý chrbát
- Silne prestavaný (ocenenie iba známkou „nedostatočný"
- Príliš krátka alebo nedostatočná morda (vždy podľa veľkosti)
- Chyby povahy znížiť až na známku „nedostatočný"
- Príliš silné pysky
- Príliš krátky záves
- Neodpovedajúci jedinci k pohlavnému typu
- Nevýrazný tylový hrb
- Voľná koža--lalok
- Nedostatočná hĺbka a dĺžka hrudi
- Zalomený chvost (ak sa nejedná o získanú vasu, inak „nedostatočný")
- Príliš vysoko nasadený chvost
- Červenohnedé pálenie
- Odstávajúci vlas srsti a chýbajúca podsada u varianty stockhaarov s výnimkou „pera" a „nohavičiek"


E. CHYBY

Ocenenia zahrňujúce známku „dobrá" až po „nedostatočná":
- Nedostatočná svalovina
- Vadný chrup
- Príliš voľná koža na krku
- Sudovité nohy a kravský postoj (podľa veľkosti povahy až k hrubej vade)
- Postoj príliš široký alebo úzky (posledný t.j. úzky postoj však nie zavinený úzkou hruďou) a tá istá vada dosahujúca až „hrubé chyby"
- Viac-menej prehnutý alebo kaprí chrbát, menej prestavaný
- Lakte inak než priamo smerujúce dozadu
- Strmé alebo voľné ramená (lopatky)
- Nedostačujúci kohútik
- Tľapky vytočené dovnútra alebo von (francúzsky postoj)
- Príliš dlhý trup
- V akcii nezdvihnutý chvost
- Vlny u dlhosrstých weimarských stavačov
- Príliš nepatrná vlajka u dlhosrstých stavačov
zaneta
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 16. Nov 2005, 10:23
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Jaro » 17. Nov 2005, 9:06

Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Joachim » 17. Nov 2005, 13:24

Ahoj Zaneta, odkial si??? Jedneho mam doma. Ked chces pytak sa. Na mojho mozes pozriet na www.achim.sk

Weimari sa zacali rozrast , pomali ale iste. Su to velmi dobre a spolahlive pracovne psi. Ja som skor vystavni tipek :P a z tohto hladiska a z hladiska chovu ti viem poradit toho dost.
Joachim
 

Poslaťod Joachim » 17. Nov 2005, 13:29

uz nejdom anonym :D :D
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Joachim

Poslaťod Joachim » 17. Nov 2005, 13:35

Jaro píše:http://www.weimaraner.szm.sk/


Jaro stranka uz nieje aktualna a je uz nova spravena

stranka klubu chovatelov weimarských stavacov www.weimarsk.com
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod zaneta » 17. Nov 2005, 13:56

Dakujem Joachim,
mala som ako prvy odkaz na webovu stranku od Jara,ale stale som dufala,ze sa ozve niekto,kto ma weimara osobne a bude mi vediet poradit takpovediac z prvej ruky-takze sa velmi prevelmi tesim.
Mne sa toto plemeno po fyzickej stranke velmi paci,ale samozrejme viem,ze to nemoze byt pri vybere psa jediny urcujuci moment.
Ja netuzim po psich vystavach,skor hladam prijemneho spolocnika.
Byvame na dedine v rodinnom dome.Viem,ze nema byt umiestneny celorocne vonku.Citala som vsak,ze existuje aj dlhosrsty typ.
Ake su takpovediac "nastrahy"tohto plemena,klady,zapory-skratka,co by mal vediet clovek,ktory tuzi mat weimarskeho stavaca doma.Dakujem.
zaneta
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 16. Nov 2005, 10:23
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Joachim » 17. Nov 2005, 14:24

Ahoj no ako spolocnik je to super pes, treba vsak s nim aj nieco robit. V lete niaky tem byciklik, plavanie a tieto veci. To uz urcite vies. Ci nemoze byt celorocne vonku neviem, lebo s ludmi co sa rozpravam na vystavach hovoria ze ich maju normalne vonku a v pohode. Dlhosrsta varieta je zastupena velmi malo u nas je mozno do 10 psov. Ma spravdu po fyzickej stranke je toto plemeno velmi nadherne a myslim ze celkovo cela VII skupina stavace je najelegantnejsia a najvyvazenejsia. Nastrahy : no ta hlavne je asi ta ze je to najostrejsi stavac. Treba hlavne davat velky doraz na vychovu lebo ak sa ti v puberte zlomi nebude to najlepsie. Mna do roka posluchal jak hodinky potom som trochu povolil a ako dovrasil rok bolo to. Zacal stekat po luduch , nahanat bycikle a tak. Musel som vynalozit velku pracu aby som to dostal do povodneho stavu ale podarilo sa. Na sidlisku mame vacsinou fenky a ked teraz poseldne harali nabral funkciu takeo bossa a teraz tu machruje, ale znova ho presviedcam o tom ze tu nebude ziadny boss, lebo zacal byt hustejdi k psom. Somo myslimpovaha kazdeho psa je jedinecna a poznam weimara kt. bez niakeho vycviku bol mily.

No a co by mal vediet clovek ktori chce weimika.
No pravdupovediac ja som nevedel skoro nic. Akurat standard a taketo veci. Prisiel som na to vsetko sam a v pohode. Ponachadzal som si priatelov aj na vystavach. No a teraz chceme aj ked uz asi neskoro ale vsetko sa da zacat robit agility.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod zaneta » 17. Nov 2005, 16:15

Ahoj,dakujem za odpoved.
Vravis,ze weimaraner moze byt umiestneny vonku aj celorocne-nebudem oponovat nakolko nemam ani skusenosti,ani nepoznam osobne ziadneho majitela-ja som vsak citala,ze v takomto pripade sa to rokmi moze odzrkadlit na jeho zdravi.Ty byvas v bytovke,vsak?
Musim povedat,ze ked som s manzelom preberala temu weimarsky stavac-jedine co mu nebolo po voli bol fakt,ze by mal zimovat dnu v dome.Na dedine vacsinou havkaci prebyvaju vonku na dvore.Pre mna je
vsak fakt,ze by mu mohol pobyt vonku v zime skodit dolezity.
Co sa tyka nedostatku pohybu,na to by sa nemohol stazovat-byvame nedaleko lesa a asi 3 km od nas je rybnik.
Takze skoro idealne podmienky,co povies?
Pozerala som si tvoju stranku-mas krasneho psa!
Este mi prosim napis nieco o vhodnej a nevhodnej strave.Diky.
zaneta
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 16. Nov 2005, 10:23
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Joachim » 17. Nov 2005, 20:46

No myslim ze mas skvele podmienky pre weimara. O tom vonkajsku ti fakt neviem povedat, len viem ze chovatelia s ktorimi som sa o tom to bavil, hovorili ze bezproblemov. Mozem sa ti na to opytat. Dik za pochvalu psa, no myslim ze kazdy ma toho svojho naj psika. Ano byvam v byte a je to uplne v pohode. Je to absolutny flegmos, vybeha sa a potom je jak najvacsi flegmatik na svete.

Strava : ja osobne krmim granulami, poznam chovatelov co preferuju varenu stravu a psi vyzeraju tak isto. Mylsim ze nie je v tom velky rozdiel. Varenu stravu myslim fakt varenu a nie len zvysky. Kym bol mali krmil som eukanubou, kvoli klbom ale z eukanuby sa stala s prepacenim velka sracka. Teraz krmimi ANF Holistic- mali sme mensie problemi so srstou a toto krmivo je na to ako stvorene. Tak isto som pouzival Acanu - dobre krmivo v pomere cena - kvalita. Pouzival som to hlavne mesiac pred vystavou a potom som mu dal nieco na zataz - kvoli treninom - behanie pri aute na poli (moc moc ho to bavi).

A tak nejak :D
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Joachim » 17. Nov 2005, 20:53

No aj som ti to hned zistil. :) Majitelia psov co ich drzia vonku hovoria ze je to bez problemov ale musi mat poriadne zateplenu budu ako kazdy kratkosrsty pes vonku. My ludia co ich mame v byte si myslime to iste. 2 z bytu + 3 ti co ich maju vonku. Myslim ze v tomto nevidim teda ziadny problem. Chce to len kvalitnu zateplenu budu. Najlepsie by bolo tu z predsienkou - aby mu nefukalo.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod zaneta » 17. Nov 2005, 22:45

Dakujem za informacie,fakt si mi pomohol.
Ked ma este nieco napadne,tak sa ozvem-uz viem na koho sa obratit.
Ozaj,pri kupe steniatka je lepsie sa obratit na chovnu stanicu ako kupit stena od "sukromnika" ze?Ty mas lepsi prehlad urcite-odporuc nejaku.
Zatial prajem vsetko dobre tebe aj tvojmu psikovi a pripajam sa k tvojmu pozdravu vsetkych milovnikov Weimaranerov.Cauko.
zaneta
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 16. Nov 2005, 10:23
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Joachim » 18. Nov 2005, 9:51

No urcite s chovatelskej stanice. Odporucam urcite. Uz su aj nePP psi weimari a niektori splnuju kz takz standard niektore su pekne a niektore su hrozne. U weimarov do chovu sa nekladie doraz na DBK takze je tam vysoka pravdepodobnost roznych chorob. Teraz budu na odver steniatka tak akurat pod stromcek z ch.st z Kmetovej horarne. Matka je na tom vyborne pracovne a na vzstavach 2x V2, R.CAC, a oteco je ten moj milacik. O nom si si mohla precitat na stranke. Stenda maju krasne hlavz po otcovi a poslednu dobu sa yacali rodi steniatka takeho chrtoveho typu ale tieto su taky mackovia - weimar nema bzt vyzla. Tak ako chces.
Ale urcite si kup steniatko z ch.st. To je uz jedno z jakej podstatne je ze toto plemeno ma dalsieho priaznivcu
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod zaneta » 18. Nov 2005, 10:44

Ahoj Joachim,
dufam,ze nie som prilis otravna,ale este mam par otazok.
Ked som si na oficialnej stranke klubu chovatelov weimaranerov rozklikla kolonku chovne stanice,tak tam bol len odkaz ,ze sa pripravuje.
Ty mas urcite priamy kontakt na ch.stanicu z Kmetovej horarne.
S manzelom sme sa dohodli,ze si zaobstarame steniatko z jarneho vrhu aby tie prve mesiace,kym mu "rastu zubky" mohol travit viac vonku ako dnu.Ale davam ti za pravdu,ze aj mne by sa viac pacil "macko" ako "vyzla".
Vpripade tej nachylnosti cistokrvnych plemien na rozne choroby-je to az take zle?Ake problemy si mal ty so svojim psikom?
zaneta
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 16. Nov 2005, 10:23
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Joachim » 18. Nov 2005, 15:15

No stranka je len vo vyrabacej sa forme ale je uz pustena a pridavaju sa tam veci. Som v redakčnej rade ale ide to hrozne pomali lebo kontak s nasim panom "sefom" je velmi maly.

Nerozumiem vete "Ty mas urcite kontakt na ch.st z Kmetovej horarne"

Mam kontakty na viacero stanic. Ale zatial neviem o tom z by sa chystal nejaky jarni vrh - opytam sa , ale urcite si vyberies.

Co sa tyka nachylnosti na choroby - mylsim ze ani nie. Skor uz ked nieco dostane tak ta liecba je hrozna. Nastastie s mojim som nemal nic takeho vazneho. Mali sme take akutne akurat ked si pichol ihlicie do oka a prednedavnom zapal priedušnice. Kaslal jak tuberak. Ale to bola moja chyba lebo to bol akurat v tedy tyzden ked sme mali u nas fenku na krytie, pocasie nebolo bohvie ake a pil z jazera studenu vodu, takze tak to dopadlo. No a raz si este nieco zapichol pod nechet. To bolo hrozneeeee!!!!. Mal napuchnuty cely prst a vsetci vetovia si mysleli ze to ma v prste - min 5 rontgenov. A nakoniec po asi 2 tyzdnoch zistili ze to ma v nechte. A potom uz sa to liecilo docela rychlo. Kamarati co maju weimarov tiez nic takeho hrozneho. Co sa tyka pocasia a tychto veci. Akurat no ked pes beha po lese a tak tak sa mu moze nieo stat, ako kazdemu inemu. Dufam ze som pomohol. :D :D

A urcite neotravujes, som vlastne rad ze mozem o weimikoch pisat s niekym na SR fore.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod zaneta » 18. Nov 2005, 15:56

Ahoj,no k tej vete,ze ty mas urcite kontakt na chovnu stanicu z Kmetovej horarne asi tolko,ze si ju spomenul vo svojej odpovedi a hoci si z rodinnych dovodov nemozem dovolit weimarika pod stromcek(aj ked by som velmi,velmi chcela)rada by som mala na nu kontakt.
Uprimne poviem,ze som na internete nasla mnozstvo fotografii weimaranera - na niektorych na mna posobili dost natiahnuto,vyziablo a zas na druhych to bolo presne to,preco som sa do tohto plemena (ako som uz spominala po fyzickej stranke)doslova zamilovala.
Troska sa teda tohto obavam,aj ked viem ,ze v konecnom dosledku by som svojho psika bezvyhradne lubila.
zaneta
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 16. Nov 2005, 10:23
Bydlisko: Kosice

Ďalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť