malý bradáč

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

malý bradáč

Poslaťod simone » 10. Okt 2005, 20:38

milovnici tohto plemena, ozvite sa!
simone
 

Poslaťod goldenko » 18. Okt 2005, 18:59

Neviem, či som milovníčka tohto plemena, ale mám stredného. Chvíľu mi trvalo, pokiaľ som si zvykla na tú "špeciálnu" úpravu srsti, ale priznám sa, že nevymenila by som ho za nič. Je to úžasný pes a zmenil mi od základu pohľad na život a je to super. Robí nám len samú radosť. :D
goldenko
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 11. Sep 2005, 10:46

Poslaťod simone » 22. Okt 2005, 22:16

goldenko: ja zboznujem temperament mojho psika, tiez mi robi samu radost...ale chcem sa ta opytat na upravu srsti. trimujes ho? a sama? ja som mojho trimovala sama naposledy, ale nie som si ista ci to robim spravne...mam totiz taky dojem, ze vytrhvam aj novu srst, alebo ju orezavam. neviem. snazim sa robit to tak, ako pisu v priruckach. po mojom otrimovani zostal pes ovela bledsi ako bol predtym. ma to tak byt? v psom salone mi povedali, z som mu to urobila dobre, ale ja si myslim, ze ani oni s tym nemaju vela skusenosi. usudzujem aj podla toho, ze ma stale presviedcaju, aby som ho stihala...to predsa nemoze povedat ziadny odbornik, ktory striha psov, nemyslis?
simone
 

Poslaťod goldenko » 23. Okt 2005, 19:05

Pri trimovaní sa Ti môže stať, že trochu zrežeš ja dlžku srsti. Dôležitý je kvalitný trimovací nôž. Podsada by sa vlastne mala správne vytrhávať - teda mala by si odstrániť hlavne spodnú odumretú. V nej sa zachytáva aj veľa nečistôt a ak psíka netrimuješ, je srsť matná a niekedy sa správa ako špinavá. Ja ho trimujem podľa toho kde sa pohybujeme, ale aj každý týždeň. Mám čierneho a znakom, že už má toho dosť je, že sa mu na chrbte urobí biely pásik. No bradu a labky mu češem skoro každý deň, najhoršie na tom je to, že to nemá ani trochu rád. Od 5 mesiacov sme ho dali aj ostrihať a teraz sa chystáme ešte ho doupravovať, aby sme ho nestrihali v zime. Neviem aké odborníčky si našla v salóne. Nám ho strihá jedna skúsená chovateľka, ale máme na to aj šikovnú veterinárku. :shock:
goldenko
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 11. Sep 2005, 10:46

Poslaťod Ashley » 24. Okt 2005, 19:35

Goldenko tak teraz som ťa celkom nepochopila. Ako to je??? Striháš alebo trimuješ??? Sú to dve rôzne veci a určite sa nedajú striedať. Trimovací nôž určite nie je ideálny na celú srsť a všetky miesta a rozhodne nie na šteňa. Na začiatok sú najlepšie prsty lebo šteňacia srsť je ešte mäkká a z trimovákom ju iba zrežeš. Tolko z mojich skúseností strihania a trimovania rôznych psíkov.
Ashley
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod goldenko » 24. Okt 2005, 20:32

Psa dávam strihať 3 - 4 krát za rok. No a keďže bradáč má hustú podsadu ktorá časom odumiera, tú treba z času na čas odstrániť, aby mohla narásť kvalitná srsť. A to sa dá trimovaním. Nerobím to na brade, labkách a brušku, tam srsť len prečesávam. S trimovaním som začala asi od 4 mesiacov, dovtedy som ho len česala hustou kefou. :idea:
goldenko
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 11. Sep 2005, 10:46

Poslaťod Hosť » 24. Okt 2005, 20:37

a ako trimujes tu spodnu srst? odhrnes vrchnu? ked to robila ta slecna v psom salone, tak sa mi zdalo ze taha srst normalne z vrchu. ako mam vediet, ktora srst je podsada. viem, ze podsada je naspodu, ale mne sa vsetka srst zda rovnaka...
goldenko: od kial si? akej pani chovatelke si to davas trimovat? by som potrebovala, aby mi to niekto presne ukazal, ale nikoho takeho nepoznam. kazdy co ma bradaca, dava o strihat, a to ja teda nechcem. ale tiez mu nechcem zbicit srst...moj pes ma zas na chrbte po trimovani cierny pasik, inac je velmi bledy. ale moj bradac je korenie a sol, tak to je ine.
Hosť
 

Poslaťod Ashley » 24. Okt 2005, 20:39

Podsadu je možné iba vyčesať no nie vytrimovať. Trimuje sa vrchná KRICIA SRSŤ. Nie podsada a strihaný pes sa nedá trimovať, iba trápiť. Ak má pes trimovaciu srsť tak ti to musí ísť aj prstami.
Ashley
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod simone » 24. Okt 2005, 20:52

prstami mi to ide, ale veeelmi pomaly. nozom to ide rychlo, lenze ked to robim nozom, mam pocit, akoby som orezavala aj tu nezrelu srst. noz je novy, cize nie je tupy...
simone
 

Poslaťod simone » 24. Okt 2005, 20:55

moj pes nebol nikdy strihany, trimoval mi ho ale slecna, ktora v tom asi nie je bohvieaka odbornicka...a druhy raz som ho "trimovala" sama. ma byt po trimovani pes svetlejsi? on je korenie a sol, po trimovani je svetlo sivy, potom mu postupne dorasta ta tmava srst.
simone
 

Poslaťod Ashley » 24. Okt 2005, 21:08

Ano, po trimovaní je pes určite svetlejší pretože na výstavu nechodí čerstvo vytrimovaný ani sa tak neprezentuje. Nožom tie chlpi určite zrezávaš ale nie je lahké ho vytupiť. odkial si? Neznič mu tie chĺpki lebo potom to nepôjde. U štenietok to ide vždy pomali lebo chlpi nie sú este úplne zrelé časom to pojde lahšie aj rýchlejšie.
Ashley
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod simone » 24. Okt 2005, 21:21

som z Trnavy. nerada by som mu tie chlpy znicila. na krku a kohutiku mu tie chlpky nejdu tak dobre, ako na zadku. tam mu to ide ako po masle. preto som ho naposledy okolo krku trimovala len pokial sa dalo, jasne, ze by som mu netrhala chlpy nasilu...inac, on nema rad ani cesanie, takze si vies predstavit aka je to robota. ale nerobila som to naraz. rozdelila som si to na dva dni, takze sa dalo...len by som ozaj potrebovala vidiet odbornika, aby mi to ukazal. to je ine, ako ked o tom len niekde citas. moj pes ma 14 mesiacov.
simone
 

Poslaťod Ashley » 24. Okt 2005, 21:36

Som z BA ak budeš mať cestu možeš dobehnúť. Nie som odborník ale už som ich trimovala dosť lebo som strihávala psov v salóne. Teraz súkromne. kludne ho trimuj prstami možeš aj každý den a iba po troche. Havo si na to zvikne a bude z toho príjemná rutina, a nie trápenie. Sú psi ktorím sa dá vytrimovať všetko a aj naopak ale pokial má 14 mesiacov a nestrihal sa už by to malo ísť lahšie. Ak nie tak hlava a asi polka krku sa može trimovať nožom a vlastne aj čiastočne zrezať, robia to aj u výstavných psov. Inak sa im trimuje iba chrbát, zadok a čiastočne vonkajšia strana stehien. Ostatné ako uši, packy, hlava a dokonca i vnútorná strana stehien sa holia strojčekom na rôzné dĺžky.
Naposledy upravil Ashley dňa 25. Okt 2005, 0:09, celkovo upravené 1
Ashley
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod simone » 24. Okt 2005, 21:39

rada by som dobehla...aspon by som sa presvedcila, ci to robim spravne :?:
simone
 

Poslaťod Ashley » 24. Okt 2005, 21:44

Máš svoju schránku? ale hovorím nie som odborník hovorím a radím iba zo skúseností.
Ashley
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Ďalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia