Bernský salašnícky pes

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod Tara » 31. Dec 2006, 14:06

2 x R.CAC
Tara
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 16. Feb 2006, 20:29
Bydlisko: Ilava

Poslaťod Lucia Puterová » 1. Jan 2007, 22:56

no pekne len tak dalej!
Obrázok užívateľa
Lucia Puterová
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 10. Aug 2006, 16:46

steniatko

Poslaťod keisa » 25. Máj 2008, 17:10

prosim vas neviete mi poradit aky dlhy obojok a voditko by sa hodilo pre stena bernskeho salasnickeho psa. Ked si ho pojdeme vyzdvihnut bude mat 6 tyzdnov. Dakujem za radu
keisa
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 25. Máj 2008, 13:56

Poslaťod Lucia Puterová » 25. Máj 2008, 19:42

Ahoj no šteniatka bernákov sú rôzne - niektoré su pevnejšie niektoré trošu menšie.. Ja osobne by som takéto veci kupovala až keď bude šteniatko už doma lebo najskôr by sa malo spoznať s novým okolím (svojim novým domovom) až potom by bolo dobré dať ho na vodítko. Je síce pravda že treba učiť od malička na vodítku, ale nič sa nestane ked vodítko a obojok zaobstaráte až ked bude havo doma :D
Hovorím z vlastnej skúsenosti lebo takžiež sme cca pol roka dozadu doniesli domov šteniatko ale tento raz goldena a tieto veci sme kupovali až potom... Zatial by bolo dobré zaobstarať mu misku na jedlo a vodu a nejaký ten pelech alebo miesto kde bude bývať aby si zvykal.. Bude to havo s PP alebo ne? A odkial ste? :D ked budete potrebovať nejaku radu stačí sa ozvať... najlepšie asi na mail barik.bsp@centrum.sk alebo bounty.gr@centrum.sk rada pomôžem...
Obrázok užívateľa
Lucia Puterová
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 10. Aug 2006, 16:46

dakujem

Poslaťod keisa » 25. Máj 2008, 20:11

dakujem za radu pelech uz ma nachystany tak vseobecne ale este mame cas lebo si ideme po neco az koncom jula. no ja som zo smrecian a bernyho idememe mat z liptovskej osady :D neviem si vies de sa to asi nachadza obe dediny su v okoli Liptovskeho mikulasa. a este ak by som sa mohla spytat ake velke by mali byt tie misky? :) tie co mu kupime uz teraz mu asi nevydrzia az do kym nebude dospely :D a aky material je pre neho najvhodnejsi?
keisa
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 25. Máj 2008, 13:56

Poslaťod Lucia Puterová » 25. Máj 2008, 23:47

No s miskami si tiež nerob hlavu... Naši majú nerezové misky tie su najlepšie.. a veľkosť? to sa poraď v chovateľských potrebách povedz im že ideš kupovať misky pre berňáka a oni ti budú vedieť poradiť.. Tak zatial držím palce.. a to bude havo s PP? či bez? pýtam sa preto, aby som vedela či sa stretneme aj na výstavách alebo ne :-)
Obrázok užívateľa
Lucia Puterová
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 10. Aug 2006, 16:46

Poslaťod keisa » 26. Máj 2008, 11:58

bude bez PP ale nam to nevadi lebo na vystavy by sme asi ani cas nemali chodit :D cas by sa aj nasiel ale da sa aj lepsie stravit ako chodit autom cez cele slovensko :D a to ze bude krasna budem vediet aj bez toho aby som sla na vystavy :D
keisa
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 25. Máj 2008, 13:56

Poslaťod Lucia Puterová » 26. Máj 2008, 14:48

No jasnačka - ma máme Berňáka tiež bez PP, ale Goldenku máme už s PP. Ale keď sa to tak vezme tak my sme v centre všetkých výstav, všetky výstavy sa konajú v našom okolí, BA, NR, TN... Takže tak moc necestujeme.. ale každopádne je to veľmi dobrá skúsenosť... ale taktiež každého osobná vec :D takže prajeme veľa veľa štastíčka v chove :D
Obrázok užívateľa
Lucia Puterová
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 10. Aug 2006, 16:46

Predchádzajúci

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia