Yorkshirsky terier

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod offca » 1. Jún 2006, 7:32

o kupirovani sa nebavme, to je stokrat premielana tema a ozaj myslim že ani ty nemaš chuť sa na nu obracať. K tomu poviem len tolko, že ... klady-zapory, klady-zapory.
OK, uzavrime to tak, že jedna myslela podstrihnutie a druha celkove ostrihanie.

:wink:
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Janyk » 1. Jún 2006, 17:03

anitram ok, veď nič také hrozné som nemyslel,len keď si napísala kariéra,tak ma to zarazilo :lol:
Píšeš,že prďolka nieje moc na psov, ja som bol v tom,že je to taký malý beťár a všadebolko :D :wink:
Janyk
 

Poslaťod anitram » 1. Jún 2006, 17:45

ofca ok

janyk - mozno si nas s niekym mylis, ale ona je tiez maly hurikan ale len v byte, to by nosila lopticku od rana do vecera, ale vonku sa nechce vobec hrat s hrackami, psov na hru si asi vybera :D inak si to neviem vysvetlit, okolo jedneho yorka lietala hore dole, vyzyvala ho na hru, ale on zas kaslal na nu a inych psov obchadza kilometrovym oblukom, snad ked dospeje, tak sa to zmeni
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod Janyk » 1. Jún 2006, 22:10

anitram aha,ale mne by náhodou vyhovovalo,keby ten môj hafan nechcel bežať za každým štvornožcom,ktorého zbadá,ja by som to bral :lol: :wink:
Janyk
 

Poslaťod gabi » 2. Jún 2006, 10:32

Anitram
ja som este s mojim malym nebola na vystave a neviem nejako sa toho dost bojim. Je to financne narocne a neviem ci by sme to zvladli.
Moj maly je dost velky betar - ked ho tak sledujem nie je velmi stavany na to, aby chodil na vystavy, stale by sa len santil, presne tak ako ta tvoja, vzdy by len aportoval, ale zase vonku neobide ani jedneho hafana s kazdym by sa len hral, napriek tomu ze oni s nim nie.
S tymi vystavami este uvidime ale to by som ho musela zacat poriadne trenovat - lebo odmieta stat v klude, ukazovat niekomu zuby a podobne veci, ktore su na vystave dost potrebne.
:)
gabi
 

Poslaťod anitram » 2. Jún 2006, 19:43

jaynk ten problem som mala s labosom, bezal za kazdym psom, s kazdym sa chcel hrat, riesila som to akurat voditkom, tuto nemusim mat vobec na voditku, preto som s nou velmi spokojna, akurat by nemusela pred kazdym psom stahovat chvost medzi nohy, najhorsie je, ze ked sa boji, tak sa rozbehne a ten dalsi pes to berie ako hru a nahana ju, vtedy sa ju snazim zavolat a zdvihnut na ruky, lebo je schopna bezat kade tade, cesta necesta zname ulice nezname a nechcem ju stratit

gabi no dnes sme boli v senci, styri hodiny sme tam mrzli a cakali kedy skoncia rasy pred nami a ked zacali hodnotit yorkov, tak zacalo prsat, ked som ju mala schovanu pod bundou, nechcela mat hlavu schovanu, tak ju mala celu mokru, a vietor hnusne fukal, tak nemalo ani vyznam ju cesat, sme sa zbalili a isli domov, uvidim co bude zajtra v Nitre, finance je to velmi narocne, preto som isla najskor do dorastu, kde to je lacnejsie, aby mi povedali ci ma vyznam dalej pokracovat, v auguste je vystava na inchebe co mame cez cestu, my sme postoj a ukazovanie zubov cvicili odkedy prisla domov od chovatelky, a dnes ked behala v kruhu ma celkom prekvapila, pokial tam bola sama, isla krasne aj chvost mala hore, az nabehli skusat ini yorkovaia, tak uz mala chvost medzi nohami, on ti ani moc stat v kluce nebude, to ho musis ty postavit do postoja a drzat a odmenit a postupne predlzovat dlzku statia a zuby u tychto prdolakov nie su problem, horsie je to u velkych psov, ktory este pre istotu aj kusnu rozhodcu :D
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod maryon » 6. Jún 2006, 20:17

Milá Iannuska, je chvályhodné, že sa informuješ, čím kŕmiť a podobne, ešte pred tým, kým si šteniatko prinesieš domov.
Túto otázku ti však má zodpovedať chovateľ, od ktorého psíka kupuješ, pretože si myslím, že šteniatko, ktoré je nastavené na určitý stravovací režim, by malo v tomto režime pokračovať. Ak budeš sama chcieť niečo iné skúšať alebo pridávať, vždy len po troške, aby si príliš nezaťažila žalúdok šteniatka a neprivodila mu žalúdočné ťažkosti.
My chováme tiež jorkov a novým majiteľom našich detí dávam granulky na prvé dni a návod, ako ďalej so šteniatkom, čo sa týka stravovania,výchovy, starostlivosti o srsť i hygieny.
Prajem ti veľa radosti s tvojim novým jorkom, všetci sú úžasní.
Maryon
maryon
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 6. Jún 2006, 19:44
Bydlisko: Bratislava

Srst yorka

Poslaťod poular » 9. Aug 2006, 9:29

Ahoj, potrebujem HELP!!
Chcem sa spytat niekoho kto ma yorka..Mam 4 meacne stena yorka a budem s nim chodit na vystavy..Potrebujem poradit- co so srstou?Ked ho okupem 2-3 dni je OK pekne vycesany a potom sa mu robia v srsti take uzlicky a uz mu to nejde rozcesat.pouzivam aj kondicioner,a le asi nie dobry...a mozno nedobre ho pouzivam, mozno nedobre cesem... :roll:
Ako si poradit so srstou aby bola jemna a lahko rocesatelna? :?: Ako casto treba cesat - kazdy den?
Dakujem
poular
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 9. Aug 2006, 8:51

Poslaťod offca » 9. Aug 2006, 10:41

jaa ruky bokom od dlhej yorkshirackej srsti, ja tuleň v tomto, ale čo viem, srsť sa im balíčkuje.. Dosť pakáreň. Zlom väz :wink:
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod maca » 9. Aug 2006, 10:45

Yorka nemusis cesat kazdy den, pokial pouzivas kvalitnu kozmetiku. Ja osobne pouzivam 1#ALL SYSTEMS /jemny sampon, hydratacny kondicioner s prvosienkovym olejom a hydratacny sprej s norkovym olejom/. Kozmetika je dost draha zalezitost, to ta vopred upozornujem. Ja som to kupila na vystave a stalo ma to 1500,- Sk /a to som dostala zlavu cca 200/. Mojmu psikovi sa po pouziti tejto kozmetiky menej cucha srst, sice posobi trochu mastnejsim dojmom, ale to zalezi od davkovania kondicioneru. Blizsie info o tejto kozmetike ziskas na www.1allsystems.cz alebo na www.profikosmetika.cz
Velmi oblubena je tiez kozmetika KW, info na www.gandamak.com, s touto kozmetikou ja osobne nemam skusenosti, ale kamosky, co ju pouzivaju na svojich vystavnych psikoch, si ju nevedia vynachvalit.
maca
 

Poslaťod Andrea » 10. Aug 2006, 12:46

Kúpem jorka raz do mesiaca KW pre teriéry. Majú odolnejšiu tvrdšiu srsť. Kondicionér nepoužívam vôbec. Plsnatenie ani u jedného nepoznám. Češem obdeň alebo každý 3 deň. Pes má hustejšiu srsť tak jemu uhladím detským olejčekom Johnson. Fenka má srsť úplne ako hodváb, olej vôbec nedávam. Rozpísala som to preto, že každý jork má inú štruktúru srsti. Poradiť môžu aj v psom salóne.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

pre Andreu

Poslaťod maca » 10. Aug 2006, 13:53

Ada,
nie si nahodou z MT? :wink:
maca
 

Poslaťod poular » 28. Aug 2006, 14:57

Nie som z MT....preco???
poular
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 9. Aug 2006, 8:51

Poslaťod srst alebo vlasy » 28. Aug 2006, 15:55

Co to mas za plemeno, ze ma srst. Pokial mi je zname tak York ma vlasy ale tebe je to asi jedno.
srst alebo vlasy
 

Poslaťod 111 » 28. Aug 2006, 16:17

Pes s vlasmi,ty si ale trubka :mrgreen:
Má akurát tak srsť štruktúrou podobnú vlasom,ale nie vlasy... :lol:
111
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron