Yorkshirsky terier

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod anitram » 21. Feb 2007, 21:58

genetika psov ti vela nehovori, a mozno ani ludi
ten stastny a rozmaznany zivot je diskutabilny, lebo ja mam psa v byte a pokial nemam robotu, tak sa stale hrame, venujem sa jej, pravidelne chodime von, ale co taky psik vonku?? si s nim pri prichode domov,pri odchode z domu, ked ho nakrmis, cez leto mozno viacej, cez zimu sa skor zasijes doma ako mrznut vonku, uz vidim ako styri hodiny po praci sa hrajes so psom na dvore kym nejdes spat a pes je svorkovy tvor a chce byt s tebou stale
ale tuto temu uz koncim, nech su tvoji psi stastni
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod dexter13 » 21. Feb 2007, 22:19

No asi radsej uz pomlcim, lebo urcite byt je lepsi ako vonku pod holym nebom. Som zabudol, ze pes sa vyvinul z psa co byval v byte, boze som to ja ale blb.

ps: nie kazdy chce sedet v byte na riti v teplucku a hrat sa so psom, si predsav, ze niektory sialeny ludia ho radsej vybehavaju vonku v zahrade, dvore a su radi, ze mrznu s nimi prip. S dalsimi psami tzv. Svorkou. Bohuzial aj Ja patrim medzi tych kretenov btw. NO a byt?? ... Ukoncujem tuto vymenu nazorov
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod anitram » 22. Feb 2007, 8:49

nikto netvrdi ze so psom nechodim von, do lesa, k jazeru

ale vies co je divne, ze sedis pri pc a pises do tohto fora :lol: a zaroven sa hras so psami vonku na dvore, ako ta tu uz dlhsie sledujem, nic konstruktivne si este nevypotil, do kazdeho rypes, nehovoriac o ludi co sa pomylia a daju sem inzerat, ak povazujes za vyhru, ze so psom sa vyhras na dvore ci zahrade a nechodis s nim nikam inam, tak mi ho je luto a NO a byt?? len jedine preto mam ja zatial yorka, ale ked budem mat rodinny dom, urcite moji psi budu mat pristup aj dnu
a v jednom mas pravdu, co si napisal, ale to uz davno vies :wink:
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod dexter13 » 22. Feb 2007, 10:15

Jaaj teta, poznas take one, ze mobil sa to vola a ten mobil ma aj web, sok co? Cize napr. Aj teraz som u hafa a hryze kost dufam, ze ho momentalne nezanedbavam co? Mila zlata moji psi nech ta uz laskavo nezaujimaju, su viac v lese a inde jak ty. A co ten tvoj uzlicek, ked ste v robote 8h, ha? Ked s nim samozrejme nie si na materskej, to, ze upozornim cloveka, ze inzeraty su dole je rypanie?? A vies mam to v p..., na takych ludi ako si ty nemam cas...
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod anitram » 22. Feb 2007, 11:21

no normalne ti zavidim, nemusis byt v praci, cely den si na dvore so svojimi psikmi a este mas aj na ucty za mobil a web. Alebo to cislo znamena 13 rokov?? zivia ta este rodicia a teraz mate akurat v kosickom a presovskom kraji jarne prazdniny :lol:
to vies mam rypavu naladu a tvoje prispevky ma zaujali, sice v negativnom zmysle, ale ako sa hovori aj negativna reklama je reklama
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod dexter13 » 22. Feb 2007, 13:20

Ee, nemam 13 /pracujem, ked si citala mam petshop a mimo to robim managera...mam iba dvoch psov a tych zvladam, rokov vela nemam to mas pravdu ale radsej nebudem pisat kolko lebo to ovplyvnuje zdrave myslenie niektorich ludi, cca 5rokov sa pohybujem v kruhu psickarov a grafikov - najdes ma a moje prace aj na graf. forach :wink:/ , iba sa necham lahko vytocit a niektore veci mi proste vadia a mam na ne odlisny nazor :)

Zakoncil by som to asi tak, kazdy mame svoj nazor a tak to aj ostane, nebudeme sa kvoli tomu natahovat, suhlas? :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod anitram » 23. Feb 2007, 8:16

ok :D
Čím viac spoznávam ľudí, tým viac túžim byť zvieraťom
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

ušká

Poslaťod Zuzana Nouzáková » 23. Feb 2007, 10:56

tak toto je super debata, každý má svoj názor, to je ok. Fakt je dôležité správne si vybrať šteniatko, radšej sa rozhodovať dlhšie, hlavne ak ide o budúceho výstavného jedinca. A tu sa nemôže šetriť. Lacné aj vypadá lacno. Ja nehovorím, že len drahé je dobré, ale z mojej skúsenosti:kvalita niečo stojí. No je pravda, že ani potomok svetového víťaza nemusí byť 100%Psíky nie sú stroje, sú to len zvieratká. Tiež sa mi kedysi páčil York a Maltezak, ale ostrihaný už nie je taký aký má byť a udržiavať tú srsť, holiť uši a iné ľudské výmysly, to nie je pre mňa. To si nevymyslel pes:-) Preto som si vybrala na celý život plemeno vyzerajúce prirodzene, nemáročné na´´údržbu´´Papillonov a čivavy.Ušiská teda Papilloni majú, ale nelepíme, pretože ak mu nestoja prirodzene, samé, tak je niekde zrada, a nesie sa to dalej do chovu. Pásku si fakt do genetiky dalej neponesú.Oveľa horšie ako lepené uši je, že sa !!a to hlavne u Yorkov!!chová na jedincoch, ktoré majú zoperovanú patelu, čo je teda vážne ochorenie a nesie sa dedične dalej. to už nie je len estetická vada. Tým uškám lepením možno pomôžete, ale je dôležitejšie aby bol psík zdravý. Veľa šťastia :-)Zuzana a Papilloni&čivavy
Papillon, je pre mňa to najkrajšie plemeno. Ak nás chcete spoznať, navštívte moju webovú stránku.
Zuzana Nouzáková
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 22. Feb 2007, 18:42
Bydlisko: Nitra

Poslaťod malena » 3. Mar 2007, 18:17

yorki moze aj surove zemiaky
Obrázok užívateľa
malena
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 3. Mar 2007, 14:42
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod anitram » 3. Mar 2007, 18:53

kazdy pes moze surove zemiaky, aj hranolky, aj pecene, druha vec je, co to s tym psom spravi, ved jedz aj ty surove zemiaky a uvidime, nezabudni hlavne take co su zelene, potom ked sa vratis z nemocnice sa ozvi
Čím viac spoznávam ľudí, tým viac túžim byť zvieraťom
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod malena » 3. Mar 2007, 19:28

ty si ale jedovata osoba :roll: , moja yorka miluje surove zemiaky, nemozem za to, ze ide prevrhnut smetny kos, ked cistim zemiaky,trochu skrobu predsa nezaskodi, no a pitie stavy zo surovych zemiakov lieci napr.sliznicu zaludka u ludi, takze v nemocnici by som asi neskoncila. ja som nemyslela, ze davat psovi nazelenale zemiaky s vyklicenymi klickami.
Obrázok užívateľa
malena
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 3. Mar 2007, 14:42
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod anitram » 3. Mar 2007, 22:41

no neviem, ale je vseobecne zname, ze zemiaky pre psov nemaju ziadnu vyzivovu hodnotu a moja yorkina sa ide potrhat aj po zemiakovych lupienkoch, arasidoch, slanine a klobaske a nedam jej to.
ale psik spada pod vlastnicke pravo garantovane ustavou, tak jak je libo, ja ti do toho hovorit nebudem
Čím viac spoznávam ľudí, tým viac túžim byť zvieraťom
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod luci919 » 4. Mar 2007, 12:49

Ahojte.
Chcela by som sa opytat, mam malu 2mesacnu yorksiricku a chovatelka mi povedala, zeby som ju mala este krmit 4x denne. Ale aj v knihach, aj tu som sa docitala, ze staci 3x. Krmim ju telacim maskom z konzervy Pedigree JUNIOR (velmi jej to chuti) a vzdy vsetko spapa. Uz sa aj bojim, ci z nej takto nebude tucko :) Takze: staci 3x? A aka by asi mala byt denna gramaz? Dakujem za odpoved
luci919
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 4. Mar 2007, 12:25

Poslaťod dexter13 » 4. Mar 2007, 14:28

denna davka je vzdy uvedena na vyrobku, je to podla zlozenia. Granule maju ine davkovanie, konzerva zase ine...proste podla produktu.

Moj nazor je tiez, uz pri 2m staci 3x


ps: aj ked jej konzervy chutia, mala by si rozmyslat o prechode na plnohodnotnejsiu stravu - granule, varena strava... aby ti v buducnosti neostala na konzervach, kt. vacsinou nedavaju psikovi vsetko potrebne :wink:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 408
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod luci919 » 4. Mar 2007, 14:38

Dexter13
Dakujem za radu. Tiez sa mi zda, ze 3x by jej malo stacit.
A ja som si myslela, ze konzervy su prave lepsie, ako granule.... :roll: Tiez som sa napr. docitala, ze netreba miesat granule a konzervy, lebo kazde krmivo psik inac travi. Takze bud davat jedno alebo druhe...nemiesat jedno cez druhe. Hmmm,takze radsej granule zmiesane s nejakou domacou stravou???
luci919
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 4. Mar 2007, 12:25

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron