Yorkshirsky terier

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod Lenica » 24. Okt 2005, 14:43

To sa Ti snazim vysvetliť celú dobu. Že pokiaľ nekúpiš psa s PP, tak tam nemáš žiadnu istotu ani záruku, že bude čistokrvný. Keď je šteňa, tak je to všetko krásne a vyzera ako "zaručene čistokrvný" a po pol roku budeš nemilo prekvapená, keď Ti vyrastie 25 cm yorki. A kecy tipu : On je te z tých väčších, že existujú 3 veľkostné druhy, to je totálna kravina. Na to si DAVAJ pozor. Naštuduj si štandard daného plemena, ako ma vyzerať, aký má mať skus, aké farby sú prípustné (vo vyhlľadávačoch na internete si vždy ľahko poradiš) a či má psík 2 semenníky.
To keď pes má PP ešte neznamená, že 100% s ním musíš chodiť na výstavy. Ja mám teraz uz piateho psa, všetkých som mala bez PP (až na prvého lhasáčika, ten bol z útulku a mal tetovanie na stehienku, čiže bol s PP) a až teraz týchto dvoch mám s PP. A lhasákom chodím na výstavy, pretože pes je hotový manekýn, dostane vodítko na krk a ide, vie čo má robiť (nie každý pes je taký, treba to zistiť. Ísť na prvú - druhú výstavu a uvidíš). Možno to nebude Teba baviť. Možno práve naopak, chytí Ťa to tak, ako aj mňa. Vďaka výstavám som sa veľa naučila o mojom plemene, spoznala hromadu skvelých ľudí s rovnakou diagnózou - Lhasa apso. :D S labríkom na výstavy zas nechodím. To nie je pes na výstavy. Nepáči sa mi v kruhu.
Môžem sa opýtať, koľko SK si ochotná dať za psíka bez PP, pri ktorom nemáš istotu, čo Ti z neho vyrastie? :(
Obrázok užívateľa
Lenica
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 8. Sep 2005, 8:50

Poslaťod Niki » 24. Okt 2005, 14:59

tak asi tak 4-6 tisic sk!!teraz ti porospravam moj pribeh:::
Ja som uz mala maltezskeho psika zo zemaninskych kostolanov.
boli velmi krasne steniatka a my sme si jedneho vybrali! oni nam zarucili ze bude maly okolo 20 cm. Figu borovu teraz ma moj psicek 32cm. je bez pp.Mohli s´me to tusit ze bude velky lebo nechceli ukazat matku. No ale co s nou mam robit je krasnucka a nikdy by som ju nikomu nedala.
Niki
 
Príspevky: 70
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod Lenica » 24. Okt 2005, 15:09

Veď Ti hovorim. Je to neserióznosť týchto "chovateľov". Sú to klamári. Veď nech narovinu povedia, že sa nevedia zaručiť za toho psa. Ja nevravím, že všetci psi s PP budia byť svetoví a stobodoví. Je to predsa len príroda a tú neoklameš. Ale ak poznáš seriózneho chovateľa, ktorý sa vyzná v tom, čo chová, tak Ti vie predbežne povedať, čo môžeš od toho a onoho šteniatka očakávať. Ak napr. kupuješ psíka vyložene na výstavné predpoklady, tak tam sa odporúča kúpiť min. 5-6 mesačné šteňa, keď už má vymenené zuby a vidíš už na ňom niečo. Keď som ja kupovala môjho prvého psíka s PP, tak som toto netušila. Nemal mi kto poradiť. A našťastie sa mi "podarilo" super šteňa.
A myslým si, že za 6 tisíc ani yorka bez PP nekúpiš. Ľudia su chamtivý a chovajú to pre prachy. A keď si pridáš takých 3-4 tisícok navrch, tak možeš mať naozaj kvalitného psíka. Nevravím, že yorka alebo maltezáka, tí su s PP veľmi drahý (tak okolo 20 tisíc), ale práve toho lhasáka. Prvého psíka som ja mala pekinéza, bol zlatý, ale tá povaha sa mi nepáčila. Bol tvrdohlavý. Alebo jedna kamarátka mala maltezáka (bol s PP, bol nadherný), ale tá povaha bola PRISERNA. Veselo ich kúsal, bol agresívny. A myslím, že oni výchovu nezanedbali. Dnes ma baba dvoch rodezskych ridgebackov, ktorí ju poslúchajú 100%. Takže aj tá povaha musí byť. A práve preto je najlepšie, ak Ti niekdo poradí. Niekdo, kto pozná osobne rodičov tvojho budúceho šteniatka.
Obrázok užívateľa
Lenica
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 8. Sep 2005, 8:50

Poslaťod Niki » 24. Okt 2005, 15:20

To ti ja dam za pravdu.ja si chcem aj tak kupit yorka alebo maltezaka len neviem ktoreho!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Niki
 
Príspevky: 70
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod Lenica » 24. Okt 2005, 15:27

Tak si skús aspoň zistiť od známych a kamarátov, s ktorými "chovateľmi" bez PP majú dobré skúsenosti. Kúpila by som si takéhoto psíka jedine od nejakého človeka, ktorý má doma iba jednu jedinú sučku, ktorú dali nakryť, aby mala aspoň raz šteniatka, aby "nedostala rakovinu" (aj keď si myslím, že jeden vrh ju nespasí). A nie od nejakého priekupníka, ktorý má doma aj päť plemien.
Utekám domov za mojími čertami, zajtra môžeme pokračovať. :D Paa
Obrázok užívateľa
Lenica
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 8. Sep 2005, 8:50

Poslaťod Niki » 24. Okt 2005, 15:35

paaa chod sa snimi zabavat :!: :!: :!:
Niki
 
Príspevky: 70
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

yorksirsky terier

Poslaťod Hosť » 6. Nov 2005, 19:35

Komu sa pacia yorksirovia?????? :?: 8)
Hosť
 

KU YORKOM

Poslaťod Kaja » 12. Nov 2005, 21:51

Mám doma 6 mesačnú yorku.Je hravá a hrozne zlatá :mrgreen: !!!
Kaja
 

tak o yorkoch

Poslaťod Kaja » 12. Nov 2005, 22:32

Teras máme malú yorku.Má len 6 mesiacov.Kým mi ju rodičia kúpili musela som ich vela presviečať :( !Určite to stálo za to.Ale kým ju budeš chcieť musíš si zopár vecí uvedomiť:či máš dostatok financijí na kvalitné krmivo(napr.ROYAL CANIN),či máš naňu dostatok času,či ju budeš môcť vyčesávať a všestranne sa o ňu starať ,či si schopná zvládať menšie "nehody" na koberci,... :?: Yorkšír sa stane súčasťou rodiny a žije približne 12 rokov.Atak si to dobre uváž či si schopná sa o tochto temperamentného,milého,hravého a vo vela veciach jedinečného psíka starať :wink: .


S pozdravom Karin a yorkšírska slečna Jenny.
Kaja
 

Poslaťod zuzu » 26. Nov 2005, 9:40

Ahojte. Aj ja mam zaujem o takehoto psika. Zatial sa mi nepodarilo ziadneho zohnat ale uz sa na tom pracuje :D tak prosim vas ak niekto vie o malom krasnom steniatku za rozumnu cenu, tak mi prosim dajte vediet..Dakujem :wink: a myslim si ze mame dost financii a aj dostatok vole zvladat mensie nehody :)
zuzu
 

Poslaťod Hosť » 26. Nov 2005, 9:47

mne...a uz dlhoo prosim rodisćov aby mi kupili!!!a teraz mi uz koonecne dovolili...tak si zhanam... jupiiiiiiiii :D
Hosť
 

yorkshire

Poslaťod zuzu » 26. Nov 2005, 15:00

Nevie niekto o nejakych steniatkach yorkshirika??? prosim...strasne tuzim mat takeho psika ale zatial sa mi ho nepodarilo zohnat... :cry:
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Re: Yoksirsky terier :))

Poslaťod ankous » 28. Nov 2005, 12:40

Aileen píše:Tak chcela by som tohto psa, a tak chcem o nom co najviac vediet.. ked mi o nich nieco napisete, budem vam vdacna :)))


Najlepsie by bolo keby si sa obratila na skusenych chovatelov ,ktory toho maju za sebou viac ako napriklad 2-3roky vlastnenia tohto plemena.
Avsak niet nad odbornu literaturu. Aj na internete najdes vela stranok chovatelskych stanic.
Zalezi vsak na tom, na co ho chces. Ak ho chces len tak lebo sa ti paci a ako domaceho maznacika tak si hlavne precitaj o starostlivost zdravia a hlavne srsti.
Podla toho ako ja poznam yorka/z mojho okolia/ : lahko sa da rozmaznat, na moj vkus vela a strasne brese niekedy az neznesitelne. :twisted:
A N K O U S
www.anniegarden.sk
Obrázok užívateľa
ankous
 
Príspevky: 119
Registrovaný: 4. Okt 2005, 23:52
Bydlisko: Kosice

Poslaťod Ashley » 29. Nov 2005, 0:54

Ankous si nepochibne skúsená chovatelka a rozumieš tomu čo chováš, ale ked nepoznáš tak nehovor. Aj ja poznám z okolia vela ale aspoň poznám charakterové vlastnosti takmer každej skupiny. Rozmaznať sa dá každý pes. Poznám dogu ktorá nezlezie z postele. Podla mňa je yorki velmi zlatý hafan ale v prvom rade je to nebojácni a neoblomný teriér. Takže by sa mu malo včas a velmi jasne vysvetliť čo si smie a čo nesmie dovoliť, potom z neho vyrastie velmi vyrovnaný a milí spoločník a štekanie odrazu ani nie je problémom. Mala som možnosť sa venovať týmto psíkom asi posledné tri roky popri mojich a to od výchovy, cvičenie, výstavy, kritie a pôrod z ktorím majú v závyslosi od svojich rozmerov dosť problémou no nie je to pravidlom. Zväčša mávajú 2 až 3 šteniatka, zriedkavo sa vyskytnú štyri. No už v 5 týždňoch dosahujú takmer takú velkosť ako dospelí jedinec. Ak o nich vieš niečo viac rada sa priučím.
Ashley
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod Ashley » 29. Nov 2005, 0:56

Zuzu ak chceš skúsim sa popítať ale myslím že v najbližšom obdobý budú šteniatka v košiciach. Chcela by si z PP alebo bez???
Kaja neviem kde si zobrala tie zaujímavosti ale podla mna sa yorki môže dožiť až 16 (hovorím zo skúsenosti) a s krmivom royal nemám u yorkov moc dobré skúsenosti. Máš ho s PP?
Ashley
 
Príspevky: 78
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia