Weimarsky stavac

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod Joachim » 11. Feb 2006, 12:05

Dakujemee :D
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod zaneta » 11. Feb 2006, 14:21

Ja dakujem za fotky.Rozdiel medzi exterierom tej fenky a exterierom Achima je na tych fotkach samozrejme dost badatelny,ale vzhladom na to,ze je to chovna fenka a ma za sebou nejake to potomstvo a 6 rockov-je ten rozdiel aj pochopitelny.Ak budes mat fotky steniatok z tohto vrhu,tak si na mna spomen :) a aspon jednu posli :D budem velmi rada.
zaneta
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 16. Nov 2005, 10:23
Bydlisko: Kosice

MVP Brno

Poslaťod Shefiska » 11. Feb 2006, 19:24

Čauky čauky Joachim,
no, v Brně jsme byly a docela se vedlo!!! :lol:
Výsledky ti pošlu mailem.

Máte to tady supr, jen by to chtělo povícero lidiček.
Časem se to tady rozproudí...

Já se loučím, musím jít něco podělat na stránečky...

Papaaa
Niki a Fis :)
SHEFIS Weimaraner
Czech republic
Obrázok užívateľa
Shefiska
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 10. Feb 2006, 19:39
Bydlisko: Czech Republic

Poslaťod Joachim » 11. Feb 2006, 20:03

Ano ano fisi , je to perfektne forum a este k tomu nam ladi i do polovnych farieb :wink: :D

Dufam ze sem niekoho prilakas, tam v CR vas je dost na nete , u nas s weimarikov skoro nikto :roll:

Jo a jeste ofikos verejne blahozelam k CACIBovi :D
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod zaneta » 16. Feb 2006, 10:06

Joachim,stranka vasho klubu je uz dlhsi cas nedostupna,nevies mi povedat,kedy bude spustena?
Ak mas adresu ceskeho, pripadne anglickeho klubu weimarov,napis mi ich prosim ta.
Minule som nasla stranku dalsieho tiez krasneho weimara FOXY Tigrie Oko,majitel je z KE - poznate sa?
Ozaj este som sa chcela opytat,Niki nema web stranku svojej Fis?- rada by som popozerala :) Diki :D
zaneta
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 16. Nov 2005, 10:23
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Joachim » 16. Feb 2006, 15:03

Ahoj, stranka klubu je www.weimarsk.com a mne ide.
Ano s foxym sa pozname a sme asi jediny superi na vystavach i ked uz aj on aj mi chodievame do zahranicia.
Stranky niki a fis - www.shefis.com - ma ich napisane pri svojom profile.
stranky ceskeho klubu - www.weimaraner-club.cz ale nicmoc sa z nich nedozvies

Ostatne linky kam chces su na nikinej stranke
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod zaneta » 16. Feb 2006, 15:12

Jezis :D jasne,tato www.weimarsk.com ide aj mne.Ja som sa stale snazila rozkliknut www.weimaranersk.com a ta je uz dlho vo "vystavbe". :oops:
Takze sorry a za ostatne adresy dakujem.
zaneta
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 16. Nov 2005, 10:23
Bydlisko: Kosice

Juuu!!!

Poslaťod Shefiska » 16. Feb 2006, 16:06

Teda Achim!!
Máš tady krásné fotečky!!!
Papaa Fisinka 8)
SHEFIS Weimaraner
Czech republic
Obrázok užívateľa
Shefiska
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 10. Feb 2006, 19:39
Bydlisko: Czech Republic

Poslaťod Joachim » 17. Feb 2006, 15:59

No dakujeme!!! :wink:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod zaneta » 20. Feb 2006, 12:13

Joachim,chcem sa opytat,ci je nieco,na co si treba pri vybere steniatka (respektive pri vybere rodicov steniatka) u weimarov davat pozor.
Co napriklad weimari a DBK?
zaneta
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 16. Nov 2005, 10:23
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Joachim » 20. Feb 2006, 15:49

:D :D :D Weimari a DBK ??? - no nic. Aj ked sme viaceri proti tomu.

U nas sa to nezverejnuje, kazdemu chovatelovi je to jedno, avsak je to podmienka do chovu - neviem preco ked aj tak nikto nekontrouje. Ty doslednejsi majitelia buduceho psika si samozrejmu vypytaju papiere psika i fenky a sa mi sa presvedcia co a ako. Ja osobne tu budem robit, a dovolim aby rodicia stenata mali max - jeden 0/1 a druhi 0/0 inak stena neberiem - t.j. moja zasada :D
Dalej , ak by si po case chcela chodit na vystavy, daj pozor aby si si nekupila steniato s ciernymi drapkami - maju to zakazane LEN v cechach u nas a ani nikde na okoli nie.
Dalej treba pozriet zubky ci niaky nechyba a - predkus podkus.
No a to je asi vsetko samozrejme narocnejsi chovatel - ako ja napr. si dava pozor uz aj na plenetbu - linie v rodokmeni, hlavu liniu psa atd, aj ked zo steniatka vela nevycitas ale predsa aspon nieco.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod zaneta » 21. Feb 2006, 10:57

Ja nic v zlom,neviem,tak sa pytam.
V suvislosti s DBK som citala hlavne o plemene NO a taktiez RR,no kedze ako je zname je to nezvratitelne ochorenie,je dobre dat si na to pozor.
Uz som spominala,ze nemam dake vystavne ambicie(aj ked nikdy nehovor nikdy,ze?)ale to neznamena,ze nechcem kvalitne a zdrave steniatko(ako kazdy samozrejme).
Dufam,ze ti nevadi,ale mna vzdy nieco napadne a som zastanca toho,ze "ak nevies,tak sa pytaj".Moze sa stat,ze sa opytam aj nejaku vyslovenu hlupost :o ,vtedy ma kludne "uved do obrazu" :)
Maj sa.
zaneta
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 16. Nov 2005, 10:23
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Joachim » 21. Feb 2006, 12:58

Vsak len sa pytaj, aby si potom nelutovala ze si spravila chybu.
Proti DBK - proti tomu aby sa pustali do chovu psi s DBk sa snazime nieco urobit ale nic, bez vysledkov.

A presen nikdy nehovor nikdy.
Ja som si tiez povedal ze ak bude uspesny na vystavach - budem chodit kym neziskame intarsampiona a potom prestanem , a teraz : a est eto a to ... :D
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Dbk

Poslaťod čajkovič roman » 21. Feb 2006, 15:49

čaute! Ked spominate DBK tak v našom klube je kontrola myslim lahka,pretože sa do chovu nedostanu psy už s 1/0 musi byt 0/0 u psika a aj u fenky,plati to asi 2 roky,predtym bolo najviac 0/1 a aj to len u jedneho pri kryti.U nas myslim v klube chovatelov pointrov a setrov. takže povinne mame skušky,vystava /musi byt.klubova/ RTG DBK,plnochrupost,ked niečo chyba nie je o čom debatovat poradca chovu pre určite plemeno neschvali zapis chovneho jedinca do pl.knihy.a neskor nepodpiše povolenie na parenie
Obrázok užívateľa
čajkovič roman
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 20. Jan 2006, 9:52
Bydlisko: Bratislava-Dolne Hony

Poslaťod zaneta » 21. Feb 2006, 16:06

No bodaj by to tak bolo v kazdom klube.
Ak sa v tomto smere niekto snazi "svindlovat",tak by mal mat na pamati,ze ak choroba prepukne, bude to bolestive nie len pre majitela psa,ale hlavne pre toho samotneho psika a myslim si,ze ziadny dobry chovatel by nemal dopustit, aby takouto povedzme nedbanlivostou trpelo steniatko z jeho chovu.
zaneta
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 16. Nov 2005, 10:23
Bydlisko: Kosice

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia