Írsky vlkodav

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Írsky vlkodav

Poslaťod any » 26. Aug 2006, 16:35

Ahoj,chcela by som sa opytat,ci tu nema niekto skusenosti s tymto plemenom. Chcela by som vediet,co moze ist ozaj do bytu,lebo niekde sa docitam,ze mu je tam lepsie,inde ze tam trpi. Taktiez na vybehavanie tohto psa. Ci ma mat tie dlhe prechadzky,alebo to skodi jeho klbom,lebo zase sa niekde docitam,ze s nim absolvuju dlllllhe prechadzky,ze tento psik trpi skor na srdce,inde,ze sa rychlo vybeha na malu vzdialenost-je to sprinter. Tak by som chcela vediet vase skusenosti. Dakujem
any
 

Poslaťod Michaela » 26. Aug 2006, 17:21

ake je to plemeno? iw
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod zuzu » 26. Aug 2006, 18:58

Irsky vlkodav, ak som pochopila, teda original Irish Wolfhund
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Michaela » 27. Aug 2006, 17:30

aha. ja som si myslela, ze je to irsky vlkodav, ale sa mi zdalo cudne, ze to je napisane s w.
Michaela
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 31. Mar 2006, 7:33
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod rybicka » 31. Aug 2006, 6:16

any tak tvoje otázky si kladiem stále dokola, lebo mám v pláne si tohto psíka kúpiť a od majiteľky fenky od ktorej chcem šteniatko som bola uistená, že do bytu ísť môže, že si zvykne, ale ono je to otázne, lebo pes ak mu nič inšie nezostáva si zvykne na všetko, ale to neznamená, že sa bude cítiť šťastný. Tak tiež neviem. A ohladom tých prechádzok, podla mňa to závisí od psa, nmal by to ovplyvniť človek. Ak IW bude chcieť utekať, tak to dá najavo aj na remeni a keď ho pustíš a vybehá sa podla svojho gusta, tak môže zase len kráčať a dlhé prechádzky by taktiež mal určovať on, ak ti dá uprostred prechádzky najavo, že už sa ani nepohne ďalej, tak treba odpočinok a spiatočná cesta, on sám najlepšie cíti, ako vládze. To je aspoň môj názor. Prečítala som o IW veľa odborných kníh a naozaj takmer každá píše inak, ale podla mňa psy náchylné na choroby klbov a srdca si takéto veci dokážu určiť sami podla seba.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod . » 31. Aug 2006, 10:24

ved napiste niakemu chovatelovi, ktory ma toto plemeno(ved si ho mozete kludne vybrat aj na tejto strnke) a on vam urcite rad poradi :wink:
vacsina chovatelou to potesi, ze mozu poradit a zodpovedat otazky :wink:
takze nevidim problem :wink:
.
 

Poslaťod any » 31. Aug 2006, 10:34

:D Takze ty uz aj vies odkial steniatko beries :D To ja este neviem. Vlastne neviem,ci ho vobec beriem. Ale bludim po www srankach chov.stanic... no uvidime. A chcela by si fenku ci psika? aka farba sa tebe najviac paci? Konecne aspon niekto,kto si ho chce zaobstarat a mozem s nim o IW pokecat :wink:
any
 

Poslaťod rybicka » 31. Aug 2006, 11:20

Pre . ja som v kontakte s chovateľkou a mám s ňou aj dohodu, že akonáhle budú šteniatka, tak si jedno kupujem. Bývam v 2izbovom byte a povedala mi, že to nie je problém, že ten pes budeaj tak najredšej u mňa a keď je sám doma, tak stále spí, takže veľa priestoru nepotrebuje, ale aj tak sa mito velmi nepozdáva, lebo to vidím na bíglovi, čo som mala, teraz je s bývalým priatelom, on doma vydržal v pohode, len všetko, čo vyňuchal rozkúsal a vonku bol ako osou pichnutý, nevybujačený, nevylietaný. Môj terajší priateľ má kríženca husky s polovníckym plemenom na dvori a okrem toho, že šalie, ke´d nás vidí je uplne kludná, lebo ke´d chce sa prebehne, vyšantí na tom dvori podla svojej libosti, ale v byte ten pes takú možnosť nemá.
I keď IW chcem veľmi a bola som niekolko razy uistená, že byt mu nevadí, stále váham.
Pre any začala som si písať s jednou chovateľkou z BA, má mladú fenku, tento rok ju dávala prvý raz pripustiť, ale nepodarilo sa, tak to skúsi pri ďalšom háraní. Posielala mi jej fotky a fotky hypotetického budúceho otca, ku ktorému išla na prvé pripustenie. Obaja sú nádherný a ktorá farba? Najnádhernejší je pre mňa piesková, plavá alebo biela tí sú uplne nádherní. Chcela som psa, ale kvôli tomu, že priateľ má fenku na dvori a budú často spolu, tak si asi kúpim fenku. Neviem. Zatiaľ je to ďaleko, lebo Sárinka bude hárať až na jar:)
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod offca » 31. Aug 2006, 11:48

rybicka píše:Bývam v 2izbovom byte a povedala mi, že to nie je problém, že ten pes budeaj tak najredšej u mňa a keď je sám doma, tak stále spí, takže veľa priestoru nepotrebuje, ale aj tak sa mito velmi nepozdáva, lebo to vidím na bíglovi, čo som mala, teraz je s bývalým priatelom, on doma vydržal v pohode, len všetko, čo vyňuchal rozkúsal a vonku bol ako osou pichnutý, nevybujačený, nevylietaný.


Lenže tu nejde o velkosť, ale o uplne rozlične povahy, to si treba všimať, nie to, či ma pes 15cm alebo 1,5m v kohutiku.
Beagle su polovne psy, duriče, potrebuju pohyb, maju to dane, su to šidla. Huskoni su tiež nič ine, len športove psy...vlkodav je aristokrat, tam je sakramenska priepasť.
Ja to vidim doma - doga a terier. I ked argentina je schopna športovo a lovecky neuveritelnych vykonov, normalne sa sprava ako moloss, je kludny, ležka, sem-tam sa pride pomaznať..ale inak "dajte mi všetci pokoj", naopak krpec terier, to je niečo nenormalne - stale v pohybe.
Z cvičaku je terier ešte ako na struhach, dogo lahlo a nevedelo o svete.

Vlastne by som povedala, čim väčši, tym menšie naroky na pohyb...pokial sa nejedna o ovčiaky.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Hosť » 1. Sep 2006, 14:14

ahoj, ja sice vlkodava nemam(mam mks), no velmi sa mi toto plemeno paci. ja tiez viem od chovatelov, ze nie je problem ho mat aj v byte, je to maximalne kludne plemeno, ktore pod spravnou vychovou nerobi problemy a naschvaly majitelovi vo vnutri. staci mu len vynahradit malo miesta v byte vonku. vrelo odporucam toto plemeno, aj my si ho chceme jedneho dna zadovazit a na ten den sa uz velmi tesim :) je to nadherny pes :)
Hosť
 

Poslaťod dana » 1. Sep 2006, 14:15

zabudla som sa prihlasit, predchadzajuci prspevok som pisala ja :)
dana
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 12. Aug 2005, 11:57

Poslaťod Hosť » 3. Sep 2006, 19:10

samozrejme, aj ja odporucam, byt im urcite neprekaza, skor je to plus, lebo su v stalom kontakte s majitelom, s pohybom tiez nejsu problemy, staci raz denne dlhsia pechadzka, prip. pre bratislavcanov obcasne navstivit coursing www.coursing.sk a Vas IW bude najstastejsim psom na svete :wink:
Hosť
 

Poslaťod rybicka » 5. Sep 2006, 6:29

Ja si tiež myslím, že v niečom má byt plus, lebo ak je pes na dvori, človek s ním nie je tolko, ako keď je v byte. Offca, ja viem, že beagle potrebujú neustále pohyb, preto aj keď bol doma sám, že sme boli v práci, tak niečo musel robiť a akonáhle sme prišli domov, boli sme s ním aj 2,3 hodiny vonku, aby sa vylietal, potom sme išli domov a aj popri mojej práci doma som mu napr. hádzala loptičku - zrovna sme sa pri tom učili aport:) ,alebo s ním bývalý priatel robil hovadiny, hral sa s ním. Potom sme zase išli tak na 2 hodiny von....
Viem, že IW je na pohyb nenáročný, preto som aj napísala, že čo sa týka dlhých prechádzok, sám si určí kedy má dosť, alebo kedy chce ešte chodiť alebo sa vyutekať, že to netreba preháňať, ani sa extra strachovať, že ho uženieme, alebo mu nedoprajeme dostatok pohybu. Keď je s ním človek vonku a on si lahne, alebo sadne, je jasné, že chce odpočinok-to ti môže urobiť hociaké plemeno. Ide hlavne o to, dopriať mu to, aby si mohol vyberať, nie, že teraz nemám čas, ideme von na 20minut, alebo teraz mám čas, ideme na 5 hodinovú túru (to bol len píklad!!!) postupne zistiť, kolko mu vyhovuje a podla toho sa zariadiť.
A čo sa týka coursingu-viete ono sú aj miesta, kde také nič nie je. U nás máme cvičák, ale tak sa na pohyb velmi nedá, skôr ide o ten výcvik poslušnosti, žiadne behačky a tak. Agility sa odo mňa najbližšie robí v Trnave, ale týždenne jazdiť do Trnavy-nie som milionár :roll: a o coursingu v mojom okolí neviem nikde.... takže poskytovať psovi pohyb je čisto len na mne, mne nijaké tieto športové akcie nie sú dopriate pre psa...
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod rybicka » 6. Sep 2006, 6:41

any, zaregistruj sa, chcela som ti napísať sukromnú správu a nemôžem, lebo nie si zaregistrovaná
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod any » 6. Sep 2006, 13:58

rybicka uz mi ju mozes poslat :wink:
;)
any
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 6. Sep 2006, 13:51

Ďalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron