Yorkshirsky terier

Tu si môžete písať jednotlivo o konkrétnych plemenách

Poslaťod LoLa1 » 20. Sep 2006, 9:20

decká. Ja krmim mojich psíkov už dva roky FirstMate a myjú super srsť. Predtým bol stále problém. Musela som si ale tiež najsť SVOJU značku. Ustálilo sa to na Maitenance a Holistic. Veľmi doporučujem, je to veľmi veľká zmena aj na srsti.
LoLa1
 

Poslaťod sefir » 23. Sep 2006, 8:35

caute
ja mam westika 8 tyzdnoveho...
pokazim nieco ak ho okupem?
sefir
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 21. Sep 2006, 20:54
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Hosť » 23. Sep 2006, 16:07

Nie,pokiaľ ho okúpeš šampónom pre šteniatka,je ich viac druhov
Hosť
 

Poslaťod sefir » 23. Sep 2006, 16:26

a ako často ho môžem kúpať ??

soráč za také "laické" otázky :wink:
sefir
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 21. Sep 2006, 20:54
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod offca » 25. Sep 2006, 10:15

sefir píše:a ako často ho môžem kúpať ??

Iba ked je to nevyhnutne nutné.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod matazpe » 25. Sep 2006, 10:42

Mala som ten isty problem, az mi veterinarka poradila ostrihat, pretoze tam mala stenacu plst, ktora sa jej uzlikovala a od vtedy mam pokoj. Pouzivam shampoo pet plus s norkovym olejom pre yorkov a norkovy olej po kupani nema vobec uzliky ani ked ju necesem 2 dni :wink:
Obrázok užívateľa
matazpe
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 24. Sep 2006, 12:30

šteniatko

Poslaťod tomas » 14. Nov 2006, 22:48

Ľudia prosím raďte. Prosím!!!
Som zúfalá, mám 3 dni psíka. Má 6 mesiacov, je to cavalier a chováme ho v byte. Doteraz žil v rod. dome, takže bol stále von a venčil sa kedy chcel. Poradte ako ho naučiť, aby mi vydržal až do rána (nepocikal sa a nepokakal). Od pondelka nebude nikto doma, takže bude musieť vydržať aj do 16.00 od nejakej 7.00. a kedy mu dávať papať?koľko potom ho ísť venčiť. Prosím pomôžte som zúfalá. :cry:
tomas
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 14. Nov 2006, 22:41

Poslaťod LindaR » 21. Feb 2007, 18:57

Moja fenka ma 4m a este jej nestoja uska.. Je to normalne?
LindaR
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 7. Dec 2006, 20:14

Poslaťod dexter13 » 21. Feb 2007, 19:39

Podlepit uska :lol: , tak toto uz je moc, ved pes je taky aky je, nie taky aky chcete aby bol :roll: , viete co ked mu v dospelosti nebude stat vtak podlepte mu ho....

Podla mna je to uplne jedno ake ma pes usi, ci chvost, ide tam o nieco ine ako o vzhlad!!!! napr. o lasku k zvieratu :evil:

...to podlepenie ma teda dostalo..... to je sila
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod anitram » 21. Feb 2007, 20:28

dexter pokial viem mas nemeckeho ovciaka, tiez ako steniatka maju usi padnute a az neskor sa im zdvihaju, keby si pre uchovnenie potreboval aby splnala standard a nechceli sa jej postavit usi, tiez by si ich vylepoval a masiroval, neviem ake podmienky musia splnat nemecky ovciaci na uchovnenie, ale u yorkov musis ziskat V alebo VD na klubovej vystave a splnat standard, tzn. stojace usi

srst na uskach je dobre ostrihat, aby sa odlahcili a masirovat, asi tyzden-dva sme mali vylepene usi, potom uz stali same, neviem v kolkych mesiacoch to bolo
pokial je to bez PP netreba sa cudovat ked sa nepostavia uska ani neskor
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod Lenka Mikšová » 21. Feb 2007, 20:30

Ja mám dvo yorksirky,mladšia má 3 mesiace a už jej ušká pekne stoja. od malička sa jej zalepovali páskou na papier. Prelepíš celé uško do požadovaného tvaru,aby jej zostalo stáť. Jedno lepenie sme nechali aj 5 dní a behom mesiaca jej začali stáť. nie je pravda,že každý pes má byť prirodzený,niektorým treba do krásy pomôcť a yorkovi ušká majú stáť.
Obrázok užívateľa
Lenka Mikšová
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23. Dec 2006, 19:14

Poslaťod LindaR » 21. Feb 2007, 20:46

Nas YT ma PP a uska som vyholila, masirujem podlepujem a dokonca podavam aj vitamin, len ma zaujima, aka je hranica, do kedy sa maju uska postavit. Dakujem.
LindaR
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 7. Dec 2006, 20:14

Poslaťod dexter13 » 21. Feb 2007, 20:47

ty vole :shock: , asi zijem na zlej planete preboha.

Hey mam NO, a chodili sme s nou na shiatsu masaze, aby sa jej postavili. Je mi to totalne jedno, mam psa rad, nebudem mu drbat na usi pasku preboha, podlepte si vy nieco, urcite to bude fayne radim vyskusat na sebe.

Uchovnenie - znamy kupili cierneho vlc s PP, rodicom stalo vsetko jak po viagre a on je jak dedek po 80tke nic mu nestoji a nestoji....

PS: poviem ti, ze usi mojej NO som si vsimol az po roku, ze ich ma hore, taku nepodstatnu vec som ani nekukal, keby nestali mam ju rad rovnako, vy snad svojich nie? /dajte im tam drotiky jak v botanickej zahrade/ :roll:
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod anitram » 21. Feb 2007, 20:58

dexter beries to moc z divneho konca, daj za psa 20.000 s tym, ze chces chodit na vystavy a chces ho uchovnit a dalej mat steniatka a nepostavia sa mu usi, to si si rovno mohol kupit psa za 10.000 s tym, ze ti je jedno ako bude vyzerat, teraz na dogu ma sice dojal jeden prispevok, ze chcela len vystavneho yorka a nestoja usi, ze ho chce vymenit, toho by som ja nebola schopna ani po jednom dni so psikom, a nikto netvrdi, ze svojich psikov nezboznujeme aj ked sa im nepostavia uska, este ze nevies o balickovani srsti yorkov :lol:

a co hovoris na vystavne strihy pudlikov, bielenie srsti, ci prifarbovanie nufakov?? asi to iste ako na vylepovanie usi yorkov, to je ten rozdiel medzi vystavnymi psami a dvorovymi strazcami, ktorych nikto necese, nekupe

inak nezijes na zlej planete, len v trosku zaspatej dobe
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod dexter13 » 21. Feb 2007, 21:07

No radsej ti poviem, ze budem zit v zaspatej dobe ako poznat tieto pi*oviny, podla mna je to chore, a nehovoriac o tom, ze ked uchovnis psa s podlepovanymi usami v podstate klames aj kupujuceho steniatok, kt. Si moze nachystat izolepu, totiz do genetiky sa mu ta paska nedostane. Chore, chore, chore preto nechodim na vystavi.

to ze dvorovych nikto nekupe a necese je pekna somarina, iba nemaju umely rozmaznany zivot a ziju Stastne /vacsina/
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

PredchádzajúciĎalší

Späť na O plemenách - jednotlivo

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť